Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2016 року

29 грудня 2016 року

Шановні Добродії, Друзі, Колеги!
Вітаємо Вас з Новим роком, що впевненим кроком надходить на Землю! Бажаємо Вам у Новому році міцного здоров'я, особистого щастя, любові та злагоди, здійснення усього вимріяного, впевненості у майбутньому, світлого настрою і радості на весь рік! Нехай 2017 рік буде для Вас творчим і вдалим та принесе мир, добробут і благополуччя Вам, Вашим близьким, усій Україні!
Щиро Колектив Державного архіву Кіровоградської області та його директор О.Бабенко
Докладніше

23 грудня 2016 року

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, привітав працівників архівних установ з професійним святом.
Докладніше

23 грудня 2016 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулись урочисті заходи до Дня працівників архівних установ. У рамках проведення заходів відбулась презентація виставки “Архівна справа – справа життя”. Експоновані фотодокументи розповідають про розвиток архівної справи в краї, висвітлюють розвиток і діяльність Державного архіву Кіровоградської області та його колективу.
Докладніше

22 грудня 2016 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено фотовиставку "Історія архівної справи в світлинах" до Дня працівників архівних установ.
Докладніше

20 грудня 2016 року

Шановні колеги та колежанки! Сердечно вітаємо вас з професійним святом – Днем працівників архівних установ України!
Докладніше

15 грудня 2016 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника "Жертвам Чорнобиля" з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

12 грудня 2016 року

О 20.05 в ефірі радіостанції "Скіфія-Центр" відбулася радіопередача "Освітній округ" за участю головного археографа відділу археографії та використання документів Держархіву області Колєчкіна Вадима Петровича, присвячена 73-річчю визволення Знам'янки та Олександрії
Докладніше

10 грудня 2016 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.О.Бабенко взяв участь у проведенні регіональної історико-краєзнавчої олімпіади «Шануй і знай свій рідний край!» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл област, організованої кафедрою суспільних наук, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, спільно із Державним архівом Кіровоградської області та обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.
Докладніше

9 грудня 2016 року

Начальником відділу організації прийому громадян, документообігу, юридичного забезпечення та охоронно-пожежної служби Молчанським О.А. спільно з головним спеціалістом з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини сектору судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Стецюк З.Б., був проведений правовий лекторій про права людини в конференц залі Державного архіву Кіровоградської області.
Докладніше

8 грудня 2016 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів Колєчкін В.П. взяв участь у презентації російськомовного видання книги Т.Снайдера “Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним", що відбулася в обласнії універсальнії науковій бібліотекці ім. Д.Чижевського.
Докладніше

7 грудня 2016 року

Державним архівом Кіровоградської області спільно з головним спеціалістом з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини сектору судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Стецюк З.Б. проведено засідання «круглого столу» на тему: «Державні архівні установи в системі правової держави» за участю провідних юристів, істориків-краєзнавців, представників громадських організацій, засобів масової інформації.
Докладніше

6 грудня 2016 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів Колєчкін В.П. взяв участь у презентації виставки «Фортеці Задніпров’я у ХVІІІ ст.», що відбулася у краєзнавчому відділі обласної універсальної бібліотеки ім.. Д.Чижевського. На виставці були представлені спільні роботи істориків О.Чорного та К.Шляхового, присвячені старовинним фортецям нашого краю.
Докладніше

1 грудня 2016 року

В конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів і матеріалів до 25-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України.
Докладніше

1 грудня 2016 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів Колєчкін В.П. взяв участь у презентації книги відомого науковця і публіциста Віталія Постолатія «Після Майдану», що відбулася у краєзнавчому відділі обласної універсальної бібліотеки ім.. Д.Чижевського.
Докладніше

29 листопада 2016 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та провідний науковий співробітник к.філол.н. В.Білоус, 28-29 жовтня 2016 року взяли участь у ІІ Всеукраїнській науковій конференції "Актуальні проблеми розвитку освіти і науки в умовах глобалізації", м.Дніпро.
Докладніше

28 листопада 2016 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів Держархіву області Колєчкін Вадим Петрович взяв участь у телепрограмі «Тема дня», присвяченій 83-м роковинам Голодомору 1932-1933 років
Переглянути відео

25 листопада 2016 року

О.О. Бабенко, директор ДАКО, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та І.Д. Петренко, головний архівіст ДАКО взяли участь у телепрограмі «Радіомайдан» телерадіокомпанії "Кіровоград".
Докладніше

25 листопада 2016 року

Відбулась нарада-семінар з підвищення кваліфікації працівників діловодних, експертних та архівних служб організацій усіх форм власності міста Кропивницький з метою вивчення основних питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.
Докладніше

24 листопада 2016 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу відділу комплектування та експертизи цінності документів архівних підрозділів установ, підприємств і організацій; схвалено описи справ постійного зберігання на відеодокументи Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії (колекція інформаційних програм "День за днем" та "Спеціальний репортаж"); розглянуто стан архівної справи і діловодства в Кіровоградській обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок.
Докладніше

22 листопада 2016 року

О 10.00 год. в конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів і матеріалів «..Щоб не було українців» до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів, в якій взяли участь громадськість міста Кропивницький, представники засобів масової інформації та студентська молодь.
Докладніше

21 листопада 2016 року

Шановні добродії! Дорогі земляки! Щиро вітаємо Вас із Днем Гідності та Свободи!
Докладніше

