Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2016 року

29 грудня 2017 року

Шановні друзі!
Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Завершується старий рік, в якому ми спільно працювали над вирішенням найгостріших та найактуальніших питань, а також народженням нових надій і сподівань. Цей рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей, досягнень, новий професійний і життєвий досвід. Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов’язково здійсняться. Тож, бажаємо, щоб Різдвяна зоря запалила у ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії! Міцного здоров’я вам, щастя та сімейного затишку, оптимізму та здійснення найзаповітніших сподівань! З Новим роком та Різдвом Христовим!
Докладніше

26 грудня 2017 року

На фасаді корпусу №2 Державного архіву Кіровоградської області (вул. В.Чорновола, 1Г) відкрито пам’ятну дошку Герою України В’ячеславу Чорноволу
Детальніше: Україна-Центр, Перша електронна газета, Златопіль, З перших уст, FOTOINFORM, Народне Слово, Утренний Город, Гречка, Кіровоград 24, Кіровоградська правда, Кіровоградська філія НТКУ Канал "Кіровоград"

21 грудня 2017 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому схвалено план розвитку архівної справи в області на 2018 рік та План-звіт організаційної роботи Державного архіву області на 2018 рік; розглянуто питання про стан охорони праці в архіві та про підсумки виконання рішень колегії архіву у 2017 році.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

21 грудня 2017 року

Шановні колеги!
Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем працівників архівних установ!

Неможливо переоцінити важливість щоденної роботи архівістів. Завдяки вашій сумлінній праці в архівах зібрано документи, що розповідають про минуле і сьогодення України, її видатних людей.
Вашим розумом і стараннями формується потужний інформаційний ресурс, який дає можливість широкому загалу наших краян – науковцям, історикам, студентам і тим, кого цікавить історична спадщина, поповнити знання про свій народ і пройдений ним шлях, відчути подих героїчної минувшини, перейнятися думками і почуттями славетних попередників, відкрити маловідомі сторінки їхнього життя.
Переконані, що ви й надалі збагачуватимете найкращі традиції своєї професії, віддано і сумлінно служитимете обраній справі. Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра і нових успіхів у творчому пошуку. Нехай злагода і достаток панують у ваших родинах!
Колектив Державного архіву Кіровоградської області та його директор О.Бабенко
Докладніше

19 грудня 2017 року

У збірнику «ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ДОСТУП, ВИКОРИСТАННЯ» Збірка наукових праць (HISTORICAL AND CULTURAL HERITAGE: PRESERVATION, ACCESS, USE The collection of scientific papers) надруковано наукові праці директора Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенка «ФОНДИ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ БУДІВНИЦТВА КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ГЕС» та провідного наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Р.Базаки «ФОНДИ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ РОЗВИТКУ ОФІЦІЙНОЇ ПРЕСИ КРАЮ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX - ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ».
Докладніше

18 грудня 2017 року

Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, взяв участь у відкритті виставки в Обласному художньому музеї, присвяченої світлої пам'яті відомого краєзнвця Вікора Петракова, фондоутворювача фонду особового походження в ДАКО.

15 грудня 2017 року

У ДНЗ "Цетр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій" Кіровоградської облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» «Сторінками історії лікарні, що на фортечних валах». Модерував захід Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, У засіданні взяли участь науковці Державного архіву Кіровоградської області: Вадим Колєчкін, кандидат історичних наук, Віктор Білоус, кандидат філологічних наук, Роман Базака, кандидат наук з соціальних комунікацій, Іван Петренко, Заслужений працівник культури України, а також Тетяна Гончарова, начальник відділу археографії та використання документів ДАКО.
Докладніше

15 грудня 2017 року

У корпусі № 2 Державного архіву Кіровоградської області відділом формування Національного архівного фонду та діловодства проведено одноденну нараду-семінар з підвищення кваліфікації працівників діловодних, експертних та архівних служб підприємств, установ та організацій усіх форм власності міста Кропивницького з метою вивчення основних питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Держархіву області Бабенко О.О. Перед колегами по архівній справі виступили: заступник директора - начальник відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом та виконання звернень громадян Коваль В.І., начальник відділу Національного архівного фонду та діловодства Кривуляк А.Б., головний спеціаліст відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Швайка О.В., архівіст І категорії відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Бабенко Л.А.
Участь у нараді-семінарі взяли участь представники 15 установ, підприємств та організацій обласного центру.

14 грудня 2017 року

Колекиив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у заходах з вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Докладніше

4 грудня 2017 року

На виконання Указу Президента України від 23 березня 2017 року №75 «Про заходи у зв’язку з 80 - ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937- 1938 років» та відповідного доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації у ДНЗ "Цетр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій" Кіровоградської облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу». Відбулася цікава, пізнавальна, наукова розмова про страшні сторінки історії періоду масових політичних репресій на території сучасної Кіровоградської області. У засіданні взяли участь директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко, головний археограф Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук Вадим Колєчкін, провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області, кандидат філологічних наук Віктор Білоус.
Докладніше

30 листопада 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто результати комплексної перевірки стану архівної справи та діловодства в Кіровоградській обласній спілці споживчих товариств; заслухано звіт про роботу відділу комплектування та експертизи цінності документів архівних підрозділів установ, підприємств і організацій (за рахунок платних послуг); погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

27 листопада 2017 року

В ефірі каналу «Кіровоград» транслювалася телепередача Олени Роміциної «Лінія захисту» про Голодомор 1932-1933 років на Україні, в якій взяли участь О. Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області та В. Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів, к.і.н.
Докладніше

25 листопада 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у поминальній ході до пам’ятного знаку «Жертвам Голодоморів в Україні», де відбулась жалобна церемонія з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років.
Докладніше

24 листопада 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів та матеріалів "З історії лікарні, що на Фортечних валах" до 240 річчя від дня утворення медичного закладу.

24 листопада 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів та матеріалів "Голодомор мовою фактів" до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів.

