Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2015 року

30 грудня 2015 року

Вiд щирого серця вiтаємо з святами, що надходять - Новим 2016 роком i Рiздвом Христовим!

Бажаємо творчого натхнення, невичерпної енергiї, вдалих пошукiв, цiкавих знахiдок та нових професiйних здобуткiв.

Зичимо прекрасного зимового святкового настрою, мiцного здоров’я, сили духу, злагоди, достатку та Божої благодатi у Ваших оселях.

Нехай вiдчуття новорiчно-рiздвяного дива не залишає Вас впродовж усього року!

29 грудня 2015 року

Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у презентації видання «Історичний календар Кіровоградщини на 2016 рік. Люди. Події. Факти» (автор-упорядник Володимир Босько), яка відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського 29 грудня 2015 року.

29 грудня 2015 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, під час якого розглянуто плани роботи структурних підрозділів Держархіву області на 2016 рік, перелік документів та матеріалів до виставки, присвяченої 72-й річниці визволення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників, підготовленої до експонування на веб-сайті Держархіву області.

25 грудня 2015 року

На базі обласної державної адміністрації загальним відділом апарату облдержадміністрації проведено семінар для працівників Державного архіву області з опрацювання питань організації ведення діловодства, підготовки організаційно-розпорядчих документів та з кадрових питань.

24 грудня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено Інформацію про висвітлення у засобах масової інформації області історії розвитку архівної справи на Кіровоградщині та заходів з відзначення 90-річчя заснування Державного архіву Кіровоградської області.

24 грудня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю старшого наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Ольги Салоїд "Митрофан Тімановський - вчитель-фронтовик" (до рубрики "Фронтове фото").

23 грудня 2015 року

В ефірі каналу «Кіровоград» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії в програмі "Тема дня" директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. розповів про безстрокову акцію Державного архіву Кіровоградської області “Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” та святкування 90-річчя утворення Державного архіву області.
Переглянути відео

23 грудня 2015 року

В ефірі каналу «Кіровоград» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії в програмі "День за днем" вийшов сюжет про відзначення 90-річчя утворення Державного архіву області.
Переглянути відео

23 грудня 2015 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області нагороджено Почесною грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації і обласної ради.

23 грудня 2015 року

23 грудня 2015 року в Державному архіві Кіровоградської області відбулися урочистості і святковий концерт з нагоди святкування 90-річчя утворення Державного архіву області.
Докладніше

23 грудня 2015 року

Привітання директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенка О.О. з Днем працівників архівних установ архівістам області
Докладніше

22 грудня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник "Згадка про сад Альгамбра", в якій розповідається про один з найпопулярнійших садів Єлисаветграда початку ХХ століття, що виник завдяки ініціативі громади.

21 грудня 2015 року

Відбулася зустріч колективу Держархіву області з Самсоновою С.В., яка у 2014 році пішла добровольцем на схід України та більше року проходила службу у 42-му окремому мотопіхотному батальйоні.
Докладніше

15 грудня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Літопис Єлисаветградського земського реального училища»
Докладніше

10 грудня 2015 року

Заступник директора – головний зберігач фондів архіву Маренець Л.В. та головний археограф відділу археографії та використання документів Держархіву області Колєчкін В.П. взяли участь у засіданні Краєзнавчих студій, присвячених пам'яті Сергія Івановича Шевченка. На засіданні відбулася презентація книг "Археологія Кіровоградщини" та "Кіровоградщина в українсько-польських мистецьких зв'язках".

07 грудня 2015 року

Державний архів Кіровоградської області спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Кіровоградській області провів засідання «круглого столу» на тему: «Державні архівні установи в системі правової держави» за участю працівників Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, провідних юристів, істориків-краєзнавців, представників громадських організацій, засобів масової інформації.
Докладніше

01 грудня 2015 року

На відзначення 90-річчя Держархіву області відбулася зустріч зі студентами Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка, які навчаються за професійною програмою підготовки кадрового резерву на посади державних службовців V-VII категорій.
Докладніше

30 листопада 2015 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому були розглянуті питання:
-“Про стан архівної справи і діловодства у комунальному закладі “Кіровоградський академічний обласний театр ляльок”;
-про вивчення складу документів потенційного фондоутворювача фонду особового походження Фільштейна Л.М. - Заслуженого працівника народної освіти України, відмінника народної освіти України, академіка Академії економічних наук України, доктора економічних наук, професора, викладача кафедри “Економіка праці та менеджмент” Кіровоградського національного технічного університету;

погоджено та схвалено:
описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

29 листопада 2015 року

В ефірі каналу «Кіровоград» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії в підсумково-аналітичній програмі "Погляд" в сюжеті, присвяченому Дню вшанування памяті жертв голодоморів, трансльовано відеоряд з презентації виставки архівних документів та матеріалів «Сльози Голодомору 1932-1933 рр.» та інтерв’ю директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. й головного археографа відділу археографії та використання документів Держархіву області Колєчкіна В.П.
Переглянути відео

27 листопада 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена добірка архівних документів та матеріалів «Тобі – Україно моя, і перший мій подих, і подих останній…», присвячена героїзму учасників АТО.

27 листопада 2015 року

В ефірі Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії прозвучала радіопередача до Дня Голодоморів України, в якій взяла участь начальник відділу археографії та використання документів Гончарова Т.В.

27 листопада 2015 року

У рамках відзначення 90-річчя з дня утворення Державного архіву Кіровоградської області директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. провів екскурсію архівом студентам Кіровоградського комерційного технікуму.

27 листопада 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Сльози Голодомору 1932-1933 рр.» (до Дня вшанування пам'яті жертв Голодоморів).
Докладніше

26 листопада 2015 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому було розглянуто перелік документів та матеріалів до добірки «Тобі – Україно моя, і перший мій подих, і подих останній…», присвяченої героїзму учасників АТО, підготовленої до експонування на веб-сайті Держархіву області; матеріал до газетної рубрики «Фронтове фото» та текст повідомлення «Державний архів Кіровоградської області відзначає свій 90-річний ювілей», підготовленого для опублікування у регіональних ЗМІ.

24 листопада 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. та головний спеціаліст архіву, заслужений працівник культури України Петренко І.Д. взяли участь у програмі обласної державної телерадіокомпанії "Радіомайдан", присвяченій Дню вшанування пам’яті жертв голодоморів.
Переглянути відео

22 листопада 2015 року

В ефірі каналу «Кіровоград» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії в підсумково-аналітичній програмі "Погляд" в сюжеті про перейменування міста Кіровограда та області, представлено інтерв’ю директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О.
Переглянути відео

20 листопада 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О., заступник директора – головний зберігач фондів архіву Маренець Л.В. та доктор історичних наук, завідувач кафедрою суспільних наук та документознавства Кіровоградського національного технічного університету Орлик В.М. взяли участь у програмі обласної державної телерадіокомпанії "Радіомайдан", присвяченій діяльності Державного архіву Кіровоградської області та стану архівної справи в області.
Переглянути відео

20 листопада 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена добірка архівних документів та матеріалів «З вірою і надією» до Дня Гідності та Свободи.

