Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2013 року

30 грудня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану у газеті "21 канал" статтю про Державний архів Кіровоградської області "Тут зберігають історію"

25 грудня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник„Музика Чайковського у Єлисаветграді”

25 грудня 2013 року

Оновленно новими документами рубрику сайту "1025 років хрещення Київської Русі"

23 грудня 2013 року

Оновленно новими документами рубрику сайту "Кіровоградській області - 75 років"

16-18 грудня 2013 року

Державним архівом Кіровоградської області проведено тематичний короткотерміновий семінар для начальників (завідувачів) архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад, працівників інших архівних установ області за темою: «Організація роботи архівних установ», організований Державним навчальним закладом «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій обласної державної адміністрації»

13 грудня 2013 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у заході Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Бойченка "Містичний бібліопортал".

29 листопада 2013 року

Проведено нараду-семінар з підвищення кваліфікації працівників діловодних, експертних та архівних служб організацій усіх форм власності, на якій учасники семінару були ознайомлені з основними питаннями роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, а також з сучасними вимогами до документування управлінської діяльності.

Нарада-семінар була підготовлена працівниками відділу формування Національного архівного фонду та діловодства, організації та координації архівної справи в області. На нараді були присутні 23 особи – представники діловодних, експертних та архівних служб установ та організацій міста Кіровограда.

28 листопада 2013 року

Проведено засідання експертно-перевірної комісії, на якому розглядались списки установ – джерел формування Державного архіву Кіровоградської області.

Заслуховувалося питання про стан діловодства, роботу експертної комісії та архіву у первинній профспілковій організації публічного акціонерного товариства «Червона зірка».

Розглядалися описи справ постійного строку зберігання, описи справ з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, номенклатури справ, інструкції з діловодства, положення про архіви і експертні комісії.

26 листопада 2013 року

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського відбулася презентація спільної з Державним архівом Кіровоградської області виставки „Єлисаветградське земське реальне училище – осередок культури Єлисаветграда”.

У даній виставці представлено унікальні архівні документи, фотографії початку ХХ століття та рідкісні видання бібліотеки реального училища.

26 листопада 2013 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглянуто наступні питання:
- Про стан архівної справи і діловодства у Кіровоградській обласній спілці споживчих товариств;
- Про стан охорони праці у Державному архіві Кіровоградської області;
- Про роботу Державного архіву Кіровоградської області по формуванню кадрового резерву на посади державних службовців.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

23 листопада 2013 року

В ефірі Кіровоградської обласної телерадіокомпанії вийшли дві радіопередачі, присвячені 80-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні.
(текст виступу)

22 листопада 2013 року

Начальник відділу археографії та використання документів Т.В.Гончарова презентувала виставку архівних документів та матеріалів "Скорботна свічка пам'яті 1932-1933 років" в Державній льотній академії України.

21 листопада 2013 року

З нагоди 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні в читальному залі обласної бібліотеки для юнацтва імені О. М. Бойченка відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Голодомор в Україні 1932-1933 років: у вимірах Центральної України”, за участю заступника голови-керівника апарату обласної державної адміністрації В.В.Рєзніка.

В програмі заходу спільно з обласною юнацькою бібліотекою ім.О.Бойченка презентовано виставку документів “Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає”.

20 листопада 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку архівних документів
"Скорботна свічка пам'яті 1932-1933 років"

18 листопада 2013 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради, на якій розглядалися наступні питання:
1. Про розгляд матеріалів до проведення та участі у круглому столі на тему "Голодомор в Україні 1932 – 1933 років: у вимірах Центральної України";
2. Про розгляд тексту радіопередачі на тему "Трагедія Голодомору в архівних документах";
3. Про розгляд матеріалів виставки "Скорботна свічка пам’яті 1932–1933 років", підготовленої на веб-сайт Державного архіву Кіровоградської області ;
4. Про розгляд переліку документів і матеріалів до спільної з обласною юнацькою бібліотекою ім. О.С. Бойченка виставки "Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає";
5. Про розгляд документів та матеріалів для експонування на виставці "Єлисаветградське земське реальне училище – осередок культури Єлисаветграда";
6. Про розгляд матеріалів до газетної рубрики "З архівної полиці" "Музика Чайковського у Єлисаветграді".