23 листопада 2017 року

У збірнику Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара (м. Дніпро) за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції «Освіта і наука в умовах глобальних трансформацій» надруковано статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенка «Людські сльози в штучному Кременчуцькому морі (За матеріалами Державного архіву Кіровоградської області)».
Докладніше

23 листопада 2017 року

У збірнику Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара (м. Дніпро) за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції «Освіта і наука в умовах глобальних трансформацій» надруковано статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенка та наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області В. Білоуса «Примеры преследования представителей интеллигенции в 30-40-е годы ХХ столетия (По материалам Государственного архива Кировоградской области).
Докладніше

23 листопада 2017 року

У збірнику Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара (м. Дніпро) за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції «Освіта і наука в умовах глобальних трансформацій» надруковано статтю головного археографа Державного архіву Кіровоградської області В. Колєчкіна «Прорив оборони на напрямку головного удару Кіровоградської наступальної операції 5 січня 1944 року».
Докладніше

23 листопада 2017 року

У збірнику Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара (м. Дніпро) за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції «Освіта і наука в умовах глобальних трансформацій» надруковано статтю наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Р. Базаки «Типологічна система преси Кіровоградщини кінця ХІХ – початку ХХ ст.»
Докладніше

21 листопада 2017 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено добірку архівних документів та матеріалів «Два Майдани. Дві революції» до Дня Гідності та Свободи. Архівні матеріали розповідають про утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

21 листопада 2017 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь в урочистому мітингу-реквіємі на площі Героїв Майдану з нагоди Дня Гідності та Свободи.

21 листопада 2017 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у покладанні квітів до меморіальної дoшки Віктoру Чміленку тa пaм'ятнoгo знаку зі cвітлинaми Герoїв Небеcнoї Coтні нa плoщі Герoїв Мaйдaну.

17 листопада 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Два майдани. Дві революції» до Дня Гідності та Свободи, перелік архівних документів та матеріалів до виставки «Голодомор мовою фактів», текст радіопередачі «Передумови виникнення Голодомору 1932-1933 років», матеріали проведення круглого столу «Сторінками історії лікарні, що на Фортечних валах», тексти статей: «Людські сльози в штучному Кременчуцькому морі (За матеріалами Державного архіву Кіровоградської області)», «Прорив оборони на напрямку головного удару Кіровоградської наступальної операції 5 січня 1944 року», «Типологічна система преси Кіровоградщини кінця ХІХ – початку ХХ ст.».

17 листопада 2017 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась презентація книги О.Бабенка, І.Петренка «Нове наше море… Сторінками історії будівництва Кременчуцького гідровузла» (у рамках відзначення 100-річчя від дня створення системи архівних установ України)
Докладніше

09 листопада 2017 року

З архівної полиці

9 листопада – День української писемності та мови
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
Докладніше

08 листопада 2017 року

У відділі рідкісних і цінних видань обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського відбулася презентація виставки документів «Жовтневий переворот 1917: наслідки для України», підготовленої спільно Обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.Чижевського, Державним архівом Кіровоградської області та Обласним краєзнавчим музеєм. Учасники заходу дізналися про історичні факти української революції 1917-1920 рр., які замовчувалися протягом панування рядянського режиму.
Докладніше

08 листопада 2017 року

У збірнику "International Scientific and Practical Conference "Science of the XXI century: problems and prospects of researches" Vol.4, October 17, 2017 Warsaw, Poland вийшла друком стаття директора Державного архіву Кіровоградської області Олега Бабенка "ПЕРЕСЕЛЕННЯ МЕШКАНЦІВ ІЗ ЗОНИ ЗАТОПЛЕННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО ВОДОСХОВИЩА".
Докладніше

06 листопада 2017 року

Головний археограф ДАКО кандидат історичних наук Колєчкін В.П, взяв участь у круглому столі «Сучасна історична наука: проблеми методології, дидактики та популяризації», присвяченому 75-річчю нашої землячки – відомого історика Наталії Яковенко, що був організований Музеєм історії освіти Кіровоградщини комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».
Докладніше

31 жовтня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко з нагоди відзначення 100-річчя від дня створення системи архівних установ України провів тематичну зустріч «Система архівних установ області: завдання та засади функціонування» зі студентами 2-го курсу Кіровоградського інституту розвитку людини Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Для студентів також проведено оглядову екскурсію корпусом № 2архіву та меморіальною кімнатою-музеєм М.Смоленчука.
Докладніше

30 жовтня 2017 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у січні-вересні 2017 року.
Докладніше

30 жовтня 2017 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено тематичний стенд до 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. Архівні матеріали розповідають про розвиток національного руху в Україні, діяльність українських органів влади та політичних партій, а також досвід Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, який відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українського народу.
Докладніше

26 жовтня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися текст статті «Збереження документів партійного архіву Кіровоградського обкому КП(б)У в роки німецько-радянської війни», матеріали презентації книги О.Бабенка, І.Петренка «Нове наше море…Сторінками історії будівництва Кременчуцького гідровузла», перелік архівних документів до стендгазети «100-річчя Української Народної Республіки», текст радіопередачі до 73-ої річниці визволення України від ворожої окупації часів Другої світової війни.

26 жовтня 2017 року

26 жовтня 2017 року відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу комісії у ІІІ кварталі поточного року; погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

25 жовтня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко виступив на пленарному засіданні Всеукраїнської наукової конференції «Проблеми історичної регіоналістики. Наукові студії пам’яті Нінель Бокій» з доповіддю «Археологічні дослідження в чаші Кременчуцького водосховища».
Захід відбувся у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.
Докладніше

24 жовтня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у заходах семінару вчителів української мови і літератури Кіровоградського району, що відбулися в Аджамській ЗОШ, зокрема, у відкритому уроці-дослідженні «Микола Смоленчук очима сучасників: «Він належав степу».
Докладніше

24 жовтня 2017 року

У збірнику "International Scientific and Practical Conference "WORLD SCIENCE" № 10 (26), Vol.4, October 2017 вийшла друком стаття директора Державного архіву Кіровоградської області Олега Бабенка "HISTORY OF THE CONSTRUCTION OF THE KREMENCHUG HYDRAULIC POWER STATION IN THE DOCUMENTS OF THE STATE ARCHIVES OF KIROVOGRAD REGION"(за матеріалами Державного архіву Кіровоградської області).
Докладніше

18 жовтня 2017 року

У Державному архіві Кіровоградської області з нагоди відзначення 100-річчя від дня створення системи архівних утсанов України та 90-річчя журналу "Краєзнавство" відбулася Відкрита обласна науково-краєзнавча конференція «Благословенні ви, сліди…», присвячена життю та діяльності видатних земляків.
Докладніше

13 жовтня 2017 року

Напередодні Дня захисника України у холі облдержадміністрації відкрилася пересувна виставка "Герої не вмирають". У заході взяв участь директор ДАКО О.Бабенко.

