Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2019 року

27 грудня 2019 року

24 грудня 2019 року

24 грудня 2019 року

Відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене Дню працівників архівних установ України. Колектив архівістів області привітав директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко. Вручено відомчі відзнаки архіву. На засіданні колегії схвалено проект плану розвитку архівної справи в області на 2020 рік та проект Плану-звіту організаційної роботи архіву на 2020 рік, розглянуто питання стану забезпечення інформаційного наповнення і підтримку веб-сайту архіву та стану охорони праці в архіві. За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

24 грудня 2019 року

З нагоди Дня працівників архівних установ України Державним архівом Кіровоградської області підготовлено виставку архівних документів та матеріалів «Сторінки архівного життя». Представлені документи висвітлюють шлях розвитку архівної справи в області. Зі святом, шановні колеги!

18 грудня 2019 року

відбулося засідання науково-методичної ради архіву, на якому розглядалися звіт про роботу науково-методичної ради за 2019 рік, план роботи на 2020 рік, тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів «Сторінки архівного життя» (до Дня працівників архівних установ України) та текст статті «Панас Нікітін: доля політичного авантюриста 1917-1938».

12 грудня 2019 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулася нарада-семінар з підвищення кваліфікації працівників діловодних, експертних та архівних служб організацій усіх форм власності м.Кропивницького з метою вивчення основних питань роботи з документами у діловодстві та в архівних підрозділах, освоєння сучасних вимог до документування управлінської діяльності

Детальніше...

10 грудня 2019 року

Рубрику «Кіровоградській області – 80» поповнено новими документами:

09 грудня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому погоджено описи справ з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

06 грудня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено виставку архівних документів та матеріалів «Обласній організації Національної спілки письменників України – 35». Представлені документи широко висвітлюють шлях становлення і розвитку спілки, яка відіграє важливу роль в літературному та громадському житті Кіровоградщини.

03 грудня 2019 року

У Літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулися урочистості з вдзначення 35-річчя з дня створення кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України.У заходах узяв участь директор Державного архіву Кіровоградської області, член Національної спілки письменників України О.Бабенко.

28 листопада 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано питання про стан архівної справи і діловодства в комунальному некомерційному підприємстві «Обласний клінічний кардіологічний центр Кіровоградської обласної ради» та стан роботи відділу комплектування та експертизи цінності документів архівних підрозділів установ, підприємств і організацій (за рахунок платних послуг) за 9 місяців 2019 року; схвалено перелік видань, що надійшли до Довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області протягом другого півріччя 2019 року; схвалено та погоджено описи справ на відеодокументи, описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

26 листопада 2019 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

23 листопада 2019 року

На каналі UA: Кропивницький транслювалася теле-радіопередача "Суспільна платформа", присвячена Дню пам'яті жертв голодоморів в Україні, за участю директора Державного архіву Кіровоградської області, голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенка та головного архівіста ДАКО, Почесного краєзнавця України, заслуженого працівника культури України І.Петренка.

23 листопада 2019 року

Директор державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко узяв участь у телепроекті CBN і телеканалу «Вітер» до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.

22 листопада 2019 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку архівних документів та матеріалів «Прихована правда про Голодомор 1932-1933 рр.» до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

22 листопада 2019 року

У сюжеті присвяченому Дню пам'яті жертв голодоморів в Україні в телевізійному випуску новин CBN - інтерв'ю директора Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенка.

22 листопада 2019 року

Державний архів Кіровоградської області продовжує роботу зі створення фонду особового походження відомого краєзнавця та генеалога Сергія Фазульянова. Сергій Валерійович передав до колекції документів і матеріалів, створюваної в рамках згаданого фонду, чергову добірку віднайдених і врятованих ним архівних артефактів, про що складено відповідний договір дарування.

Детальніше...

21 листопада 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в урочистостях до Дня Гідності та Свободи. З нагоди шостої річниці Peвoлюції Гіднoсті було покладено квіти до пам'ятної дошки Герою України Віктору Чміленку та до пам'ятного знаку зі світлинами Героїв Небесної Сотні, що на площі Героїв Майдану.

21 листопада 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено інформаційний стенд до Дня Гідності та Свободи, присвячений подіям в Україні 2004, 2013-2014 рр. Копії документів, які демонструються на стенді, взято з архівної колекції матеріалів усної історії, які висвітлюють перебіг Революції Гідності та проведення АТО.