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

16-17 листопада 2013 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.О.Бабенко прийняв участь у телепередачі Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії "Озирнись" (16-17.11.2013) про Голодомор 1932-1933 років

09-10 листопада 2013 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.О.Бабенко прийняв участь у телепередачі Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії "Озирнись" (09-10.11.2013) до Дня української писемності та мови

07 листопада 2013 року

У читальному залі Держархіву Кіровоградської області представлено добірку документів до Дня української писемності та мови

02-03 листопада 2013 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.О.Бабенко прийняв участь у телепередачі Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії "Озирнись" (02-03.11.2013) про Івана Вишенського

01 листопада 2013 року

В прямому ефірі Кіровоградського обласного радіо в передачі "Радіомайдан" взяв участь директор Державного архіву Кіровоградської області О.О.Бабенко.

01 листопада 2013 року

Оновленно новими документами рубрику сайту "Пам’ятні та знаменні дати Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр."

31 жовтня 2013 року

Проведено засідання експертно-перевірної комісії на якому внесено зміни до списку установ – джерел формування Державного архіву Кіровоградської області.
Розглядалися описи справ постійного строку зберігання, описи справ з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, номенклатури справ, інструкції з діловодства, положення про архіви і експертні комісії.

30 жовтня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник„Пам'ять про уродженців вологодської землі”

28 жовтня 2013 року

В ефірі Кіровоградської обласної телерадіокомпанії вийшла радіопередача, присвячена 69-річчу визволення України від німецько-фашистських окупантів
(текст виступу)
(запис виступу)

24 жовтня 2013 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглянуто наступні питання:
- Про підсумки роботи державних ар­хів­них установ області та архівних відділів міських рад за 9 місяців 2013 року.
- Про стан архівної справи і діловодства у Гайворонському районі.
- Про стан архівної справи і діловодства у Маловисківському районі.
- Про стан архівної справи і діловодства у Петрівському районі.
- Про стан роботи Трудового архіву Петрівського району.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

23 жовтня 2013 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося відкриття виставки „Пам’яті визволителів України” (до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників).

Виставка буде діяти до 15 листопада 2013 року.

12-13 жовтня 2013 року

Провідний спеціаліст Державного архіву Кіровоградської області Вадим Колєчкін прийняв участь у телепередачі Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії "Озирнись" (12-13.10.2013) присвяченої історії преси Кіровоградщини

09 жовтня 2013 року

В приміщенні Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація книги С.І.Шевченка "Центральноукраїнський архів".

Також, учасникам заходу представлена виставка, присвячена історії розвитку архівної справи на Кіровоградщині "Становлення та розвиток архівної справи в Кіровоградській області".

27 вересня 2013 року

В читальному залі Державного архіву Кіровоградсьої області представлено добірку архівних документів та матеріалів до Дня ветерана. Добірка складається з особистих документів ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, а також буклетів, фото, статей, що розповідають про людей, які на своїх плечах винесли тягар війни, післявоєнну відбудову.

Архівні документи та матеріали ознайомлять відвідувачів з життєвим шляхом Героя Радянського Союзу Баліцького Г.В., ветеранів Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 років Діброви Л.І., Резніченка В.Р., Репешка В.М., Яковенка М.Т. та інших воїнів-визволителів.

26 вересня 2013 року

В Держархіві Кіровоградської області проведено засідання експертно-перевірної комісії, на якому розглянуто питання про стан архівної справи та діловодства у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім.А.П.Гайдара, описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду та номенклатури справ.

24 вересня 2013 р., м.Київ

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.О.Бабенко взяв участь у презентації триптиху „Степова Еллада” художника-земляка Петра Оссовського, переданого митцем до фондового зібрання Національного художнього музею.

20 вересня 2013 року

У приміщенні Держархіву Кіровоградської області відбулося відкриття виставки архівних документів та матеріалів "Героїка боротьби на окупованій території", присвяченої Дню партизанської слави. У проведенні заходу прийняли участь студенти Кіровоградського національного технічного університету.