20 листопада 2015 року

На базі Державного архіву Кіровоградської області відбулася нарада-семінар з підвищення кваліфікації працівників діловодних, експертних та архівних служб організацій усіх форм власності міста Кіровограда, на якій розглянуто основні питання організації роботи архівних підрозділів установ, сучасні вимоги до документування управлінської діяльності. Особлива увага була приділена розгляду порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання.

19 листопада 2015 року

Начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Гончарова Т.В. провела зустріч на тему: «Документальна спадщина Кіровоградщини» (до 90-річчя з дня заснування Держархіву області) зі слухачами Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

19 листопада 2015 року

У рамках проведення заходів до відзначення 90-річчя Державного архіву Кіровоградської області у приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва відбулася зустріч заступника начальника відділу археографії та використання документів Пасічник Л.М. з вихованцями Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю «Архівні джерела – задокументована пам'ять людства». Слухачі дізналися про потужний інформаційний потенціал документів, що знаходяться на зберіганні у Держархіві області, та про 90-літню історію найбільшої скарбниці архівних джерел краю.

18 листопада 2015 року

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації Кузьменка С.А. від 12.11.2015 р. №444-р «Про проведення громадських слухань з питань перейменування Кіровоградської області» члени Громадської ради при облдержадміністрації директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. та завідувач сектору спеціальних фондів та страхового фонду документації відділу формування НАФ та діловодства ДАКО, представник ГО «Конфедерація громадських організацій інвалідів» Кривуляк А.Б. на базі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського взяли участь у громадських слуханнях з питань перейменування Кіровоградської області.
Представники ДАКО в процесі обговорення зазначеного питання підтримали пропозицію про перейменування Кіровоградської області на Центральноукраїнську.

18 листопада 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. та заступник директора – головний зберігач фондів архіву Маренець Л.В. взяли участь у телепередачі Кіровоградського інтернет-телебачення (КІТ) до 90-річчя з дня заснування Державного архіву Кіровоградської області. Переглянути відео

17 листопада 2015 року

У конференц-залі Держархіву області заступник начальника відділу археографії та використання документів Пасічник Л.М. провела презентацію виставки архівних документів та матеріалів «Єднаючи минуле й сьогодення». Захід підготовлено до відзначення 90-річчя створення Державного архіву Кіровоградської області. Експоновані документи висвітлюють шлях розвитку архівної справи в області, події літопису Держархіву Кіровоградської області, що започаткував свою історію 17 листопада 1925 року як Зінов’євське окружне архівне управління. Архівні джерела – унікальна документальна пам’ять людства – надають допомогу у вивченні, усвідомленні минувшини. Архівом проводиться велика робота зі збереження та оприлюднення історичних відомостей, про що свідчать організовані презентації видань, краєзнавчі науково-практичні конференції, засідання круглих столів, виставки архівних документів та матеріалів. Відвідувачі виставки: краєзнавці та представники ЗМІ мали можливість познайомитися з минулим і сьогоденням закладу, де сконцентрована безцінна культурна спадщина, над якою час не владний. Докладніше

17 листопада 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю начальника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Тетяни Гончарової "Державному архіву області - 90 років!"

16 листопада 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Хлібороби рідної землі»

13 листопада 2015 року

Члени громадської ради при облдержадміністрації директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. та завідувач сектору спеціальних фондів та страхового фонду документації відділу формування НАФ та діловодства ДАКО, представник ГО «Конфедерація громадських організацій інвалідів» Кривуляк А.Б. взяли участь у черговому засіданні громадської ради, під час якого обговорювались, зокрема, питання створення центру військово-патріотичного виховання та перейменування Кіровоградської області.

06 листопада 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Письменники Кіровоградщини» (до Дня української писемності і мови)

02 листопада 2015 року

На виконання наказу Голови Державної архівної служби України від 15 жовтня 2015 року №155 відповідно до Плану роботи Державної архівної служби України на 2015 рік робоча група фахівців Укрдержархіву у складі заступника директора департаменту – начальника відділу нормативно-методичного забезпечення діловодства Укрдержархіву Олександра Денисенка, заступника директора департаменту – начальника відділу зберігання та обліку документів Національного архівного фонду департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів НАФ Укрдержархіву Ірини Паламарчук, начальника відділу формування НАФ департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів НАФ Укрдержархіву Марини Кузнєцової, начальника відділу використання інформації департаменту організації архівної роботи Укрдержархіву Давида Ярошенка у період з 26 по 30 жовтня 2015 року провела комплексну перевірку стану роботи Держархіву Кіровоградської області.

У рамках проведення комплексної перевірки члени робочої групи відвідали приміщення № 1 та 2 ДАКО, познайомились з роботою підрозділів ДАКО, перевірили документацію з питань формування НАФ, стан виконання запитів від юридичних та фізичних осіб, стан будівель архіву, систем їх життєзабезпечення, видавничу та археографічну діяльність ДАКО тощо.

Члени комісії мали бесіду із заступником голови Кіровоградської облдержадміністрації Вітою Атаманчук, відвідали архіви Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградської обласної ради, де ознайомились, зокрема, із досвідом впровадження цифрового документообігу, а також вивчили досвід роботи архіву управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області.

Члени робочої групи також мали можливість ознайомитись з роботою державних архівних установ, відділів і трудових архівів Добровеличківського та Новоукраїнського районів, а також Кіровоградської та Новоукраїнської міських рад, Липнязької сільської ради.

Результати комплексної перевірки після узагальнення будуть розглянуті на черговому засіданні колегії Укрдержархіву у листопаді 2015 року. Докладніше

30 жовтня 2015 року

О 12.00 годині у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області до Дня звільнення України від нацистських загарбників відбулась зустріч зі студентами І курсу відділення інформаційного програмування Кіровоградського кібернетико-технологічного коледжу, під час якої археограф І категорії сектору інформації, науково-довідкової бібліотеки та обслуговування користувачів читального залу Аніпченко Т.В. розповіла про архівні документи та матеріали,що зберігаються в архіві та розкривають події Другої Світової війни на окупованій Кіровоградщині, а також про героїку боротьби за визволення батьківщини.

Після заходу старший науковий співробітник Салоїд О.М. провела студентам екскурсію архівом, ознайомивши їх з його діяльністю.

