Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2009 року

11 грудня 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "Войовники за волю" (до 65-річчя з часу створення Української Головної Визвольної ради).

17 листопада 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "Голодний мор 1932-1933 рр. на Кіровоградщині", присвячену 76-м роковинам пам’яті жертв Голодомору.

29 жовтня 2009 року

В Держархіві Кіровоградської області відбувся семінар з підвищення кваліфікації працівників діловодних та архівних служб, представників експертних комісій підприємств, установ і організацій м. Кіровограда з питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.

27 жовтня 2009 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглядалися наступні питання:
- про підсумки роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад за 9 місяців 2009 року;
- про роботу Державного архіву Кіровоградської області по формуванню кадрового резерву на посади державних службовців;
- про стан архівної справи у Компаніївському, Олександрівському районах та м.Олександрії;
- про стан розсекречування документів архівних фондів Держархіву області;
- про стан роботи із зверненнями громадян в Держархіві області.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

20 жовтня 2009 року

У Державному архіві Кіровоградської області відкрито виставку документів „Кіровоградщина у Великій Вітчизняній війні”, присвячену визволенню України від німецько – фашистських загарбників.

14 жовтня 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "360-річчя перемоги українського війська під Зборовом"

18 вересня 2009 року

Державний архів Кіровоградської області узяв участь у спільній з обласним краєзнавчим музеєм та обласною універсальною науковою бібліотекою виставці „Єлисавет: погляд у минуле”.

На експозиції були презентовані документи Державного архіву Кіровоградської області за період з 1880 по 1913рік, що ілюструють процес соціального, економічного, культурного розвитку Єлисаветграда (Кіровограда) у дореволюційні часи, діяльність відомих громадських діячів міста.

Захід відбувся за участі науковців, краєзнавців, архівістів, представників місцевої преси.

2 вересня 2009 року

У зв’язку з 70-ми роковинами початку Другої світової війни в архіві відкрито виставку „Трагедія ХХ століття”.

Документи, підібрані до експонування: публікації місцевої преси 1941-1945 років, накази, розпорядження окупаційної влади, списки військовополонених, які утримувалися в таборах на території області, дослідження краєзнавців, спогади колишніх в’язнів фашистських концтаборів, - свідчать про злодіяння німецького фашизму та боротьбу жителів Кіровоградщини з ворогом.

1 вересня 2009 року

На честь відзначенні 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову в архіві відкрито виставку документів „Відродимо Україну, її честь та славу” з використанням електронних копій матеріалів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, а також листа члена Спілки письменників України, кандидата філологічних наук М.К.Смоленчука до Установчих зборів Народного Руху України м. Кіровограда.

27 серпня 2009 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області на якому було розглянуто примірну номенклатуру справ районної профспілкової організації, а також описи справ на фонодокументи, описи справ постійного строку зберігання, описи справ з особового складу, акти про вилучення для знищення справ, що не віднесенні до НАФ, передмови, номенклатури справ, установ, організацій і підприємств області.

21 серпня 2009 року

В Державному архіві Кіровоградської області відкрито виставку архівних документів „Становлення суверенної держави” (до 18-ої річниці Незалежності України). До експонування підготовлено документи, що висвітлюють значний період української історії: з ХУІІ по ХХ сторіччя.

Тему виставки розкривають електронні версії документів, надісланих Центральним державним історичним архівом України, Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г.С.Пшеничного, а також протоколи засідань президії Зінов’євського окружного виконавчого комітету та засідань урядової комісії з українізації на підприємствах Зінов’євська.

Названі архівні документи відображають тернистий шлях українського народу до створення незалежної держави.

20 серпня 2009 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради. На засіданні було розглянуто тематичний план виставки архівних документів "Становлення суверенної держави", текст радіопередачі "Процес українізації на терені нашого краю в 20-х роках ХХ ст. (до 18-ї річниці Незалежності України)" на текст статті "Декілька сторінок з історії міста" (до 225-річчя заснування Єлисаветграда).