20 вересня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку архівних документів "Старовинний Єлисавет в рекламних приватних оголошеннях"

19 вересня 2013 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради, на якій розглядалися наступні питання:
- про розгляд проекту Примірної інструкції "Облік документів у державних архівах України";
- про розгляд ініціативного інформування з історії пожежної команди міста Єлисаветграда (департаменту Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області);
- про розгляд тематико-експозиційного плану виставки "Становлення та розвиток архівної справи в Кіровоградській області" (виставка буде експонована під час презентації книги Шевченка С.І. "Центрально-український архів");
- про розгляд документів до виставки "Старовинний Єлисавет в рекламних приватних оголошеннях", підготовленої на веб-сайт Державного архіву Кіровоградської області;
- про розгляд тексту радіопередачі "Із звітів партизанських командирів";
- про розгляд статті "Іменами героїв-визволителів, уродженців вологодської землі";
- про розгляд тематико-експозиційного плану виставки "Героїка боротьби на окупованій території" (до Дня партизанської слави).
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

13 вересня 2013 року

Державний архів Кіровоградської області провів виїзний семінар-практикум “Особливості використання документів Національного архівного фонду України в роботі закладів, що належать до числа об’єктів історико-культурної спрадщини” на базі КП “Історико-архітектурний заповідник родини Раєвських” (с. Розумівка Олександрівського району Кіровоградської області)

11 вересня 2013 року

У відділі рідкісних та цінних видань ОУНБ ім. Д.Чижевського відбулась презентація виставки «Сліди минулого», присвяченої 250-річчю з дня розкопок Мельгуновського кургану. Виставка організована ОУНБ ім. Д.Чижевського спільно з Державним архівом Кіровоградської області.

На виставці представлені оригінальні документи з фондів Державного архіву Кіровоградської області, що стосуються історії археологічних досліджень у нашому краї.

10 вересня 2013 року

Оновленно новими документами рубрику сайту "Кіровоградській області - 75 років"

19 серпня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю начальника відділу інформації та використання документів Держархіву області, Олени Трибуцької „Єлисаветградщина у російсько-турецькій війні 1877-1878 років”

17 серпня 2013 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області відвідав ландшафтний заказник ”Монастирище”, розташований на півдні Кіровоградської области.

14 серпня 2013 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко в приміщенні Кіровоградського обласного художнього музею провів лекцію "Уроки і наслідки Берестейської унії" з тематичного циклу лекцій, присвячених 1025-річчю хрещення Київської Русі.

14 серпня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку архівних документів "Національно-визвольна революція у Єлисаветграді: факти, події, особистості" (до Дня незалежності України)

З нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі директора Державного архіву Кіровоградської області Олега Бабенка було нагороджено орденом Володимира Великого третього ступеню. Високу церковну нагороду він прийняв з рук Святішого Патріарха Філарета.

26 липня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю начальника відділу інформації та використання документів Держархіву області, Олени Трибуцької „З історії Херсонської єпархії: спостереження отця Никанора, єпіскопа Херсонського й Одеського”

26 липня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю головного спеціаліста відділу інформації та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник „Життєвий слід Феодосія Гетьманця”

25 липня 2013 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради, на якій розглядалися наступні питання:
- про розгляд документів для розміщення на веб-сайті Держархіву області в он-лайн рубриці “Назустріч 75-й річниці з часу утворення Кіровоградської області”;
- про розгляд статті до рубрики “Війна у спогадах актора” до рубрики “З архівної полиці”;
- про розгляд документів, підготовлених для експонування в он-лайн рубриці веб-сайту Державного архіву Кіровоградської області “1025-річчя хрещення Київської Русі”;
- про розгляд статті “Багатогранність Феодосія Гетьманця”.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

24 липня 2013 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко провів у обласному художньому музеї лекцію “Діяння святого рівноапостольного князя Володимира” з циклу лекцій, присвячених 1025-річчю хрещення Київської Русі.

24 липня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковані статті головного спеціаліста відділу інформації та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник „Залишене людям” та „Служіння богослова Георгія Флоровського”

15 липня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено оновлену виставку архівних документів До 23-ої річниці прийняття Декларації про державний суверенітет Украни

11 липня 2013 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулося розширене засідання колегії за участю начальників (завідувачів) архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад, на якому розглядалися наступні питання:
- про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І півріччі 2013 року;
- про стан виконавської дисципліни у державних архівних установах області та архівних відділах міських рад;
- про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та протидії корупції у Державному архіві Кіровоградської області;
- про стан роботи із зверненнями громадян у Державному архіві Кіровоградської області;
- про стан архівної справи і діловодства у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.
Після засідання колегії відбулася нарада-семінар з начальниками (завідувачами) архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад з питань діяльності архівних установ.

