04 жовтня 2016 року

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Кіровоградської області Андрій Кривуляк взяв участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції «Зелена Брама. Літо 1941-го: героїзм і трагедія 6-ї та 12-ї армій», яка пройшла 29-30 вересня поточного року у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В.Винниченка та на території Новоархангельського району. У роботі конференції взяли участь науковці-історики вишів, краєзнавці, пошуковці, ветерани Збройних Сил, державні службовці, учнівська та студентська молодь міст Кропивницького, Умані (Черкаська область), Харкова та Новоархангельського району.

У рамках роботи конференції її учасники взяли участь в урочистостях з нагоди ювілею трагічних подій влітку 1941 року в урочищі Зелена Брама, вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятних знаків загиблим при захисті рідної землі влітку 1941 року воїнам 6-ї та 12-ї армій (с. Підвисоке), прикордонних загонів (смт Новоархангельськ) та військових льотчиків (с. Тарасівка Маловисківського району). Учасники конференції відвідали народний музей с. Підвисокого Новоархангельського району та провели засідання круглого столу «Зелена Брама: героїзм, трагедія, пам’ять» за участю учнів та педагогів місцевої школи. Доцент КДПУ ім. В.Винниченка Олександр Чорний передав музею колекцію фотографій вищого командного складу 6-ї та 12-ї армій.

04 жовтня 2016 року