18 листопада 2016 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась презентація архівних документів та матеріалів добірки «Революції, які змінили Україну» (до Дня Гідності та Свободи).
Докладніше

18 листопада 2016 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2016 рік робочою групою архіву 18 листопада здійснено перевірку стану архівної справи та діловодства у Світловодському районі.
Докладніше

17 листопада 2016 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2016 рік робочою групою архіву 17 листопада здійснено перевірку стану архівної справи та діловодства у місті Світловодську.
Докладніше

16 листопада 2016 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися макети збірника «Війною обпалені долі»,монографії «Преса Кіровоградщини 1874-1921 рр.», тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів «…Щоб не було українців» (до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів), перелік документів та матеріалів до добірки «Революції, які змінили Україну» (до Дня гідності та Свободи), текст статті за матеріалами архівно-слідчої справи «Невдале свято».

09 листопада 2016 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась презентація фотодокументальної виставки до 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.
Докладніше

03 листопада 2016 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу ЕПК за ІІІ квартал поточного року, розглянуто питання щодо складання довідкового апарату на документи з кадрових питань (особового складу) головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.
Докладніше

31 жовтня 2016 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися макет книги «Нове наше море…, або «Атлантида на Дніпрі», тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів «Українська Гельсінська група», текст статті «Сумна історія Краєвських» (доля представників репресованої польської родини) та перелік архівних документів, підготовлених до спільної з Обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.Чижевського виставки «Родом з нашого міста. Знамениті ювіляри».

27 жовтня 2016 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів Держархіву області Колєчкін Вадим Петрович взяв участь у програмі «Радіомайдан», присвяченій 72-річчю визволенню України від нацистських окупантів
Переглянути відео

25 жовтня 2016 року

У обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського, у відділі рідкісної книги відкрилася спільна виставка ОУНБ та Державного архіву Кіровоградської області на який експонуються документи з фонду ДАКО присвячені видатним особистостям доля яких пов’язана з містом Єлисаветград: Я.Паученку, М.Садовському, Є.Чикаленку, Я.Шульгіну та іншим.

24 жовтня 2016 року

Олег Олександрович Бабенко, директор Держархіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України взяв участь у ток-шоу "Ми", присвяченому життєдіяльності Левитського М.В.
Переглянути відео

24 жовтня 2016 року

Начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Гончарова Т.В. провела зустріч до Дня визволення України від гітлерівських загарбників зі слухачами Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій

14 жовтня 2016 року

Олег Олександрович Бабенко, директор Держархіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та Вадим Петрович Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів Держархіву області взяли участь у програмі «КІТ», тема розмови: "Земля, що народжує героїв"
Переглянути відео

14 жовтня 2016 року

Дорогі Друзі!
Прийміть щирі вітання з Днем захисника Вітчизни!
Це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства - людських рис якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники Вітчизни, водночас стало уособленим святом усіх чоловіків
Докладніше

12 жовтня 2016 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась обласна науково-практична конференція «Земля, що народжує героїв: Центрально-Український регіон вшановує захисників Вітчизни».
Докладніше

07 жовтня 2016 року

Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України взяв участь в урочистостях, присвячених відзначенню Дня юриста України, організованих Головним територіальним управлінням юстиції у Кіровоградській області.
Докладніше

07 жовтня 2016 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2016 рік робочою групою архіву 07 жовтня здійснено перевірку стану архівної справи та діловодства у місті Кропивницькому
Перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного відділу Кіровоградської міської ради, ознайомлення з роботою архівних підрозділів Кіровоградської міської ради та Кіровоградського управління Державної казначейської служби України Кіровоградської області
Докладніше

05 жовтня 2016 року

Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки класику польської літератури Ярославу Івашкевичу на приміщенні колишньої чоловічої гімназії
Докладніше

04 жовтня 2016 року

Оновлено новими документами рубрику «Пам’ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр»

04 жовтня 2016 року

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Кіровоградської області Андрій Кривуляк взяв участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції «Зелена Брама. Літо 1941-го: героїзм і трагедія 6-ї та 12-ї армій», яка пройшла 29-30 вересня поточного року у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В.Винниченка та на території Новоархангельського району. У роботі конференції взяли участь науковці-історики вишів, краєзнавці, пошуковці, ветерани Збройних Сил, державні службовці, учнівська та студентська молодь міст Кропивницького, Умані (Черкаська область), Харкова та Новоархангельського району
Докладніше

30 вересня 2016 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Голокост на Кіровоградщині». Архівні документи ілюструють свідчення очевидців про Голокост на Кіровоградщині, висвітлюють історію життя єврейського населення в період окупації нашого краю гітлерівцями та показують масові злодіяння нацистських окупантів щодо євреїв у 1941-1942 рр.
Докладніше

30 вересня 2016 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області на чолі з директором, головою обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенком О.О. взяли участь у мітингу-реквієму з нагоди 75-х роковин трагедії Бабиного Яру, що відбувся біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту (перехрестя вул. Волкова та вул. Євгена Тельнова).
Докладніше

27 вересня 2016 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено добірку архівних документів та матеріалів «М.С.Грушевський: історик та державотворець», приурочену 150-річчю від дня народження видатного українського історика, політичного діяча і публіциста, голови Центральної Ради (1917-1918).
Докладніше