21 жовтня 2015 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву області, на якому розглянуто наступні питання:

про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у січні-вересні 2015 року;

про стан архівної справи і діловодства у Вільшанському районі;

про стан забезпечення інформаційного наповнення і підтримку веб-сайту Державного архіву області;

про хід виконання рішення колегії Державного архіву області від 30 жовтня 2014 року №25 «Про стан архівної справи і діловодства у головному управлінні ветеринарної медицини в Кіровоградській області».

про стан роботи з перевіряння наявності та стану документів у Державному архіві області.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

19 жовтня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю старшого наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Ольги Салоїд "Єлисаветградська громадська бібліотека: від книгозбірні до осередку культури"

13 жовтня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Славне військо українське» до Дня захисника України. Експонований матеріал розкриває етапи героїчної історії України, які свідчать про боротьбу за її суверенітет, незалежність, соборність та територіальну цілісність. Докладніше

08 жовтня 2015 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулася Відкрита обласна науково-практична історико-краєзнавча конференція «Кіровоградщина: історія та сучасність», присвячена 90-річчю утворення установи та 90-річчю Національної спілки краєзнавців України. У заході взяли участь науковці, краєзнавці, громадськість Кіровоградщини та інших регіонів України. Докладніше

05 жовтня 2015 року

Рубрика сайту «Державному архіву Кіровоградської області — 90» поповнена новими документами

25 вересня 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому:

розглянуто питання про підсумки роботи відділу комплектування та експертизи цінності документів архівних підрозділів установ, підприємств і організацій (за рахунок платних послуг);

про підсумки тематичної перевірки архівного відділу Компаніївської районної державної адміністрації;

про включення до джерел комлектування Державного архіву області комунального закладу ”Дитячий будинок інтернатного типу “Наш дім”;

погоджено та схвалено:

опис відеодокументів на відеофільм “Історія українських земель - центральна Україна” (до 15-ї річниці незалежності України);

описи справ на документи особового походження:Ткаченка І.Г. - заслуженого вчителя УРСР, директора Богданівської середньої школи, героя соціалістичної праці, с.Богданівка Знам’янського району; Калініченко Н.А. - заслуженого вчителя України, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки і психології Кіровоградського обласного інституту післядипломної освіти ім. В.Сухомлинського;

описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

24 вересня 2015 року

Археограф І категорії відділу археографії та використання документів Аніпченко Т.В. взяла участь в презентації спільної з ОУНБ ім. Д.Чижевськоговиставки «Картографічні матеріали у рідкісних виданнях».Серед експонованих матеріалів– спеціальний геометричний план і межова книга с. Миколаївки, (сьогодні – частина території історико-культурного заповідника «Хутір Надії»),план м.Єлисаветграда, складений міським землеміром П.З.Рябковим у 1913 р. та інші цікаві документи.

Презентація виставки відбулася в приміщенні ОУНБ ім. Д.Чижевського.

23 вересня 2015 року

В ефірі Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії прозвучала радіопередача «Дзвони пам’яті», в якій взяв участь кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу археографії та використання документів Держархіву області Колєчкін В.П.

23 вересня 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Життя і школа» (до Дня працівників освіти)

22 вересня 2015 року

О 10.00 год. у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Нам пам’ять дивиться у вічі» з нагоди відзначення Дня партизанської слави.

У презентації виставки взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації В.Атаманчук, історики-краєзнавці та студенти історичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка.
Докладніше

15 вересня 2015 року

Фахівцями Державного архіву Кіровоградської області проведено семінар для начальників загальних відділів районних та міських (міст обласного значення) рад на тему: "Основні аспекти ведення документообігу в органах місцевого самоврядування".

15 вересня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні топонімічної комісії при Кіровоградській міській раді на якому було погоджено перейменування низки вулиць та провулків міста, у тому числі вул. Пролетарської на вул. Миколи Смоленчука, фонд особового походження якого зберігається у Державному архіві Кіровоградської області.

15 вересня 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Нам пам’ять дивиться у вічі» (до Дня партизанської слави)

11 вересня 2015 року

У рамках підготовки до відзначення 90-річчя Державного архіву Кіровоградської області відвідав установу та ознайомився із специфікою його роботи заступник голови обласної державної адміністрації Коваленко С.П.
Докладніше

11 вересня 2015 року

Оновлено новими документами рубрику сайту "Пам'ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр."

10 вересня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник "Збудовано на кошти Ельворті"

09 вересня 2015 року

Начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Гончарова Т.В. провела зустріч на тему: «Документальна спадщина Кіровоградщини» (до 90-річчя з дня заснування Держархіву області) зі слухачами Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

07 вересня 2015 року

В обласній державній адміністрації відбулася он-лайн нарада із заступниками керівників райдержадміністрацій, міськвиконкомів, окремих структурних підрозділів облдержадміністрації стосовно стану виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 11 березня 2015 року №95-р “Про документування подій новітньої історії України на Кіровоградщині” під головуванням заступника голови облдержадміністрації В.Атаманчук.
З питання порядку денного перед присутніми виступила заступник директора-начальник відділу формування НАФ та діловодства, спеціальних фондів та страхового фонду документації Держархіву області В.Коваль.
Після обговорення даного питання відповідальним особам було дано протокольне доручення.

07 вересня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю старшого наукового співробітника Держархіву області, Ольги Салоїд "Рекламні оголошення на сторінках «Херсонських єпархіальних відомостей»" (до рубрики "Із архівних полиць")

04 вересня 2015 року

У науково-практичному журналі «Архіви України» за травень-червень 2015 року № 3 (297) опубліковано статтю заступника директора – головного зберігача фондів Державного архіву Кіровоградської області Маренець Л.В. «Хлібозаготівлі на Кіровоградщині взимку 1943–1944 рр.»

04 вересня 2015 року

У науково-практичному журналі «Архіви України» за травень-червень 2015 року № 3 (297) опубліковано статтю старшого наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Колєчкіна В.П. «Діяльність німецької окупаційної адміністрації (за документами Бобринецької районної управи Кіровоградської області 1941–1944 рр.)»

03-04 вересня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Архів. Історія. Сучасність», яка відбулась з нагоди 95-річчя Державного архіву Одеської області.

