23 грудня 2015 року

23 грудня 2015 року в Державному архіві Кіровоградської області відбулися урочистості і святковий концерт з нагоди святкування 90-річчя утворення Державного архіву області.

В урочистостях брали участь: перший заступник голови обласної державної адміністрації С.Коваленко, голова обласної ради О.Чорноіваненко, голова Кіровоградського обласного комітету професійної спілки працівників державних установ В.Федотов, представники громадських організацій, засобів масової інформації, ветерани архівної справи.

За вагомий внесок у розвиток архівної справи в області, високий професіоналізм та з нагоди 90-річчя від дня заснування Державного архіву Кіровоградської області колектив Держархіву області нагороджено Почесною грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації і обласної ради. Кращі працівники отримали від голови обласної ради та першого заступника голови облдержадміністрації відзнаки обласної влади.

З нагоди 90-річного ювілею утворення Державного архіву Кіровоградської області архів отримав вітальні листи від колег-архівістів, Кіровоградського обласного художнього музею, Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського, загального відділу апарату обласної державної адміністрації тощо.

Державний архів Кіровоградської області веде свій літопис з 17 листопада 1925 року: на засіданні президії Зінов’євського окружного виконавчого комітету було прийнято рішення про організацію на базі архіву окрвиконкому Зінов’євського окружного архівного управління, яке в кінці 1930 року було реорганізовано в Зінов’євське місцеве архівне управління.

На сьогодні Державний архів області – головна скарбниця документальних джерел з історії Кіровоградщини. Архів є науково-дослідницькою інституцією, центром громадської активності краєзнавців і пам’яткоохоронців області й надання послуг держави громадянам. Уся діяльність архіву спрямована на утвердження й розбудову модерної Української держави. Адже «без історії – немає майбутнього». Архівісти ж історію не лише зберігають і вивчають, а й примножують своїми добрими справами в ім’я майбутнього рідної землі і людей, що її населяють.

23 грудня 2015 р.