Рішенням науково-методичної ради представлені роботи було схвалено.

28 липня 2009 року

28 липня 2009 року відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглядалися наступні питання:
- про підсумки роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у І півріччі 2009 року;
- про організацію роботи читальних залів Держархіву області;
- про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області, архівних відділах міських рад;
- про стан роботи з джерелами формування НАФ Держархіву області.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

Після засідання колегії відбулася нарада-семінар начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад з питань діяльності архівних установ.

24 червня 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "Комсомол Кіровоградщини: погляд у минуле"

18 червня 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області відкрито нову рубрику "Зворотній зв'язок"

17 червня 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "С.Бандера: символ доби"

29 травня 2009 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Чвань Т.В. взяла участь у відкритті інформаційно-довідкового центру при Управлінні УСБУ в Кіровоградській області.
Архівом передано до центру збірники документів „ Імена, повернуті із забуття. За матеріалами судових справ репресованих селян 1929-1950-х років, що зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області” та „Голодний мор 1932-1933 років на Кіровоградщині. Мовою архівних документів”, підготовлених за документами Державного архіву Кіровоградської області.

28 травня 2009 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області.
На засіданні схвалені описи справ постійного строку зберігання, описи справ з особового складу, акти про вилучення для знищення справ, що не віднесенні до НАФ, передмови, номенклатури справ, положення про архіви і експертні комісії, інструкції з діловодства.

26 травня 2009 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар представників обласних профспілкових організацій з питань роботи з документами у діловодстві та в архівах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.

22 травня 2009 року

В читальному залі Державного архіву Кіровоградської області для студентської молоді проведено екскурсію по виставці архівних документів „Симон Петлюра: портрет на тлі епохи” (до 130-річчя від дня народження С.В.Петлюри).
До експонування підготовлено документи, які висвітлюють життєвий шлях Головного отамана військ Української Народної Республіки, його боротьбу за розбудову суверенної Української держави, а також основні події боротьби за Українське державотворення в 1917-1920 рр. Серед матеріалів виставки – електронні версії фотодокументів, надісланих ЦДКФФА ім. Г.С. Пшеничного, документів Держархіву Полтавської області, що відображають становлення С. Петлюри як одного з чільників Української революції 1917-1920 рр., а також документи Єлисаветградського повітового військового комісаріату, матеріали місцевої преси 1918-1919 рр. про значення С.В.Петлюри для української історії. Висвітлювати захід було запрошено журналістів обласних ЗМІ.

21 травня 2009 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар з працівниками Трудових архівів області з питань організації діяльності місцевих архівних установ для зберігання документів з особового складу суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності.
Нарада-семінар відбулася за участю представника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

20 травня 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "65 років з часу депортації кримсько-татарського та інших народів з Криму"

6 травня 2009 року

У Державному архіві Кіровоградської області відкрилась виставка документів „Кіровоградщина у 1941-1945 роках”. Документи виставки висвітлюють найбільш значні епізоди героїчної боротьби підпільних та партизанських загонів області з фашистськими окупантами, а представлені на експозиції накази, розпорядження, газети, листівки окупаційної влади, складають цілісну картину життя Кіровоградщини в період з 1941 по 1944 рр.
Експозицію органічно доповнюють матеріали (у тому числі і фотодокументи) щодо здійснення фашистами численних масових розстрілів, руйнування та знищення населених пунктів області, нанесення колосальних соціально-економічних збитків.

