Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2018 року

29 грудня 2018 року

24 грудня 2018 року

24 грудня 2018 року

25 грудня святкували Різдво сто років тому в Єлисаветграді, - про це розповів Олег Бабенко, директор Державний архів Кіровоградської області у програміі "Радіодень" @Українське радіо: Кропивницький. Про те, як святкували Різдво єлисаветградська шляхта говорять Олег Бабенко і Любов Зубак, кандидат філологічних наук.

20 грудня 2018 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ - джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

20 грудня 2018 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися звіт про роботу науково-методичної ради за 2018 рік, план роботи на 2019 рік, план роботи структурних підрозділів Держархіву області на 2019 рік, матеріали проведення тематичної зустрічі з працівниками архівних установ області, присвяченої Дню працівників архівних установ України та перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Кіровоградщина: минуле й сьогодення» (до 80-річчя утворення Кіровоградської області).

19 грудня 2018 року

Відбулася зустріч головного архівіста відділу археографії та використання документів, заслуженного працівника культури України І.Д. Петренка з керівниками шкільних музеїв на тему «Декомунізація в Україні» на базі КЗ «Навчально-виховне об'єднання – «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» - Гімназія імені Тараса Шевченка.

14 грудня 2018 року

В рамках «Краєзнавчих студій» у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського відбулася презентація книги Володимира Поліщука «Час псевдонімів і робкорів», в якій взяв участь головний археограф відділу археографії та використання документів, к.і.н. В.Колєчкін. У книзі зібрано 33 статті, які були надруковані у республіканській газеті «День» та обласній газеті «21-й канал».

12 грудня 2018 року

Наукові співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у презентації альбому «Фонтани Єлисаветграда – Кіровограда – Кропивницького», автором-укладачем якого є Олександр Жосан. Захід відбувся у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського.

12 грудня 2018 року

До Довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області надійшов збірник матеріалів Міжнародної конференції «Штучні голоди в Україні ХХ століття», що відбулася у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 16 травня 2018 року, в якому опубліковано наукові статті:

5 грудня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко взяв участь у засідання «круглого столу», приуроченого 80-ій річниці утворення Кіровоградської області, що відбувся у державному навчальному закладі «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації». Докладніше...

5 грудня 2018 року

Провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області, к.філол.н. В.Білоус взяв участь у Міжнародній конференції європейської академії, яка відбулася 30-31 жовтня 2018 року в м. Бонн (Германія). У збірнику, за підсумками даної конференції, розміщено його наукову статтю.

4 грудня 2018 року

Рубрику сайту «Кіровоградській області – 80» Поповнено новими документами: фото Героя Радянського Союзу капітана Гринчака В.І., який проходив службу в Республіці Афганістан за 1985 р., рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради «Про увіковічнення пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів» від 24.03.1988 р. № 173, повідомленням про чергове засідання штабу з координації ходу будівництва гірничо-збагачувального комбінату окислених руд в м. Долинська за участі спеціалістів НДР, Румунії, Чехословаччини за 1989 р.

30 листопада 2018 року

У приміщенні корпусу №2 Державного архіву Кіровоградської області проведено нараду-семінар з підвищення кваліфікації працівників діловодних, експертних та архівних служб підприємств, установ та організацій усіх форм власності міста Кропивницького з метою вивчення основних питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності. Докладніше...

29 листопада 2018 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто питання про підсумки комплексної перевірки стану архівної справи та діловодства у Кіровоградському медичному коледжі імені Є.Й.Мухіна; схвалено описи справ документів фонду особового походження Героя Соціалістичної Праці, машиніста станції Кіровоград Одеської залізничної дороги та його родини Тютюшкіна С.Ф.; погоджено та схвалено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

24 листопада 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь у телепрограмі «Тема дня», присвяченої 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні, Кіровоградської філії НТКУ - Канал «Кіровоград». Докладніше...

24 листопада 2018 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у ході від кафедрального собору до пам’ятного знаку «Жертвам Голодоморів в Україні» та покладанні квітів до пам’ятного знаку.

24 листопада 2018 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку» та хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

23 листопада 2018 року

Державним архівом Кіровоградської області презентовано виставку архівних документів та матеріалів з нагоди відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. На виставці експонуються архівні документи, матеріали періодичних видань з фондів держархіву області, які відтворюють трагічні сторінки історії українського народу – насильницьку суцільну колективізацію, розкуркулення, примусовий вивіз за межі України родин «куркулів». Докладніше...

23 листопада 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку архівних документів та матеріалів «Голодомор – геноцид українського народу» з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Докладніше...

21 листопада 2018 року

В обласній філармонії за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленка, голови обласної ради Олександра Чорноіваненка, студентської та учнівської молоді, краєзнавців відбулася презентація книги «Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. 1917-1918 Початок революційної стихії». Модератор заходу, голова обласної організації НСКУ, директор ДАКО О.Бабенко, зазначив, що джерельну базу дослідження становлять документи та матеріали, що зберігаються в Державному архіві Кіровоградської області.Докладніше...

21 листопада 2018 року

Головний археограф Державного архіву Кіровоградської області, к.і.н. Колєчкін В.П. взяв участь у засіданні "круглого столу" на тему: "Фортеця Святої Єлизавети, як памятка культурної спадщини", що відбулося в міській раді м. Кропивницький.

21 листопада 2018 року

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи Державним архівом Кіровоградської області було підготовлено та презентовано виставку архівних документів та матеріалів «Події, що змінили Україну», яка розповідає про події в Україні 2004, 2013-2014 рр.

21 листопада 2018 року

З нагоди відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні відбулась зустріч із студентами Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського наукового технічного університету, яку провели: директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та головний архівіст відділу археографії та використання документів І.Петренко.

21 листопада 2018 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у мітингу та вшануванні пам'яті учасників Революції Гідності, які загинули у 2014 році за демократичні цінності, національні інтереси і європейський вибір України. Заходи відбулися на площі Героїв Майдану. Під час мітингу було наголошено на важливому значенні подій Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013-2014 років для утвердження ідеалів свободи і європейського шляху розвитку України. Докладніше...

19 листопада 2018 року

У збірнику Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (м.Люблін, Польща) розміщено наукову статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенка «Особливості формування та діяльності колективу будівельників і працівників Кременчуцької ГЕС».