26 вересня 2016 року

Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України взяв участь у заходах із вшанування пам’яті відомого українського бібліографа, Лауреата Шевченківської премії Федора Сарани, що відбулися в селі Йосипівка Новомиргородського району Кіровоградської області.
Докладніше

22 вересня 2016 року

Начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Гончарова Т.В. провела зустріч до Дня партизанської слави зі слухачами Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій

21 вересня 2016 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено описи справ постійного зберігання на відеодокументи Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії (колекція інформаційних програм "День за днем" та "Спеціальний репортаж"); розглянуто стан архівної справи і діловодства в КЗ "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. В.Сухомлинського".
Докладніше

9 вересня 2016 року

Петренко І.Д., головний архівіст відділу археографії та використання документів Держархіву області, взяв участь у телепрограмі «Радіомайдан» телерадіокомпанії "Кіровоград".
Переглянути відео

8-9 вересня 2016 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки письменників України, О.Бабенко взяв участь у заходах з презентації (обласна универсальна наукова бібліотека ім. Д.Чижевського) та вручення літературної премії імені Юрія Яновського, заснованої Компаніївською районною радою, її першим лауреатам (с. Нечаївка Компаніївського району).
Докладніше

2 вересня 2016 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні "Музейного клубу", яке відбулося в галереї "Елисаветград", де вручив відзнаки обласної організації Національної спілки краєзнавців переможцям огляду-конкурсу шкільних музеїв міста Кіровограда.
Докладніше

24 серпня 2016 року

З Днем незалежності України!
Дорогі друзі, шановні колеги!
У цей святковий день зичимо вам міцного здоров’я, щастя, родинного добробуту, душевної рівноваги та впевненості у майбутньому!
Докладніше

23 серпня 2016 року

Олег Олександрович Бабенко, директор Держархіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та Вадим Петрович Колечкін, головний археограф відділу археографії та використання документів Держархіву області, кандидат історичних наук взяли участь у програмі «Радіомайдан», присвяченій 25-ї річниці Незалежності України.
Переглянути відео

23 серпня 2016 року

У медіа-центрі Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області відбувся круглий стіл з нагоди 25-ї річниці проголошення незалежності України, в якому взяв участь Бабенко О.О., директор Держархіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців.
Докладніше

23 серпня 2016 року

23 серпня 2016 року у читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці незалежності України, під час яких вручено відомчі заохочувальні відзнаки Державного архіву Кіровоградської області, Кіровоградської обласної державної адміністрації та обласної ради працівникам архіву.
Докладніше

22 серпня 2016 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Роль особистості у державотворчому процесі», присвяченої 25-ти річчю незалежності України.
Докладніше

18 серпня 2016 року

У науковому виданні “Архів. Історія. Сучасність. Випуск 2». серії “Праці Державного архіву Одеської області” опубліковано статтю учасника II Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 95-річчю Державного архіву Одеської області (Одеса, 3-4 вересня 2015 р.) директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенка О.О. ”Документи Державного архіву Кіровоградської області як джерело відомостей про втрати України від індустріальних проектів радянського режиму (на прикладі проекту КремГЕС)”
Докладніше

18 серпня 2016 року

У науковому виданні “Архів. Історія. Сучасність. Випуск 2». серії “Праці Державного архіву Одеської області” опубліковано статтю учасника II Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 95-річчю Державного архіву Одеської області (Одеса, 3-4 вересня 2015 р.) заступника директора-головного зберігача фондів Державного архіву Кіровоградської області Маренець Л.В. ”Звіт викладачів Єлисаветградського земського реального училища про 2-й з’їзд російських діячів з технічної та професійної освіти у Росії як джерело історичної інформації”
Докладніше

12 серпня 2016 року

Відбулось засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів «Роль особистості у державотворчому процесі» (до 25-річчя незалежності України) та текст статті «Добро множить добро» (діяльність благодійників краю в кінці ХІХ століття).

11 серпня 2016 року

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01 серпня 2016 року №321 “Про організацію та проведення у 2016 році комплексних перевірок стану виконання районними державними адміністраціями області повноважень, передбачених Законом України „Про місцеві державні адміністрації” заступником директора-начальником відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом та виконання звернень громадян Коваль В.І. проведено комплексну перевірку роботи архівного відділу Добровеличківської райдержадміністрації та надано практичну і методичну допомогу.
Докладніше

11 серпня 2016 року

У розділі Документальні виставки on-line розміщено добірку архівних документів і матеріалів "Великий Каменяр" до 160-річчя від дня народження І.Я.Франка.
Докладніше

10 серпня 2016 року

У збірнику матеріалів доповідей і повідомлень ХVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Короленківські читання 2015”, присвяченій темі “Бібліотеки, архіви, музеї: інноваційні моделі розвитку” опубліковано статтю директора Державного архіву області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенка О.О. та головного археографа Державного архіву області, канд. іст. наук Колєчкіна В.П.”Формування колекції документів для експонування на он-лайн виставці (на прикладі он-лайн виставки на офіційному сайті ДАКО “Нам пам’ять дивиться у вічі” до Дня партизанської слави).
Докладніше

10 серпня 2016 року

У збірнику матеріалів доповідей і повідомлень ХVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Короленківські читання 2015”, присвяченій темі “Бібліотеки, архіви, музеї: інноваційні моделі розвитку” опубліковано статтю заступника директора-начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом та виконання звернень громадян Коваль В.І. “Формування архівних фондів особового походження у Державному архіві Кіровоградської області: практичний аспект”.
Докладніше

08 серпня 2016 року

У розділі Документальні виставки on-line розміщено добірку архівних документів і матеріалів «Незалежній Україні - так!» до 25-ти річчя незалежності України.
Докладніше

05 серпня 2016 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву області, на якому розглянуто наступні питання:
про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І півріччі 2016 року;
про стан виконавської дисципліни державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І півріччі 2016 року
Докладніше

29 липня 2016 року

У розділі Архіви у ЗМІ виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Пасічник Л. “Військовополонені Першої світової”

28 липня 2016 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ - джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій і міських рад.

