26 травня 2017 року

Напередодні Всеукраїнського дня краєзнавства директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко, члени Національної спілки краєзнавців України – головний архівіст ДАКО, заслужений працівник культури України І.Петренко, провідний науковий співробітник ДАКО к.філолог. н. В.Білоус, а також начальник відділу формування Національного архівного фонду ДАКО А.Кривуляк взяли участь в історико-краєзнавчій експедиції «Притясминня і Тясмин: крізь час і простір», що відбулася територією Олександрвіського району Кіровоградської області, а також Кам’янського й Чигиринського районів Черкащини (до 1954 року – в межах Кіровоградської області).

Учасники експедиції відвідали ряд обєктів Національної культурної спадщини та природно-заповідного фонду, зокрема моріальні й меморативні місц’я, повязані з історичними подіями різних епох (Хмельниччина, Коліївщина, українська революція поч.ХХ ст., ІІ світова війна тощо), візуально обстежили стан збереження пам’яток археології. Відбулися зустрічі з науковцями й краєзнавцями Кам’янського історичного та Медведівського краєзнавчого музеїв, НІКЗ «Чигирин», обговорено і визначено форми подальшої співпраці з ними.

26 травня 2017 року