09 липня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" розміщено опубліковану статтю „100 лет без милосердия”. У статті висвітлено участь Державного архіву області у організації виставки "Шлях до милосердя", що демонструється у обласному художньому музеї.

09 липня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" розміщено опубліковану статтю головного спеціаліста відділу інформації та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник „Шлях, освячений Всевишнім”

03 липня 2013 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко провів у обласному художньому музеї лекцію “Послання Івана Вишенського: людина і її християнські чесноти” з циклу лекцій, присвячених 1025-річчю хрещення Київської Русі.

27 червня 2013 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії.

27 червня 2013 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулося засідання науково-методичної ради.

26 червня 2013 року

Директором Держархіву області та начальником відділу інформації та використання документів взято участь у відкритті спільної з обласним художнім музеєм, благодійним фондом „Відкрите серце” виставці документів та матеріалів „Шлях до милосердя”, присвяченій темі відкриття хоспісів на території області.

Документи Держархіву області, представлені на експозиції, висвітлюють історію заснування і діяльності громадських закладів опіки - богаділень - на теренах краю у ХІХ - на початку ХХ століття, роль приватної ініціативи у здійсненні доброчиння і благодійництва.

Захід відбувся за участі посадових осіб управління охорони здоров’ я Кіровоградської міської ради, представників медичних закладів області, краєзнавців, ЗМІ, пересічних громадян міста.

25 червня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку архівних документів До 17-ої річниці прийняття Конституції України

19 червня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковані статті начальника відділу інформації та використання документів Держархіву області, Олени Трибуцької „Кіровоградщина молода. Перші кроки” та „Перші повоєнні роки”

30 травня 2013 року

В Держархіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар з керівниками Трудових архівів області з питань організації діяльності місцевих архівних установ для зберігання документів з особового складу суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності.
Нарада-семінар відбулася за участю представника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

25-26 травня 2013 року

Директор Держархіву Кіровоградської області Бабенко О.О взяв участь у передачі телеканалу „Кіровоград”(у рамках проекту „Озирнись”), присвяченій 1025 річниці хрещення України-Русі.

23 травня 2013 року

Директором Держархіву Кіровоградської області Бабенком О.О. в обласному художньому музеї проведено лекцію „Слово про закон і благодать” Митрополита Київського Іларіона та перший святий землі української” з циклу лекцій-бесід, присвячених 1025 річниці хрещення України-Русі. Захід відбувся за участі молодих державних службовців - слухачів Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій обласної державної адміністрації та працівників музейних закладів міста.

17 травня 2013 року

Директор Держархіву області О.Бабенко взяв участь у телепередачі ОДТРК "Озирнись", присвяченій Дню пам’яті жертв політичних репресій.

16 травня 2013 року

Директор Держархіву області О.Бабенко з доповіддю "Українська література, архівна справа та краєзнавство як джерела утвердження загальнолюдських цінностей у суспільстві" взяв участь у роботі обласної науково-практичної конференції директорів ЦБС, районних бібліотек для дорослих на тему: "Інформаційно-бібліотечне обслуговування юнацтва та молоді як фактор формування загальнолюдських цінностей".

16 травня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку архівних документів До Дня пам’яті жертв політичних репресій

9 травня 2013 року

В ефірі Кіровоградської обласної телерадіокомпанії прозвучала радіопередача "До 68-ої річниці Перемоги"
Текст виступу

7 травня 2013 року

Начальник відділу інформації та використання документів Держархіву Кіровоградської області взяла участь у засіданні круглого столу, присвяченому 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Захід відбувся у приміщенні Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій обласної державної адміністрації за участі ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., науковців, краєзнавців, журналістів місцевих ЗМІ.

Підготовлена до виступу інформація Держархіву області висвітлила відомості архівних документів щодо наслідків окупації на теренах Кіровоградщини та періоду повоєнної відбудови краю.

25 квітня 2013 року

У читальній залі Державного архіву Кіровоградської області для студентської молоді проведено екскурсію по виставці архівних документів "Війна в жіночих долях", присвячену 68-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Відкрила виставку учасниця підпільно-партизанського руху на Кіровоградщині Марія Петрівна Майданюк, яка розповіла про героїчний, наповнений втратами шлях до Перемоги.