12 жовтня 2017 року

З нагоди 75-річчя створення Української повстанської армії у приміщенні виставкової зали корпусу № 2 Державного архіву Кіровоградської області відбулось відкриття виставки архівних документів Державного архіву Кіровоградської області, Галузевого державного архіву СБУ та Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області «УПА НА ТЕРЕНАХ НАШОГО КРАЮ».
Докладніше

12 жовтня 2017 року

Директор ДАКО О.Бабенко взяв участь у Дні пам’яті відомого педагога, еколога, краєзнавця, нашого земляка Ігоря Тихоновича Бабанського, Людини, яка все своє життя присвятила природоохоронній діяльності. Ігор Тихонович працював у міській службі зеленого господарства садівником, техніком–квіткарем, був одним із засновників станції юних натуралістів, керівником гуртків, завідував кабінетом в обласному інституті підвищення кваліфікації учителів, працював в обласному управлінні освіти. Захід відбувся у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.

09 жовтня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тексти доповідей, підготовлених до Відкритої обласної науково-краєзнавчої конференції «Благословенні ви, сліди…» (життя та діяльність видатних земляків): «І. Д. Діброва: штрихи до біографії почесного громадянина м. Олександрії», «Об'єкт сумної історії», «Внесок Михайла Завадського у розвиток видавничої справи та освіти краю», перелік архівних документів та матеріалів до підготовленої спільно з СБУ в Кіровоградській області виставки «УПА на теренах нашого краю» та текст статті «5-та гвардійська танкова армія у визволенні Кіровоградщини».

07 жовтня 2017 року

Директор ДАКО О.Б. взяв участь у зустрічі із генеральним директором Національного художнього музею України, нашою землячкою Юлією Литвинець, куратором виставки «Спецфонд 1937-1939 з колекції НХМУ». Зустріч відбулася у Кіровоградському обласному художньому музеї, де експонується зазначена виставка.

06 жовтня 2017 року

Директор ДАКО О.Бабенко взяв участь в урочистостях з нагоди Дня юриста України – професійного свята правників, яке щорічно відзначають 8 жовтня. Він привітав представників юридичної сфери області та вручив подяки ДАКО працівникам Головного територіального управління юстиції в області, з якими плідно співпрацює архів.

05 жовтня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів та матеріалів "Мужність і звитяга українського воїнства" до Дня захисника України.

04 жовтня 2017 року

Директор ДАКО, голова ОО НСКУ О.Бабенко взяв участь у зустрічі громадськості міста з відомим дослідником творчості Марка Кропивницького - завідувачем кафедри української літератури Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка доктором філол. наук, професором Анатолієм Новиковим. Захід відбувся у Меморіальному музеї М.Л.Кропивницького.

29 вересня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко, начальник відділу формування НАФ та діловодства А.Кривуляк та кандидат історичних наук В.Колєчкін взяли участь у засіданні краєзнавчих студій «Сторінками детективних історій нашого міста», які відбулися наприкінці серпня у відділі краєзнавства обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського.

29 вересня 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано питання про включення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Кіровоградській області до списку юридичних осіб - джерел формування НАФ, які передають документи до Державного архіву Кіровоградської області; погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

28 вересня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь Дні пам’яті Юрія Яновського «Стрибок над долею», присвячений 115-й річниці від дня народження українського письменника, який відбувся у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І.Чижевського.

28 вересня 2017 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2017 рік проведено перевірку стану архівної справи та діловодства в Устинівському районі.

Зазначена перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного сектору Устинівської райдержадміністрації, ознайомлення з роботою архівних підрозділів управління агропромислового розвитку та фінансового управління райдержадміністрації.
Докладніше

26 вересня 2017 року

Відбулась зустріч директора Державного архіву Кіровоградської області Бабенка О.О. зі слухачами Вищої народної школи м. Кропивницький, яких було ознайомлено з експозицією меморіальної кімнати-музею Миколи Смоленчука, яка знаходиться в корпусі № 2 Державного архіву Кіровоградської області.

21 вересня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися матеріали проведення відкритої обласної науково-краєзнавчої конференції «Благословенні ви, сліди…», перелік архівних документів та матеріалів до он-лайн виставок «Антинацистське підпілля на Кіровоградщині» (до Дня партизанської слави України), «Мужність і звитяга українського воїнства» (до Дня захисника України), перелік архівних документів та матеріалів до добірки, присвяченої 100-річчю від дня народження видатного педагога В.О.Сухомлинського, перелік архівних документів та матеріалів до спільної з ОУНБ ім. Д.Чижевського виставки «Жовтневий переворот 1917 року: наслідки для України», текст статті «Технологія фальсифікації кримінальних справ членів «контрреволюційно-націоналістичних організацій» у 1937 році» (за матеріалами Державного архіву Кіровоградської області).

21 вересня 2017 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2017 рік проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Новоукраїнському районі районі.

Зазначена перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного відділу Новоукраїнської райдержадміністрації, Трудового архіву району, ознайомлення з роботою архівних підрозділів установ - джерел комплектування архівного відділу райдержадміністрації.
Докладніше

21 вересня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів та матеріалів "Антинацистське підпілля на Кіровоградщині" до Дня партизанської слави.