26 липня 2016 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулось засідання круглого столу «Уроки української революції 1917-1920 рр.» та презентовано добірку архівних документів та матеріалів «Літопис подій УНР», присвяченої подіям Української революції 1917-1920 рр.
Докладніше

25 липня 2016 року

Державний архів Кіровоградської області підготував добірку архівних документів та матеріалів «Репресовані за свою віру» з нагоди відзначення Дня Хрещення Київської Русі та присвячену вшануванню пам’яті репресованих священнослужителів.

19 липня 2016 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2016 рік, робочою групою 19-20 липня здійснено перевірку стану архівної справи та діловодства у Благовіщенському (Ульяновському) районі.
Докладніше

13 липня 2016 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено інформаційний стенд «Декларація про державний суверенітет України», який розміщено в холі Державного архіву Кіровоградської області

7 липня 2016 року

У розділі Документальні виставки on-line розміщено добірку архівних документів і матеріалів «Народна відбудова Донбасу. Повоєнна хроніка 1944-1957 рр.».

7 липня 2016 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко, провідний науковий співробітник к.філол.н. В.Білоус, головні археографи – к.і.н. В.Колєчкін, к.н. з соц. комунікацій Р.Базака 29-30 червня 2016 року взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції (присвяченої 20-ти річчю Конституції України) "Соціально-гуманітарні науки та сучасні виклики", м.Дніпро.
Докладніше

04 липня 2016 року

У розділі «Архіви у ЗМІ» виставлено опубліковані статті "Винним себе не визнаю" та "Доля вчительки" провідного наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області Віктора Білоуса.

29 червня 2016 року

У конференц-залі Державного архіву області відбулось урочисте нагородження відзнаками обласної державної адміністрації працівників архіву за сумлінну працю та з нагоди Дня Конституції України
Докладніше

24 червня 2016 року

Дорогі друзі!

Прийміть найщиріші вітання з Днем Конституції України, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави.
Докладніше

23 червня 2016 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Конституційний розвиток української державності» до Дня Конституції України, в якій взяли участь громадськість м. Кіровограда та представники засобів масової інформації.
Докладніше

23 червня 2016 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглянуто результати комплексної перевірки стану організації діловодства, роботи ЕК та архіву в Кіровоградському музичному училищі; погоджено примірну номенклатуру справ архівного відділу райдержадміністрації (міськвиконкому); схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ - джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій і міських рад.

22 червня 2016 року

У читальному залі Держаного архіву Кіровоградської області до Дня скорботи і вшанування пям'яті жертв війни відбулася презентація добірки архівних документів та матеріалів "Тільки пам'ять не сивіє..."
Докладніше

14 червня 2016 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась пізнавальна, інформаційно-просвітницька акція «Школяр в архіві», яка була розрахована на учнів 3-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Кіровограда.
Докладніше прес-реліз та фоторепортаж

14 червня 2016 року

Рубрику сайту "Архіви репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" доповнено "Списком архівних фондів Державного архіву Кіровоградської області, в яких виявлено та встановлено фактичну наявність архівної інформації репресивних органів за період 1917-1991 років".

09 червня 2016 року

Рубрику сайту "Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про ветерана-розвідника Другої світової війни, почесного громадянина польського міста Краків Шаповалова Олексія Трохимовича.
Докладніше

09 червня 2016 року

У Державному архіві Кіровоградської області відзначено Міжнародний день архівів. Грамоти Спілки архівістів України вручено Бойчук О.П., провідному реставратору, та Маренець Л.В., заступнику директора – головному зберігачу фондів.
Докладніше

09 червня 2016 року

Щиро вітаємо колег-архівістів з Міжнародним днем архівів! Миру та злагоди, оптимізму і добробуту в родинах і Ваших установах. А проблеми архівної галузі нехай залишаться у минулому!
Докладніше

08 червня 2016 року

Рубрику сайту "Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про письменника, педагога, краєзнавця, фольклориста, кандидата філологічних наук, члена Спілки письменників України Смоленчука Миколу Кузьмовича.
Докладніше

06 червня 2016 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області привітав Ларису Анатоліївну Бабенко, архівіста І категорії відділу формування Національного архівного фонду та діловодства, організації та координації архівної справи в області, інформаційних технологій, - одну з найдосвідчених архівістів області з ЮВІЛЕЄМ.
Докладніше

01 червня 2016 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2016 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації документообігу, кадрової роботи та виконання звернень громадян Коваль В.І. та заступника начальника відділу формування НАФ та діловодства, організації та координації архівної справи в області, інформаційних технологій Покотило О.А. 01 червня 2016 року здійснено перевірку стану архівної справи та діловодства у місті Знам’янці.
Докладніше

