Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2008 року

9 грудня 2008 року

9 грудня 2008р. в Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково–методичної ради. На засіданні було погоджено плани роботи відділів архіву та план тематичної виставки, присвяченої 70-річчю утворення Кіровоградської області.

9 грудня 2008 року

9 грудня 2008 року відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області на якому розглядалися наступні питання:
- про стан збереженості документів Національного архівного фонду у державних архівних установах області;
- про хід виконання розпорядження Президента України від 13.04.2005 р. №957-рп „Про невідкладні заходи щодо збереження національних архівних цінностей України”;
- про проект плану розвитку архівної справи в Кіровоградській області на 2009 рік ;
- про План-звіт організаційної роботи Держархіву області на 2009 рік.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

27 листопада 2008 року

27 листопада відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглянуті питання стану архівної справи і діловодства у виконавчій дирекції Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, включення управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації та відділу у справах національностей та релігій облдержадміністрації до списку юридичних осіб – джерел формування Національного архівного фонду Держархіву області, схвалено описи справ документів постійного строку зберігання та погоджено описи з особового складу, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ та номенклатури справ.

26 листопада 2008 року

У Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В.Винниченка відбулася обласна науково – практична конференція „Трагедія Голодомору 1932-1933років на Кіровоградщині.”, у якій взяла участь начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Кіровоградської області з доповіддю „Голодомор 1932-1933 років у документах Державного архіву Кіровоградської області: результати досліджень”.

20 листопада 2008 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тексти статей: "Винних суворо покарано", "Дитинство, що вбито голодом", циклу радіопередач "Голодомор 1932-1933рр на Кіровоградщині", присвячені 75-річниці Голодомору на Україні, а також текст статті "Три роки з повоєнного життя Кіровограда" ( до 70-річчя утворення Кіровоградської області).
Рішенням науково-методичної ради представлені роботи було схвалено.

19 листопада 2008 року

У обласному художньому музеї відбулася презентація обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору, організаторами якої виступили обласна державна адміністрація та обласна рада.

Під час презентації директором Держархіву області також було представлено 2 збірники документів з тематики Голодомору, що вийшли друком у листопаді 2008 року: „Голодний мор 1932-1933років на Кіровоградщині. Мовою архівних документів” (397 арк.), „Імена, повернуті із забуття. За матеріалами судових справ репресованих селян 1929-1950-х років, що зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області.” (129 арк.).

18 листопада 2008 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "Голодний мор 1932-1933 років на Кіровоградщині" (до 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні)

13 листопада 2008р.

В Державному архіві Кіровоградської області для студентської молоді проведено екскурсію по виставці архівних документів „Україна в боротьбі за державність”. Масив архівних матеріалів створюють копії документів, що зберігаються у Центральному державному історичному архіві України м.Києва, які відображають національно- визвольну боротьбу українського народу під проводом Б.Хмельницького, а також документи Державного архіву Кіровоградської області: постанови Єлисаветградської міської думи та управи, публікації місцевої преси періоду 1905-1920рр. минулого сторіччя, присвячені відображенню протистояння політичних сил у процесі українського державотворення на терені нашого краю. Висвітлювати захід було запрошено журналістів обласних ЗМІ.

7 листопада 2008 р.

Начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Кіровоградської області узяла участь у обласній краєзнавчій науковій конференції, присвяченій 75 –м роковинам Пам’яті жертв Голодомору 1932 -1933років „Розсекречена пам”ять. Голодомор 1932 – 1933років в Україні у документах ГПУ – НКВС”.

30 жовтня 2008р.

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково–методичної ради. На засіданні було розглянуто тексти статей „ Чорна дошка Голодомору”, „Прошу в короткий термін дати мені відповідь...(Голод на Україні в 1932 – 1933рр.), макети збірників архівних документів „Голодний мор 1932 -1933 років на Кіровоградщині”та „Імена, повернуті із забуття”. Рішенням науково-методичної ради представлені роботи було схвалено.

30 жовтня 2008р.

30 жовтня відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому підведено підсумки роботи комісії за 9 місяців 2008 року та роглянуто описи справ документів постійного строку зберігання та з особового складу, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.

28 жовтня 2008 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області на якому розглядалися наступні питання:


За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

21 жовтня 2008р.

В Державному архіві Кіровоградської області відкрито виставку документів „Україна в боротьбі за державність” (до відзначення 90-річчя Української революції 1917-1921 рр.). До експонування підготовлено документи Єлисаветградської міської думи та управи, матеріали місцевої преси періоду 1917-1919 рр., що відображають протистояння політичних сил, пов’язане з процесом українського державотворення на терені нашого краю.

10 жовтня 2008 р.