16 листопада 2018 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів к.і.н. Вадим Колєчкін взяв участь у засіданні Краєзнавчих студій, присвячених 75-річчю звільнення України від німецької окупації та 75-річчю «Битви за Дніпро», що відбулися у відділ краєзнавства Обласної наукової бібліотеки ім. Чижевського. Захід проходив у рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України».
Докладніше...

14 листопада 2018 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась обласна науково-краєзнавча конференція «Центральноукраїнський край: історія й особистості», присвячена 80-й річниці утворення Кіровоградської області.
Докладніше...

14 листопада 2018 року

В рамках проведення науково-краєзнавчої конференції «Центральноукраїнський край: історія й особистості», відбулася презентація добірки архівних документів та матеріалів «У вимірі 8-ми десятиліть», присвяченої 80-ти річчю утворення Кіровоградської області.
Докладніше...

12 листопада 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О. Бабенко взяв участь у вечері пам'яті Євгенії Чабаненко, який відбувся у міському літературно-меморіальному музеї І. Карпенка-Карого з нагоди 90-ї річниці від дня народження цієї непересічної Людини - знаного державного і громадського діяча, засновника і багаторічного керівника обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

12 листопада 2018 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися перелік архівних документів та матеріалів до виставки «Події, що змінили Україну» (до Дня Гідності та Свободи), перелік архівних документів та матеріалів до добірки «У вимірі 8-ми десятиліть» та матеріали проведення обласної науково-краєзнавчої конференції "Центральноукраїнський край: історія й особистості", присвячені 80-й річниці утворення Кіровоградської області.

9 листопада 2018 року

У збірнику Кіровоградського інституту розвитку людини Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» за підсумками Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання права та соціально-економічних відносин» розміщено наукову статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенка «Будівництво Кременчуцької ГЕС: примусове виселення населення із зони затоплення (за документами Державного архіву Кіровоградської області)»

8 листопада 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання права та соціально-економічних відносин», що відбулася у Кіровоградському інституті розвитку людини Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

8 листопада 2018 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено архівними документами про Козуля Павла Феодосійовича, Заслуженого вчителя, колишнього директора Новогородківської середньої школи № 2.

7 листопада 2018 року

Рубрику сайту «Кіровоградській області – 80» поповнено новими документами: статтями за 1980 р. про творчість члена Спілки архітекторів СРСР А.Сидоренка, про відкриття в обласному центрі персональної виставки кіровоградського відомого художника М.Надєждіна, рішенням виконкому Кіровоградської міської ради народних депутатів за 1982 р. про підготовку до святкування 100-річчя українського музично-драматичного театру.

1 листопада 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь у презентації нового видання, що побачило світ у видавництві «Імекс-ЛТД», «Байгород» Юрія Яновського".

Докладніше...

29 жовтня 2018 року

У збірнику, за підсумками ІІ Всеукраїнської наукової конференції «Освіта і наука в умовах глобальних трансформацій» розміщено наукові статті: директора Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенка, головного археографа, к.і.н. В.Колєчкіна, провідного наукового співробітника, к.філол.н. В.Білоуса, провідного наукового співробітника, к.філол.н. Л.Михиди.


Бабенко О. О. «Хронологія дослідження будівництва Кременчуцької ГЕС»
Колєчкін В. П. «Герой Радянського Союзу Василь Максимович Галушкін»
Бабенко О. О. «Особливості промислової експлуатації Кременчуцької гідроелектричної станції»
Білоус В. Б. «Пусті (діє)слова періоду колективізації»
Михида Л. М. «У пошуках пророка: І.Франко та Є.Маланюк (компаративний аспект)»

26 жовтня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено добірку архівних документів та матеріалів «Поступ Перемоги» до Дня визволення України від нацистських загарбників.

25 жовтня 2018 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів, к.і.н. В.Колєчкін взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Центральна Україна у вирі революційних подій 1917-1920 рр.».

25 жовтня 2018 року

До розділу «ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 рр.» додано нові документи: статтю про Героя Радянського Союзу, капітана І рангу І.Фісановича, повідомлення про початок роботи міської комісії з виявлення і розслідування злочинств і збитків, нанесених фашистськими загарбниками та лист з фронту двічі орденоносця, кіровоградця В.Німченка.

25 жовтня 2018 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто питання про підсумки роботи ЕПК архіву за ІІІ квартал 2018 року, погоджено та схвалено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, положення про ЕК, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

23 жовтня 2018 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у січні-вересні 2018 року.На засіданні колегії також розглянуто питання про стан архівної справи і діловодства у Бобринецькому, Гайворонському, Маловисківському, Петрівському районах та про стан забезпечення інформаційного наповнення і підтримку веб-сайту Державного архіву Кіровоградської області. За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

23 жовтня 2018 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися переліки архівних документів та матеріалів до добірки „Поступ Перемоги”, присвяченої 74-й річниці визволення України від нацистських загарбників, до виставки „З архівних джерел про Великий терор”, підготовлених до експонування на веб-сайті Державного архіву Кіровоградської області, тексти статей „Короткий огляд подій 1919 року в Єлисаветградському повіті”, „Іван Багряний – психологічно-місткий та реалістичний поштовх до написання роману „Людина біжить над прірвою”, „Пошук пророка: компаративний аспект (на матеріалі творчості Івана Франка і Євгена Маланюка)”, перелік архівних документів та матеріалів до добірки, присвяченої Козулю П.Ф., заслуженому вчителю України, колишньому директору Новгородківської школи № 2, колишньому директору краєзнавчого музею, підготовленої до розміщення у рубриці „Видатні особистості нашого краю” на веб-сайті Державного архіву Кіровоградської області.

19 жовтня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку архівних документів та матеріалів «З архівних джерел про Великий терор» до 80-х роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937- 1938 років.

14 жовтня 2018 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в урочистому відкритті Пам’ятного хреста воїнам, що загинули за Україну, який встановлено у сквері обласного госпіталю для ветеранів війни з ініціативи військовослужбовців, ветеранів служби та волонтерів.

12 жовтня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено документальну виставку "Наше діло праведне й святе..." до Дня захисника України.

29 вересня 2018 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Шевченка Сергія Івановича, кандидата історичних наук, колишнього директора Державного архіву Кіровоградської області(1983-1991 рр.), автора 200 наукових публікацій з краєзнавства, архівознавста, історіографії, лауреата обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова (1996 р.), з нагоди відзначення 60-річчя від дня його народження.

