Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2007 року

17 грудня 2007 року

У Держархіві Кіровоградської області відкрилась виставка документів „Єлисаветградський абрис Олександра Осмьоркіна”, присвячена 115- річчю від дня народження художника Олександра Павловича Осмьоркіна

21 листопада 2007 року

У Державному архіві Кіровоградської області відкрилась виставка документів "Злочин. Забуттю не підлягає", присвячена 75 роковинам пам'яті жертв голодомору 1932 – 1933 р.р. на Україні. Відкриття відбулось за участю представників преси, студентської молоді міста.
Документальні матеріали експозиції висвітлюють причини та наслідки виникнення голодомору, що пов’язані зі сталінською політикою воєнно-комуністичного штурму та примусової колективізації, містять інформацію щодо методів проведення хлібозаготівель, репресій сільського, районного керівництва та селян.
Окремий масив документів (доповідні записки, спецзведення органів ГПУ, міліції тощо) відтворює дійсну картину голодомору на теренах нашого краю, містить статистичні відомості про кількість голодуючих та померлих від голоду.
Метою експозиції є донесення історичної правди про голодомор 1932-1933рр.
За матеріалами виставки надалі будуть проводитися екскурсії для учнівської та студентської молоді.

21 вересня 2007 року

21 вересня 2007 року у Державному архіві Кіровоградської області відбулось відкриття виставки документів, присвяченої Дню партизанської слави.
Документальні матеріали, презентовані на експозиції, висвітлюють хід партизанської боротьби проти німецько-фашистських загарбників на теренах Кіровоградщини.
Серед експонатів виставки – свідчення учасників партизанського руху, матеріали тогочасної преси, звіти керівників партизанських загонів щодо результатів проведених бойових операцій, списки партизанів та осіб, які сприяли партизанській боротьбі.
За матеріалами експозиції будуть проведені екскурсії для учнівської та студентської молоді міста.

18 вересня 2007 року

18 вересня 2007 року у Державному архіві Кіровоградської області відбулися урочистості з нагоди 90-річчя від дня створення системи архівних установ України.
В урочистостях взяли участь представники обласної державної адміністрації та обласної ради, обласної профспілкової організації працівників державних установ, начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, працівники архівних підрозділів підприємств та організацій, представники місцевих ЗМІ.
Заходи розпочалися відкриттям експозиції "Державним архівним установам України – 90: історія і сучасність", метою якої було донесення історичної правди щодо непростої, а часом навіть драматичної історії архівного будівництва в Україні та на Кіровоградщині за часів радянської влади в умовах підпорядкування та підконтрольності архівної системи тоталітарному режимові, а також висвітлення нового етапу розвитку архівної справи у незалежній Україні.
Після відкриття виставки відбулося урочисте засідання розширеної колегії Держархіву області. У рамках засідання були відзначені кращі архівісти області, які внесли значний вклад у розбудову архівної галузі регіону.
Після завершення засідання колегії відбувся святковий концерт за участю студентів Кіровоградського обласного музичного училища.

18 липня 2007 року

18 липня 2007 року відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області за участю начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, на якому розглядалося питання підведення підсумків роботи державних архівних установ області за І півріччя 2007 року.
Після завершення засідання колегії відбулася нарада-семінар начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад з питань діяльності архівних установ та впровадження Основних правил роботи державних архівів України.

26 червня 2007 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар працівників діловодних та архівних служб банківських установ м. Кіровограда з питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.

30 травня 2007 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар працівників діловодних та архівних служб вищих та середніх учбових закладів м. Кіровограда з питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.

23 травня 2007 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар керівників Трудових архівів області з питань організації діяльності місцевих архівних установ.

7 травня 2007 року

У Державному архіві Кіровоградської області відкрито виставку архівних документів, присвячену 62-й річниці Перемоги над фашистською Німеччиною.
На виставці представлені документи, що висвітлюють перебіг подій 1941 – 1945 років на теренах Кіровоградщини та України.
Так, матеріали тогочасної преси представляють детальну інформацію про основні події та хід війни, окремий масив документів - списки загиблих від рук гітлерівців мешканців Кіровоградщини, акти збитків, нанесених фашистами народному господарству області, фото зруйнованих та знищених війною заводів і фабрик, шкіл та лікарень розповідають про руйнівні наслідки фашистської окупації на кіровоградській землі.
На експозиції широко представлені офіційні документи окупаційної влади: листівки, відозви, оголошення, розпорядження, накази тощо. Зазначені матеріали надають інформацію щодо організації виконання трудової повинності мешканцями обласного центру та регіонів області, вивозу молоді 1926 – 1927 років народження на роботу до Німеччини, фашистських репресій щодо комуністів та партизанів, євреїв, циган.
Представлені на виставці фільтраційні справи та листи радянських громадян, які були насильно вивезені під час війни до Німеччини та її сателітів, змістовно розповідають про долю молодих людей, чия юність пройшла на чужині. Закреслені німецькою цензурою рядки листів свідчать про нелегкі, а часом і трагічні випробування, що спіткали цих юнаків та дівчат на теренах чужих країн.
За матеріалами експозиції проведено екскурсії для учнівської та студентської молоді міста.

25 квітня 2007 року

25 квітня 2007 року відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому були розглянуті наступні питання:
- про підсумки роботи державних архівних установ області за І квартал 2007 року;
- про стан архівної справи у Новгородківському, Олександрійському районах та в Державній льотній академії України;
- про поліпшення організації роботи із зверненнями громадян в Держархіві Кіровоградської області.

12 квітня 2007 року

За ініціативи та організаційної підтримки Кіровоградської облдержадміністрації та управління Служби безпеки України в Кіровоградській області у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулась демонстрація пересувної виставки архівних документів про голодомор 1932-1933 років в Україні "Розсекречена пам’ять" та засідання круглого столу.

У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, у тому числі Державного архіву області, громадські діячі, представники творчих та наукових кіл, духовенства, працівники музейних закладів міста.

Учасники засідання висловили свою точку зору на перебіг подій 1932-1933 року в Україні та, зокрема, на теренах Кіровоградської області.

Обговорювалось питання щодо організації вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу, а саме встановлення на території обласного центру відповідного пам’ятного знаку.

Представники Держархіву області ознайомили присутніх з практикою організації роботи користувачів у читальних залах архіву з архівними кримінальними справами жертв каральної політики комуністичного режиму та роботою по введенню зазначених справ до наукового обігу. 27 березня 2007 року

27 березня 2007 року відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому були розглянуті наступні питання:
- про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією в Держархіві області;
- про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області;
- про роботу експертно-перевірної комісії Держархіву області;
- про стан підготовки та проведення підвищення кваліфікації кадрів в Держархіві області;
- про стан роботи з перевіряння наявності документів у Держархіві області.

22 лютого 2007 року

22 лютого 2007 року в Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад з питань діяльності архівних установ та впровадження Основних правил роботи державних архівів України.

21 лютого 2007 року

21 лютого 2007 року відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області. На порядок денний було винесено питання про підсумки роботи державних архівних установ області за 2006 рік та їх завдання на 2007 рік. В роботі колегії взяли участь начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, керівники структурних підрозділів Держархіву області.
У результаті підведення підсумків роботи та визначення завдань на поточний рік було прийнято відповідне рішення, яке зосередить зусилля архівістів області на подолання недоліків і поліпшення організації архівної справи та діловодства в області, забезпечення належного зберігання соціально-значущих документів громадян.
Рішення колегії було направлено головам райдержадміністрацій та міським головам до відома та вжиття заходів.