27 лютого 2018 року

Відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області за участю начальників (завідувачів) архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2017 році та пріоритетним завданням галузі на 2018 рік.

Директор Державного архіву Кіровоградської області Бабенко О.О. виступив з доповіддю щодо діяльності державних архівних установ області та архівних відділів міських рад з питань поповнення, забезпечення збереженості та використання документів Національного архівного фонду. Окрім здобутків архівістів області за 2017 рік, у доповіді були окреслені проблемні питання функціонування галузі та можливі шляхи їхнього вирішення.

В обговоренні взяли участь: члени колегії Державного архіву Кіровоградської області – керуючий справами виконавчого комітету, начальник загального відділу Великосеверинівської сільської ради Губська О.М. (розповіла присутнім про переваги децентралізації та порядок передавання документів сільських рад, що реорганізуються в процесі об’єднання територіальних громад), завідувач кафедри гуманітарних наук і документознавства Центральноукраїнського національного технічного університету, доктор історичних наук, професор Орлик В.М. (звернув увагу на проблеми підготовки та відповідність фаховим вимогам працівників галузі), а також начальники (завідувачі) архівних відділів (секторів) Бобринецької (Славінська І.В.), Голованівської (Мороченець О.В.), Долинської (Царенко О.К.), Компаніївської (Фролова А.М.), Маловисківської (Телятник Н.В.), Новоукраїнської (Болгарова Л.В.) райдержадміністрацій та Світловодської міської ради (Медоренко А.Г.). Керівники архівних відділів (секторів) повідомили про свої досягнення у розвитку архівної справи в районах та м.Світловодську (містах), поділилися з колегами досвідом у вирішенні проблемних питань.

На засіданні колегії також розглянуто питання про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад, стан роботи зі зверненнями громадян, експертно-перевірної комісії та науково-методичної роботи Державного архіву Кіровоградської області у 2017 році.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

27 лютого 2018 року