28 вересня 2018 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися перелік архівних документів та матеріалів до добірки, присвяченої 60-річчю кандидата історичних наук, лауреата обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова Шевченка С.І. та до добірки «Наше діло праведне й святе…» (до Дня захисника України). .

27 вересня 2018 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто результати комплексної перевірки стану архівної справи та діловодства у комунальному закладі «Кіровоградський протитуберкульозний диспансер»; розглянуто опис справ постійного зберігання на документи особового походження педагога, методиста, краєзнавця, природознавця, природоохоронця, еколога, теоретика та практика трудового навчання молоді Бабанського І.Т.; погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, положення про ЕК, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

21 вересня 2018 року

Рубрику сайту «Кіровоградській області – 80» поповнено новими документами: статтею за 1972 р. про успіхи команди спортивного відділення Олександрійського кінзаводу, повідомленням за 1975 р. про здобутки механізаторів тракторної бригади колгоспу «Росія» Новоукраїнського району, яку очолював Герой Соціалістичної Праці В.С.Андріяш, репортажем за 1977 рік про введення вдію залізничної колії Долинська-Помічна.

19 вересня 2018 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися перелік архівних документів та матеріалів до виставки, підготовленої до експонування на веб-сайті Держархіву області «У ворожому тилу. З історії партизанського руху на Кіровоградщині» до Дня партизанської слави України, текст статті «Партизани Чигиринщини у 1941-1944 роках» та текст радіопередачі «Партизанські загони «Москва», «За перемогу» на території окупованої Кіровоградщини»

18 вересня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено добірку архівних документів та матеріалів «У ворожому тилу. З історії партизанського руху на Кіровоградщині у 1941-1944 рр.».

18 вересня 2018 року

До розділу ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 рр. додано нові документи.

17 вересня 2018 року

З метою створення власного фонду особового походження відомий краєзнавець та генеалог Сергій Фазульянов передав до Державного архіву Кіровоградської області ряд особистих документів та матеріалів, а також окремі документи ХІХ ст., врятовані ним.

12 вересня 2018 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2018 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом, виконання запитів громадян та юридичних осіб архіву В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Петрівському районі.
Докладніше...

10 вересня 2018 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2018 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом, виконання запитів громадян та юридичних осіб архіву В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Бобринецькому районі.
Докладніше...

4 вересня 2018 року

У рамках акції “Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” відомий кропивницький колекціонер і член Національної спілки краєзнавців України Юрій Тютюшкін в приміщенні Державного архіву Кіровоградської області передав значну частину зібраних ним впродовж останніх років фотоматеріалів, що віддзеркалюють виробниче та громадське життя колективу колись добре знаного містянам та водночас секретного підприємства – Авіаремонтного заводу.
Докладніше...

23 серпня 2018 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто зміни до нормативно-правових актів з питань діловодства та архівної справи; схвалено описи справ постійного зберігання на фонодокументи Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії; погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про ЕК; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

23 серпня 2018 року

З нагоди Дня Державного Прапора України та напередодні Дня незалежності України працівниками Держархіву області було покладено квіти до пам’ятної дошки Герою України, лідерові «Народного руху», кандидату у Президенти України 1991 року В.Чорноволу на фасаді корпусу № 2 архіву.

23 серпня 2018 року

Працівники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у вшануванні пам'яті загиблих краян-учасників ООС (АТО) - покладанні квітів на Алеї Слави на Рівняньскому кладовищі, що відбулося з нагоди відзначення Дня Незалежності України.
Докладніше...

23 серпня 2018 року

Працівники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь в урочистих заходах з відзначення Дня Державного Прапора України

22 серпня 2018 року

Головний архівіст відділу археографія та використання документів І.Д.Петренко взяв участь у радіопередачі «РАДІОДЕНЬ. День пам'яті жертв політичних репресій та 80-ті роковини Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938рр.» на радіо «Скіфія-Центр.

Прослухати та завантажити можна за допомоги програвача знизу.

22 серпня 2018 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів до 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя відродження української державності. Під час підготовки експонування було використано цифрові копії архівних документів макету виставки «Українська державність: Відродження. 100 років», наданого Укрдержархівом, а також виявлені інформаційні джерела Держархіву області, які висвітлюють боротьбу українського народу за створення своєї державності та виклики сьогодення, характерного відстоюванням цілісності та суверенітету України.
Докладніше...

20 серпня 2018 року

До розділу «Кіровоградській області – 80» додано нові документи: рішення виконкому Кіровоградської обласної ради від 29.09.1958 р. «Про передачу Великовисківського району до складу Маловисківського, Новомир-городського і Кіровоградського районів», від 17.07.1959 р. «Про передачу Аджамського району до складу Кіровоградського та Новопразького районів, Підвисоцького – до складцу Новоархангельського і Голованівського районів» та світлину будівництва Кременчуцької ГЕС.

17 серпня 2018 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Журливу (Котову) Олену Костівну, вчительку української мови і літератури, співачку, поетесу, члена Спілки письменників, з нагоди відзначення 120-річчя від дня її народження.

16 серпня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено документальну виставку «Здобуття Україною незалежності та регіональна преса початку 1990-х років».

15 серпня 2018 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися перелік архівних документів та матеріалів до виставки «Здобуття Україною незалежності та регіональна преса початку 1990-х років», підготовленої до експонування на веб-сайті Держархіву області, текст статті «З історії створення та діяльності теплоцентралі м. Кропивницького» та текст ініціативного інформування до 90-річчя Центральноукраїнського національного технічного університету.

10 серпня 2018 року

10 серпня 2018 року, у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася урочиста академія, присвячена 1030-літтю Хрещення Руси-України. Її учучасники - наукові співробітники ДАКО, відомі краєзнавці області, ветерани АТО, священлслужителі Кіровоградської єпархії УПЦ КП на чолі з преосвященним владикою Марком. Учасникам академії представлено виставку архівних документів "Християнство в Центральній Україні".
Докладніше

01 серпня 2018 року

До розділу ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 рр. додано нові документи.

27 липня 2018 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та розміщено в холі корпусу №1 інформаційний стенд до 1030-річчя Хрещення Київської
Русі-України.
Докладніше...