20 листопада 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась V науково-краєзнавча конференція «Магія» дев’яток» в історії Центральної України», присвячена 80-річчю утворення Кіровоградської обласної ради, в якій взяли участь науковці-історики, краєзнавці, педагоги з Кіровоградської, Київської, Одеської, Сумської та Черкаської областей.

| Детальніше... | Прес-реліз | Про подію у ЗМІ(З перших уст) | Про подію у ЗМІ(Рідний край)

16 листопада 2019 року

Відбулася дебютна церемонія вручення премії редакції збірника "Ігнгульський степ" (головний редактор Владислав Сердюк". Першим лауреатом цієї премії став Іван Данилович Петренко - головний архівіст Державного архіву Кіровоградської області, заслужений працівник культури України, Почесний краєзнавець України.

|Детальніше...|

14 листопада 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація випуску ХІ видання, що продовжується, «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України». Це видання розраховане на широку читацьку аудиторію і буде корисне всім, хто цікавиться історією Центрально-Українського регіону.

|Детальніше...| Між Бугом і Дніпром XI|

13 листопада 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко в етері Вечірньої студії UA: Українське радіо Кропивницький розповів про новий випуск видання "Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України "


13 листопада 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області , голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко та головний архівіст відділу археографії та використання документів , засл. працівник культури України І.Петренко взяли участь у теле-радіопрограмі "Радіодень", присвяченій ХІ видання «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України».

08 листопада 2019 року

Державний архів Кіровоградської області відвідали Раїса Краєва (Галяс), скаут-лідер, педагог і журналіст з м.Одеси та Микола Цуканов - краєзнавець, галерист, власник галереї "Єлисаветград". Гості ознайомилися з експозицією кімнати-музею «Пам’яті репресованих радянською владою» архіву. Раїса Краєва (Галяс) передала до науково-інформаційного фонду архіву упорядковану і видану разом з братом Олександром книгу свого батька, відомого українського історика й краєзнавця-одесита Василя Галяса (1921-2006) "Щоденник: 1933-1946".

Детальніше...

07 листопада 2019 року

Рубрику «Кіровоградській області – 80» поповнено новими документами:

05 листопада 2019 року

У Державному архіві області кропивницькими рятувальниками відпрацьовано тактичні навчання по гасінню пожежі в архівосховищі.

Детальніше...

31 жовтня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому підведено підсумки роботи експертно-перевірної комісії Державного архіву області у січні-вересні 2019 року; заслухано питання про стан архівної справи і діловодства в управлінні освіти, науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації; схвалено опис справ постійного зберігання на документи особового походження А.Л. Губенка – головного архітектора м. Кіровограда, члена спілки архітекторів СРСР, опис справ фонодокументів, Колекцію фотодокументів про учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) та про діяльність Кіровоградської обласної асоціації органів місцевого самоврядування; схвалено та погоджено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

31 жовтня 2019 року

В газеті «Народне слово» оприлюднено статтю головного спеціаліста відділу археографії та використання документів Лариси Пасічник
«Радянська людина в центрі антирелігійної політики».

|Стаття|

28 жовтня 2019 року

Головний археограф Державного архіву Кіровоградської області, к.іст.н. Вадим Колєчкін взяв участь у програмі «Радіодень» кампанії «UA: Українське радіо Кропивницький» від 28 жовтня 2019 року, присвяченій Дню визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня 2019 року

Заступник директора – начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства, організації та координації архівної справи в області, виконання запитів громадян та юридичних осіб Вікторія Коваль та начальник відділу режимно-секретної роботи та служби управління персоналом Державного архіву Кіровоградської області Андрій Кривуляк взяли участь у тематичному короткостроковому семінарі для начальників загальних відділів районних та міських (міст обласного значення) рад "Організація ведення діловодства в органах місцевого самоврядування", що проводиться на базі Державного навчального закладу «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації». Фахівці архівної справи провели із слухачами семінару практичне заняття на тему: «Складання номенклатури справ в органах місцевого самоврядування. Формування справ та порядок передавання до архіву установи».

28 жовтня 2019 року

До 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у розділі «Документальні виставки on-line» розміщено віртуальний фотоальбом «Герої ІІ світової війни», у якому демонструються фото воїнів, уродженців Кіровоградщини, які за свої героїчні подвиги у період Другої світової війни отримали звання Героя Радянського Союзу. У представленому віртуальному альбомі розміщено 32 фото героїв Другої світової війни, чиї імена ми пропонуємо згадати.

25 жовтня 2019 року

До дня визволення України від фашистських загарбників рубрику «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» поповнено новими матеріалами:

  • фото командира ескадрилії 9-го винищувального авіаційного полку Іларіонова Андрія Іванович, який загинув під час визволення Кіровоградщини 15.01.1944 р.;
  • лист керівництва області бійцям та командирам 297-ї Слов’янсько-Кіровоградської стрілецької дивізії.