20 вересня 2017 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2017 рік проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Новомиргородському районі.
Зазначена перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного відділу Новомиргородської райдержадміністрації, Трудового архіву району, ознайомлення з роботою архівних підрозділів установ - джерел комплектування архівного відділу райдержадміністрації.
Докладніше

14 вересня 2017 року

У збірнику "Теорія і практика державного управління" вийшли друком статті директора Державного архіву Кіровоградської області Олега Бабенка та провідного наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Віктора Білоуса "Про деякі моменти з історії періоду нереалізованої української державності" та "Ідея «Великого Дніпра» і спорудження Кременчуцької ГЕС" (за матеріалами Державного архіву Кіровоградської області).
Докладніше

13 вересня 2017 року

На базі Державного архіву області проведено тематичний короткостроковий семінар для начальників загальних відділів районних та міських (міст обласного значення) рад з теми: «Основні вимоги до ведення діловодства в органах місцевого самоврядування», організований ДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації».
Докладніше

23 серпня 2017 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами до 115-річчя від дня народження українського письменника Юрія Івановича Яновського.

23 серпня 2017 року

Напередодні Дня незалежності України у читальному залі корпусу № 1 Держархіву Кіровоградської області було презентовано виставку архівних документів та матеріалів «Україна суверенна – від витоків до сьогодення». В експозиції представлені документи, які розповідають про національно-визвольну боротьбу початку ХХ століття. Серед масиву представлених документів: біографічні матеріали та твори фундаторів Центральної Ради Винниченка В.К. та Грушевського М.С., ІV Універсал Центральної Ради, документи кінця ХХ століття, документальні матеріали про діяльність Народного Руху України за перебудову на Кіровоградщині тощо.
Докладніше

22 серпня 2017 року

Дорогі друзі! Шановні колеги!
Прийміть найщиріші вітання з нашими національними святами – Днем Державного Прапора України та Днем незалежності України!
Український народ в 26-те святкує річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія наших предків - бути господарями на своїй найбагатшій, прекрасній і чарівній українській землі.
День незалежності особливо важливий для нас усіх. Адже, в цей день ми згадуємо борців за українську державність як минулих часів, так і тих, хто став сучасними героями, які виборюють і захищають незалежність та територіальну цілісність України і є прикладом для наслідування сучасниками ї майбутніми покаліннями.
Тож усі разом докладімо спільні зусилля для завершення великої місії – зберегти, розбудувати та уславити добрими справами нашу єдину Соборну Україну! Щиро зичимо, щоб у кожнаму домі панували щастя і добро, у суспільстві – згуртованість, на рідній землі – мир! І нехай ці національні свята стануть підставою пишатися за увесь український народ, нашу країну, об’єднують всіх українців, дарують усім нам світлі надії, щоденні звершення та впевненість у завтрашньому дні!
Докладніше

22 серпня 2017 року

З нагоди відзначення Дня Незалежності України 22 серпня 2017 року в залі засідань корпусу № 2 Державного архіву Кіровоградської області відбулася прес-презентація, а потім - екскурсія по експозиції меморіальної кімнати-музею Миколи Смоленчука.
Докладніше

22 серпня 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто описи справ постійного зберігання на документи колекції фотослайдів із зображенням пам’яток архітектури м. Кіровограда 80-х рр. ХХ ст.; погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

22 серпня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено добірку архівних документів та матеріалів "Україна у просторі і часі", присвячену 26-ій річниці Незалежності України.

21 серпня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тематико-експозиційний план виставки «Україна суверенна – від витоків до сьогодення», перелік архівних документів та матеріалів до виставки «Україна у просторі та часі», матеріали презентації книги О.Бабенка, І.Петренка «Нове наше море… Сторінками історії будівництва Кременчуцького гідровузла».

17 серпня 2017 року

Начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Тетяна Гончарова взяла участь у засіданні "круглого столу" на тему: "26 років незалежності України - децентралізація та розвиток місцевої демократії", що відбулося у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади.

17 серпня 2017 року

У №1(43) 2017 року "Наукового вісника Миколаївського Національного університету імені В.О.Сухомлинського - Історичні науки", надруковано статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко "Будівництво Кременчуцької ГЕС у радянській науковій і науково-популярній літературі 1960-1980-х рр."
Читати

17 серпня 2017 року

У №2(42) 2017 наукового журналу "Власть и общество (История, Теория, Практика)", Республіка Грузія, опубліковано статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко "Строительство Кременчугской ГЭС как пример советского промышленного строительства в Украине"
Читати

9 серпня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено добірку архівних документів та матеріалів "500 років Реформації".

3 серпня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та головний архівіст ДАКО, заслужений працівник культури України І.Петренко відвідали Інститут літератури НАН України, де відбулася їхня зустріч із заступником директора цієї академічної установи, заслуженим працівником культури України, виконавчим директором Всеукраїнської асоціації музеїв С.А.Гальченком. Під час зустрічі обговорено переспективи співпраці щодо введення до наукового обігу та популяризації документів із фондів та колекцій ДАКО, що стосуються постатей української літератури. С.А.Гальченко передав до науково-допоміжного фонду ДАКО комплект унікального фундаментального видання - шеститомної Шевченківської енциклопедії.

3 серпня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та головний архівіст ДАКО, заслужений працівник культури України І.Петренко взяли участь у авторській радіопередачі Сергія Гальченка циклу "Музеї України" на каналі "Культура" Українського радіо, присвяченій радіопрезентації книги "Нове наше море", що побачила світ в рамках реалізації Обласної програми книговидання та книгоросповсюдження на 2016-2020 років.

28 липня 2017 року

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Кіровоградської області Андрій Кривуляк взяв участь в м. Олександрія у роботі круглого столу «Європейський погляд на зміни у громадах» у рамках проекту ГО «Інститут соціокультурного менеджменту» (м. Кропивницький) «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування». Участь у засіданні взяли також громадські активісти Олександрійщини та місцеві представники ЗМІ.
Докладніше

27 липня 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу ЕПК за ІІ квартал 2017 року; погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

27 липня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися переліки архівних документів та матеріалів до добірок «Сторінками історії будівництва Кременчуцького гідровузла», «500 років Реформації» та текст ініціативного інформування до 60-річчя створення Управління капітального будівництва Кіровоградської обласної державної адміністрації.