01 червня 2016 року

Відбувся перший захід пізнавальної, інформаційно-просвітницької акції «Школяр в архіві». До архіву завітали учні 3-Б класу ЗОШ І ст. «Мрія». У рамках заходу, окрім презентації добірки архівних документів та матеріалів «Документальна спадщина рідного краю», було проведено майстер-клас «Родове дерево».
Докладніше

26-27 травня 2016 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2016 рік робочою групою фахівців архіву під головуванням директора архіву Бабенка О.О. 26-27 травня 2016 року здійснено комплексну перевірку стану архівної справи та діловодства у Голованіському районі за період з 2011-2015 роки та І квартал 2016 року.
Перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного відділу Голованівської райдержадміністрації, перевірки стану роботи об’єднаного трудового архіву району, ознайомлення з роботою архівних підрозділів Голованівської селищної та Лебединської сільської рад, центральної районної лікарні та відділу культури, туризму і культурної спадщини райдержадміністрації.

26 травня 2016 року

26 травня 2016 року відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено описи справ постійного зберігання на документи фонду особового походження Шевченка С.І. – кандидата історичних наук, доцента Кіровоградського педагогічного університету ім. В.Винниченка, краєзнавця, лауреата обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова та описів справ постійного зберігання на документи колекції з історії Революції Гідності та антитерористичної операції, розглянуто питання щодо включення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області до списку юридичних осіб - джерел формування НАФ, які передають документи до Державного архіву Кіровоградської області.
Погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

24 травня 2016 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у презентації книги лауреата обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова П. І. Озерова «Родова книга корінних жителів старообрядного села Красний Яр», яка відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. І. Чижевського.
Докладніше

24 травня 2016 року

О 14.00 у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась зустріч представників наукової та творчої громадськості «Згадуючи Шевченків». Під час заходу презентовано фонд особового походження відомого краєзнавця Кіровоградщини С.І.Шевченка та його книга «Кобзар і Кіровоградщина».
Докладніше

22 травня 2016 року

Співробітники Державного архіву області взяли участь в урочистих заходах з нагоди 155-ї річниці від дня перепоховання Т.Г.Шевченка та проведення 25-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”

19 травня 2016 року

Оновлено новими документами рубрику «Пам’ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр»

19 травня 2016 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області відсвяткували Всесвітній День вишиванки
Докладніше

18 травня 2016 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь в урочистостях з нагоди вручення відзнак цьогорічним лауреатам обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова, яке відбулося у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.
Докладніше

16 травня 2016 року

Бабенко О.О., директор Держархіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців взяв участь у телепрограмі «Погляд», присвяченій Дню жертв політичних репресій
Докладніше

15 травня 2016 року

Працівники Державного архіву області вшанували пам’ять жертв політичних репресій: взяли участь в урочистій ході від Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці до пам'ятного знаку "Борцям за волю України – жертвам політичних репресій", а також у мітингу, перед учасниками якого виступив заступник голови обласної ради Ігор Степура та голова Кіровоградського міського Товариства політичних в'язнів і репресованих Надія Тихонович. Єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, Української православної церкви Київського патріархату, відслужив молебень за жертвами репресій.

14 травня 2016 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у мистецько-музейній акції «Україно моя неозора!», проведеній у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого з нагоди Міжнародного дня музеїв.
Докладніше

13 травня 2016 року

У розділі Документальні виставки on-line розміщено добірку архівних документів і матеріалів «Нещадна правда часу», присвячена пам’яті жертв політичних репресій.

13 травня 2016 року

У розділі Архіви у ЗМІ виставлено опубліковану статтю заступника начальника відділу археографії та використання документів Пасічник Л. “Приморозки хрущовської відлиги”

12 травня 2016 року

Колєчкін В.П., головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук взяв участь у презентації книги „Часи тривог і сподівань. Єлисаветградщина в епоху української національної революції (1917-1922)” (автор Гейко С.В.), яка відбулася в ОУНБ ім. Д.І.Чижевського в рамках краєзнавчих студій.

11 травня 2016 року

У збірнику наукових праць Всеукраїнської наукової конференції «Україна в гуманітарних і соціально-економічних вимірах» опубліковано статтю директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенка О.О. «Історія будівництва Кременчуцької ГЕС з погляду часу та архівних документів»

11 травня 2016 року

У збірнику наукових праць Всеукраїнської наукової конференції «Україна в гуманітарних і соціально-економічних вимірах» опубліковано статтю головного археографа Державного архіву Кіровоградської області Колєчкіна В.П. «Вивчення історії Другої світової війни у Державному архіві Кіровоградської області»

10 травня 2016 року

У рубриці "Публікації на порталі" виставлено книгу «Переможці» (автор-упорядник – головний архівіст відділу археографії та використання документів, заслужений працівник культури України Петренко І.Д.)

