На головну сторінку

5 листопада 2019 року

З метою відпрацювання дій під час виникнення надзвичайної ситуації на об’єктах із скупченням великої кількості людей, наявністю великої кількості горючих матеріалів та унікальних цінностей (виставки, музеї, бібліотеки, архіви, обчислювальні центри і об’єкти зв’язку), рятувальники 1-го Державного пожежно-рятувального загону м. Кропивницький пройшли тактичне навчання із гасіння пожежі у Державному архіві Кіровоградської області.

На сьогодні головне архівосховище області є найбільшою скарбницею документів Національного архівного фонду та історії Кіровоградщини. Документальний фонд Державного архіву області складає понад 1,320 млн. одиниць управлінської документації та понад 5 тис. одиниць документів особового походження, що охоплюють період з 1759 по теперішній час, значну кількість кіно-, фото- та фонодокументів.

Тому, головне завдання рятувальників при виникненні займання ужити заходів для евакуації людей та попередження паніки, не допустити поширення вогню на великі площі, визначити, які вогнегасні речовини можна використовувати для гасіння (зазвичай це вогнегасні порошки, інертні гази та піна), організувати гасіння пожежі з одночасним захистом майна від вогнегасних речовин.

Під час навчання усіма ланками, задіяними до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, було відпрацьовано алгоритм дій при виникненні пожежі на об’єкті з масовим перебуванням людей. За висновком керівного складу навчань, усі дії та розпорядження керівників гасіння пожеж, начальників караулів, штабу, оперативних дільниць відповідали тактичному задуму та були чіткі, грамотні, виважені. Адміністрація та персонал Державного архіву області, працівники, відповідальні за пожежну безпеку, на належному рівні виконали покладені на них обов’язки до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів, а особовий склад 1-го Державного пожежно-рятувального загону діяв злагоджено та оперативно.