Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2016 року

31 березня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися Пам’ятка «Підготовка справ управлінської документації архівними відділами (секторами) райдержадміністрацій та міських рад для передавання до Державного архіву Кіровоградської області», концепція та тематико-структурний план експозиції меморіальної кімнати-музею письменника Миколи Смоленчука, матеріали проведення зустрічі представників наукової та творчої громадськості «На спогад про визначного краянина», присвяченої пам’яті двічі Героя Соціалістичної Праці Л.Й.Шліфера.

30 березня 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

23 березня 2017 року

У рамках проведення ДНЗ “Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій” облдержадміністрації тематичного короткострокового семінару для начальників загальних відділів райдержадміністрацій, на базі Державного архіву області фахівцями архіву проведено семінар, на якому розглянуто питання організації співпраці загальних відділів з архівними відділами (секторами) райдержадміністрацій, практику підготовки номенклатур справ, представлено добірку архівних документів і матеріалів “Т.Шевченко - назавжди”, проведено оглядову екскурсію по архівосховищу, ознайомлено начальників загальних відділів зі складом та змістом документів архіву.
Докладніше

17 березня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у мітингу, який відбувся на плoщі КДПУ ім. Вoлoдимира Винниченка, з нагoди святкування 100-річчя Українськoї ревoлюції 1917-1921 рoків. Поклали квіти дo пам’ятника українськoму письменнику, пoлітику, істoрику та грoмадськoму діячеві.

13 березня 2017 року

Начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Гончарова Т.В. провела зустріч на тему: «Документальна спадщина Кіровоградщини» зі слухачами Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

10 березня 2017 року

В конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація випусків V та VІ видання, що продовжується, «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України».
Докладніше

09 березня 2017 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Тарас Шевченко - назавжди», присвяченої 203-й річниці від дня народження Великого Кобзаря. Окрім архівних документів в експозиції представлені унікальні книги, монети, конверти та бюст Т.Шевченка.
Докладніше

09 березня 2017 року

У розділі «Архіви у ЗМІ» виставлено опубліковані статті "Невдале свято березня" провідного наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області Віктора Білоуса.

09 березня 2017 року

Працівники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь в урочистому мітингу-реквієму з нагоди 203-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

06 березня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися матеріали проведення презентації науково-краєзнавчих вісників Центральної України «Між Бугом і Дніпром». Випуски V, VI, перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Т.Шевченко – назавжди», текст статті «Остарбайтери Кіровоградщини» та висунення книги «Нове наше море…Сторінками історії будівництва Кременчуцької ГЕС» на конкурс науково-методичних розробок і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії.

03 березня 2017 року

О.О. Бабенко, директор ДАКО, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та В.П. Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів ДАКО, кандидат історичних наук взяли участь у ток-шоу «Ми» телерадіокомпанії "Кіровоград".
Докладніше

02 березня 2017 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2016 році та пріоритетним завданням галузі на 2017 рік.
На засіданні колегії також розглянуто питання про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад, про стан кадрової роботи, роботи зі зверненнями громадян, експертно-перевірної комісії та науково-методичної роботи, про інформаційну діяльність Державного архіву області у 2016 році.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.
Докладніше

23 лютого 2017 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук, Колєчкін В.П.,взяв участь у Краєзнавчих Студіях присвячених 140-річчю від дня народження Левка Макаровича Мацієвича «Два крила Левка Мацієвича», що відбулися у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І.Чижевського.
Докладніше

23 лютого 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто питання про стан організації діловодства, роботи ЕК та архіву у Кіровоградській обласній філармонії.
Погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

20 лютого 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні живих квітів до пам'ятної дошки Герою України Віктору Чміленку, який 20 лютого 2014 року загинув від кулі снайпера під час Революції Гідності.

Вшанував подвиг тих, хто віддав своє життя у трагічні дні лютого 2014 року, а сьогодні став символом боротьби українців за незалежність та справедливість, прикладом самопожертви в ім’я Вітчизни, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів на площі Героїв Майдану.

17 лютого 2017 року

У великий залі музичного училища відбулася презентація книги Марини Долгіх "Юрій Хілобоков: сюїта для скрипки з оркестром". Презентація відбулася в теплій дружній обстановці. У цьому заході взяв участь директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко. Він виступив з привітанням та подарував книжки про наш край.

16 лютого 2017 року

Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України взяв участь у презентації карти-схеми "Височинне Поінгулля і його цікаві місця", яка відбулася в обласному художньому музеї.
Докладніше

15 лютого 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та наукові співробітники архіву взяли участь у Х обласних літературно-краєзнавчих "Куценківських читаннях", які відбулися у міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого. На заході були зачитані вірші Л.В. Куценка та обговорено біографію письменника.
Докладніше

15 лютого 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у вшануванні пам'яті про учасників бойових дій на території інших держав.

