На головну сторінку

31 серпня 2021 року

Державним архівом Кіровоградської області започатковано співпрацю з командою проєкту "Баба Єлька". Назву проєкту дало ім'я унікальної баби Єльки, яка проживала у селі Розсохуватка Маловисківського району. Вона знала сотні народних пісень, а ще лікувала людей травами, виховала десятеро дітей, переживала Голодомор… Попри все кожен свій день вона починала з пісні і піснею проводжала захід сонця.

Заступником директора-начальником відділу формування НАФ та діловодства, координації архівної справи в області Вікторією Коваль та головним спеціалістом відділу Оксаною Кочетовою проведено переговори з Інною Тільновою – журналісткою, редакторкою "Нової газети" та етно-виконавицею Світланою Булановою щодо передавання до Державного архіву Кіровоградської області фото-, фоно-, відеодокументів: текстів автентичних народних пісень, що збереглися у нашому краї, кулінарні традиції наших предків, фото узорів на старовинних рушниках та сорочках, легенди, спогади про Голодомор, відеодокументи про експедиції "Баби Єльки" в населені пункти нашої області з метою збору експонатів, які можуть бути ідентифікаторами Кіровоградської області, для своєї етнолабораторії.