25 липня 2017 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І півріччі 2017 року.
На засіданні колегії також розглянуто питання про стан виконавської дисципліни державних архівних установ області та архівних відділів міських рад, стан архівної справи і діловодства у Кіровоградському та Компаніївському районах, стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та протидії корупції, стан роботи із зверненнями громадян у Державному архіві Кіровоградської області.
Докладніше

20 липня 2017 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2017 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом та виконання звернень громадян Коваль В.І. та головного спеціаліста відділу Покотило О.А. проведено перевірку стану архівної справи та діловодства в Онуфріївському районі.
Докладніше

14 липня 2017 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась презентація інформаційного стенду «Декларація про державний суверенітет – важливий крок до становлення незалежності України».
Докладніше

13 липня 2017 року

У розділі «Архіви у ЗМІ» розміщено опубліковану статтю "Остарбайтери Кіровоградщини" головного архівіста Державного архіву Кіровоградської області Івана Петренка.

12 липня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко взяв участь в засіданні Правління Національної спілки краєзнавців України, присвяченому 90-річчю наукового журналу “Краєзнавство”, яке відбулося в конференц-залі Інституту історії України НАН України.
Докладніше

6 липня 2017 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2017 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом та виконання звернень громадян Коваль В.І. та головного спеціаліста відділу Покотило О.А. проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Новгородківському районі.
Докладніше

3 липня 2017 року

29 червня – 01 липня 2017 року начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Кіровоградської області Андрій Кривуляк взяв участь у роботі тренінгу «Роль громадських активістів у процесі децентралізації: можливості та виклики» у рамках проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування», який реалізується ГО «Інститут соціокультурного менеджменту» (м. Кропивницький). Участь у тренінгу взяли також громадські активісти міст та районів області, посадовці місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Докладніше

3 липня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено добірку архівних документів та матеріалів "Слідами видатного земляка" до 90-річчя від дня народження Миколи Кузьмовича Смоленчука.

29 червня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, модерував презентацію книги Миколи Смоленчука "Степи полинові", присвяченої життю і творчості Марка Кропивницького.
Докладніше

29 червня 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено описи справ постійного зберігання на документи особового походження народного художника України Надєждіна М.В.; погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

28 червня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у мiтинг тa поклaдaння квiтiв до пaм’ятникa Володимиру Винниченку з нaгоди вiдзнaчення Дня Конституцiї Укрaїни.

27 червня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, взяв участь у Ток-шоу «Ми».
Докладніше

27 червня 2017 року

Вітаємо з Днем Конституції України!
Докладніше

27 червня 2017 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів "День Конституції - державне свято України".
Докладніше

22 червня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, головний спеціаліст Оксана Дергачова та завідувач лабораторії інформаційних технологій Андрій Цапурдєєв взяли участь у круглому столі на тему «Електронний облік фондів: від міфів до реальності», який відбувся в в обласному художньому музеї.

22 червня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у вшануванні пам'яті жертв Другої світової війни в Україні.

22 червня 2017 року

До розділу ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ Другої світової війни 1939-1945 рр. додано нові документи: Картки військовополонених Бошишвілі Сергія, Малко Савелія Савелійовича та Рожковського Григорія Григорійовича (переклад та оригінал)

21 червня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, головний археограф Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук Вадим Колєчкін та головний архівіст Державного архіву Кіровоградської області Іван Петренко взяли участь у круглому столі "В єдності - сила", присвяченому національно-визвольній боротьбі українського народу в першій половині ХХ ст. на теренах Кіровоградської області, який відбулась в обласному краєзнавчому музеї.

21 червня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, взяв участь у відкритті фотовиставки професора сценографії Райерсонівської школи виконавських мистецтв, Університету ім. Е. Рейерсона (Торонто) Павла Босого під назвою «Світло і танець», яка відбулась в художньому музеї.

20 червня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, взяв участь у заході присвяченому 80-річчю від дня народження Нінель Михайлівни Бокій, що відбувся в Археологічному музеї імені Нінель Бокій Центральноукраїнського державного педагогічного університету.

18 червня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, взяв участь у програмі "Погляд" на каналі "Кіровоград"
Докладніше

04 червня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко взяв участь у програмі "Мистецький салон", яка прозвучала в ефірі радіостанції Скіфія-Центр.
Запис ефіру тут

01 червня 2017 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2017 рік проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Компаніївському районі.
Зазначена перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного відділу Компаніївської райдержадміністрації, Трудового архіву району, ознайомлення з роботою архівних підрозділів установ - джерел комплектування архівного відділу райдержадміністрації.
Докладніше

31 травня 2017 року

У передачі «День за днем» від 22 травня 2017 року був сюжет про презентацію виставки «Все, що залишилося…»: випадкова знахідка і доля репресованого» (до Дня пам’яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років).
Докладніше

30 травня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тексти доповідей, підготовлених до засідання круглого столу «Сторінками історії лікарні, що на Фортечних валах»: «Історія міської лікарні кінця XVIII – початку XX століть», «Примеры преследования представителей интеллигенции в 30-40-е годы ХХ ст.», текст статті «Син робітника-путилівця» (доля репресованого Брадебурга О.А.) тощо.

29 травня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, взяв участь у Ток-шоу «Ми» присвяченому до дня пам’яті жертв політичних репресій.
Докладніше

27 травня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, взяв участь у засіданні краєзнавчих студій (відділ краєзнавства ОУНБ ім.Чижевського) під час яких було презентовано два випуски альманаху “Інгульський Степ: історія – краєзнавство – родовід – джерела – спадщина». У презентації брали участь Анатолій Пивовар (м.Київ) – кандидат економічних наук, перший заступник керівника Головного організаційного управління Верховної Ради України; Григорій Гусейнов (Кривий Ріг) – письменник, журналіст, головний редактор журналу «Кур’єр Кривбасу»; Віктор Маруценко (м.Долинська) – краєзнавець, завідувач фондів музею історії Долинського району; Віктор Кир`ян (с. Бокове Долинського району) - краєзнавець, Василь Бондар (м. Кропивницький) – письменник, голова обласної організації НСПУ.