03 вересня 2015 року

Старший науковий співробітник відділу археографії та використання документів, кандидат історичних наук Колєчкін В.П. взяв участь у роботі науково-практичного семінару керівників краєзнавчих гуртків та шкільних музеїв Кіровоградщини на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

02 вересня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів, присвяченої 70-річчю завершення Другої світової війни «Віч-на-віч з минулим».
Докладніше

27 серпня 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому:

розглянуто питання про внесення змін до інформаційної системи “Центральний фондовий каталог” по фонду Р-2546 “Олександрійський гебітскомісаріат, м.Олександрія Олександрійського району Кіровоградської області” (уточнено назву фонду);

погоджено та схвалено:

- опис фонодокументів постійного зберігання на цикл радіопередач Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії “Видатні кіровоградці”;

- опис постійного зберігання на колекцію фотопозитивів про візит льотчика-космонавта, двічі Героя Радянського Союзу Л.І.Попова на батьківщину (м.Олександрія Кіровоградської області);

- опис відеодокументів на телепрограми “Тема дня”, “Громадський вектор” Волинської обласної державної телерадіокомпанії за участю директора Держархіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенка;

- описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ–джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

23 серпня 2015 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області на чолі з директором, головою обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенком О.О. взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня незалежності України.

21 серпня 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів "Розбудовуємо незалежну Україну" за участі заступника голови обласної державної адміністрації Коваленка С.П.
Докладніше

20 серпня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Під синьо-жовтим прапором» (до Дня Державного Прапора України та 24-ї річниці незалежності України).
Докладніше

18 серпня 2015 року

У розділі „Архіви у ЗМІ” виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Лариси Пасічник “Чорноліська лісова школа” (про одне з професійних навчальних закладів сучасної Кіровоградщини, створення якого відбулося у позаминулому столітті).

18 серпня 2015 року

Відбулося засідання науково-методичної ради Держархіву області, на якому розглядалися матеріали засідання “круглого столу” “Під синьо-жовтим прапором”, тематико-експозиційні плани виставок: “Розбудовуємо незалежну Україну”, “М.С.Грушевський: історик та державотворець”, а також текст пам’ятки “Передача документів районних та міськрайонних судів до архівних відділів (секторів) районних державних адміністрацій та міських рад”.

17 серпня 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Утверджуючи ідею державності» (до 24-ї річниці незалежності України)

13 серпня 2015 року

У розділі „Архіви у ЗМІ” виставлено опубліковану статтю начальника відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Тетяни Гончарової „Бережімо його заповіт «Стійте всіма силами за Україну...»” (до 135-річчя від дня народження Володимира Винниченка)

13 серпня 2015 року

На базі Державного архіву Кіровоградської області, як об’єкта підвищенного рівня небезпеки, були проведені заходи з підвищення рівня професійної майстерності та відпрацювань практичних навичок з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж особовим складом I Державного пожежно-рятувального загону ДСНС України у Кіровоградській області. Докладніше

10 серпня 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена добірка архівних документів та матеріалів «М.С.Грушевський: історик та державотворець» , приурочена 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського, видатного українського історика зі світовим ім’ям, організатора української науки, політичного діяча і публіциста, голови Центральної Ради (1917-1918).

07 серпня 2015 року

В обласній державній адміністрації у рамках роботи над підготовкою проекту нової Програми створення страхового фонду документації Кіровоградської області на період 2016 – 2020 років під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Віти Атаманчук пройшла нарада – семінар з питань формування, ведення та використання обласного страхового фонду документації, за участю керівників підприємств промисловості та агропромислового комплексу області (документація яких підлягає закладанню в проект програми СФД), керівників окремих структурних підрозділів ОДА тощо.

Перед учасниками наради – семінару виступив регіональний представник Південно – західного регіонального центру страхового фонду документації Державного департаменту страхового фонду документації Олександр Черевань, який висвітлив теоретичні та практичні аспекти організаційного, фінансового та часового характеру роботи над проектом Програми та відповів на запитання присутніх.

За підсумками наради – семінару відповідальним особами було дано протокольне доручення.

04 серпня 2015 року

Рубрика сайту «Державному архіву Кіровоградської області — 90» поповнена новими документами

30 липня 2015 року

Фонди Державного архіву Кіровоградської області поповнились документами 2-х фондів особового походження.

До архіву надійшло 148 одиниць зберігання. Документи відзеркалюють трудовий шлях, педагогічний досвід викладача Кіровоградського педагогічного інституту ім.О.С.Пушкіна, письменника, члена спілки письменників України Смоленчука М.К. (Р-6976); трудовий шлях, публіцистичну діяльність науково-популярного та навчально-методичного характеру, краєзнавця, письменника, літературознавця, лауреата обласної премії в галузі краєзнавства ім.Володимира Ястребова, літературної премії ім.Євгена Маланюка Бабенка О.О. (Р-7933).

30 липня 2015 року

Відбулося засідання науково-методичної ради Держархіву області, на якому розглянуто тексти статей “Сільське господарство Кіровщини періоду сталінського неоНЕПу 1934-1938 років”, “Згадка про сад Альгамбра”, радіопередачі до 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні

30 липня 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому:

підведено підсумки роботи експертно-перевірної комісії Державного архіву області у І півріччі 2015 року;

погоджено та схвалено:
описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

29 липня 2015 року

Старший науковий співробітник відділу археографії та використання документів, кандидат історичних наук Колєчкін В.П. взяв участь у «Краєзнавчих студіях» з нагоди 160-річчя з дня народження педагога, етнолога, фольклориста та археолога Володимира Миколайовича Ястребова, які відбулися у відділі краєзнавства Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського

24 липня 2015 року

В ефірі Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії прозвучала радіопередача «Час ветерана» (до 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні), в якій взяла участь старший науковий співробітник Салоїд О.М.
Текст виступу в ефірі Кіровоградської обласної телерадіокомпанії

24 липня 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Святую віру злом не подолати» , присвячена 1027-літтю Хрещення Русі-України

24 липня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у програмі «Громадський вектор» на каналі «Нова Волинь» Волинської державної телерадіокомпанії з нагоди дня пам`яті Святого Рівноапостольного князя Київського Володимира Великого – хрестителя Руси. Переглянути відео

23 липня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, краєзнавець, письменник, літературознавець, лауреат обласної премії в галузі краєзнавства ім.Володимира Ястребова, літературної премії ім.Євгена Маланюка Бабенко О.О.взяв участь у програмі «Тема дня» на каналі «Нова Волинь» Волинської державної телерадіокомпанії, присвяченій українському письменнику і літературознавцю М.К.Смоленчуку. Переглянути відео

22 липня 2015 року

Відбулося чергове засідання обласної робочої групи з питань формування, ведення та використання обласного страхового фонду документації.

З питання порядку денного «Про стан підготовки проекту програми створення страхового фонду документації Кіровоградської області на період 2016 – 2020 років». Перед присутніми виступив завідувач сектору спеціальних фондів та страхового фонду документації Держархіву області, секретар робочої групи Андрій Кривуляк.

Після обговорення даного питання відповідальним структурним підрозділам облдержадміністрації були дані протокольні доручення.

