Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2010 року

23 грудня 2010 року

У приміщенні Державного архіву Кіровоградської області відбулася спільна з Кіровоградським національним технічним університетом краєзнавча науково-практична конференція, присвячена 85-річчю Держархіву області. Зі своїми науковими доробками за документами Держархіву області в конференції прийняли участь працівники архіву, викладачі та студенти Кіровоградського національного технічного університету, співробітники обласної наукової універсальної бібліотеки ім. Д.Чижевського, обласного краєзнавчого та художнього музеїв, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також в конференції прийняли участь представники засобів масової інформації.

22 грудня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю начальника відділу Держархіву області, Олени Трибуцької "Державному архіву Кіровоградської області - 85!" .

21 грудня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю головного спеціаліста Держархіву області, Лариси Пасічник "Для полного призрения" (про проблеми дитячої бездоглянутості, про допомогу дітям з неімущих сімей).

3 грудня 2010 року

У Держархіві Кіровоградської області відбувся семінар працівників діловодних та архівних служб, представників експертних комісій підприємств, установ і організацій міста Кіровограда з питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.

22 листопада 2010 року

19 листопада 2010 року в Державному архіві Кіровоградської області відкрито виставку архівних документів та матеріалів "Провідник в минуле, свідок сьогодення", присвячену 85-річчю Державного архіву Кіровоградської області. До експонування підготовлено масив архівних документів та матеріалів, що ілюструє значні події в історії становлення та розвитку архівної справи на Кіровоградщині протягом майже 9-ти десятиліть. Серед документів виставки – також безцінні свідчення історичних реалій та подій: копії постанов засідань Єлисаветградської міської думи, документів окупаційного періоду 1941-1944 рр. та матеріалів про діяльність відомих кіровоградців на ниві розбудови незалежної України.
Для студентської молоді проведено екскурсію по виставці.
Висвітлювати захід було запрошено журналістів обласних ЗМІ.

16 листопада 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку "Голодомор 1932-1932 років на Кіровоградщині на шпальтах місцевих газет".

15 листопада 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю головного спеціаліста Держархіву області, Лариси Пасічник "Почесні громадяни Єлисаветграда".

22 жовтня 2010 року

Начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Кіровоградської області взяла участь у всеукраїнській науково-методичній конференції „Методологічні засади історичної освіти у контексті профілізації старшої школи”, (секція „Використання потенціалу регіональної історії в школі)”, яка відбулася у Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського.
Під час заходу було презентовано спільний проект Кіровоградського інституту розвитку людини ВНЗ ВМУРоЛ „Україна” та Державного архіву Кіровоградської області – видання „Кіровоградщина і кіровоградці в роки Другої світової війни”, присвячене 65-річчю Перемоги та висвітлено напрямки роботи Держархіву області як учасника освітнього процесу.
Захід відбувся за участю науковців, вчителів загальноосвітніх шкіл, краєзнавців, архівних та музейних фахівців, представників ЗМІ.

19 жовтня 2010 року

у Держархіві Кіровоградської області відбулося розширене засідання колегії, на якому розглядалися наступні питання:
- про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад за 9 місяців 2010 року;
- про роботу Держархіву області по формуванню кадрового резерву на посади державних службовців;
- про стан архівної справи і діловодства у Вільшанському районі;
- про стан роботи із зверненнями громадян в Держархіві області;
- про стан охорони праці та пожежної безпеки в Держархіві області;
- про підсумки роботи по розсекреченню документів архівних фондів Держархіву області.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

7 жовтня 2010 року

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 7 жовтня 2010 року Державний архів Кіровоградської області змінює e-mail адресу з dakiro@romb.net на dakiro@ukrpost.ua

4 жовтня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю головного спеціаліста Держархіву області, Лариси Пасічник ""Їх називали бандитами й навіть американцями" (нелегка доля українців, переселених до нас із Польщі)".

20 вересня 2010 року

Об 11-00 у Державному архіві Кіровоградської області відбулось відкриття виставки архівних документів, присвяченої 165-річчю від дня народження Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого) „Він муз служитель благородний...”.