26 травня 2017 року

Дорогі коллеги, шановні Краєзнавці!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства! Ви присвятили своє життя шляхетній і надзвичайно важливій справі – дослідженню історії, матеріальної й духовної культури, природи рідного краю, прищепленню памолоді найвищих моральних цінностей, пов’язаних із синівською залюбленістю у рідну землю і людей, що її населяють. Ваша невтомна праця не лише допомагає сучасникам пізнавати історичну правду, а й виховувати справжніх патріотів незалежної України. Щиро вдячний вам, шановні колеги, за самовідданість, подвижництво, вiдповiдальне ставлення до самореалізації й свого покликання, майстерність i безкорисливість. Нехай на шляху служіння Україні вас завжди супроводжуютъ успiхи, а доля буде щедрою до кожного! Нехай обминають нас життєві негаразди, а серця зiгрiває людсъка довiра, любов, окрилює творче натхнення!
Докладніше

26 травня 2017 року

Напередодні Всеукраїнського дня краєзнавства директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко, члени Національної спілки краєзнавців України – головний архівіст ДАКО, заслужений працівник культури України І.Петренко, провідний науковий співробітник ДАКО к.філолог. н. В.Білоус, а також начальник відділу формування Національного архівного фонду ДАКО А.Кривуляк взяли участь в історико-краєзнавчій експедиції «Притясминня і Тясмин: крізь час і простір», що відбулася територією Олександрвіського району Кіровоградської області, а також Кам’янського й Чигиринського районів Черкащини (до 1954 року – в межах Кіровоградської області).
Докладніше

25 травня 2017 року

До 80-річчя Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 рр. відбулася зустріч зі студентами ІІІ курсу факультету історії та права Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

25 травня 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто питання про стан архівної справи та діловодства в Кіровоградській льотній академії Національного авіаційного університету; погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

22 травня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку з нагоди 156-их роковин перепоховання Великого Кобзаря на Чернечій горі

21 травня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні до пам’ятного знаку “Борцям за волю України – жертвам політичних репресій”

20 травня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено добірку архівних документів та матеріалів "Був архівістом за покликанням..." до 90-річчя від дня народження Олександра Федоровича Нагорного.

19 травня 2017 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2017 рік робочою групою архіву проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Кіровоградському районі.
Зазначена перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного відділу Кіровоградської райдержадміністрації, ознайомлення з роботою архівних підрозділів райдержадміністрації, фінансового управління райдержадміністрації.
Докладніше

19 травня 2017 року

У розділі «Архіви у ЗМІ» виставлено опубліковані статті "Залишилися переможеними…" головного спеціаліста відділу археографії та використання документів Держархіву області Лариси Пасічник.

18 травня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, головний архівіст Іван Петренко та провідний науковий співробітник к.філол.н. В.Білоус взяли участь у круглому столі з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років

18 травня 2017 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки «Все, що залишилося…»: випадкова знахідка і доля репресованого» з метою вшанування на території області пам’яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років.
Докладніше

18 травня 2017 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області відсвяткували Всесвітній День вишиванки
Докладніше

17 травня 2017 року

В передачі «День за днем» від 16 квітня 2017 року був сюжет про презентацію історичних романів Миколи Смоленчука «Білі бланкети» та «Смутна доба» в якій брав участь директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко.
Докладніше

16 травня 2017 року

Головний археограф Державного архіву Кіровоградської області кандидат історичних наук Колєчкін В.П. взяв участь у круглому столі «Українська революція 1917-1921 рр. на території Центральної України: передумови, процеси, наслідки, уроки», присвячений 100-річчю української революції 1917-1921 рр.
Докладніше

11 травня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко та директор видавництва «Імекс-ЛТД» в обласній універсально науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського провели презентацію історичних романів Миколи Смоленчука «Білі бланкети» та «Смутна доба», що побачили світ в названому видавництві. Захід відбувся в рамках ІІІ книжкового фестивалю «Книжковий книговір» та обласного плану заходів із відзначення у 2017 році пам'ятної дати – 90-річчя від дня народження Миколи Смоленчука.

11 травня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в урочистому піднятті Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди відзначення Дня Європи та ухвалення рішення Рада Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України.

10 травня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко, головний архівіст Іван Петренко та член Національной спілки краєзнавців України Василь Даценко взяли участь у програмі "Це моя Україна" присвячену Дню памяті та примирення, яка прозвучала в ефірі радіостанції Скіфія-Центр.
Запис ефіру тут

9 травня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко, головний архівіст Іван Петренко та член Національной спілки краєзнавців України Василь Даценко взяли участь у програмі "Радіомайдан" за темою "Білі плями чорної війни" яка прозвучала в ефірі радіостанції Скіфія-Центр.
Запис ефіру тут

9 травня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в урочистій громадській ході до Вічного вогню на Фортечних валах та покладанні квітів до меморіалу Слави та до Алеї пам'яті учасників АТО.

8 травня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у акції "Перша хвилина миру" присвяченій відзначенню Дня пам'яті та примирення.

5 травня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Друга світова війна за документальними матеріалами» (до Дня пам’яті та примирення), перелік документів до виставки «Понівечені долі», підготовленої до експонування на веб-сайті Держархіву області, матеріали зустрічі зі студентською молоддю «Новий» порядок окупаційного режиму на Кіровоградщині» (до 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні), перелік архівних матеріалів (предметів), вилучених під час арешту жертв політичних репресій (до Дня пам’яті жертв політичних репресій).

5 травня 2017 року

О 21.35 в ефірі обласної телерадіокомпанії прозвучала передача «Вечірня студія» за участі наукового співробітника ДАКО, кандидата історичних наук Колєчкіна В.П., присвячена до Дня пам’яті та примирення.
Запис ефіру тут

5 травня 2017 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація добірки архівних документів «Друга світова війна за документальними матеріалами» до Дня пам’яті та примирення
Докладніше

5 травня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів і матеріалів "Понівечені долі"до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

4 травня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко, головний архівіст Іван Петренко та член Національной спілки краєзнавців України Василь Даценко взяли участь у тематичній зустрічі до Дня пам’яті та примирення, яка відбулася в управлінні Служби безпеки України у Кіровоградський обласі.