24 жовтня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко разом з гостями з м.Дніпра - доктором історичних наук, професором І.Кочергіним та Заслуженим працівником культури України, кандидатом історичних наук І.Щупаком відвідали "Музей визволення Кіровоградщини Комунального закладу "Навчально-виховне об'єднання - "Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня "Гармонія" - Гімназія імені Тараса Шевченка - Центр позашкільного виховання "Контакт" міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області"

Сторінка музею

24 жовтня 2019 року

Державний архів Кіровоградської області відвідали начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах Українського інституту національної пам'яті, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України доктор Історичних наук, професор Ігор Кочергін та директор Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" та Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" (м.Дніпро) заслужений працівник культури України, кандидат історичнх наук Ігор Щупак. Окреслено подальшу співпрацю архіву з інституціями, які представляють гості.

24 жовтня 2019 року

У науковому збірнику “Актуальні питання права та соціально-економічних відносин” опубліковано статті О.Бабенка “Організація трудових ресурсів на радянських промислових об`єктах (на матеріалі архіних документів, що стосуються будівництва Кременчуцької ГЕС)” та В.Білоуса “Антисоветчик? Коллаборант? Патриот?”

24 жовтня 2019 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у січні-вересні 2019 року. На засіданні колегії також розглянуто питання про стан архівної справи та діловодства в Олександрівському районі та місті Олександрії. За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

23 жовтня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання права і суспільно-економічних відносин», присвяченій 20-річчю Кіровоградського інституту розвитку людини Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Детальніше...

23 жовтня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь у презентації літературно-мистецького та громадсько-публіцистичного журналу “Степ” № 1-2 за 2019 рік.

23 жовтня 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області було проведено спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на тему: “Дії органів управління та персоналу Державного архіву Кіровоградської області щодо реагування на випадок введення надзвичайного стану та в особливий період”.

21 жовтня 2019 року

Вийшло друком інформаційно-довідкове видання «Літопис Національної спілки краєзнавців України 2008–2018 рр.» робота над яким тривала понад п’ять років. У книзі розміщено літопис Кіровоградської обласної організації НСКУ, який підготували Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації НСКУ та Вадим Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів, к.іст.н.


| Збірник | Стаття |

17 жовтень 2019 року

Рубрику «Кіровоградській області – 80» поповнено новими документами:

15 жовтня 2019 року

Співробітники Державного архіву Кіровоградської області взяли участь у відкритті виставки «Німці в Україні: історія і культура» в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського. Виставка презентує історичну інформацію про німців України, починаючи з Х століття і закінчуючи 1939-м роком.

14 жовтня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в урочистому зібранні з нагоди Дня Захисника України, яке відбулося на площі Героїв Майдану. По завершені урочистостей працівники архіву поклали квіти до пам’ятних місць захисникам України.

11 жовтня 2019 року

До Дня захисника України у розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку архівних документів «Обірвана пісня на злеті», присвячену пам’яті уродженців Кіровоградщини, які загинули в зоні проведення ООС, виборюючи свободу та незалежність України.

10 жовтня 2019 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися текст статті «Антисоветчик? Коллаборант? Патриот? (рассуждения над делом Малиновского)», перелік архівних документів до виставки «Обірвана пісня на злеті» (до Дня захисника України), підготовленої до експонування на веб-сайті Держархіву області, та перелік архівних документів до віртуального фотоальбому «Герої ІІ світової війни» (до 75-ти річчя визволення України від гітлерівських окупантів).

10 жовтня 2019 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Генріха Густавовича Нейгауза, доктора мистецтвознавства, Народного артиста.

08 жовтня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь в урочистостях з нагоди Дня юриста, Головне територіальне управління юстиції у Кіровоградській області відзначено Грамотою Державного архіву Кіровоградської області. Як подарунок колегам передано копії архівних документів про початок роботи управлінння юстиції в област:

01 жовтня 2019 року

До Дня людей похилого віку та Дня ветерана, з метою вшанування представників старшого покоління Державний архів Кіровоградської області підготував виставку архівних фотодокументів «Цікаві особистості із минулого», на яких зображені люди з багатим досвідом, відмінними професійними навичками та життєвою мудрістю, яких ще має набути більш молодше покоління. Дану фотовиставку розміщено у розділі «Документальні виставки on-line».

30 вересня 2019 року

До Довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області надійшли матеріали Міжнародної наукової конференції «Безпека в сучасному світі» за вересень 2019 року, в яких опубліковано наукові статті:

  • Бабенко О.О. Рецепція англомовного політичного трилера як один із засобів зміцнення безпеки держави в соціально-гуманітарній сфері (роздуми над дослідженнями Віктора Білоуса);
  • Belous V. B. «Security, Safety, Stability». Who says?


| Збірник | Статті |

28 вересня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко та провідний науковий співробітник відділу археографії та використання документів, к.філол.н. В. Білоус взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Безпека у сучасному світі», яка проходила на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
| Програма конференції |

26 вересня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто питання щодо місця зберігання документів з кадрових питань (особового складу) реорганізованого Регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області; схвалено та погоджено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

26 вересня 2019 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Ткаченка Івана Гуровича, українського педагога, заслуженого вчителя УРСР, з нагоди 100-ї річниці від дня його народження.