До експонування підготовлено документи та матеріали Держархіву області, що розкривають тему участі жінок у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Серед експонатів виставки – документи особових фондів учасниць воєнних дій, матеріали, що описують героїчну працю жінок в тилу, листи остарбайтерів, фотодокументи.

02 квітня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку архівних документів "До 125-річчя від дня народження композитора Г.Г.Нейгауза"

29 березня 2013 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулося засідання колегії, на якому розглядалися наступні питання:
про підсумки роботи трудових архівів у 2012 році та їх завдання на 2013 рік;
про стан підготовки та проведення підвищення кваліфікації кадрів у Держархіві області;
про роботу експертно-перевірної комісії Держархіву області;
про стан роботи з перевіряння наявності та стану документів у Держархіві області;
про стан забезпечення інформаційного наповнення і підтримку веб-сайту Держархіву області.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

25 березня 2013 року

Представник Державного архіву Кіровоградської області узяла участь у відкритті спільної з ОУНБ ім. Д.І. Чижевського виставці „Порівнюючи з 1913 - м”(промисловість м. Єлисаветграда).

Матеріали експозиції, що представлені Державним архівом області, висвітлюють історію заснування у місті водогону та електричного трамваю, ілюструють основні етапи становлення та розвитку найбільших промислових підприємств міста.

Захід відбувся за участі представників громадськості, науковців, краєзнавців, студентської молоді міста, ЗМІ.

25 березня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю начальника відділу інформації та використання документів Держархіву області, Олени Трибуцької „З метричної книги Грецької церкви (рубрика "З архівної полиці")”

01 березня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю головного спеціаліста відділу інформації та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник „Кіровоградська історія Василя Бикова”

01 березня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковані статті старшого наукового співробітника відділу інформації та використання документів Держархіву області, Юлії Костенко
„Сергій Іванович Скиба” (рубрика "Фронтове фото")
„Олександр Панасович Фурлет” (рубрика "Фронтове фото")
„Андрій Іванович Ілларіонов” (рубрика "Фронтове фото")

19 лютого 2013 року

У Держархіві Кіровоградської області відбулося засідання колегії, на якому розглядалися наступні питання:
- про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у 2012 році та їх завдання на 2013 рік;
- про стан виконавської дисципліни у державних архівних установах області та архівних відділах міських рад;
- про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та протидії корупції у Держархіві області;
- про стан роботи із зверненнями громадян у Держархіві області;
- про стан пожежної безпеки у державних архівних установах області та архівних відділах міських рад.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

15 лютого 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Документальні виставки on-line" виставлено виставку архівних документів До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 24-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки Афганістан

24 січня 2013 року

У приміщенні Державного архіву Кіровоградської області відбулося відкриття виставки архівних документів та матеріалів «Євреї Кіровоградщини: сторінками історії», присвяченої пам’яті жертв Голокосту. Першими відвідувачами виставки стали студенти місцевих вишів, журналісти.

Матеріали експозиції фрагментарно висвітлюють особливості релігійного, культурного, освітнього життя єврейської громади нашого краю у дожовтневий період, 20 – 30 - ті роки ХХ - го століття та часи Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Окремий масив матеріалів виставки ілюструє регіональний аспект однієї з масштабних трагедій, якої зазнало людство у ХХ столітті - Голокосту. До уваги відвідувачів експозиції представлені документи фондів окупаційної влади, акти районних та обласної комісій по встановленню і розслідуванню злодіянь, здійснених німецько-фашистськими загарбниками під час Великої Вітчизняної війни щодо організації знищення гітлерівцями єврейського населення.

21 січня 2013 року

Представники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у засіданні круглого столу, присвяченому Дню соборності України. Захід відбувся у приміщенні Державного навчального закладу „Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації.” за участі керівництва обласної державної адміністрації, науковців, краєзнавців, представників громадськості.

Інформація, висвітлена Держархівом області у ході обговорення, стосувалася перебігу подій української визвольної революції 1917-1921 років на теренах краю.

16 січня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю начальника відділу інформації та використання документів Держархіву області, Олени Трибуцької „Куди звертатись пільговикам” (з рубрики "Корисно знати")

8 січня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю начальника відділу інформації та використання документів Держархіву області, Олени Трибуцької „Єлисаветград 100 років тому”

2 січня 2013 року

На сайті Держархіву Кіровоградської області у розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю головного спеціаліста відділу інформації та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник „Від Єлисаветграда до Кіровограда”