Тел.: (0522) 37-31-10 E-mail: public@dakiro.kr-admin.gov.ua
м. Кропивницький, вул. А. Корольова, 3, поштовий індекс 25030
Оберіть зручний розмір шрифта:

Кіровоградська область: сторінки історії у документах


Відповідно до Указу Верховної Ради СРСР, на початку 1939 року було створено Кіровоградську область, до складу якої увійшли території сусідніх областей: Київської, Полтавської, Одеської, Миколаївської. Значний відтинок часу, виміром у вісім десятиліть, змінив адміністративно-територіальний поділ області, розташованої в самому серці України; процес декомунізації вніс корективи і в назви населених пунктів краю. З мапи області зникли «уніфіковані» назви: Ленінське, Свердлове, Ульяновка, Перше травня.

Кіровоградщина – край родючого чорнозему, багатої історії, національних традицій, яскравих особистостей, які стали відомими і в далекому зарубіжжі. Серед визволителів європейських країн від гітлерівських окупантів – уродженці області О.Шаповалов, І.Діброва, І.Проценко, серед педагогів-новаторів, які присвятили себе процесу гуманізації освіти – директор Павлиської школи, академік О.Сухомлинський, вчитель кіровоградської школи А.Шеховцова, серед командирів корабля, які неодноразово здійснили політ у космос, - уродженець м. Олександрія Л.Попов, серед багаторазових рекордсменів світу – плавчиня з Кропивницького О.Свідерська та багато інших, хто своїми здобутками та працею уславив наш край.

"Рубрика Кіровоградська область: сторінки історії у документах", де розміщені архівні документи, пов’язані з літописом області, стане провідником в минуле, наповнене як здобутками, так і втратами, відобразить події новітньої історії України (зокрема, здобуття незалежності), а також виступить свідком сьогодення, наповненим боротьбою за збереження цілісності країни.І. Архівні документи, пов’язані з літописом областіІI. Період українізації кінця 1920-х – початку 1930-х років на терені нинішньої Кіровоградщини


ІІI. Прес-реліз про проведення обласної науково-краєзнавчої конференції «Центральноукраїнський край: історія й особистості»


IV. Програма обласної науково-краєзнавчої конференції «Центральноукраїнський край: історія й особистості», присвяченої 80-й річниці утворення Кіровоградської області


V. ЗМІ про обласну науково-краєзнавчу конференцію «Центральноукраїнський край: історія й особистості»

(на початок сторінки)

Flag Counter