30 квітня 2009 року

30 квітня 2009 року відбулося розширене засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області за участю начальників архівних відділів Знам’янської та Кіровоградської райдержадміністрацій, Знам’янської міської ради, відповідальних за архівні підрозділи обласної дирекції НАСК „Оранта”, обласного онкологічного диспансеру та обласної музичної спілки. На засіданні розглянуто питання: про стан роботи з джерелами формування НАФ архівних відділів Знам’янської міської ради та Знам’янської райдержадміністрації, про стан архівної справи і діловодства у Кіровоградській обласній дирекції Національної акціонерної страхової компанії „Оранта”.
Розглянуто та схвалено описи справ постійного строку зберігання, описи справ з особового складу, акти про вилучення для знищення справ, що не віднесенні до НАФ, обласного онкологічного диспансеру, обласної музичної спілки та інших юридичних осіб-джерел комплектування НАФ архівних установ області, номенклатури справ, положення про архіви і експертні комісії, інструкції з діловодства.

30 квітня 2009 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради.
На засіданні було розглянуто текст радіопередачі, присвяченої Дню Перемоги "Концтабори на Кіровоградщині періоду фашистської окупації" та текст ініціативного інформування до 40-річчя створення державного підприємства "Кіровоградський науково-дослідний інститут землеустрою".
Рішенням науково-методичної ради представлені роботи було схвалено.

29 квітня 2009 року

Начальник відділу інформації та використання документів Держархіву Кіровоградської області взяла участь у засіданні круглого столу „Організація краєзнавчої роботи за участю учнівської молоді”, проведеного у рамках обласної краєзнавчої учнівської конференції, що відбулась за організаційної підтримки управління освіти і науки обласної державної адміністрації та Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

28 квітня 2009 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглядалися наступні питання:
- про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад за І квартал 2009 року;
- про стан архівної справи і діловодства у Новоархангельському районі;
- про хід виконання рішення колегії Держархіву області від 22 квітня 2008 року „Про стан архівної справи і діловодства у Бобринецькому районі”;
- про стан роботи із зверненнями громадян в Держархіві області;
- про хід виконання рішення колегії Держархіву області від 10 липня 2008 року „Про стан архівної справи і діловодства в апеляційному суді Кіровоградської області”;
- про стан організаційної роботи у Держархіві області;
- про функціонування веб-сайту Держархіву області.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

22 квітня 2009 року

На базі архівного відділу Знам’янської міської ради Кіровоградської області відбулася кущова нарада-семінар з обговорення питань використання архівної документної інформації за участю працівників архівних відділів Знам’янської, Кіровоградської, Олександрівської, Олександрійської райдержадміністрацій та Знам’янської, Кіровоградської, Олександрійської міських рад.

15 квітня 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "Історія діяльності Організації українських націоналістів (ОУН) на Кіровоградщині у документах Державного архіву Кіровоградської області"

31 березня-2 квітня 2009 року

У Держархіві Кіровоградської області за матеріалами виставки документів „Карпатська Україна: тріумф і трагедія” проведено екскурсії для студентської молоді міста.

27 березня 2009 року

У Державному архіві Кіровоградської області відкрито виставку документів „Карпатська Україна: тріумф і трагедія”.

26 березня 2009 року

26 березня 2009 року в Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради.
На засіданні було розглянуто тематико-експозиційний план виставки "Карпатська Україна: тріумф і трагедія", присвяченої 70-річчю проголошення незалежності держави на теренах Закарпаття.
Рішенням науково-методичної ради тематико-експозиційний план виставки було схвалено.

26 березня 2009 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглядалось питання про стан роботи з джерелами формування НАФ архівного відділу Кіровоградської міської ради.
На засіданні схвалені описи справ постійного строку зберігання, описи справ з особового складу, акти про вилучення для знищення справ, що не віднесенні до НАФ, передмови, номенклатури справ, положення про архіви і експертні комісії, інструкції з діловодства тощо.

25 березня 2009 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар працівників діловодних та архівних служб установ культури і мистецтва м. Кіровограда з питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.

