02 квітня 2021 року

Державний архів Кіровоградської області спільно з галереєю "Єлисаветград" розпочинають спецпроєкт "Кіровоградщина в об’єктиві Василя Ковпака".

Василь Ксенофонтович Ковпак (1937-2005), кіровоградський фотожурналіст обласних газет "Кіровоградська правда" і "Молодий комунар". Він був одним з ініціаторів створення Національної спілки фотохудожників України і першим головою її обласного осередку.

Василь Ксенофонтович залишив після себе великий спадок – архів світлин і негативів. Його фотороботи показують життя попередніх поколінь, значимі події, які ввійшли до літопису історії нашого краю.

Свій доробок Василь Ковпак збирав протягом усього часу роботи фотокореспондентом. На чорно-білих світлинах Василя Ковпака зображені люди, які працювали на заводах, колгоспах, школах тощо, творили наближаючи майбутнє, в якому ми живемо.

У 2019 році було видано першу книгу "Фотолітопис Василя Ковпака". Ініціатором створення книги з відображенням життя міста Кіровограда протягом 1950-1990 років стала галерея "Єлисаветград". Завдяки цій ініціативі вдалося відцифрувати понад 10 тисяч знімків відомого фотожурналіста. Фотовідбитки, негативи та електронні копії знімків було передано на постійне зберігання до Державного архіву Кіровоградської області.

Просимо всіх небайдужих взяти участь у систематизації фотоархіву Василя Ковпака. Допоможіть нам розпізнати зображення на світлинах легендарного кіровоградського фотографа Василя Ковпака: вкажіть прізвище, ім’я упізнаної вами особи, ії посаду, місце та приблизну дату фотозйомки.

Наша з вами робота допоможе систематизувати та повернути широкому загалу фотоархів Василя Ковпака в повному обсязі.

Для небайдужих до вивчення історії рідного краю творчий доробок Василя Ксенофонтовича Ковпака – безцінна знахідка!