26 липня 2018 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу комісії у ІІ кварталі поточного року; схвалено описи справ постійного зберігання на документи колекції з історії Революції Гідності та проведення антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил); погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

25 липня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко у якості модератора, а також провідний науковий співробітник архіву к.філол. н. В.Білоус взяли участь у засіданні круглого столу "Хрещення Київської Русі: міфи, реальність, актуальність", що відбулося в Обласному художньому музеї.
Докладніше...

24- 25 липня 2018 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2018 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом, виконання запитів громадян та юридичних осіб архіву В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Гайворонському районі.
Докладніше...

24 липня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко, а також представники трудового колективу архіву взяли участь у спільному молебні з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України біля пам'ятника Янголу-охоронцю в обласному центрі.
Докладніше...

24 липня 2018 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про засновника новаторської педагогіки, письменника, публіциста В.О. Сухомлинського, з нагоди відзначення 100-річчя від дня його народження.

14 - 16 липня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко та завідувач відділу реставрації документів та інформаційних технологій архіву А.Вітренко взяли участь у Літературно-краєзнавчій архівно-музейній експедиції "Шляхами Корифеїв", організованій Інститутом літератури НАН УКраїни та Державним архівом Кіровоградської області. Учасники експедиції - від Інституту літератури НАН України - заст. директора Інституту С.А. Гальченко, ст. наукові співробітники Інституту Н.Бойко, Г.Нога, а також д.філол.н. , професор Університету імені Марії Кюрі-Скадовської в Любліні І.Набитович, завідувач кафедри історії української літератури та компаративістики Кам'янець-Подільського Національного університету імені І.Огієнка д.філолог.н., проф. О.Рарицький, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького д.філолог.н., проф. В.Поліщук, члени Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України віддвідали Меморіальний музей Марка Кропивницького, заповідник-музей "Хутір Надія", музей історії українського хореографічного мистецтва, обласний художній музей, картинну галерею П.Осовського, здійснили екскурчійну подорож "Літературний Кропивницький" обласним центром.
Докладніше...

12 липня 2018 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2018 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом, виконання запитів громадян та юридичних осіб В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Маловисківському районі.
Докладніше...

11 липня 2018 року

В приміщенні Державного архіву Кіровоградської області відбулася зустріч начальника відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Кіровоградської області Андрія Кривуляка із заступником командира 3-го полку спеціального призначення з морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Сергієм Францішкевичем. Під час зустрічі у рамках акції «Збережімо історію нащадкам: подаруймо архіву документ!” С.Францішкевич передав до Держархіву області комплект плакатів про загиблих військовослужбовців, які проходили службу у військових підрозділах в/ч А0680 (3-й полк спеціального призначення) та загинули під час проведення Антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил). Зазначені документи будуть долучені до архівної колекції матеріалів з історії Революції Гідності та проведення Антитерористичної операції на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 11 березня 2015 року № 95 «Про документування подій новітньої історії на Кіровоградщині»

10 липня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено добірку архівних документів та матеріалів «До історії храмів нашого краю» з нагоди відзначення в області 1030-річчя хрещення Київської Русі – України.

10 липня 2018 року

Видано книгу В.Б. Білоуса та О.М. Радченко «Польські громадяни-біженці в УРСР (1939-1941 рр.). Долі біженців з окупованої нацистами території Польщі описано з перспективи особистих історій, які розгорнулися в умовах тоталітарних режимів нацистської Німеччини Союзу РСР. У центрі уваги – біженці, яких репресував НКВС за антирадянську пропаганду», «нелегальний перетин кордону» та «шпигунство».

07 липня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О. Бабенко взяв участь в урочистостях з нагоди вручення дипломів випускникам Кіровоградського інституту розвитку людини та Центральноукраїнського юридичного коледжу, які відбулися в актовій залі Міської ради м. Кропивницький.

05 липня 2018 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у І півріччі 2018 року.
На засіданні колегії також розглянуто питання про стан виконавської дисципліни державних архівних установ області та архівних відділів міських рад, стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та протидії корупції, стан роботи із зверненнями громадян у Державному архіві Кіровоградської області, стан архівної справи і діловодства в Олександрійському районі, службі у справах дітей обласної державної адміністрації.
За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

29 червня 2018 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Рябкова Павла Захаровича, Єлисаветградського міського землеміра, історика, археолога і громадського діяча з нагоди відзначення 170-річчя від дня його народження.

27 червня 2018 року

відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто питання приймання документів реорганізованих територіальних органів ДФС у Кіровоградській області; погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

26 червня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено інформаційний стенд «28 червня – День Конституції України»

23 червня 2018 року

Державний архів Кіровоградської області провів виїзний семінар-практикум «Особливості використання документів Національного архівного фонду України в роботі закладів, що належать до числа об’єктів історико-культурної спадщини» на базі НІКЗ «Чигирин» (м. Чигирин, Черкаська область).

22 червня 2018 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у мітингу до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні та покладанні квітів до пам'ятного знаку «Багнет» на меморіалі Слави, пам’ятнику мирним жителям, яких було закатовано під час окупації Кіровограда, а також до пам’ятного знаку на Алеї пам'яті учасників АТО.

22 червня 2018 року

В конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася зустріч співробітників архіву з членами первинної ветеранської організації ПАТ «Ельворті» (колишнього заводу з виробництва сільськогосподарських машин «Червона Зірка»)
Докладніше...

22 червня 2018 року

До розділу ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 рр. додано нові документи: відомість та лист з фронту.

21 червня 2018 року

В Кіровоградській облдержадміністрації було відкрито виставку архівних документів та матеріалів «Державна служба: ретроспективний погляд», підготовлену до 100-річчя впровадження державної служби в Україні. У відкритті виставки взяли участь керівник апарату облдержадміністрації В.Линник, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О. Бабенко, працівники апарату та структурних підрозділів облдержадміністрації.

20 червня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О. Бабенко, головний археограф відділу археографії та використання документів, к.і.н. В. Колєчкін та головний спеціаліст відділу археографії та використання документів Л. Пасічник взяли участь у засіданні «круглого столу» «Зародження сучасної державної служби в Україні: місцевий аспект», організованого державним навчальним закладом «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації», де було презентовано добірку архівних документів та матеріалів «На службі українському народові».

19 червня 2018 року

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського, напередодні Дня скорботи й пам’яті жертв війни в Україні, відбулася презентація книги «Обком утік…» відомого дослідника історії Кіровоградщини ХХ століття Івана Петренка.
Докладніше...

