На головну сторінку

4 вересня 2018 року

У рамках акції “Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” відомий кропивницький колекціонер і член Національної спілки краєзнавців України Юрій Тютюшкін в приміщенні Державного архіву Кіровоградської області передав значну частину зібраних ним впродовж останніх років фотоматеріалів, що віддзеркалюють виробниче та громадське життя колективу колись добре знаного містянам та водночас секретного підприємства – Авіаремонтного заводу. Насамперед, йдеться про світлини з домашньої колекції Бориса Горба, котрий працював на заводі з 1953 року, та Лідії Романовської, яка на підприємстві з 1965 року. Є також фотознімки Володимира Юрченка та інших менш відомих заводчан. До речі, сам Юрій Тютюшкін теж у минулому працював на легендарному АРЗ, який минулого року святкував своє 90-річчя. Світлини зберегли пам’ять не тільки про керівництво і військове спрямування підприємства, але й образи простих робітників у повсякденній праці, участі у спортивних змаганнях, художній самодіяльності тощо. На основі переданих фотодокументів у Держархіві області буде створена колекція фотодокументів Авіаремонтного заводу. Крім зазначених світлин Ю.Тютюшкін передав також фотодокументи, що віддзеркалюють вшанування виробничих досягнень двічі Героя Соціалістичної Праці багаторічного голови колгоспу з с. Надлак Новоархангельського району Леоніда Шліфера. Вони органічно доповнили колекцію документів, на основі яких фахівці Держархіву завершують формування фонду особового походження нашого видатного земляка. Документи приймали директор архіву Олег Бабенко та начальник відділу формування Національного архівного фонду ДАКО Андрій Кривуляк. Юрій Тютюшкін закликав земляків-кропивничан продовжити збір документів, пов’язаних із заводом АРЗ, та зобов’язався не закінчувати розпочату роботу по збереженню пам’яті про трудову доблесть земляків.