24 вересня 2019 року

Відбулася перезентація книги Олександра Жосана "Вулиці Єлисаветграда – Зінов’євська – Кірово – Кіровограда в першій половині ХХ століття : [історичний нарис]". У презентації разом з представниками краєзнавчої спільноти міста взяв участь головний археограф Державного архіву Кіровоградської області Колєчкін В.П.

20 вересня 2019 року

До дня партизанської слави рубрику «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» поповнено новими матеріалами:

  • фото будинку в с. Веселий Кут Долинського району, в період гітлерівської окупації, де можливо, знаходилася явочна квартира Кіровоградського підпільного обкому КП(б)У;
  • фото партизанів Кам’янського загону ім. К. Ворошилова біля входу в підземний партизанський госпіталь;
  • фото групи підпільників залізничної станції Знам’янка Кіровоградської області.

18 вересня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області спільно з КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» проведено науково-практичний семінар з проблеми «Інформаційно-технологічні ресурси Державного архіву Кіровоградської області у процесі реалізації краєзнавчих проектів закладів освіти і місцевих громад» для керівників краєзнавчих гуртків та музеїв при закладах освіти області. Семінар відкрив Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців, який розповів про можливості архіву щодо співпраці з педагогами-краєзнавцями.
| Детальніше | Програма семінару | Подія у ЗМІ |

18 вересня 2019 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено віртуальний фотоальбом «Партизанська слава у фотодокументах», у якому демонструються фотодокументи щодо діяльності партизанських організацій, які діяли на теренах області з серпня 1941 року по березень 1944 року під час гітлерівської окупації, зокрема фото командирів та членів партизанських загонів, чиї імена ми пропонуємо згадати.
Версія для завантаження  

16 вересня 2019 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися матеріали проведення науково-практичного семінару «Інформаційно-технологічні ресурси Державного архіву Кіровоградської області у процесі реалізації краєзнавчих проектів закладів освіти і місцевих громад», перелік архівних документів та матеріалів для добірки «Літопис землі наддніпрянської», перелік архівних фотодокументів для підготовки віртуального фотоальбому «Партизанська слава у фотодокументах» (до Дня партизанської слави), текст статті «Радянська людина в центрі антирелігійної політики».

10 вересня 2019 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2019 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу формування НАФ та діловодства, організації та координації архівної справи в області, виконання запитів громадян та юридичних осіб архіву В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства в Олександрівському районі.

04 вересня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено інформаційний стенд, з копій документів з фондів центральних державних архівів та держархівів областей, до 75-х роковин депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках, який розміщено в холі корпусу №1 архіву.

Докладніше  

03 вересня 2019 року

Рубрику «Кіровоградській області – 80» поповнено новими документами:

30 серпня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та розміщено в холі корпусу №1 інформаційний стенд до 80-річчя від початку Другої світової війни. 01 вересня 1939 року бере початок трагічний відлік світової історії, пов'язаний з глобальним втратами та перекроюваннями державних кордонів.

Докладніше  

30 серпня 2019 року

Державний архів Кіровоградської області та обласна організація Національної спілки краєзнавців України у співпраці видали чергові випуски ІХ і Х видання, що продовжується, «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України». Чергові видання вісника презентували: автор і головний редактор, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації НСКУ Олег Бабенко; член редакційної ради видання, завідувач кафедрою суспільних наук, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, доктор історичних наук, професор, член НСКУ Василь Орлик та інші. Докладніше   прес-реліз

29 серпня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у ході, в пам'ять про воїнів, загиблих в Іловайському котлі, від площі Героїв Майдану до меморіального комплексу «Фортечні вали», де покладено квіти до обелісків загиблих воїнів на Алеї Слави та вшанували пам'ять воїнів хвилиною мовчання.

Докладніше

29 серпня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано питання про стан архівної справи і діловодства в Кіровоградській філії ПАТ «Укртелеком»; схвалено описи справ постійного зберігання на документи особового походження Ю. Матівоса – краєзнавця, заслуженого журналіста України, лауреата обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова; схвалено та погоджено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, положення про архів, положення про ЕК, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

28 серпня 2019 року

До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави, добірку архівних документів «Наша справа праведна й свята…» поповнено новими документами.

23 серпня 2019 року

23 серпня 2019 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Моторного Олександра Давидовича, письменника, педагога, члена Спілки письменників України з нагоди 100-ї річниці від дня його народження.

23 серпня 2019 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів до 28-ї річниці незалежності України «Іменами патріотів України».