9 травня 2016 року

Колєчкін В.П., головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук взяв участь у радіопередачі «Дзвони пам’яті», присвяченій Дню пам’яті та примирення

8 травня 2016 року

Представники колективу Державного архіву області долучилися до акції "Перша хвилина миру", яка відбулася 8 травня з 22.00 до 23.01 на Театральній площі м.Кіровограда. "Хвилина миру" символічно присвячена Дню пам'яті та примирення, Дню перемоги. Українські пісні, які виконували заслужений артист України Сергій Дьомін та лауреат всеукраїнських конкурсів Владислав Бурага, цього дня звучали під акомпанемент оркестру. Також 8 травня вітали всіх матерів зі святом - Днем матері. Завершив програму військовий оркестр Кіровоградського гарнізону. Після виступів керуючий Кіровоградською єпархією Української православної церкви Київського патріархату єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк провів молебен за мир та злагоду в Україні. Вогонь миру, який горів у лампадці, єпископ Марк символічно вручив військовослужбовцю.
Докладніше

6 травня 2016 року

У конфренц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась зустріч провідного бібліографа відділу археографії та використання документів Аніпченко Т.В. з учнями ЗОШ І ст. «Мрія» м. Кіровограда до 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Докладніше

5 травня 2016 року

У розділі «Архіви у ЗМІ» виставлено опубліковану статтю провідного наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області Віктора Білоуса "Обличчя колективізації".

5 травня 2016 року

У конфренц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулись заходи до Дня пам’яті та примирення, 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а саме: презентації книги «Переможці» (автор-упорядник І.Петренко) та добірки архівних документів і матеріалів «Листи війни».
Докладніше

5 травня 2016 року

Бабенко О.О., директор Держархіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та Петренко І.Д., головний архівіст відділу археографії та використання документів Держархіву області взяли участь у телепрограмі «Радіомайдан», присвяченій Дню пам’яті та примирення
Докладніше

5 травня 2016 року

З нагоди відзначення 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Петренко І.Д., головний архівіст відділу археографії та використання документів Держархіву області, взяв участь у телепрограмі «Тема дня» телерадіокомпанії "Кіровоград", в якій презентував упорядковану ним книгу «Переможці».
Докладніше

29 квітня 2016 року

Сьогодні, 29.04.2016, у краєзнавчому відділі Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського відбулася зустріч головного археографа відділу археографії та використання документів ДАКО кандидата історичних наук Колєчкіна В.П. на тему "Проблема ідентифікації військових поховань періоду Другої Світової війни на прикладі Кіровоградського району Кіровоградської області" з науковцями Кіровограда, співробітниками бібліотеки та представниками громадськості міста у рамках щотижневих краєзнавчих читань.

29 квітня 2016 року

Шановні добродії!
Щиро вітаємо вас зі Світлим Днем Христового Воскресіння!
Свято Великодня символізує перемогу життя, любові й надії. Це час милосердя й добрих справ, турботи про ближніх і тих, хто потребує допомоги.
Нехай Боже благословення буде запорукою миру та злагоди на нашій землі! Бажаємо вам і вашим рідним у ці весняні дні відчути повноту життя, щедроти української землі та родинне тепло. Нехай Господь дарує вам любов, радість, мир та злагоду на многії та благії літа.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

28 квітня 2016 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому підведено підсумки роботи ЕПК у І кварталі поточного року, розглянуто питання щодо включення управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації до списку юридичних осіб - джерел формування НАФ, які передають документи до Державного архіву Кіровоградської області.
Погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

27 квітня 2016 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, під час якого розглядалися матеріали презентації книги І.Петренка «Переможці», текст статті «Дантові кола Миколи Смоленчука», добірка архівних документів та матеріалів «Листи війни» (до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні).

23 квітня 2016 року

Працівники Державного архіву Кіровоградської області взяли активну участь у акції з благоустрою "За чисте довкілля".
Докладніше

22 квітня 2016 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Бабенко О.О. взяв участь у презентації видання «Олександрійський район: пам'ять століть. Рік 2016. Знаменні та пам’ятні дати на 2016 рік. Збірка краєзнавчих статей», яка відбулась у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д. Чижевського.

19 квітня 2016 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву області, на якому розглянуто наступні питання:
- про підсумки роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І кварталі 2016 року;
- про стан пожежної безпеки у державних архівних установах області та архівних відділах міських рад;
- про стан підготовки та проведення підвищення кваліфікації кадрів у Державному архіві Кіровоградської області.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення

14 квітня 2016 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено добірку архівних документів та матеріалів «Свідки минулого» до Міжнародного дня пам’яток та визначних місць та Дня пам’яток історії та культури.
Докладніше

12 квітня 2016 року

У конфренц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Чорнобиль – біль кожного» до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Архівні документи ілюструють події Чорнобильської трагедії та говорять про проблеми громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Докладніше

8 квітня 2016 року

Із нагоди Міжнародного дня дитячої книги та дня народження письменника-земляка Віктора Близнеця у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбувся літературний вечір, у якому взяв участь директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації НСКУ, член Національної спілки письменників України Бабенко Олег Олександрович.
Докладніше

8 квітня 2016 року

З 06 по 08 квітня 2016 року державним навчальним закладом «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» на базі Державного архіву області проведено навчання за програмою тематичного короткострокового семінару для працівників державних архівних установ області (керівників архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад, керівників трудових архівів) на тему: «Сучасна політика держави у сфері архівної справи і діловодства».
Докладніше

6 квітня 2016 року

06 квітня 2016 року в приміщенні Державного архіву Кіровоградської області у рамках акції “Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” відомий кіровоградський краєзнавець, колекціонер-філокартист, член Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Юрій Тютюшкін передав документи зі свого приватного зібрання
Докладніше