24 березня 2009 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглядалися наступні питання:
- про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією в Держархіві області;
- про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області;
- про роботу експертно-перевірної комісії Держархіву області;
- про стан підготовки та проведення підвищення кваліфікації кадрів в Держархіві області;
- про стан роботи з перевіряння наявності документів в Держархіві області;
- про стан архівної справи і діловодства у Державному підприємстві „Кіровоградський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації”.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

17 березня 2009 року

Державний архів Кіровоградської області узяв участь у відкритті документальної виставки „Українська повстанська армія: історія нескорених”, організаторами якої виступили Служба безпеки України, Український інститут національної пам’яті, Центр дослідження визвольного руху та засіданні круглого столу на тему „Дослідження історії ОУН–УПА на Кіровоградщині”.

3 березня 2009 року

3 березня 2009 року у Держархіві Кіровоградської області відбулося розширене засідання колегії, присвячене обговоренню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2008 році та їх завданням на 2009 рік.
У засіданні взяли участь виконуюча обов’язки заступника голови-керівника апарату обласної державної адміністрації Дмитренко Т.Т., начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, представники місцевих засобів масової інформації.
У результаті підведення підсумків роботи та визначення завдань на поточний рік було прийнято відповідне рішення.
Після засідання колегії відбулася нарада-семінар начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад з питань діяльності архівних установ.

26 лютого 2009 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглядались питання виконання наказу Держкомархіву України від 16.01.2009 року № 7 „Про організацію виявлення унікальних документів НАФ”, стану архівної справи і діловодства у філії „Кіровоградське обласне управління ВАТ „Державний ощадний банк України”, вивчення документів управління фізичної культури і спорту Кіровоградської облдержадміністрації.
На засіданні схвалені описи справ постійного строку зберігання, описи справ з особового складу, акти про вилучення для знищення справ, що не віднесенні до НАФ, передмови, номенклатури справ, положення про архіви і експертні комісії, інструкції з діловодства.

26 лютого 2009 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради.
На засіданні було розглянуто Порядок доступу до приміщень і на територію Державного архіву Кіровоградської області, тексти радіопередачі "Протидія політиці більшовиків на Єлисаветградщині в 1918-1919 роках", статті "Гортаючи сторінки журналів засідань Єлисаветградської дворянської опіки" та ініціативне інформування до 60-річчя Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Рішенням науково-методичної ради представлені роботи було схвалено.

25 лютого 2009 року

Для студентів факультету правознавства Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права імені М.П.Сая проведено оглядову екскурсію по Держархіву області. Студенти ознайомилися з основними напрямками діяльності архіву, умовами зберігання документів НАФ та методами використання відомостей, що в них містяться.

12 лютого 2009 року

В Державному архіві Кіровоградської області для студентської молоді проведено екскурсію по виставці архівних документів "Афганістан: 20 років потому". Для експонування було підготовлено списки воїнів-інтернаціоналістів – уродженців Кіровоградщини, їх спогади про службу у складі обмеженого контингенту радянських військ на території ДРА, копії солдатських листів, а також публікації періодичних видань, присвячені виводу радянських військ з Афганістану.

12 лютого 2009 року

В Держархіві області відкрито виставку архівних документів „Афганістан: 20 років потому”

30 січня 2009 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради.
На засіданні було розглянуто звіт про роботу за 2008 рік та план на 2009 рік, а також текст радіопередачі, присвяченої 150-річчю генерала О.В.Самсонова, життя, якого пов’язане з Кіровоградщиною (Єлисаветградщиною). Рішенням науково-методичної ради звіт про роботу, план на 2009 рік та текст радіопередачі було схвалено.

29 січня 2009 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому підведені підсумки роботи комісії у 2008 році та розглянуто план роботи на 2009 рік. На засіданні схвалено описи справ документів постійного строку зберігання та погоджено описи з особового складу, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, номенклатур справ.

28 січня 2009 року

В ефір Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії вийшла телепередача „Єлисавет”, яка була присвячена діяльності Державного архіву Кіровоградської області

27 січня 2009 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "Пам'яті героїв Крут"

12 січня 2009 року

У Державному архіві Кіровоградської області відкрилася виставка документів та матеріалів „Кіровоградській області – 70 років”, присвячена 70-річчю з часу утворення Кіровоградської області.