28 квітня 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко взяв участь у засіданні комісії обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

27 квітня 2017 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І кварталі 2017 року.
На засіданні колегії також розглянуто питання про стан пожежної безпеки у державних архівних установах області та архівних відділах міських рад, стан проведення підвищення кваліфікації кадрів і роботи з перевіряння наявності та стану документів у Державному архіві Кіровоградської області, стан архівної справи і діловодства у Головному управлінні статистики у Кіровоградській області.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

27 квітня 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу комісії у І кварталі поточного року; розглянуто примірну номенклатуру справ сільської (селищної) ради об’єднаної територіальної громади, розроблену Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства; погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

26 квітня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у пам’ятній ході від плoщі Герoїв Майдану та мітингу біля пам'ятника Жертвам Чoрнoбиля присвячених 31-річниці трагедії на Чoрнoбильcькій AЕC.

26 квітня 2017 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами до 70-річчя від дня народження прозаїка, публіциста, громадського діяча Кобзаря Володимира Федоровича.

12 квітня 2017 року

В приміщенні Державного архіву Кіровоградської області відбулася зустріч директора архіву Олега Бабенка і начальника відділу Національного архівного фонду та діловодства Андрія Кривуляка з учасником Антитерористичної операції на сході України у 2014-15 роках, автором книги «Моя психоделіка АТО» Сергієм Стародубом та координатором центру медико-психологічної реабілітації «Компас», що діє на базі Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни, членом ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» Ганною Колєвою. Під час зустрічі у рамках акції “Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” С.Стародуб передав до Держархіву області примірники своєї першої книги та робочі матеріали до цього видання.
Докладніше

10 квітня 2017 року

За ініціативи головного архівіста ДАКО заслуженого працівника культури України, почесного краєзнавця України І.Д.Петренка, в лісовому урочищі поблизу с.Розумівка Олександрівського району було встановлено пам’ятник Юрію Горлісу-Горському, українському військовому і громадському діячеві, старшині Армії УНР, письменнику.
Докладніше

03 квітня 2017 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про засновника новаторської педагогіки, письменника, публіциста Сухомлинського Василя Олександровича.

31 березня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися Пам’ятка «Підготовка справ управлінської документації архівними відділами (секторами) райдержадміністрацій та міських рад для передавання до Державного архіву Кіровоградської області», концепція та тематико-структурний план експозиції меморіальної кімнати-музею письменника Миколи Смоленчука, матеріали проведення зустрічі представників наукової та творчої громадськості «На спогад про визначного краянина», присвяченої пам’яті двічі Героя Соціалістичної Праці Л.Й.Шліфера.

30 березня 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

23 березня 2017 року

У рамках проведення ДНЗ “Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій” облдержадміністрації тематичного короткострокового семінару для начальників загальних відділів райдержадміністрацій, на базі Державного архіву області фахівцями архіву проведено семінар, на якому розглянуто питання організації співпраці загальних відділів з архівними відділами (секторами) райдержадміністрацій, практику підготовки номенклатур справ, представлено добірку архівних документів і матеріалів “Т.Шевченко - назавжди”, проведено оглядову екскурсію по архівосховищу, ознайомлено начальників загальних відділів зі складом та змістом документів архіву.
Докладніше

17 березня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у мітингу, який відбувся на плoщі КДПУ ім. Вoлoдимира Винниченка, з нагoди святкування 100-річчя Українськoї ревoлюції 1917-1921 рoків. Поклали квіти дo пам’ятника українськoму письменнику, пoлітику, істoрику та грoмадськoму діячеві.

13 березня 2017 року

Начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Гончарова Т.В. провела зустріч на тему: «Документальна спадщина Кіровоградщини» зі слухачами Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

10 березня 2017 року

В конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація випусків V та VІ видання, що продовжується, «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України».
Докладніше

09 березня 2017 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Тарас Шевченко - назавжди», присвяченої 203-й річниці від дня народження Великого Кобзаря. Окрім архівних документів в експозиції представлені унікальні книги, монети, конверти та бюст Т.Шевченка.
Докладніше

09 березня 2017 року

У розділі «Архіви у ЗМІ» виставлено опубліковані статті "Невдале свято березня" провідного наукового співробітника відділу археографії та використання документів Держархіву області Віктора Білоуса.

09 березня 2017 року

Працівники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь в урочистому мітингу-реквієму з нагоди 203-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

06 березня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися матеріали проведення презентації науково-краєзнавчих вісників Центральної України «Між Бугом і Дніпром». Випуски V, VI, перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Т.Шевченко – назавжди», текст статті «Остарбайтери Кіровоградщини» та висунення книги «Нове наше море…Сторінками історії будівництва Кременчуцької ГЕС» на конкурс науково-методичних розробок і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії.

03 березня 2017 року

О.О. Бабенко, директор ДАКО, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та В.П. Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів ДАКО, кандидат історичних наук взяли участь у ток-шоу «Ми» телерадіокомпанії "Кіровоград".
Докладніше

02 березня 2017 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2016 році та пріоритетним завданням галузі на 2017 рік.
На засіданні колегії також розглянуто питання про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад, про стан кадрової роботи, роботи зі зверненнями громадян, експертно-перевірної комісії та науково-методичної роботи, про інформаційну діяльність Державного архіву області у 2016 році.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.
Докладніше

23 лютого 2017 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук, Колєчкін В.П.,взяв участь у Краєзнавчих Студіях присвячених 140-річчю від дня народження Левка Макаровича Мацієвича «Два крила Левка Мацієвича», що відбулися у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І.Чижевського.
Докладніше

23 лютого 2017 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто питання про стан організації діловодства, роботи ЕК та архіву у Кіровоградській обласній філармонії.
Погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

20 лютого 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні живих квітів до пам'ятної дошки Герою України Віктору Чміленку, який 20 лютого 2014 року загинув від кулі снайпера під час Революції Гідності.

Вшанував подвиг тих, хто віддав своє життя у трагічні дні лютого 2014 року, а сьогодні став символом боротьби українців за незалежність та справедливість, прикладом самопожертви в ім’я Вітчизни, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів на площі Героїв Майдану.

17 лютого 2017 року

У великий залі музичного училища відбулася презентація книги Марини Долгіх "Юрій Хілобоков: сюїта для скрипки з оркестром". Презентація відбулася в теплій дружній обстановці. У цьому заході взяв участь директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко. Він виступив з привітанням та подарував книжки про наш край.