21 липня 2015 року

У рамках відзначення 90-річчя з дня заснування Державного архіву Кіровоградської області в конференц-залі архіву відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Миті минувшини» за участю заступника голови обласної державної адміністрації Атаманчук В.В.
Докладніше

16 липня 2015 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено інформаційний стенд «Декларація про державний суверенітет – першооснова незалежності України».

10 липня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні міської топонімічної комісії.

10 липня 2015 року

О 14:30 у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація книги "Феномен Тома Кленсі". Автор видання - провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області, кандидат філологічних наук В.Б.Білоус.

Захід було проведено у рамках відзначення 90-річчя від дня заснування Державного архіву Кіровоградської області та 30-річчя від дня заснування обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Докладніше

06 липня 2015 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву області, на якому розглянуто такі питання:

про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І півріччі 2015 року;

про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад у І півріччі 2015 року;

про стан архівної справи і діловодства у Знам’янському районі;

про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та протидії корупції в Державному архіві області у І півріччі 2015 року;

про стан роботи із зверненнями громадян у Державному архіві області у І півріччі 2015 року.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

03 липня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні міської топонімічної комісії.

03 липня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О., заступник директора – головний зберігач фондів архіву Маренець Л.В., доктор історичних наук, завідувач кафедрою суспільних наук та документознавства Кіровоградського національного технічного університету Орлик В.М. та член обласної організації Національної спілки краєзнавців України Даценко В.В. взяли участь у ток-шоу «Ми» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії до 90-річчя з дня заснування Державного архіву Кіровоградської області. Переглянути відео

02 липня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у ток-шоу «Ми» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії, присвяченому увічненню пам’яті загиблим у Другій світовій війні

30 червня 2015 року

Відбулось засідання науково-методичної ради, на якому розглянуті тексти статей „Чорноліська лісова школа” та матеріал до газетної рубрики „З архівної полиці” „Чверть століття пошуків”, присвячений відомому в області краєзнавцю з широким колом наукових інтересів І.К.Бойку

26 червня 2015 року

У Державному архіві Кіровоградської області в рамках проведення заходів з нагоди 90-річчя архіву відбувся «День відкритих дверей» для журналістів. Адміністрація установи ознайомила гостей з проблемами та перспективами архіву. Докладніше

26 червня 2015 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області на чолі з директором, головою обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенком О.О. взяли участь покладанні квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди відзначення 19-ї річниці Конституції України.

26 червня 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Міська архітектура минулого століття» , присвячена Дню архітектора України

25 червня 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому:

заслухано питання “Про стан діловодства, роботу ЕК та архіву у КЗ “Кіровоградська обласна психіатрична лікарня”, запрошено діловода, відповідальну за архів;

прийнято рішення про включення до списку №1 джерел комплектування Державного архіву області навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області;

розглянуто опис справ на документи особового походження краєзнавця, колекціонера, лауреата обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова, першого заступника президента Кіровоградського земляцтва “Єлисаветград” у м.Москві — Петракова Віктора Васильовича;

розглянуто опис справ на відеодокументи;

погоджено та схвалено:

описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

24 червня 2015 року

Начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Гончарова Т.В. провела зустріч на тему: «Документальна спадщина Кіровоградщини» (до 90-річчя з дня заснування Держархіву області) зі слухачами Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій

24 червня 2015 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку архівних документів та матеріалів «Конституційний процес в Україні як вияв демократії» (до 19-ої річниці Конституції України)

15 червня 2015 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено стінгазету «Невмирущий дух Героїзму» про патріотизм та героїзм воїнів добровольчих батальйонів під час АТО на сході України, про біль і горе матерів, дружин, дітей, про надію та віру в перемогу українських воїнів добра і світла

15 червня 2015 року

У збірнику наукових праць Всеукраїнської (з міжнародною участю) науково-практичної конференції «АРХІВИ – НАУКА – СУСПІЛЬСТВО: ШЛЯХИ ВЗАЄМОДІЇ» опубліковано статтю директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенка О.О.”Study of the construction of Kremenchug hydroelectric station by the sources of State archives of Kirovograd region"

15 червня 2015 року

У збірнику наукових праць Всеукраїнської (з міжнародною участю) науково-практичної конференції «АРХІВИ – НАУКА – СУСПІЛЬСТВО: ШЛЯХИ ВЗАЄМОДІЇ» опубліковано статтю заступника директора – головного зберігача фондів Державного архіву Кіровоградської області Маренець Л.В.”Успадкованість технічної освіти на Єлисаветградщині на початку ХХ ст. (за документами Державного архіву Кіровоградської області)"

15 червня 2015 року

У збірнику наукових праць Всеукраїнської (з міжнародною участю) науково-практичної конференції «АРХІВИ – НАУКА – СУСПІЛЬСТВО: ШЛЯХИ ВЗАЄМОДІЇ» опубліковано статтю старшого наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Колєчкіна В.П.”Фонди Державного архіву Кіровоградської області як джерело дослідження поховання періоду Другої світової війни в Ульянівці Кіровоградської області"

15 червня 2015 року

У збірнику наукових праць Всеукраїнської (з міжнародною участю) науково-практичної конференції «АРХІВИ – НАУКА – СУСПІЛЬСТВО: ШЛЯХИ ВЗАЄМОДІЇ» опубліковано статтю керівника Комунальної установи «Кіровоградське відділення пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України» Бабенко О.А. та кандидата філологічних наук, провідного наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Білоуса В.Б.”Archive criminal files as a source of investigating a certain epoch"

10 червня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація книги «Анатолій Кохан. Лікар, краєзнавець, журналіст. Книги, поезія, статті, біографічні матеріали» (упорядник В.В.Голобородько). Захід було проведено у рамках відзначення 90-річчя від дня заснування Державного архіву Кіровоградської області та 30-річчя від дня заснування обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Докладніше

02 червня 2015 року

Депутат Кіровоградської обласної ради Ірина Миколаївна Малик відвідала Державний архів Кіровоградської області. Вона оглянула приміщення архіву та з’ясувала проблеми установи, передусім, пов’язані зі збереженням документів Національного архівного фонду України, утворених в області, які потребують негайного вирішення.

29 травня 2015 року

У розділі „Архіви у ЗМІ” виставлено опубліковану статтю старшого наукового співробітника відділу археографії та використання документів Колєчкіна  В.П.„Рятуючи Кіровоград”

29 травня 2015 року

У розділі „Архіви у ЗМІ” виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Лариси Пасічник„Це теж був фронт” (до рубрики "З архівної полиці")

29 травня 2015 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тексти статей „В.К.Винниченко - видатний письменник і не менш відомий політичний діяч” (до 135-річчя від дня народження політика та письменника), „Рятуючи Кіровоград” (розмінування міста у 1944 році після звільнення від фашистських окупантів), а також матеріал до газетної рубрики „Фронтове фото”.