14 лютого 2017 року

У відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського відбулася презентація «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти.» (автор упорядник Володимир Босько), виданої за кошти обласного бюджету відповідно до програми з підтримки та розвитку книговидавництва та книго розповсюдження в області. Ведучий і модератор презентації Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
Докладніше

14 лютого 2017 року

У Державному архіві Кіровоградської області проведено протипожежне тренування з питань цивільного захисту на тему: «Тренування керівного складу, протипожежних формувань та персоналу Державного архіву Кіровоградської області у діях на випадок пожежі» за участю майстра виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області Д.Є. Чижевського. Результати тренування, обговорено на засіданні комісії з питань надзвичайних ситуацій архіву.
Докладніше

10 лютого 2017 року

О.О. Бабенко, директор ДАКО, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та І.Д. Петренко, головний архівіст ДАКО взяли участь у ток-шоу «Ми» телерадіокомпанії "Кіровоград".
Докладніше

10 лютого 2017 року

У розділі Документальні виставки on-line розміщено добірку архівних документів і матеріалів "Воїни афганської війни" (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан)
Докладніше

08 лютого 2017 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, інженера-електромеханіка Носова Григорія Романовича

01 лютого 2017 року

Оновлено новими документами рубрику «Пам’ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр»

31 січня 2017 року

Колєчкін В.П., головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук взяв участь у обговоренні книги краєзнавця, історика В.Даценка «За те, що євреї…», що відбулося у відділі періодичних видань Обласної універсальної бібліотеки ім. Д.Чижевського.

29 січня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у вшануванні подвигу молодих українців, студентів та кадетів, які 99 років тому вступили у нерівний бій під Крутами із переважаючими силами більшовиків. Героїзм, жертовність та самовідданість Крутян, героїзм усіх, хто загинув, захищаючи українську державність, вшанували в обласному центрі у Ковалівському парку, поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО. Вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

27 січня 2017 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та презентовано матеріали інформаційного стенду до Дня пам’яті Героїв Крут.
Докладніше

27 січня 2017 року

Під час проведення презентації книги краєзнавця, історика В.Даценка «За те, що євреї…» у приміщенні Великої хоральної синагоги, працівники Державного архіву Кіровоградської області ознайомили громадськість м. Кропивницький з архівними документами та матеріалами виставки «Голокост на Кіровоградщині».
Докладніше

26 січня 2017 року

Державний архів Кірвовоградської області взяв участь у підготовці і презентації виставки “Він пішов…», яка була відкрита в обласному художньому музеї і присвячена пам’яті громадського діяча, краєзнавця, мецената, колекціонера Віктора Петракова.

В експозиції були представлені матеріали з колекції родини Віктора Петракова, фондів Державного архіву Кіровоградської області, музеїв області, фотографії, надані В’ячеславом Поповим, Юрієм Тютюшкіним, В’ячеславом Бєловим та інш.

24 січня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів і матеріалів "Голокост на території краю: історична правда".

22 січня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у мітингу та урочистому покладанні квітів з нагоди відзначення Дня Соборності України. 98 років тому на Софійській площі у Києві пролунали слова акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки. Збулася споконвічна мрія усіх українців - жити у єдиній соборній державі.

20 січня 2017 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація добірки архівних документів і матеріалів «Соборна – значить єдина», присвячена Дню соборності України.
Докладніше

18 січня 2017 року

У рамках акції “Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” представники ініціативної групи активістів “Українському місту – українську назву” передали до Державного архіву Кіровоградської області матеріали про перейменування обласного центру.
Докладніше

17 січня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися звіт роботи науково-методичної ради за 2016 рік, план роботи науково-методичної ради на 2017 рік, перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Соборна – значить єдина» (до Дня Соборності України), тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів «Голокост на території краю: історична правда» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту), тексти статей «Переселенський рух на територію Зінов’євського округу доби НЕПу (1920-1929 рр.) за документами Державного архіву Кіровоградської області», «Преса медичного спрямування у системі спеціалізованих видань Кіровоградщини», «Залишилися переможеними…»

13 січня 2017 року

У збірнику наукових праць "Науковий вісник Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського" (№ 2 (42), 2016 р.) вийшла друком стаття директора Державного архіву області Олега Олександровича Бабенка "ДОЛЯ ПАМ'ЯТНИКІВ РАДЯНСЬКИМ ВОЇНАМ ТА КЛАДОВИЩ, ЩО ПОТРАПЛЯЛИ У ЗОНУ ЗАТОПЛЕННЯ ВОДОСХОВИЩЕМ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ГЕС (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ОБЛАСТІ)"
Докладніше

9 січня 2017 року

О 20.05 в ефірі радіостанції "Скіфія-Центр" відбулася радіопередача "Освітній округ" за участю головного археографа відділу археографії та використання документів Держархіву області Колєчкіна Вадима Петровича, присвячена 73-річчю визволення Кіровограда (Кропивницького) від гітлерівських окупантів.
Докладніше

8 січня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні до меморіального комплексу на фортечних валах з нагоди дня визволення м. Кіровограда від нацистських загарбників.

6 січня 2017 року

Дорогі друзі!
Прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим! У це світле свято хочеться побажати миру і спокою у кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров'я та всіляких житейських благ! Нехай виправдаються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії, а Різдвяні вогні сповнять Ваше серце радістю і натхненням!
З повагою та найщирішими вітаннями колектив Державного архіву Кіровоградської області та його директор О.Бабенко
Докладніше