6 квітня 2016 року

06 квітня 2016 року відбулася зустріч директора Державного архіву Кіровоградської області голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олега Бабенка з лауреатом обласної журналістської премії фотокореспондентом газети «21-й канал» Іваном Корзуном та відомим кіровоградським краєзнавцем, колекціонером-філокартистом, членом обласної організації Національної спілки краєзнавців України Юрієм Тютюшкіним
Докладніше

31 березня 2016 року

У розділі «Архіви у ЗМІ» виставлено бесіду кореспондента газети «Народне слово» з Колєчкіним В.П., кандидатом історичних наук, головним археографом та Петренком І.Д., заслуженим працівником культури України, головним архівістом відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області «Про війну, героїв і патріотизм»

30 березня 2016 року

Доброю традицією Державного архіву Кіровоградської області стало проведення презентацій книг творчих людей про відомих, талановитих уродженців Кіровоградщини, людей різних професій, у яких покликання одне - любов до рідного краю.
У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація книги «Микола Смоленчук. Скарби золотого поля: вибрані краєзнавчі розвідки, есеї та статті», яку упорядковано Бабенком Олегом Олександровичем, директором Державного архіву Кіровоградської області, головою обласної організації Національної спілки краєзнавців України у 2015 році.
Докладніше

30 березня 2016 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «З шухляди письменницького столу», присвяченої творчій спадщині талановитого українського письменника, вдумливого ученого й педагога від Бога – Миколи Кузьмовича Смоленчука.

Докладніше

29 березня 2016 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, під час якого розглядалися тексти статей: «Нові штрихи до біографії В.О.Сухомлинського», «Приморозки хрущовської відлиги», «Наш земляк товариш Гітлер» (за матеріалами архівно-слідчої справи 1924 року); плани презентації збірника «Смоленчук. М.К. Скарби Золотого Поля: вибрані краєзнавчі розвідки, есеї та статті. Серія „Із архівної скарбниці” /Підготовка текстів, упорядкування та передмова Олега Бабенка», добірки архівних документів та матеріалів «З шухляди письменницького столу» (творча спадщина М.К.Смоленчука.)

29 березня 2016 року

Оновлено рубрику ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ Другої світової війни 1939-1945 рр. В рубриці розміщено Витяг з щоденника Зимоліна Миколи Петровича зі спогадами про початковий період війни.

24 березня 2016 року

24 березня 2016 року відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому підведено підсумки комплексної перевірки стану архівної справи і діловодства в Кіровоградському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, розглянуто і схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій і міських рад.

22 березня 2016 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про учасника партизанського руху в Україні та Чехословаччині, Героя Радянського Союзу Олексія Семеновича Єгорова.
Докладніше

17 березня 2016 року

Рубрику сайту "Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про одного з найвидатніших фізиків сучасності, академіка, лауреата Нобелівської премії Ігора Євгеновича Тамма, який починав свій шлях у велику науку в місті Кіровограді.
Докладніше

10 березня 2016 року

Відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2015 році та пріоритетним завданням галузі у 2016 році. Докладніше

09 березня 2016 року

У конфренц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь», присвяченої 202-й річниці від дня народження Великого Кобзаря. Унікальні книги, монети, конверти та бюст Т.Шевченка надані на експонування директором Держархіву області, головою Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенком. Докладніше

08 березня 2016 року

Дороге жіноцтво – милі колежанки!

Від усього серця щиро вітаємо Вас із першим святом весни – 8-им березня!

Нехай кожен Ваш день буде сонячним і радісним, нехай довкола Вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти.
Будьте завжди усміхнені, зповнені надій та оптимізму.
Бажаємо Вам щастя й удачі, міцного здоров’я, здійснення всіх мрій та бажань.
Докладніше

02 березня 2016 року

У відділі рідкісних і цінних видань ОУНБ ім.Д.Чижевського відбулася презентація спільної виставки присвяченої Міжнародному жіночому Дню. Докладніше

02 березня 2016 року

Відбулась зустріч колективу Державного архіву Кіровоградської області з консультантами страхової компанії "EU Life Group".

29 лютого 2016 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю провідного наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області, Віктора Білоуса "Життя у засланні".

29 лютого 2016 року

Працівники Державного архіву Кіровоградської області ознайомились з Правилами етичної поведінки державного службовця, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року №65.

29 лютого 2016 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву області, на якому розглянуто наступні питання:
- про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад у 2015 році;
- про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та протидії корупції в Державному архіві області у 2015 році;
- про стан роботи зі зверненнями громадян у Державному архіві області у 2015 році;
- про роботу експертно-перевірної комісії Державного архіву області у 2015 році;
- про роботу науково-методичної ради Державного архіву області у 2015 році;
- про підсумки роботи читальних залів Державного архіву області у 2015 році.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

25 лютого 2016 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Кіровоградської області, на якому погоджено, схвалено описи справ постійного строку зберігання; з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій і міських рад.

23 лютого 2016 року

У відділі краєзнавства Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського відбулося засідання Краєзнавчих студій: «Єлисаветградська преса кінця ХІХ – початку ХХ століття». Провідний археограф Державного архіву Кіровоградської області Роман Базака розповів присутнім про історичні передумови зародження періодичної преси Кіровоградщини та особливості формування системи масового інформування населення 1874–1921 років. Засідання відвідали журналісти, краєзнавці, співробітники музеїв, бібліотек, студенти та небайдужі до історії рідного краю громадяни. Докладніше

20 лютого 2016 року

20 лютого у Кіровограді вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.
Заходи розпочалися біля меморіальної дошки Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка, де зібралися його родина, побратими, голова ОДА Сергій Кузьменко, голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко, правоохоронці, військові, рятувальники, волонтери та небайдужі громадяни.