19 червня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Аграрна політика німецької окупаційної влади на Кіровоградщині (1941-1943 рр.)»

15 червня 2018 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2018 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом, виконання запитів громадян та юридичних осіб архіву В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства в Олександрійському районі.
Перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного відділу Олександрійської райдержадміністрації, ознайомлення з роботою районного трудового архіву, архівних підрозділів відділу освіти та відділу культури і туризму райдержадміністрації, районного комітету профспілки працівників освіти і науки.

15 червня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена виставка архівних документів та матеріалів «Розвиток інституту державної служби» до 100-річчя впровадження державної служби в Україні.

13 червня 2018 року

Акція «Школяр в архіві»

У Державному архіві Кіровоградської області під час проведення пізнавальної інформаційно-просвітницької акції «Школяр в архіві» відбулася тематична зустріч з учнями КЗ «НВО І-ІІІ ступенів «Мрія» м. Кропивницький.
Докладніше...

07 червня 2018 року

До розділу «Кіровоградській області – 80» додано нові документи: Постанова Ради Міністрів Української РСР від 25.01.1956 р. № 108-38с «Про затвердження проекту планіровки і забудови міста, що утворюється у зв’язку з будівництвом Кременчуцької ГЕС», Указ Президії Верховної Ради СРСР від 14.11.1958р. «Про нагородження Кіровоградської області Української РСР орденом Леніна.

06 червня 2018 року

06 червня директор Державного архіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації.
Докладніше...

06 червня 2018 року

Заступник директора-начальник відділу Державного архіву Кіровоградської області Коваль В.І. у рамках проведення ДНЗ “Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій” облдержадміністрації семінару за професійною програмою навчання секретарів сільських, селищних рад, у тому числі селищних, сільських рад об'єднаних територіальних громад провела практичне заняття за темою: «Організація роботи архівного підрозділу сільської ради та порядок підготовки документів на державне зберігання».

05 червня 2018 року

Акція «Школяр в архіві»

04, 05 червня 2018 року в Державному архіві Кіровоградської області під час проведення пізнавальної інформаційно-просвітницької акції «Школяр в архіві» відбулися тематичні зустрічі з вихованцями літньої економічної школи НВО «Школа-ліцей № 19» м. Кропивницький.
Докладніше...

31 травня 2018 року

Державний архів Кіровоградської області у ЗМІ

31 травня 2018 року у загальноукраїнській щотижневій газеті "Украина-Центр" ( №22(1276) ) оприлюдено статтю Ольги Степанової "Музей семейных историй" про презентацію фонду особового походження І.Т.Бабанського, що відбулася в Державному архіві Кіровоградської області 23 травня. Статтю також розміщено в Інтернет-виданні "Україна-Центр".
Докладніше

30 травня 2018 року

Володимир Базилевський - Державному архіву Кіровоградської області

30 травня архівна експедиція у складі директора Державного архівку Кіровоградської області О.Бабенка, начальника відділу формування Національного архівного фонду та діловодства А.Кривуляка, завідувача відділу реставрації документів та інформаційних технологій А.Вітренка, старшого інспектора відділу юридичного забезпечення, організації прийому громадян, документообігу, режиму доступу до приміщень та території архіву М.Левченка, а також голови Кіровоградського обласного благодійного фонду "Пересвіт" В.Глухого на запрошення нашого видатного земляка - лауреата Національної премії імені Т.Шевченка, класика сучасної української літератури Володимира Олександровича Базилевського здійснила виїзд до сел. Глеваха Київської області. В.О.Базилевський передав у дарунок архіву унікальні з точки зору вивчення історії літературного процесу (періоду УРСР та Незалежної України) на території області й творчої біографії самого митця слова документи й матеріали, які складуть основу його персонального фонду особового походження, що створюється.
Докладніше

28 травня 2018 року

28 травня директор Державного архіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь у радіопередачі "РАДІОДЕНЬ. День краєзнавства" на радіо "Скіфія-Центр"
Докладніше...

26 травня 2018 року

25-26 травня Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та головний археограф В.Колєчкін, головний архівіст І.Петренко взяли участь у ІІІ Всеукраїнській науковій конференції «Соціально-гуманітарні науки та сучасні виклики», яка відбулася у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. У збірнику, за підсумками даної конференції, розміщено їхні наукові статті.
О.О.Бабенко "Висвітлення будівництва КРИМГЕС у публіцістичній та історично-технічній літературі"
О.О.Бабенко "Колективізація та голодомор на зінов'євщині"
О.О.Бабенко В.П.Колєчкін "Недорід 1928-29 рр. у Зінов'євській окрузі"
В.П.Колєчкін "Особливості створення і діяльності партизанського загону імені Чапаєва у 1941-1943 рр."
І.Д.Петренко "Голод 1921-1922 рр. на Єлисаветградщині"

24 травня 2018 року

24 травня директор Державного архіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь у Всеукраїнській нараді з питань викладання навчального курсу «Основи краєзнавства» у закладах вищої освіти, проведеній Національною спілкою краєзнавців України в. Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова.
Докладніше...

24 травня 2018 року

Державний архів Кіровоградської області у ЗМІ

24 травня інтернет-ресурс газети "З перших уст" опублікував статтю Ф.Шепеля "Документи Ігоря Бабанського передано до Кіровоградського архіву"
Докладніше...

24 травня 2018 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто підсумки комплексної перевірки стану архівної справи та діловодства в господарському суді Кіровоградської області; схвалено описи справ постійного зберігання на документи архівної колекції «Символіка Кіровоградської області»; погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

23 травня 2018 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація фонду особового походження педагога, методиста, краєзнавця, природознавця, природоохоронця, еколога, теоретика та практика трудового навчання молоді Ігоря Тихоновича Бабанського (01.07.1923 р. – 07.07.1992 р.).
Докладніше

22 травня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у вшануванні цьогорічних лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова - Б.Шевченка, О.Березана та С.Янчукова, В.Поліщука.
Докладніше

22 травня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у вшануванні Марка Кропивницького з нагоди його дня народження.
Докладніше

22 травня 2018 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в урочистостях з вшанування пам'яті Тараса Шевченка з нагоди 157-ї річниці його перепоховання.
Докладніше

20 травня 2018 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні квітів до пам'ятного знаку "Борцям за волю України" та мітигну з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій.

