21 липня 2015 року

У рамках відзначення 90-річчя з дня заснування Державного архіву Кіровоградської області 21 липня 2015 року в конференц-залі Державного архіву Кіровоградської відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Миті минувшини» за участю заступника голови обласної державної адміністрації В.Атаманчук.

У своєму виступі заступник голови обласної державної адміністрації В. Атаманчук зазначила, що у всьому світі архівні фонди розглядаються як стратегічний ресурс держави, головний ланцюг системи збереження історії нації. Виставка архівних документів та матеріалів «Миті минувшини» демонструє найцікавіші документи з історії нашого краю. Адже, кожен архівний документ — це свідок минулого, світло істини, жива пам’ять, без якого історик приречений на суб’єктивізм та фальсифікацію. Документи Національного архівного фонду України, що зберігаються в Державному архіві Кіровоградської області є надбанням нації, які ми маємо зберегти для прийдешніх поколінь.

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко у своєму виступі відмітив, що дана виставка демонструє документи архіву кінця ХVІІІ – початку ХХ ст., що висвітлюють економічний, політичний і культурний розвиток м. Єлисаветграда (Кіровограда), Єлисаветградського (Бобринецького) та Олександрійського повітів Херсонської губернії.

Особливо цікавими є документи фондів промислових підприємств – заводів Ельворті та Яскульського, в яких відображено процес виникнення і розвитку ливарно-механічної, машинобудівної промисловості, промисловості з переробки сільськогосподарської продукції в нашому краї.

Про значимість документів навчальних закладів міста Єлисаветграда у вивченні історії рідного краю розповіла заступник директора – головний зберігач фондів Державного архіву Кіровоградської області Л. Маренець.

Окрім зазначених архівних документів, які дуже зацікавили істориків-краєзнавців, на виставці експонуються книги православних церков з актовими записами про народження В. Винниченка (1880 р.н.) та М. Кропивницького (1840 р.н.).

У даному заході взяли участь працівники культури та освіти, краєзнавці й громадськість м. Кіровограда.

21 липня 2015 р.