28 травня 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому погоджено та схвалено:

описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

22 травня 2015 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області на чолі з директором, головою обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенком О.О. взяли участь у заходах з нагоди 154-ї річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі.

22 травня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація науково-краєзнавчого вісника «Між Бугом і Дніпром» (Випуск ІІІ), який вміщує матеріали VІІ обласних літературно-краєзнавчих Куценківських читань (Кіровоградський міський літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого, 15 лютого 2014 року) та засідання «Краєзнавчих студій» (Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.І.Чижевського, 11 грудня 2014 року), в якому були підбиті підсумки роботи, пов’язаної з увічненням пам’яті Т.Г.Шевченка в рік його 200-річчя.

20 травня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О., а також старший науковий співробітник архіву, к.і.н.Колєчкін В.П. взяли участь у засіданні круглого столу "Пам’ятки науки і техніки Кіровоградщини". Засідання проходило на базі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського.

20 травня 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар з керівниками трудових архівів області з питань організації діяльності місцевих архівних установ для зберігання документів з кадрових питань (особового складу) суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності.

20 травня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація науково-краєзнавчого вісника «Між Бугом і Дніпром» (Випуск І), присвяченого знаменній події – 75-річчю утворення Кіровоградської області. До святкування цієї дати провідні науковці та краєзнавці підготували низку статей, присвячених різним аспектам історії області.

19 травня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у науково - практичній конференції "Батько українського театру", присвяченій 175-річчю Марка Кропивницького. Тема доповіді: "Художній життєпис Марка Кропивницького у виконанні Миколи Смоленчука". Конференція проходила на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка.

17 травня 2015 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області на чолі з директором, головою обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенком О.О. взяли участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій в Україні.

16 травня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у мистецько-музейній акції з нагоди Міжнародного дня музеїв.

15 травня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів до Дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

13-14 травня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у міжнародній науковій конференції з археології, яка підвела підсумки міжнародного наукового проекту «TRYPILLIA MEGA-SITE», що мав місце на Кіровоградщині (2009, 2012-2014 роки). Дана конференція проходила на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та в с.Небелівка Новоархангельського району Кіровоградської області.

13 травня 2015 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про драматурга, актора, режисера,композитора, фундатора українського професійного театру Марка Лукича Кропивницького (10 травня 1840 р. – 21 квітня 1910 р.)

08 травня 2015 року

Старший науковий співробітник відділу археографії та використання документів, к.і.н.Колєчкін В.П. взяв участь у ток-шоу «Радіомайдан» на каналі Кіровоград .

Переглянути відео

07 травня 2015 року

Старший науковий співробітник відділу археографії та використання документів, к.і.н.Колєчкін В.П., а також к.і.н., доцент кафедри історії України Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка Чорний О.В. взяли участь у ток-шоу «Ми» на каналі Кіровоград присвяченій темі: "Пам’ятаємо і перемагаємо".

Переглянути відео

06 травня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулося засідання круглого столу на тему: «Що отримав народ від перемоги у Другій світовій війні?» (до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі).

Докладніше

06 травня 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів з фондів Державного архіву Кіровоградської області, присвяченій 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі

Докладніше

06 травня 2015 року

Відбулася презентація науково-краєзнавчого вісника «Між Бугом і Дніпром» (Випуск ІІ), який вміщує матеріали обласної науково-практичної конференції «Центральна Україна у вирі Другої світової війни».Збірник складається з чотирьох частин,присвячених, відповідно,перебігу воєнних подій на території районів Кіровоградщини, персоналіям військових діячів та військовослужбовців Радянської Армії, що брали безпосередню участь у бойових діях на території нашого краю, питанням німецької окупації області, боротьби з окупантами, окремим аспектам післявоєнної відбудови області.

05 травня 2015 року

Оновлено новими документами рубрику сайту "Пам'ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр."

05 травня 2015 року

Оновлено новими документами рубрику сайту"Державному архіву Кіровоградської області - 90"

05 травня 2015 року

Державним архівом Кіровоградської області спільно з відділом мистецтв Кіровоградської обласної юнацької бібліотеки ім.О.Бойченка проведено урок пам’яті «Подвигу воїна присвячується…» (до 70-ої річниці від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) для студентів медичного коледжу ім. Є.Й.Мухіна. Гончарова Т.В., начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, на заході розповіла про роботу архіву щодо збору, систематизації документів часів Другої світової війни та презентувала виставку архівних документів «Війна і перемога українського народу». Докладніше

30 квітня 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому:

розглянуто підсумки роботи експертно-перевірної комісії у І кварталі 2015 року;

погоджено та схвалено:

описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

30 квітня 2015 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися програма проведення круглого столу „Що отримав народ після перемоги у Другій світовій війні” та тематико-експозиційний план добірки архівних документів та матеріалів „Володимир Винниченко - письменник і громадський діяч”.

30 квітня 2015 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву області, на якому розглянуто наступні питання:

про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І кварталі 2015 року;

про стан пожежної безпеки у державних архівних установах області та архівних відділах міських рад;

про інформаційну діяльність відділу археографії та використання документів Державного архіву області;

про хід виконання рішення колегії Державного архіву Кіровоградської області від 29 серпня 2014 року №20 «Про стан архівної справи і діловодства у місті Олександрії»;

про стан роботи з перевіряння наявності та стану документів у Державному архіві області;

про стан підготовки та проведення підвищення кваліфікації кадрів у Державному архіві Кіровоградської області.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

29 квітня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. , а також старший науковий співробітник архіву к.і.н. Колєчкін В.П. та головний спеціаліст архіву, заслужений працівник культури України Петренко І.Д. взяли участь у відкритті виставки «Нагороди переможців», розгорнутої у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї з нагоди відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

29 квітня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні круглого столу «Скарби біля порогу…», що пройшов у рамках щорічних зустрічей пам’яті історика, краєзнавця, шевченкознавця, громадського діяча В’ячеслава Шкоди (1929 – 2011) у Кіровоградському обласному художньому музеї.

28 квітня 2015 року

Директор Державного архіву області відвідав архівні відділи Гайворонської та Голованівської райдержадміністрацій та трудові архіви районів. Відбулися зустрічі з керівництвом районних державних адміністрацій з питань функціонування архівних установ.