18 травня 2018 року

Державний архів Кіровоградської області спільно з державним навчальним закладом «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» провів засідання «круглого столу» на тему «Розплата за незреалізовану державність: Великий терор 1937-1938 рр. на Кіровоградщині», у рамках відзначення 80-х роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 рр.
Докладніше

18 травня 2018 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщена добірка архівних документів та матеріалів «Червоний терор на Кіровоградщині» до Дня пам’яті жертв політичних репресій

17 травня 2018 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області долучилися до акції "Всесвітній день вишиванки".
Докладніше

16 травня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко, головний архівіст ДАКО, заслужений працівник культури України І.Петренко, головний археограф ДАКО, к.і.н. В.Колєчкін взяли участь у Міжнародній конференції «Штучні голоди в Україні ХХ століття», що відбулася в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Докладніше

11 травня 2018 року

Відбулось засідання комісії з проведення грошової оцінки кінодокументів.

10 травня 2018 року

До розділу «Кіровоградській області – 80» додано нові документи: постанови виконкому Кіровоградської обласної ради та бюро Кіровоградського обкому КП(б)У 1944, 1950 років, повідомлення про новобудови області.

09 травня 2018 року

09 травня головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області В.Колєчкін взяв участь у радіопрограмі радіо "Скіфія-центр" з рубрики "Говорять архівні документи", присвяченій Дню перемоги у ІІ світовій війні.

Прослухати та завантажити можна за допомоги програвача знизу.

9 травня 2018 року

Колектив ДАКО взяв участь в заходах з нагоди 73-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: в ході пам'яті від площі Героїв Майдану до "Фортечних валів", покладанні квітів до Вічного вогню, пам’ятного знаку «Багнет», до пам’ятника «Жертвам фашизму», а також до Алеї Слави, вшанувавши подвиг військовослужбовців, які загинули на Сході України під час проведення антитерористичної операції.

8 травня 2018 року

Колектив ДАКО взяв участь у акції "Перша хвилина миру"
Докладніше

7 травня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у відкритті виставки архівних документів часів Другої світової війни: «Кіровоградщина в роки окупації» у музейній кімнаті Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області (вул. Дворцова, 9).
Докладніше

7 травня 2018 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщена добірка архівних документів та матеріалів «З історії руху Опору на території окупованої Кіровоградщини» до 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

4 травня 2018 року

У Кіровоградському обласному художньому музеї відбулась презентація книги І. Петренка «Обком утік… (з історії організації всенародної боротьби проти нацистів на Кіровоградщині в 1941-1943 рр.)»
Докладніше

4 травня 2018 року

Державний архів Кіровоградської області та Кіровоградський обласний художній музей презентували спільну виставку «Штрихи до історії руху Опору» (до 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні). В експозиції представлені архівні документи Національного архівного фонду та твори образотворчого мистецтва Музейного фонду України, що зберігаються у музейному закладі.
Докладніше

27 квітня 2018 року

До розділу ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 рр. додано нові документи: анкети ветеранів, грамоти, фото часів Другої світової війни.

26 квітня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у засіданні конкурсної комісії обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова

26 квітня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області та працівники архіву взяли участь у пам’ятній ході та мітингу-реквіємі з нагоди 32-х роковин Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2018 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу комісії у І кварталі поточного року; схвалено перелік документів та терміни зберігання справ, що створюються у результаті діяльності комісії щодо вільного володіння державною мовою у Центральноукраїнському національному технічному університеті; погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; положення про експертні комісії та архів; інструкції з діловодства; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

25 квітня 2018 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Довга тінь Чорнобиля» до 32-х роковин Чорнобильської трагедії. Архівні документи розповідають про найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття та участь кіровоградців у стримуванні та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Докладніше

19 квітня 2018 року

Провідний археограф ДАКО, к.і.н. В. Колєчкін взяв участь у презентації книги Б. Шевченка «Маловисківщина в роки Другої світової війни. Сторінки історії», що відбулася в обласному краєзнавчому музеї.
Докладніше

19 квітня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Бабенко О.О. та провідний археограф ДАКО, к.і.н. Колєчкін В.П. взяли участь у презентації книги Бориса Шевченка «Маловисківщина в роки Другої світової війни. Сторінки історії», що відбулася у краєзнавчому відділі ОУНБ ім. Д. Чижевського.
Докладніше

18 квітня 2018 року

У державному навчальному закладі «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації», у рамках відзначення 100-річчя від дня народження письменника, публіциста, Героя України Олеся Гончара відбулося засідання «круглого столу».
Докладніше

17 квітня 2018 року

У конференц-залі Державного архіву області проведено навчання за програмою тематичного короткострокового семінару для працівників архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад на тему: «Організація діяльності архівних установ».
Докладніше

13 квітня 2018 року

Провідний археограф відділу археографії та використання документів ДАКО к.і.н. Колєчкін В.П. взяв участь у заході «Земляки», присвяченому Міжнародному дню авіації і космонавтики, організованому викладачами Педагогічного університету, льотної академії та станції юних техніків.
Докладніше

13 квітня 2018 року

Директор ДАКО, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців Україи О.Бабенко взяв участь у відкритті виставки художніх світлин мандруючої виставки «Києво-Печерська лавра – святиня України» (проект Національного Києво - Печерського історико - культурного заповідника в рамках відзначення у 2018 Року культурної спадщини України, року культурної спадщини в Європі, а також з нагоди відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі), що відбулося в обласному художньому музеї.
Докладніше у Facebook

12 квітня 2018 року

До відзначення у 2019 році ювілею Кіровоградської області започатковано рубрику «Кіровоградській області – 80», де будуть розміщені документи, що ілюструють історію та сьогодення нашого краю.

6 квітня 2018 року

3 квітня 2018 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщена добірка архівних документів та матеріалів «Плекаємо собори душ наших…» до 100-річчя від дня народження письменника, літературного критика, громадського діяча, Героя України Олеся Гончара.

2 квітня 2018 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися матеріали проведення «круглого столу» «Шлях до себе: Олесь Гончар» (до 100-річчя від дня народження відомого письменника, громадського діяча), перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Плекаємо собори душ наших…» (до 100-річчя від дня народження О.Гончара), підготовленої до експонування на веб-сайті Держархіву області, перелік архівних документів та матеріалів до добірки «Довга тінь Чорнобиля» (до 32-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС).