Експозиція висвітлює окремі сторінки життя письменника і актора, розповідає про його оточення, основні віхи творчого шляху.

Захід відбувся за участю ЗМІ, за матеріалами виставки проведено екскурсію для студентської молоді міста.

17 вересня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю начальника відділу Держархіву області, Олени Трибуцької "Кілька сторінок з історії міста" .

17 вересня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку „Шляхами слави партизанської” (до Дня партизанської слави).

21 серпня 2010 року

Державний архів Кіровоградської області узяв участь у відкритті підготовленої спільно з обласним краєзнавчим музеєм та обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського виставки документів та матеріалів „Державотворення в Україні”, присвяченої 19-й річниці Незалежності України. Серед документів, представлених Держархівом області на експозиції – матеріали, що висвітлюють життєвий шлях і громадську діяльність В.К. Винниченка та події української революції 1917-1921 років.

20 серпня 2010 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулися урочисті заходи, присвячені передачі Посольством Російської Федерації в Україні копій документів з Архіву зовнішньої політики Російської імперії, що стосуються Новосербського корпусу та фортеці Святої Єлисавети.

У заході взяли участь: тимчасовий повірений у справах Росії в Україні В.В.Лоскутов, виконуючий обов’язки першого заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації О.Д. Саінсус, представники Кіровоградської міської ради, архівісти області та представники засобів масової інформації.

Присутні оглянули виставку архівних документів і матеріалів „Державний архів Кіровоградської області – невичерпна скарбниця з історії краю” у читальному залі Держархіву області.

Після передачі копій документів почесному гостю на згадку про перебування на Кіровоградщині були вручені сувеніри від Кіровоградської обласної державної адміністрації та від Державного архіву області.

19 серпня 2010 року

В ефірі обласної телерадіокомпанії прозвучала радіопередача „Серпневі події 1991 року на шпальтах українських видань”.

12 серпня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку „Демократичні традиції в Україні” (до 19-ї річниці Незалежності України).

12 липня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю начальника відділу Держархіву області, Олени Трибуцької "Життя, сповнене випробувань" (до 130-річчя від дня народження Володимира Винниченка).

9 липня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку „Володимир Винниченко: патріот, бунтар, митець”.

5 липня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку „До 20-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет Украни”.

30 червня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю головного спеціаліста Держархіву області, Лариси Пасічник "Княгиня Урусова та її оточення".

25 червня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку „До 14-річчя Конституції України”.

8 червня 2010 року

Директор Держархіву Кіровоградської області взяла участь у обласній нараді-семінарі на базі Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області з керівниками управлінь Пенсійного фонду України у районах з виступом на тему: „Організація взаємодії та проблемні питання у взаємовідносинах архівних установ області з управліннями Пенсійного фонду України”. .

8 червня 2010 року

Директор Держархіву Кіровоградської області та начальник відділу інформації та використання документів взяли участь у спільній з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І. Чижевського та обласним краєзнавчим музеєм виставці „Парадокси життя і творчості”, присвяченій 130 – річчю від дня народження політичного і громадського діяча, прозаїка, драматурга, художника В.К. Винниченка. .

2 червня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку „До 90-річчя тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба”.

20 травня 2010 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар з керівниками та працівниками Трудових архівів області з питань організації діяльності місцевих архівних установ для зберігання документів з особового складу суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності.
Нарада-семінар відбулася за участю представника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

19 травня 2010 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбувся семінар з підвищення кваліфікації працівників діловодних та архівних служб, представників експертних комісій підприємств, установ і організацій м. Кіровограда з питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.

14 травня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" оновлено виставку "Жертви тоталітаризму" (до Дня пам'яті жертв політичних репресій).

24 квітня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку "А ми тую червону калину підіймемо!" (діяльність Український Січових Стрільців).

22 квітня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю начальника відділу Держархіву області, Олени Трибуцької "Герої Кіровоградщини – захисники Вітчизни".

9 квітня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області відкрито нову рубрику документів "До 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.".

2 квітня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Наші публікації" виставлено опубліковану статтю головного спеціаліста Держархіву області, Лариси Пасічник "Інфраструктура Єлисаветграда сто років тому".

