27 листопада 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Сльози Голодомору 1932-1933 рр.» (до Дня вшанування пам'яті жертв Голодоморів).

У презентації взяли участь директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О., провідний археограф відділу археографії та використання документів, кандидат історичних наук Колєчкін В.П та заступник начальника відділу археографії та використання документів Пасічник Л.М.

Багато десятиліть у Радянському Союзі тема Голодомору 1932-1932 рр. в Україні перебувала під суворою забороною. Навіть люди старшого покоління, яким вдалося пережити цю трагедію, не наважувалися говорити про неї публічно. І лише після здобуття Україною незалежності правда про Голодомор 1932-1933 рр. проступила через замовчуваність, стала болем, реквіємом і одночасно символом незнищеної нації.

Директор Державного архіву Кіровоградської області наголосив: головне наше завдання сьогодні – продовжувати говорити правду про події 1932-1933 рр., спонукати сучасне суспільство передавати прийдешнім поколінням знання про нелегку долю всього українства, робити все для того, щоб про Голодомор знали і пам'ятали всі. Той трагічний період має жити у нашій підсвідомості, ментальності та генетичній пам’яті. Ми – нащадки тих, хто вижив, і не маємо права на забудькуватість та емоційну нечутливість.

На презентацію виставки архівних документів та матеріалів були запрошені студенти І курсу Кіровоградського комерційного технікуму (група ВПХ-10, класний керівник Дорофєєв Є.В., куратор Плотніцкая А.А.).

27 листопада 2015 р.