2 квітня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та наукові співробітники архіву В. Білоус, Р. Базака, В. Колєчкін взяли участь у Третій Всеукраїнській науковій конференції «Україна в гуманітарних і соціально-економічних вимірах», яка відбулася 30-31 березня 2018 р. у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. У збірнику, за підсумками даної конференції, розміщено їхні наукові статті.
О.О.Бабенко “Доля людей похилого віку та непрацездатних громадян, що підпадали під переселення із зони затоплення КремГЕС”
В.Б.Білоус “Політична синонімія розпоряджувальних документів як один з методів маскування репресивних дій влади”
Р.В.Базака “Ідейно-політичний дискурс преси Кіровоградщини початку ХХ століття”
В.П.Колєчкін “Бойові дії частин 7-ї гвардійської армії на території Компаніївського району Кіровоградської області у січні-березні 1944 року”

30 березня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та співробітники архіву взяли участь в обговоренні концепції нового проекту «Кіровоградщина у фактах», який готує канал «Кіровоград» до 80-річчя Кіровоградської області
Докладніше

29 березня 2018 року

29 березня 2018 року відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано питання про стан архівної справи і діловодства в Кіровоградському обласному Центрі народної творчості; схвалено описи справ постійного зберігання на відеодокументи Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії за 2008-2013 роки (телепрограма "Озирнись!") та на документи особового походження педагога, методиста, краєзнавця, природознавця, природоохоронця, еколога, теоретика та практика трудового навчання молоді Бабанського І.Т.
Погоджено та затверджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

29 березня 2018 року

Видано книгу І.Д.Петренка «Обком утік …» з історії організації всенародної боротьби проти нацистів на Кіровоградщині в 1941-1943 рр. Дане видання із серії «Архівні документи свідчать»

28 березня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Бабенко О.О. взяв участь у засіданні геральдичної комісії. Учасники комісії розглянули варіанти проектів герба села Велика Северинка Кіровоградського району.

28 березня 2018 року

У розділі "Архіви у ЗМІ" виставлено опубліковану статтю «Життя після реабілітації» головного спеціаліста відділу археографії та використання документів Держархіву області Лариси Пасічник.

26 березня 2018 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту за темою: “Дії керівного складу цивільного захисту, персоналу Державного архіву Кіровоградської області по забезпеченню захисту персоналу та відвідувачів від впливу надзвичайних ситуацій”. Результати навчання було обговорено на засіданні комісії з питань надзвичайних ситуацій установи.
Докладніше

25 березня 2018 року

У День пам’яті В.Чорновола працівники Державного архіву Кіровоградської області поклали квіти до інформаційної дошки, присвяченій цьому видатному діячеві української державності, на фасаді корпусу№2 Держархіву області.

23 березня 2018 року

До Дня пам’яті Героя України В. Чорновола, виставку архівних документів та матеріалів «Постать В’ячеслава Чорновола в новітній історії України» поповнено фотодокументами, про його останнє перебування на Кіровоградщині.

16 березня 2018 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась тематична зустріч «Документальна база Державного архіву Кіровоградської області - національне надбання України» з учнями 8-11 класів – представниками учнівського самоврядування і депутатів міського парламенту дітей міста Кропивницький.
Докладніше

16 березня 2018 року

Головний археограф Державного архіву Кіровоградської області, к.і.н. В.Колєчкін взяв участь у творчій зустрічі «Про деякі питання діяльності націоналістичних організацій на території області у роки Другої світової війни», яку провів В.Даценко, член Національної спілки краєзнавців України в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.

14 березня 2018 року

Відповідно до обласного плану заходів з відзначення 80-ї річниці з дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола у ДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій» облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу», в якому взяв участь директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко.
Докладніше

13 березня 2018 року

У конфренц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «ЇЇ величність – ЖІНКА» про життя українських жінок на Кіровоградщині.
Докладніше

13 березня 2018 року

На базі Державного архіву Кіровоградської області проведено тематичний короткостроковий семінар для працівників трудових архівів області з теми: «Організація діяльності архівних установ», організований ДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» за ініціативи архіву.
Докладніше

12 березня 2018 року

До розділу ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 рр. додано нові документи: картка військовополоненого, рядового Семиренка Андрія; матеріали (акти, відомості, дані, довідки) про звірства і матеральні збитки, завдані гітлерівськими загарбниками у період тимчасової окупації Новоархангельського району.

8 березня 2018 року

У ефірі каналу "Кіровоград" в телепередачі "День за днем (08.03.2018) показано сюжет "Яким було життя української жінки сто років тому розповіли в обласному архіві"
Докладніше

7 березня 2018 року

В ефірі обласної державної телерадіокомпанії прозвучала радіопередача «Говорять архівні документи» за участі головного археографа ДАКО, к.і.н. Колєчкіна В.П., присвячена 75-річчю створення партизанського загону імені Чапаєва Новоархангельського району Кіровоградської області.
Запис ефіру тут: Частина I, Частина II

7 березня 2018 року

5 березня 2018 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" поповнено новими документами про засновника новаторської педагогіки, письменника, публіциста В.О.Сухомлинського, з нагоди відзначення 100-річчя від дня його народження.

27 лютого 2018 року

Відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області за участю начальників (завідувачів) архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2017 році та пріоритетним завданням галузі на 2018 рік.
Докладніше

З 26 по 28 лютого 2018 року

На базі Державного архіву області державним навчальним закладом «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» проведено навчання за програмою тематичного короткострокового семінару для працівників архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад на тему: «Організація діяльності архівних установ».
Докладніше

20 лютого 2018 року

Колектив ДАКО взяв участь у заходах з вшанування пам'яты Героїв Небесної Сотні.
Докладніше

21 лютого 2018 року

В ефірі обласної державної телерадіокомпанії прозвучала радіопередача «Говорять архівні документи» за участі головного археографа ДАКО, к.і.н. Колєчкіна В.П., присвячена 100-річчю Брестської мирної угоди між УНР та державами Центрального блоку.
Запис ефіру тут

20 лютого 2018 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «В ті трагічні дні життя…» проведений захід, присвячений пам'яті Героїв Небесної Сотні, які загибли у лютневі дні 2014 року.
Докладніше

15 лютого 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки письменників України О.Бабенко, провідні наукові співробітники ДАКО В.Білоус, Р.Базака, головний археограф ДАКО В.Колєчкін взяли участь у ХІ обласних літературно-краєзнавчих куценківських читаннях.
Докладніше

15 лютого 2018 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у вшануванні пам'яті співвітчизників, які загинули у збройних конфліктах на території інших держав.