1 квітня 2010 року

На початку 2010 року Державним архівом Кіровоградської області прийнята на державне зберігання колекція документів „Народний Рух України на Кіровоградщині”.
Колекція створена до 20-річчя Народного Руху України. Документи відображають становлення Народного Руху України на Кіровоградщині. Серед них протоколи, рішення, відозви Кіровоградського крайового Народного Руху, листи голів районних осередків Руху до керівників крайового Руху, спогади активістів про зародження Руху на Кіровоградщині, фотодокументи тощо.
Найбільш цікавими документами є: інформаційний бюлетень № 1 Кіровоградської групи Народного Руху України, примірники газети „Думка”, фотографії В.М.Чорновола, В.Яворівського, В.Ф.Кобзаря, І.Брюховецького та інших. Всього колекція нараховує 39 одиниць зберігання, до яких увійшло 336 документів за 1989-1993, 1996-1997, 2009 роки.

1 квітня 2010 року

У першому кварталі 2010 року Державним архівом Кіровоградської області прийнята на держзберігання колекція документів виборчої кампанії Президента України 2010 року. До колекції увійшли плакати, листівки, брошури, буклети, газети, видані на підтримку кандидатів на пост Президента України та фотодокументи.
Всього колекція налічує 38 одиниць зберігання, до яких увійшло 150 документів.

30 березня 2010 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулося засідання колегії на якому було розглянуто слідуючі питання:
- про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією в Держархіві області;
- про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області;
- про роботу експертно-перевірної комісії Держархіву області;
- про стан підготовки та проведення підвищення кваліфікації кадрів у Держархіві області;
- про стан роботи з перевіряння наявності документів у Держархіві області;
- про наповнення і підтримку веб-сайту Держархіву області;
- про хід виконання рішення колегії Держархіву області від 24 березня 2009 року „Про стан архівної справи і діловодства у державному підприємстві „Кіровоградський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації”.
У засіданні взяла участь головний спеціаліст управління державної служби Головдержслужби України у Кіровоградській області Белінська Л.А.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

25 березня 2010 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області на якому були розглянуті наступні питання: про стан архівної справи і діловодства в інспекції якості формування ресурсів сільськогосподарської продукції Кіровоградської облдержадміністрації, про вивчення документів територіального управління Державної судової адміністрації в Кіровоградській області. Розглянуто описи справ на колекцію документів з виборчої компанії Президента України 2010 року, опис справ на колекцію документів „Народний рух України на Кіровоградщині”, а також описи справ постійного строку зберігання, з особового складу, акти про вилучення для знищення справ, що не віднесені до НАФ, номенклатури справ установ, організацій і підприємств області.

4 березня 2010 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулося розширене засідання колегії, присвячене обговоренню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2009 році та їх завданням на 2010 рік.

У засіданні взяли участь заступник керівника апарату, начальник відділу кадрової роботи апарату обласної державної адміністрації Бондаренко А.В., головний спеціаліст управління державної служби Головдержслужби України у Кіровоградській області Белінська Л.А., начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад.

За результатами підведення підсумків роботи та визначення завдань на поточний рік було прийнято відповідне рішення.

Після засідання колегії відбулася нарада-семінар начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад з питань діяльності архівних установ.

15 лютого 2010 року

Начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Кіровоградської області з доповіддю „За свої права, за кращу долю...(національно – визвольна боротьба 1917 -1921рр. на теренах Єлисаветградщини) взяла участь у ІІІ обласних краєзнавчих „Куценківських читаннях”, присвячених 155 – річчю від дня народження Володимира Ястребова, відомого історика, вченого, краєзнавця.

29 січня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" оновлено виставку Пам'яті героїв Крут.

28 січня 2010 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому було розглянуто звіт про роботу ЕПК за 2009 рік, план роботи експертно-перевірної комісії на 2010 рік, визначення категорійності фонду, а також описи справ постійного строку зберігання, описи справ з особового складу, акти про вилучення для знищення справ, що не віднесені до НАФ, історична довідка, передмови, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ, організацій і підприємств області.

22 січня 2010 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" опубліковано виставку Втілення соборницької ідеї (до Дня Соборності України).