Докладніше

23 серпня 2019 року

З нагоди Дня Державного Прапора України та напередодні Дня незалежності України працівниками Державного архіву області було покладено квіти до пам’ятної дошки Герою України, лідерові «Народного руху», кандидату у Президенти України 1991 року В.Чорноволу на фасаді корпусу № 2 архіву.

23 серпня 2019 року

Державний архів Кіровоградської області спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Кіровоградській області підготував виставку архівних документів «Україна на шляху розбудови».

23 серпня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в урочистому зібранні з нагоди Дня Державного Прапора України, яке відбулося на площі Героїв Майдану.

23 серпня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у відкритті пам`ятної дошки Семену Сороці.

21 серпня 2019 року

Напередодні Дня Незалежності України у виставковій залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась тематична зустріч «Вшановуючи борців за незалежність України» із громадськістю м. Кропивницький. Під час заходу співробітниками управління СБУ у Кіровоградській області було передано до експозиції кабінету-музею «Пам’яті репресованих радянською владою» копії матеріалів однієї із архівно-слідчих справ часів комуністичного тоталітарного режиму, яка зберігається у фондах архіву УСБУ в Кіровоградській області.

Докладніше   Подія у ЗМІ подія у ЗМІ подія у ЗМІ подія у ЗМІ

20 серпня 2019 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

15 серпня 2019 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2019 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу формування Національного архівного фонду та діловодства, організації та координації архівної справи в області, виконання запитів громадян та юридичних осіб В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у місті Олександрії. Перевірка здійснювалася шляхом проведення комплексної перевірки архівного відділу Олександрійської міської ради, у складі якого створено трудовий архів, ознайомлення з роботою архівних підрозділів Олександрійського міськрайонного суду, науково-виховного комплексу «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа». Докладніше

15 серпня 2019 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено добірку архівних документів та матеріалів «Мова – складова українського державотворення», присвячену 28-ій річниці незалежності України.

14 серпня 2019 року

З нагоди Дня народження нашого видатного сучасника-земляка та 65 - ти річчя його літературної творчої діяльності у корпусі №2 Державного архіву Кіровоградської області (вул. В.Чорновола, 1 Г) відбулося відкриття «Кабінету-бібліотеки Лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка Володимира БАЗИЛЕВСЬКОГО».

Докладніше   Прес-реліз   Подія у ЗМІ Подія у ЗМІ Подія у ЗМІ Подія у ЗМІ

13 серпня 2019 року

14 серпня о 14.00 в корп. №2 Державного архіву Кіровоградської області (вул. В.Чорновала, 1 Г) з нагоди Дня народження нашого видатного сучасника-земляка буде ПРЕЗЕНТОВАНО "Кабінет-бібліотеку Лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка Володимира БАЗИЛЕВСЬКОГО".
Запрошуємо усіх шанувальників класика сучасної української літератури.
З Реєстром архівної колекції видань "Бібліотека Володимира Базилевського" можна ознайомитися на сайті архіву.

12 серпня 2019 року

Рубрику «Кіровоградщині – 80» поповнено новими документами, що ілюструють соціально-економічне життя Кіровоградщини на початку 1990-х років:

09 серпня 2019 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано добірку листів з війни (автор-упорядник Іван Братченко, ветеран війни, заслужений журналіст України), які було опубліковано в газеті «Народне слово» від 23 березня 2000 року.

02 серпня 2019 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Заньковецьку Марію Костянтинівну, українську актрису і театральну діячку, провідну зірку українського театру кінця ХІХ ст. ‒ початку ХХ ст., з нагоди 165-ї річниці від дня її народження.

01 серпня 2019 року

Відбулася зустріч директора Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенка із почесним громадянином міста Кропивницького, заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Любовичем, під час якої досягнуто домовленості про утворення фонду особового походження славетного Маестро.

01 серпня 2019 року

Державний архів Кіровоградської області відвідав один із найвідоміших та найповажніших літературознавців України ‒ доктор філологічних наук, професор Володимир Панченко, який передав до фондів архіву свою нову книгу «Літературний ландшафт України. XX століття».

Докладніше

26 липня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та презентовано добірку архівних документів та матеріалів «Сакральна архітектура нашого краю», присвячену 1031-річчю хрещення Київської Русі-України. До експонування підготовлено архівні джерела, які допомагають розкрити історію створення, відбудови об’єктів матеріальної культури – культових споруд, що були пошкоджені, знищені за часів войовничого атеїзму. Докладніше

25 липня 2019 року

В Державному архіві Кіровоградської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії, на якому розглянуто описи справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, доповнення до історичних довідок, номенклатури справ, інструкції з діловодства установ – джерел комплектування державних архівних установ області та архівних відділів міських рад.

25 липня 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області за участі представників Управління Держпраці у Кіровоградській області Станіслава Сітніка та Сергія Атамася відбувся превентивний захід з питань охорони праці та безпечності нехарчової продукції.