14 лютого 2018 року

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан добірку архівних документів та матеріалів «Воїни афганської війни» поповнено новими документами: витягом з книги обліку поховань на Далекосхідному кладовищі м.Кропивницький про поховання В.Р.Колесникова (1947-1981), який загинув у Республіці Афганістан, листом подяки командування військової частини 2033 батькам солдата О.С.Кузьменка, уродженця Новоукраїнського району Кіровоградської області, який проходив службу на території Республіки Афганістан.

13 лютого 2018 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентації випуску VІІ/VІІІ видання, що продовжується, «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України».
Докладніше

9 лютого 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь в урочистому відкритті виставки художніх творів «50 відтінків світла» голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України, лауреата обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «Новітні спрямування» Хвороста Андрія Васильовича.

5 лютого 2018 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів та матеріалів "Постать В’ячеслава Чорновола в новітній історії України"

2 лютого 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голва обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки письменників України О.Бабенко та провідний науковий співробітник ДАКО, к.філолог. н. В.Білоус взяли участь в урочистостях з нагоди вручення обласної літературної премії імені Євгена Маланюка, що відбулися в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського.

1 лютого 2018 року

Рубрику сайту ”Видатні особистості нашого краю" доповнено матеріалами до 60-річчя від дня народження одного з атлантів-філологів степової Еллади Куценка Леоніда Васильовича.

29 січня 2018 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Трагічні події 29 січня 1918 року під Крутами». Підготовлені до експонування архівні джерела розкривають тему вірності ідеалам, самопожертву молоді - 300 київських студентів, гімназистів та курсантів, які ціною власного життя виступили на захист Української Народної Республіки перед навалою 5-тисячного підрозділу більшовиків.
Докладніше

29 січня 2018 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області узяв участь у заходах з нагоди 100-х роковин бою під Крутами: мітингу та урочистому відкритті пам’ятної дошки братам Олександру та Володимиру Шульгиним, під час яких з промовою виступив головний архівіст ДАКО, заслужений працівник культури України, почесний краєзнавець України І.Д.Петренко.
Докладніше

26 січня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь в учнівській конференції міського парламенту дітей "Пам'ятаємо їхні імена"
Докладніше

25 січня 2018 року

Головний археограф Державного архіву Кіровоградської област, член Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук В.Колєчкін взяв участь у презентації краєзнавчого видання – альбому “Кіровоград у роки окупації: життя населення та окупантів (документи і спогади), автор-укладач Олександр Жосан – доцент кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, кандидат педагогічних наук, що відбулася в обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Д.Чижевського. У книзі використано документи з фондів Державного архіву Кіровоградської області.
Докладніше

25 січня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко узяв участь у першому засіданні робочої групи щодо створення Музею захисників України.

24 січня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко у якості керівника секції «Край, в якому я живу» взяв участь у VI підсумковій обласній конференції переможців заочних краєзнавчих експедицій, організованій КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді»
Докладніше

23 січня 2018 року

В прямому ефірі програми "Радіомайдан" Кіровоградської філії НТКУ - Канал "Кіровоград" взяли участь директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко та головний археограф Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук В.Колєчкін. Тема програми - Соборність України.
Докладніше

22 січня 2018 року

З нагоди Дня соборності України головний архівіст Державногго архіву Кіровоградської області заслужений працівник культури України, почесний краєзнавець України І.Д.Петренко провів екскурсію повстанськими стежками Холодного Яру.

22 січня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко разом з працівниками архіву взяли участь в урочистому мітингу з нагоди відзначення Дня Соборності України. Саме цього дня 100 років тому у Києві Центральною Радою було прийнято IV Універсал, який проголошував незалежність Української Народної Республіки. 22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину, соборну державу
Докладніше

22 січня 2018 року

З нагоди Дня Соборності України працівники Державного архіву Кіровоградської області поклали квіти до пам’ятної дошки одному з фундаторові української державності, лідерові національно-демократичного руху, Герою України В.Чорноволу на фасаді корпусу № 2 Держархіву області.
Докладніше

19 січня 2018 року

До розділу ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ Другої світової війни 1939-1945 рр. додано нові документи: Звернення ЦК Компартії(більшовиків) України, Верховної Ради УРСР,Ради Народних Комісарів УРСР до українського народу з приводу початку війни з нацистською Німеччиною; Лист командування 18 Знам'янського танкового корпусу секретарю Кіровоградського обкому партії Горєнкову Ф.; Витяг з акту про злодіяння нацистських окупантів по Знам'янскьому району.

10 січня 2018 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та розміщено в холі корпусу № 1 інформаційний стенд до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.
Докладніше

9 січня 2018 року

У № 5–6 (310–311), 2017 науково-практичного журналу "Архіви України" опубліковано статтю директора ДАКО О.Бабенка "Джерела з історії будівництва Кременчуцької ГЕС".
Докладніше

8 січня 2018 року

В ефірі програми "Радіомайдан" Кіровоградської філії НТКУ - Канал "Кіровоград" взяв участь головний археограф Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук В.Колєчкін. Тема програми - 74 річниця визволення обласного центру від німецької окупації під час німецько-радянської війни.
Докладніше

5 січня 2018 року

Відбулась презентація «Наукового збірника Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Випуск ІІ»., у якій взяв участь директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко

4 січня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко узяв участь у святкуванні 25-річчя створення Кіровоградського обласного художнього музею - одного з джерел формування НАФ ДАКО.
Колективу музею вручено Подяку ДАКО та Подяку ОО НСКУ.
Докладніше

4 січня 2018 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко у якості модератора провів презентацію 13 випуску "Істориного календаря Кіровоградщини" (на 2018 рік) В. Боська, що відбулася в ОУНБ імені Д.Чижевського.

3 січня 2018 року

В ефірі обласної державної телерадіокомпанії прозвучала радіопередача «Говорять архівні документи» за участі головного археографа ДАКО Колєчкіна В.П., присвячена визволенню села Покровське під час Кіровоградської наступальної операції 1944 року.
Запис ефіру тут