До вшанування приєднався колектив Державного архіву Кіровоградської області. Докладніше

20 лютого 2016 року

У переддень Міжнародного дня рідної мови та у зв’язку з 20-річчям газети “Альма матер” у Кіровоградській ЗОШ № 22 було проведено урочистий захід, в якому взяв участь провідний науковий співробітник Держархіву області, кандидат філологічних наук В.Б. Білоус. У своєму виступі він привітав зі святом редакцію газети та її дописувачів, увесь педколектив школи, побажав творчих успіхів на шляху подальшого розвитку незалежного об’єктивного засобу масової інформації. Докладніше

19 лютого 2016 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю провідного археографа відділу археографії та використання документів Держархіву області, Романа Базаки "Про що писав журнал «Волшебный фонарь»".

15 лютого 2016 року

У Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К.  Карпенка-Карого 15 лютого 2016 року відбулися ІХ обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання, в яких взяли участь директор Державного архіву Кіровоградської області Бабенко О.О. та наукові співробітники.

Даний захід, присвячений пам’яті вченого-літературознавця та краєзнавця, нашого земляка, члена Національної спілки письменників України, професора Леоніда Васильовича Куценка. Докладніше

15 лютого 2016 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Афганістан. Обпалені долі» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Докладніше

12 лютого 2016 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглянуто тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів «Афганістан. Обпалені долі», тексти статей: «Державному архіву Кіровоградської області – 90 років», підготовленої для публікації у виданні «Архіви України», та «Шимка, ты не знаешь мою боль и тоску по тебе. Семейная драма по материалам архивно-следственного дела».

05 лютого 2016 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про організатора і керівника партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни, Героя Радянського Союзу Балицького Григорія Васильовича (12 березня 1906 р. — 06 грудня 1989 р.).

05 лютого 2016 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відділом формування Національного архівного фонду та діловодства, організації та координації архівної справи в області, інформаційних технологій проведено навчання для керівників структурних підрозділів держархіву області з питань ведення діловодства та підготовки справ для передавання до архівного підрозділу.

Перед колегами виступили: заступник директора - начальник відділу організації документообігу, кадрової роботи та виконання звернень громадян Коваль В.І., головний спеціаліст відділу формування Національного архівного фонду та діловодства, організації та координації архівної справи в області, інформаційних технологій Швайка О.В., архівіст І категорії відділу формування Національного архівного фонду та діловодства, організації та координації архівної справи в області, інформаційних технологій Бабенко Л.А., завідувач лабораторії мікрофільмування і реставрації документів Глоба В.О.

02 лютого 2016 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О. взяв участь у засіданні міської топонімічної комісії, про що йшлося у сюжеті телепрограми "День за днем" на каналі "Кіровоград". Переглянути відео

29 січня 2016 року

В читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Вони полягли, але пам'ять жива…» (до Дня пам'яті героїв Крут). Докладніше

28 січня 2016 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому підведено підсумки роботи ЕПК у 2015 році та схвалено план роботи комісії на 2016 рік, розглянуто перелік документів, що утворюються у результаті діяльності Управління ДСНС України в Кіровоградській області, терміни зберіганння яких не передбачені Переліком типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій.

Розглянуто також описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

27 січня 2016 року

Відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Голокост: пекучий біль як попередження», присвячена Міжнародному дню пам‘яті жертв Голокосту.
Докладніше

27 січня 2016 року

Оновлено новими документами рубрику сайту "Пам'ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр."

25 січня 2016 року

З нагоди відзначення Дня Соборності України директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко Олег Олександрович взяв участь у ток-шоу «Ми» обласної державної телерадіокомпанії з обговорення теми - "Соборність заради незалежності".
Переглянути відео

22 січня 2016 року

Олег Олександрович Бабенко, директор Держархіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та Вадим Петрович Колечкін, головний археограф відділу археографії та використання документів Держархіву області, кандидат історичних наук взяли участь у програмі «Радіомайдан», присвяченій Дню Соборності України.
Переглянути відео

22 січня 2016 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області презентовано добірку архівних документів і матеріалів «Незабутня Соборності днина». Матеріали висвітлюють історичні події, що передували об'єднанню українських земель в одну єдину соборну Українську державу та ілюструють саму подію на Софійському майдані 22 січня 1919 року.
Докладніше

11 січня 2016 року

В ефірі каналу «Кіровоград» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії в програмі "День за днем" в сюжеті про презентацію видання «Історичний календар Кіровоградщини на 2016 рік. Люди. Події. Факти» трансльовано інтерв’ю директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко О.О.
Переглянути відео

06 січня 2016 року

Вiтаємо ветеранів Другої світової війни зі знаменною датою – 72-ю річницею визволення Кіровоградщини від нацистських загарбників!

Низький уклін і щира вдячність тим, хто в повоєнні роки відбудовував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом мужності, самовідданості та любові до Вітчизни.

06 січня 2016 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «І пам'ять про війну нам фото залишає» (до 72-ої річниці визволення Кіровоградщини від нацистських загарбників).