24 липня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровградської області О.Бабенко та начальник відділу А.Кривуляк провели зустрічь з відомими краєзнавцями - членами Нац. спілки краєзнавців України Юрієм Тютюшкіним та Федором Шепелем. Під час зустрічі Юрій Тютюшкін передав до фондів архіву колекції цінних для історії рідного краю документів і матеріалів, серед яких ,зокрема, добірка фотографій Героїв Радянського Союзу та Соціалістичної праці - наших земляків, мешканців Кіровоградщини.
Докладніше

Докладніше

16 липня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та розміщено в холі корпусу №1 інформаційний стенд до Дня проголошення Декларації про державний суверенітет України.  16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила державно-правовий акт, що має велике історичне значення – Декларацію про державний суверенітет України. Це стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

15 липня 2019 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися перелік архівних документів та матеріалів для інформаційного стенду до Дня прийняття Декларації про державний суверенітет України, перелік архівних документів та матеріалів для добірки «Сакральна архітектура нашого краю», присвяченої 1031-річчю хрещення Київської Русі-України, перелік архівних документів та матеріалів до добірки, присвяченої 125-річчю від дня народження Г.О.Поляновського, видатного музиканта, музичного критика, підготовленої до розміщення в рубриці „Видатні особистості нашого краю” на веб-сайті Держархіву області та текст ініціативного інформування до 80-річчя Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

10 липня 2019 року

Рубрику «Кіровоградській області – 80» поповнено повідомленням «Єлисаветградському земському реальному училищу – 130 років, технікуму – 70!» та статею «Сторінками історії села» (про дослідження історії села Шарівка Олександрійського району, яке провів краєзнавець, к.мед.н. Анатолій Кохан).

09 липня 2019 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали: статтю «Танкісти йшли на захід» (про військові стежини учасника Другої світової війни, підполковника М.Каліхова) та повідомлення «Там, де воювали земляки» із рубрики «Клуб «Ветеран» газети «Народне слово».

09 липня 2019 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у першому півріччі 2019 року. На засіданні колегії також розглянуто питання про стан виконавської дисципліни в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад, організацію науково-видавничої роботи, стан дотримання чинного законодавства про державну службу та протидію корупції, стан роботи із зверненнями громадян у Державному архіві Кіровоградської області. За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

05 липня 2019 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Поляновського Георгія Олександровича, відомого музиканта, композитора, музичного критика, з нагоди 125-ї річниці від дня його народження.

28 червня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України, що відбулися біля пам'ятника В.Винниченка в м.Кропивницькому.

27 червня 2019 року

З нагоди Дня Конституції України було вручено працівникам архіву: подякою Кіровоградської обласної державної адміністрації (С.Чваня) та Відзнаками Державного архіву Кіровоградської області (А.Вітренка, А.Кирилова, В.Колєчкіна, В.Овчарова, Л.Пасічник, С.Ярошенка).

Докладніше

27 червня 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів «Конституція України: з історії становлення». В експозиції представлено документи від Конституції Пилипа Орлика до Конституції ухваленої вже за часів незалежності. Також на стендах представлені тексти українських конституцій, починаючи з 1923 року і до створення діючої Конституції, прийнятої 28 червня 1996 року.

Докладніше

27 червня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено перелік видань, що надійшли до Довідково-інформаційного фонду архіву протягом І півріччя 2019 року; погоджено та схвалено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, положення про архів, положення про ЕК, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

24 червня 2019 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Терентьєва Івана Васильовича, актора, заслуженого артиста Української РСР, з нагоди 100-ї річниці від дня його народження.

22 червня 2019 року

В День скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні, колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь в покладанні квітів, яке відбулося на "Фортечних Валах".

21 червня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Бабенко О.О. взяв участь у презентації видання «Фотолітопис Василя Ковпака», яка відбулася в галереї «Єлисаветград». На зберігання до Держархіву області передано 8 тис. фотонегативів та оцифрованих копій робіт відомого в області фотокореспондента В.Ковпака.

21 червня 2019 року

До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни відбулась тематична зустріч із співробітниками управління СБУ в Кіровоградській області, яку провів директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко.

Докладніше

21 червня 2019 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися перелік архівних документів та матеріалів до виставки «Конституція України: з історії становлення», текст статті «Различные аспекты репрессий», перелік архівних документів та матеріалів до добірки, присвяченої 100-річчю заслуженого артиста УРСР, учасника Другої світової війни І.В.Терентьєва

20 червня 2019 року

До рубрики "Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр. додано нові документи Урочисте та клятвене зобов`язання бійця Червоної Армії та Розпорядження по Олександрівському РВК щодо призову начальниького складу, що був евакуйований на територію району на початку війни.

