На головну сторінку

19 травня 2021 року

У рамках Тижня Відкритого Уряду відбулось засідання першої "Архівної онлайн студії", на якому висвітлено діяльність Держархіву області з використання архівних документів у науково-публікаційній роботі. Також було проведено презентацію збірника статей та матеріалів "Студії з історії Центральної України". Випуск ІІ. 2021. Всі охочі мали можливість взяти участь в онлайн-заході.

Під час роботи "Архівної онлайн студії" було обговорено такі питання: інформування громадськості про склад та зміст архівних документів; ефективність використання відомостей, що містяться в архівних документах, для роботи дослідників; співпраця держархіву з громадськими організаціями, науковими та освітніми закладами, а також окремими дослідниками; проблеми та перспективи науково-публікаційної роботи.

В обговоренні взяли учать Лілія Маренець, в.о. директора Державного архіву Кіровоградської області; Борис Шевченко, в.о. директора КУ "Кіровоградське обласне відділення Пошуково-видавничого агентства "Книга Пам’яті України", заступник голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України; Тетяна Гончарова, начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Кіровоградської області; Вадим Колєчкін, провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук; Сергій Мілютін, старший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, викладач історії навчально-виховного об’єднання І-ІІІ ступенів "Наукового ліцею міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області".

Під час роботи "Архівної онлайн студії" було прийнято рішення про розробку спільного проєкту "З дослідження архівних джерел", із закладами освіти для студентської та учнівської молоді.