18 січня 2017 року

У рамках акції “Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” представники ініціативної групи активістів “Українському місту – українську назву” передали до Державного архіву Кіровоградської області матеріали про перейменування обласного центру.

Документи, статті, замітки, матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перейменувальні процеси в топоніміці як ціннісний вибір українського суспільства» (проведена в обласному центрі 11 червня 2015 року) та відеоматеріали на цифрових та паперових носіях інформації за 2015-2016 роки директору Державного архіву Кіровоградської області Олегу Бабенку і начальнику відділу Національного архівного фонду та діловодства Андрію Кривуляку передали старший викладач Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко та активістка ГО “Спільна дія” Ганна Коломієць, які самі були активними ініціаторами та учасниками суспільно-політичного процесу перейменування топонімічних назв на території Кіровоградської області на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Як зазначив директор держархіву області Олег Бабенко, матеріали щодо перейменувальних процесів у нашому місті до установи надійшли вперше.

Передані документи стануть складовою частиною архівної колекції «Новітня історія рідного краю».

18 січня 2017 року