Докладніше

18 червня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та презентовано добірку архівних документів та матеріалів «Сторінками історії місцевого самоврядування на Кіровоградщині», в якій відображено історію місцевих громад (рад) міст або районів області. Архівні документи експозиції є сторінками минулого та сьогодення місцевих громад, вони представляють загальну історичну, соціально-економічну та культурно-духовну характеристику області.

Докладніше

14 червня 2019 року

Рубрику «Кіровоградщині – 80» поповнено документами:
Рішенням виконавчого комітету Кіровоградської обласної ради депутатів трудящих від 10.08.1976 р. № 338 про взяття на облік новозбудованого селища міського типу Смоліне Маловисківського району, яке названо на честь головного геолога партії Кіровської експедиції М.В.Смоліна, нагородженого у 1971 р. орденом Леніна.
Текстом виступу члена Спілки письменників України В.Ф.Кобзаря на установчих зборах Кіровоградської міської організації Руху 11.11.1989 р. Докладніше

11 червня 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась тематична зустріч з учнями 10 класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 8 м.Кропивницький «Документальна історія краю», яку провела Гончарова Т.В, начальник відділу археографії та використання документів.

Докладніше

30 травня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено перелік документів (із зазначенням строків зберігання), що створюються у діяльності Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області та схвалено (погоджено) описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

29 травня 2019 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглянуто питання про стан архівної справи і діловодства у Новоархангельському районі, про стан діловодства і документообігу у галузі охорони здоров’я області, про хід виконання рішення колегії Державного архіву Кіровоградської області від 24 квітня 2018 року № 10 "Про стан архівної справи і діловодства в управлінні агропромислового розвитку обласної державної адміністрації". За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

27 травня 2019 року

У рамках проведення ДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської облдержадміністрації» тематичного постійно діючого семінару для посадових осіб органів місцевого самоврядування на базі Державного архіву Кіровоградської області відбувся семінар на тему «Документообіг у міських, селищних, сільських радах обєднаних територіальних громад». Перед слухачами виступили: директор Державного архіву області О.Бабенко, заступник директора-начальник відділу В.Коваль, заступник директора- головний зберігач фондів Л.Маренець, начальник відділу А.Кривуляк, головний спеціаліст О.Покотило з основних питань організації архівної справи та ведення діловодства.Докладніше

27 травня 2019 року

З нагоди відзначення 125-ї річниці від дня народження Чижевського Дмитра Івановича Державним архівом Кіровоградської області проведено заходи: підготовлено спільну з ОУНБ ім. Д.І. Чижевського тематичну виставку та поповнено рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю»  документами про Д.Чижевського, вченого-енциклопедиста, філософа, славіста, літературознавця, релігієзнавця, культуролога.

25 травня 2019 року

До Довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області надійшли матеріали Міжнародної наукової конференції «Освіта і наука у мінливому світі: проблеми та перспективи розвитку» за травень 2019 року ч.2 , в яких опубліковано наукові статті:

Директора Державного архіву Кіровоградської області Бабенка О.О. ДОКУМЕНТИ ЦЕНТРАЛЬНИХ ТА ОБЛАСНИХ АРХІВНИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ ПРО БУДІВНИЦТВО КРЕМГЕС

Провідного наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Білоуса В.Б. ПРИМЕР ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ОРГАНОВ НКВД та стаття у співавторстві з Бабенко О.О. ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ОРГАНОВ НКВД НА ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОМ ТРАНСПОРТЕ (НА ПРИМЕРЕ РАБОТЫ СЕРЖАНТА ГОСБЕЗОПАСНОСТИ ЛЬВА АРОНОВИЧА МИНЧИНА)

Головного археографа відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Колєчкіна В.П. ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ВІЙСЬКОВОГО ПОХОВАННЯ БІЙЦІВ ЧЕРВОНОЇ АРМІЇ ЧАСІВ ІІ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (С.БЕРЕЖИНКА КІРОВОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

24 травня 2019 року

До Довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області надійшли матеріали Міжнародної наукової конференції «Освіта і наука у мінливому світі: проблеми та перспективи розвитку» за березень 2019 року ч.2 , в яких опубліковано наукові статті:

Директора Державного архіву Кіровоградської області Бабенка О.О. ЗАХИСНІ СПОРУДИ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО ВОДОСХОВИЩА

Провідного наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Петренка І.Д. ВИЛУЧЕННЯ БІЛЬШОВИКАМИ ЦІННОСТЕЙ З ХРАМІВ ЄЛИСАВЕТГРАДА

Головного археографа відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Колєчкіна В.П. БОЙОВІ ДІЇ ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ У НОВОУКРАЇНСЬКОМУ РАЙОНІ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провідного наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Білоуса В.Б. РАЗЛИЧНЫЕ АСПЕКТЫ РЕПРЕССИЙ

22 травня 2019 року

Провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області
Білоус В.Б брав участь у 6-й Міжнародній конференції "Музеї та меморіали Голокосту у 21 сторіччі: виклики та можливості" Рига, Латвія (з доповіддю: "Погроми в Центральній Україні: Суспільний обов`язок увічнення імен та місць поховань жертв").