28 квітня 2015 року

У збірнику наукових праць Міжнародної науково-практичної конференції «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», організованої дослідницькою групою кафедри історії та документознавства Національного авіаційного університету цільового міжнародного наукового проекту, здійсненого під егідою InterPARES Trust, опубліковано статтю заступника директора – головного зберігача фондів Державного архіву Кіровоградської області Маренець Л.В. «Реальна освіта на Єлисаветградщині за фондами Державного архіву Кіровоградської області»

28 квітня 2015 року

У збірнику наукових праць Міжнародної науково-практичної конференції «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», організованої дослідницькою групою кафедри історії та документознавства Національного авіаційного університету цільового міжнародного наукового проекту, здійсненого під егідою InterPARES Trust, опубліковано статтю директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенка О.О. та провідного наукового співробітника, кандидата історичних наук Колєчкіна В.П. «Висвітлення діяльності Єлисаветградського повітового комітету допомоги біженцям 1915 р. за фондами ДАКО»

24 квітня 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Чорнобиль… трагедія…пам’ять…» до 29-х роковин Чорнобильської трагедії.

23 квітня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. та головний спеціаліст Держархіву Кіровоградської області, заслужений працівник культури України Петренко І.Д. взяли участь у книжковому ярмарку «Весняний книговир»,присвячений 250-річчю друкарської справи у місті Кіровограді та Всесвітньому дню книги і авторського права.

23 квітня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. та головний спеціаліст Держархіву Кіровоградської області, заслужений працівник культури України Петренко І.Д. взяли участь у підсумковому засіданні журі обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

21 квітня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.

14 квітня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні топонімічної комісії, яка погодила облаштування Алеї пам’яті на території військово-меморіального кладовища “Фортечні вали”.

10 квітня 2015 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів "Вони звільняли кіровоградську землю"

08 квітня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у конкурсній комісії з обговорення списку робіт, які було допущено до участі в конкурсі обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

08 квітня 2015 року

Державним архівом Кіровоградської області спільно з ОУНБ ім. Д.Чижевського було презентовано виставку «Єлисаветградські ювілеї». Серед експонованих матеріалів – метрична книга церкви на честь Володимирської ікони Божої Матері м. Єлисаветграда за 1880 р з актовим записом про народження Володимира Винниченка – члена Центральної Ради, очільника Директорії, фундатора української державності; формулярний список про службу В.Ястребова – етнографа, викладача Єлисаветградського земського реального училища; автобіографія М.Л.Кропивницького – засновника українського професійного театру, надрукована в альманасі «Вісник Європи» за 1906 р.

А також інші цікаві документи, які розповідають про Єлисаветградські сторінки життя видатних особистостей І.Тамма, В.І.Григоровича, Д.С.Горшкова, І.Тобілевича.

Презентація виставки відбулася в приміщенні ОУНБ ім. Д.Чижевського.

03 квітня 2015 року

У розділі „Архіви у ЗМІ” виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Лариси Пасічник„Листи з передової” (до рубрики "З архівної полиці")

27 березня 2015 року

Відбулося засідання науково-методичної ради Держархіву Кіровоградської області, на якому розглядалися тексти статті „Майстер української сцени Мар’яненко Іван Олександрович” (про вклад у розвиток театрального мистецтва нащадка родини корифеїв Кропивницьких) та ініціативного інформування до 20-річчя з часу заснування Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області.

26 березня 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому:
розглянуто питання “Про стан архівної справи і діловодства в КЗ “Кіровоградський обласний наркологічний диспансер”;

погоджено та схвалено:
опис відеодокументів, наданих обласною державною телерадіокомпанією;
описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

24 березня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Війна і мир», яке відбулось у Кіровоградському обласному художньому музеї. Докладніше

24 березня 2015 року

Відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області за участі керівників його структурних підрозділів. На засіданні підведено підсумки роботи архівних установ області у 2014 році, визначено пріоритетні завдання галузі на 2015 рік та розглянуто наступні питання:

- про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад у 2014 році;

- про стан роботи трудових архівів Кіровоградської області;

-про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та протидії корупції в Державному архіві області у 2014 році;

- про роботу науково-методичної ради Державного архіву Кіровоградської області у 2014 році;

- про стан роботи із зверненнями громадян у Державному архіві Кіровоградської області у 2014 році;

- про роботу експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області у 2014 році;

- про хід виконання рішення колегії Державного архіву Кіровоградської області від 23 квітня 2014 року №14 «Про стан архівної справи і діловодства в обласній державній телерадіокомпанії».
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

23 березня 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Багатонаціональна палітра Кіровоградщини», яка презентує архівні документи, що ілюструють соціокультурний простір сучасної Кіровоградщини,сформований представниками різних етносів.

18 березня 2015 року

Директор Державного архіву області відвідав архівні відділи Бобринецької та Компаніївської райдержадміністрацій та трудові архіви районів. Відбулися зустрічі з керівництвом районних державних адміністрацій та районних рад з питань функціонування архівних установ.

16 березня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю старшого наукового співробітника Держархіву області, Ольги Салоїд "Спогади Миколи Смаглія" (до рубрики "З архівної полиці")

09 березня 2015 року

Працівники Державного архіву Кіровоградської області з нагоди 201-ї річниці від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Поетові у Кіровограді.

06 березня 2015 року

У конфренц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Мотиви Т.Шевченка у творчості М. Кропивницького», присвяченої 201-й річниці від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. До зазначеної добірки увійшли матеріали з особистої колекції директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенка О.О.

06 березня 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Жінка завжди є жінка…» до Міжнародного жіночого дня 8 березня. На виставці представлені відомості про життя та діяльність відомих і маловідомих жінок Єлисаветградщини - Зінов'євщини - Кіровоградщини, які плідно і самовіддано працювали в різних сферах господарського, суспільно-політичного, духовного і громадського життя нашого краю.

27 лютого 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковане інтерв'ю директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. про особливості, проблеми та перспективи у роботі Державного архіву Кіровоградської області

27 лютого 2015 року

Відбулося засідання науково-методичної ради Держархіву Кіровоградської області з порядком денним:
-розгляд матеріалів до газетних рубрик „Фронтове фото” та „З архівної полиці”,
-тематико-експозиційного плану виставки архівних документів та матеріалів „Жінка завжди є жінкою...”, статті „Робота військових відділів КПУ у 1943-1945 рр.”

26 лютого 2015 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому погоджено та схвалено:
- номенклатуру справ КЗ «Кіровоградський обласний наркологічний диспансер»;
- опис справ на документи фонду особового походження Бабенка О.О. (26.12.1968) – краєзнавця, письменника, літературознавця, лауреата премії в галузі краєзнавства імені В.Ястребова, лауреата літературної премії імені Є.Маланюка;
- описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

18 лютого 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. провів практичне заняття туристсько-краєзнавчого спрямування із слухачами обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.В.Сухомлинського на тему: «Регіонально-культорологічні проекти державних установ та громадських організацій Кіровоградщини як основа для співпраці з керівниками гуртків».

18 лютого 2015 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про новатора колгоспного виробництва, одного з ініціаторів комплексної механізації вирощування сільськогосподарських культур, двічі Героя Соціалістичної праці Гіталова Олександра Васильовича (27.05.1915 – 17.03.1994 рр.)