З 6 по 10 жовтня 2008 року в Держархіві Кіровоградської області пройшли курси підвищення кваліфікації працівників діловодних та архівних служб, представників експертних комісій підприємств, установ і організацій з метою вивчення основних питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської документації.

22 вересня 2008 року

22 вересня 2008р. у Державному архіві Кіровоградської області відкрито виставку документів, присвячену Дню партизанської слави „Героїка партизанських буднів”.
Документальні матеріали експозиції детально інформують про створення організованого партизанського та підпільного руху на території краю, висвітлюють сторінки самовідданої боротьби партизанів та підпільників Кіровоградщини з фашистськими окупантами, містять статистичні відомості про їх вклад у справу Перемоги.
Окремий масив документів містить відомості про методи та форми боротьби окупаційної влади з партизанським та підпільними рухом.
Метою експозиції є донесення історичної правди про події Великої Вітчизняної війни на теренах Кіровоградщини.
За матеріалами виставки будуть проводитись екскурсії для учнівської та студентської молоді.

19 серпня 2008 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "Шлях до самовизначення" (до 17-ої річниці незалежності України)

31 липня 2008 року

Відбулося чергове засідання науково-методичної ради Держархіву області.
На засіданні було розглянуто Інструкцію про порядок обліку документів в архівних відділах райдержадміністрацій та міських рад та текст статті у місцеву пресу.

25 липня 2008 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Держархіву Кіровоградської області, на якому розглядалися описи справ постійного строку зберігання, описи з особового складу, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, положення про архівні підрозділи, експертні комісії, номенклатури справ, інструкції з діловодства.

10 липня 2008 року

Відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області за участю начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, на якому розглядалося питання підведення підсумків роботи державних архівних установ області за І півріччя 2008 року.
Після завершення засідання колегії відбулася нарада-семінар начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад з питань діяльності архівних установ та впровадження Основних правил роботи державних архівів України.

26 червня 2008 року

У Державному архіві Кіровоградської області відкрито виставку архівних документів „28 червня - День Конституції України”.

10 червня 2008 року

Державним архівом Кіровоградської області спільно з обласним краєзнавчим музеєм у приміщенні обласної філармонії було відкрито виставку архівних документів та музейних предметів „Голодомор 1932 – 1933р.р. на Кіровоградщині очима істориків, мовою документів”. Виставку відвідав Президент України та учасники засідання Координаційної ради з питань підготовки заходів у зв’язку з 75 - ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, що була проведена у м. Кіровограді.

27 травня 2008 року

Директор Держархіву Кіровоградської області Чвань Т.В. узяла участь у „Прямій лінії” газети „Народне слово” (орган Кіровоградської обласної ради та обласної державної адміністрації), де у телефонному режимі спілкувалась з громадянами з питань, що входять до компетенції Державного архіву.

20 травня 2008 року

20 травня 2008 року в Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар керівників Трудових архівів області з питань організації діяльності місцевих архівних установ. У нараді-семінарі брала участь заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області – начальник управління пенсійного забезпечення Романченко О.Я.

22 квітня 2008 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглядалися наступні питання:

  1. Про підсумки роботи державних архівних установ області за І квартал 2008 року;
  2. Про стан архівної справи і діловодства у Бобринецькому, Кіровоградському районах;
  3. Про стан архівної справи і діловодства у Головному управлінні агропро-мислового розвитку облдержадміністрації.

25 березня 2008 року

Відбулося засідання колегії, на якому розглядалися наступні питання:

  1. Про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області
  2. Про стан роботи з перевіряння наявності документів в Держархіві області
  3. Про роботу експертно-перевірної комісії Держархіву області у 2007 році
  4. Про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією в Держархіві області
  5. Про стан підготовки та проведення підвищення кваліфікації кадрів в Держархіві області
  6. Про стан роботи із зверненнями громадян в Держархіві області у 2007 році та січні-лютому 2008 року

29 лютого 2008 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулося розширене засідання колегії, присвячене обговоренню підсумків роботи державних архівних установ області у 2007 році та їх завдань на 2008 рік.

У засіданні взяли участь Голова Державного комітету архівів України Гінзбург О.П., заступник голови обласної державної адміністрації Демченко В.М., заступники голів, керівники апаратів райдержадміністрацій та керуючі справами міськвиконкомів, головний спеціаліст управління державної служби Головдержслужби України у Кіровоградській області, начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, представники місцевих засобів масової інформації.

У результаті підведення підсумків роботи та визначення завдань на поточний рік було прийнято відповідне рішення, яке зосередить зусилля архівістів області на подолання недоліків і поліпшення організації архівної справи та діловодства в області, забезпечення належного зберігання соціально-значущих документів громадян.

Після засідання колегії відбулася нарада-семінар начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад з питань діяльності архівних установ та впровадження Основних правил роботи державних архівів України.