16 лютого 2017 року

Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України взяв участь у презентації карти-схеми "Височинне Поінгулля і його цікаві місця", яка відбулася в обласному художньому музеї.
Докладніше

15 лютого 2017 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та наукові співробітники архіву взяли участь у Х обласних літературно-краєзнавчих "Куценківських читаннях", які відбулися у міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого. На заході були зачитані вірші Л.В. Куценка та обговорено біографію письменника.
Докладніше

15 лютого 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у вшануванні пам'яті про учасників бойових дій на території інших держав.

14 лютого 2017 року

У відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського відбулася презентація «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти.» (автор упорядник Володимир Босько), виданої за кошти обласного бюджету відповідно до програми з підтримки та розвитку книговидавництва та книго розповсюдження в області. Ведучий і модератор презентації Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
Докладніше

14 лютого 2017 року

У Державному архіві Кіровоградської області проведено протипожежне тренування з питань цивільного захисту на тему: «Тренування керівного складу, протипожежних формувань та персоналу Державного архіву Кіровоградської області у діях на випадок пожежі» за участю майстра виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області Д.Є. Чижевського. Результати тренування, обговорено на засіданні комісії з питань надзвичайних ситуацій архіву.
Докладніше

10 лютого 2017 року

О.О. Бабенко, директор ДАКО, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України та І.Д. Петренко, головний архівіст ДАКО взяли участь у ток-шоу «Ми» телерадіокомпанії "Кіровоград".
Докладніше

10 лютого 2017 року

У розділі Документальні виставки on-line розміщено добірку архівних документів і матеріалів "Воїни афганської війни" (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан)
Докладніше

08 лютого 2017 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами про доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, інженера-електромеханіка Носова Григорія Романовича

01 лютого 2017 року

Оновлено новими документами рубрику «Пам’ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр»

31 січня 2017 року

Колєчкін В.П., головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук взяв участь у обговоренні книги краєзнавця, історика В.Даценка «За те, що євреї…», що відбулося у відділі періодичних видань Обласної універсальної бібліотеки ім. Д.Чижевського.

29 січня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у вшануванні подвигу молодих українців, студентів та кадетів, які 99 років тому вступили у нерівний бій під Крутами із переважаючими силами більшовиків. Героїзм, жертовність та самовідданість Крутян, героїзм усіх, хто загинув, захищаючи українську державність, вшанували в обласному центрі у Ковалівському парку, поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО. Вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

27 січня 2017 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та презентовано матеріали інформаційного стенду до Дня пам’яті Героїв Крут.
Докладніше

27 січня 2017 року

Під час проведення презентації книги краєзнавця, історика В.Даценка «За те, що євреї…» у приміщенні Великої хоральної синагоги, працівники Державного архіву Кіровоградської області ознайомили громадськість м. Кропивницький з архівними документами та матеріалами виставки «Голокост на Кіровоградщині».
Докладніше

26 січня 2017 року

Державний архів Кірвовоградської області взяв участь у підготовці і презентації виставки “Він пішов…», яка була відкрита в обласному художньому музеї і присвячена пам’яті громадського діяча, краєзнавця, мецената, колекціонера Віктора Петракова.

В експозиції були представлені матеріали з колекції родини Віктора Петракова, фондів Державного архіву Кіровоградської області, музеїв області, фотографії, надані В’ячеславом Поповим, Юрієм Тютюшкіним, В’ячеславом Бєловим та інш.

24 січня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів і матеріалів "Голокост на території краю: історична правда".

22 січня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у мітингу та урочистому покладанні квітів з нагоди відзначення Дня Соборності України. 98 років тому на Софійській площі у Києві пролунали слова акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки. Збулася споконвічна мрія усіх українців - жити у єдиній соборній державі.

20 січня 2017 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація добірки архівних документів і матеріалів «Соборна – значить єдина», присвячена Дню соборності України.
Докладніше

18 січня 2017 року

У рамках акції “Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” представники ініціативної групи активістів “Українському місту – українську назву” передали до Державного архіву Кіровоградської області матеріали про перейменування обласного центру.
Докладніше

17 січня 2017 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися звіт роботи науково-методичної ради за 2016 рік, план роботи науково-методичної ради на 2017 рік, перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Соборна – значить єдина» (до Дня Соборності України), тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів «Голокост на території краю: історична правда» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту), тексти статей «Переселенський рух на територію Зінов’євського округу доби НЕПу (1920-1929 рр.) за документами Державного архіву Кіровоградської області», «Преса медичного спрямування у системі спеціалізованих видань Кіровоградщини», «Залишилися переможеними…»

13 січня 2017 року

У збірнику наукових праць "Науковий вісник Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського" (№ 2 (42), 2016 р.) вийшла друком стаття директора Державного архіву області Олега Олександровича Бабенка "ДОЛЯ ПАМ'ЯТНИКІВ РАДЯНСЬКИМ ВОЇНАМ ТА КЛАДОВИЩ, ЩО ПОТРАПЛЯЛИ У ЗОНУ ЗАТОПЛЕННЯ ВОДОСХОВИЩЕМ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ГЕС (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ОБЛАСТІ)"
Докладніше

9 січня 2017 року

О 20.05 в ефірі радіостанції "Скіфія-Центр" відбулася радіопередача "Освітній округ" за участю головного археографа відділу археографії та використання документів Держархіву області Колєчкіна Вадима Петровича, присвячена 73-річчю визволення Кіровограда (Кропивницького) від гітлерівських окупантів.
Докладніше

8 січня 2017 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні до меморіального комплексу на фортечних валах з нагоди дня визволення м. Кіровограда від нацистських загарбників.

6 січня 2017 року

Дорогі друзі!
Прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим! У це світле свято хочеться побажати миру і спокою у кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров'я та всіляких житейських благ! Нехай виправдаються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії, а Різдвяні вогні сповнять Ваше серце радістю і натхненням!
З повагою та найщирішими вітаннями колектив Державного архіву Кіровоградської області та його директор О.Бабенко
Докладніше