18 лютого 2015 року

Розділ "Інформуємо громадськість" доповнено Списком юридичних осіб - джерел формування НАФ, які передають документи до Державного архіву Кіровоградської області.

18 лютого 2015 року

У розділі "Державні закупівлі" представлено Річний план закупівель Державного архіву Кіровоградської області на 2015 рік та Додаток до річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель на 2015 рік.

17 лютого 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, взяв участь у засіданні топонімічної комісії.

17 лютого 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Лариси Пасічник "Дружина ворога народу". З використанням архівно-слідчих справ описано трагічну долю дружин так званих „ворогів народу”.

16 лютого 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю завідувача сектору інформації, науково-довідкової бібліотеки та обслуговування користувачів читального залу Держархіву області, Валентини Ногіної "Дорогою життя партизанки Марії Балицької" (до рубрики "З архівної полиці")

15 лютого 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам з нагоди відзначення 26-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану.

15 лютого 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у VIII обласних літературно-краєзнавчих Куценківських читаннях, присвячених 170-річчю від Дня народження І. К. Карпенка-Карого (Тобілевича).

12 лютого 2015 року

До Державного архіву Кіровоградської області завітали студенти “Кіровоградського факультету менеджменту і бізнесу Київського університету культури”, яким провели оглядову екскурсію по архівній установі. Екскурсію провела Маренець Л.В. — заступник директора-головний зберігач фондів Державного архіву Кіровоградської області

12 лютого 2015 року

У Державному архіві Кіровоградської області проведено зустріч із студентами “Кіровоградського факультету менеджменту і бізнесу Київського університету культури” з нагоди 90-річчя Державного архіву Кіровоградської області

12 лютого 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів на тему: “Фото з Афгану”, присвяченої 26-й річниці виведення радянських військ з ДР Афганістан, яку представили студентам “Кіровоградського факультету менеджменту і бізнесу Київського університету культури”

12 лютого 2015 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки “Єлисаветградщина промислова”, в якій взяли участь студентська молодь та громадськість м. Кіровограда.

04 лютого 2015 року

У грудні 2014 року фонди Державного архіву Кіровоградської області поповнились документами видатних особистостей Кіровоградщини.

До Державного архіву Кіровоградської області надійшло 150 одиниць зберігання 3 фондів особового походження. Документи відзеркалюють педагогічну спадщину та організаторський досвід в Україні і країнах ближнього та дальнього зарубіжжя Героя Соціалістичної праці, члена-кореспондента Академії педагогічних наук СРСР, члена-кореспондента Академії педагогічних наук РРФСР, директора Павлиської середньої школи, заслуженого вчителя УРСР Сухомлинського Василя Олександровича (Р-6717); трудовий шлях заслуженого вчителя України, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки і психології Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського – Калініченко Надії Андріївни (Р-7891); трудовий шлях, педагогічний досвід заслуженого вчителя УРСР, директора Богданівської середньої школи, Героя Соціалістичної Праці – Ткаченка Івана Гуровича (Р-7138).

31 січня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю старшого наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Ольги Салоїд "Пам`ять сердця" (до рубрики "З архівної полиці")

31 січня 2015 року

На веб-сайті Державного архіву Кіровоградської області почала діяти нова рубрика "Державному архіву Кіровоградської області - 90"

31 січня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю археоргафа І категорії Держархіву області, Тетяни Аніпченко "У війни ... жіноче обличчя" (до рубрики "Фронтове фото")

31 січня 2015 року

Оновлено новими документами рубрику сайту "Пам'ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр."

30 січня 2015 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю старшого наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Ольги Салоїд "Руденко Василь Антонович" (до рубрики "Фронтове фото")

30 січня 2015 року

На веб-сайті Державного архіву Кіровоградської області почала діяти нова рубрика ”Видатні особистості нашого краю"

29 січня 2015 року

Відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглядалися: звіт про роботу ЕПК за 2014 рік, план на 2015 рік, описи справ постійного терміну зберігання, з кадрових питань (особового складу), номенклатури справ, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, інструкції з діловодства, положення про архіви та експертні комісії.
За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.

29 січня 2015 року

Відбулось засідання науково-методичної ради Держархіву області з порядком денним: розгляд текстів циклу радіопередач до 70-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, матеріалів до газетних рубрик „Фронтове фото” та „З архівної полиці”.

29 січня 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Від Інгулу до Крут…».

В рамках презентації було проведено історичний екскурс – Єлисаветградська сторінка життя Шульгіних. Наприкінці ХІХ ст. родина мешкала в Єлисаветграді. Яскраві представники родини: Володимир – учасник бою під Крутами, Олександр Шульгин – перший міністр закордонних справ в уряді Української Народної Респубіки дитячі роки провели в Єлисаветграді. Їхній батько Я.М.Шульгин працював контролерм Єлисаветградського відділення Державного банку. (Особова справа Я.М. Шульгина зберігається в архіві).

27 січня 2015 року

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Державному архіві Кіровоградської області підготовлено добірку архівних документів та матеріалів “Трагедія Голокосту”, яка розкриває одну з кривавих сторінок історії Другої світової війни та свідчить про злодіяння німецько-фашистської окупаційної влади відносно єврейського населення Кіровоградщини у період 1941-1944 років.

22 січня 2015 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у ток-шоу «Ми», присвяченому Дню Соборності України.
Переглянути відео

22 січня 2015 року

Колєчкін Вадим Петрович, провідний науковий співробітник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у програмі «Радіомайдан», присвяченій Дню Соборності України.
Переглянути відео

22 січня 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області презентовано добірку архівних документів і матеріалів «Соборність як чинник українського державотворення» (до Дня Соборності України).

13 січня 2015 року

Державний архів Кіровоградської області відзначив свято Маланки й Василя.
Учасники цікавих театралізованих дійств водили "Козу", співали щедрівки.
Докладніше

8 січня 2015 року

У газеті «Народне слово» опубліковано повідомлення заступника начальника відділу археографії та використання документів Держархіву Кіровоградської області Лариси Пасічник, присвячене 71-й річниці визволення військами ІІ Українського фронту Кіровограда від німецько-фашистських окупантів.

06 січня 2015 року

Вітаємо всіх з Різдвом Христовим!
Бажаємо добра і благополуччя, злагоди і любові Вашим родинам!

Нехай Різдво у Вашу хату
Принесе Радості багато,
Розбудить приспані Надії,
Зерном і Щастям Вас засіє,
Зігріє сонцем та любов'ю
І подарує Вам Здоров'я!

Гарних і радісних різдвяних свят!

05 січня 2015 року

На веб-сайті Державного архіву Кіровоградської області створено підрубрику ”Заходи щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"