Докладніше

22 травня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та презентовано виставку архівних документів та матеріалів «Симон Петлюра – борець за волю України» до 140 – річчя від дня народження Симона Петлюри, державного, громадсько-політичного діяча, Головного Отамана військ і флоту Української Народної Республіки.

Докладніше

20 травня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у телерадіопередачі присвяченій Дню пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається 19 травня.

19 травня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні квітів та мітингу біля пам'ятного знака “Борцям за волю України - жертвам політичних репресій” з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій.

Докладніше

17 травня 2019 року

В обласному краєзнавчому музеї відбулося урочисте вручення обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова. Лауреатами у номінації «Наукові дослідження з історії та етнографії краю» стали Оксана Бабенко та Віктор Білоус, які отримали дипломи, нагрудні знаки «Лауреат обласної премії» та скульптури «Степовий орел».

Докладніше

17 травня 2019 року

З метою вшанування пам’яті жертв «Великого терору» та масових політичних репресій в СРСР у виставковій залі корпусу № 2 Державного архіву Кіровоградської області відбулися презентації науково-документальних видань із серії «Архівні документи свідчать»: «54-10, або Жінки «контрреволюції» (співавтори Оксана Бабенко, Олег Бабенко та Віктор Білоус), «Флюгер репресій: Обличчя, або «наша» «Ве»-«Ка»-«Пе», та ще маленька «бе» (співавтори Оксана Бабенко та Віктор Білоус), «Безвіз – 39» (співавтори Олег Бабенко та Віктор Білоус) та відкриття кімнати-музею «Пам’яті репресованих радянською владою».

Докладніше У ЗМІ

16 травня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області відзначає День вишиванки.

Докладніше

16 травня 2019 року

Головний спеціаліст відділу археографії та використання документів Л.Пасічник та головний археограф, к.і.н. В.Колєчкін взяли участь у всеукраїнській інформаційній кампанії «Право на державну службу». Захід, організований Міжрегіональним управлінням Нацдержслужби у Полтавській та Кіровоградській областях, відбувся в Центральноукраїнському національному технічному університеті, де було розміщено добірку архівних документів з історії державної служби в Україні.

14 травня 2019 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2019 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу формування Національного архівного фонду та діловодства, організації та координації архівної справи в області, виконання запитів громадян та юридичних осіб В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Новоархангельському районі. Докладніше

10 травня 2019 року

Радіопрограма "Говорять архівні документи" від 10 травня 2019 року, присвячена 90-річчю подолання недороду 1928/29 року, що торкнувся південних районів сучасної Кіровоградщини. За участю головного археографа ДАКО Колєчкіна В.П.

10 травня 2019 року

В газеті «Народне слово» оприлюднено статтю головного спеціаліста відділу археографії та використання документів Лариси Пасічник «І військовополонені, і зрадники» (доля краян у період радянсько-фінської війни 1939-1940 рр.). Докладніше

9 травня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області прийняв участь у ході від площі Героїв Майдану до "Фортечних валів" та у покладані квітів до Вічного вогню, пам’ятного знаку «Багнет» і до пам’ятника «Жертвам фашизму».

8 травня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської приєднався до акції "Перша хвилина миру"

8 травня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області , голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко та головний архівіст відділу археографії та використання документів , засл. працівник культури України І.Петренко взяли участь у теле-радіопрограмі "Радіомайдан", присвяченій Дню пам'яті і примирення на каналі UA: Кропивницький.

07 травня 2019 року

Телерадіотрансляція програми "Радіодень" кампанії "UA: Українське радіо Кропивницький" від 7 травня 2019 року, присвячена Дню пам'яті та примирення, за участю головного археографа ДАКО Колєчіна В.П.

06 травня 2019 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку архівних документів та матеріалів «Війна зі сторінок спогадів» до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів.

Докладніше

03 травня 2019 року

У розділі Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Шкоду В’ячеслава Євгеновича, краєзнавця, шевченкознавця, громадського діяча, нащадка Тараса Шевченка, Почесного громадянина міста Знам'янки, з нагоди 90-ї річниці від дня його народження.

03 травня 2019 року

У рубрику Пам'ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр. поповнено світлиною Героя Радянського Союзу Ореста Миколайовича Боровкова та Героя Радянського Союзу Григорія Єлізаровича Ткачова

03 травня 2019 року

До 74 річниці перемоги над нацизмом. Радіопередача "Говорять архівні документи від 3 травня 2019 року за участі головного археографа ДАКО Колєчкіна В.П., присвячена Єрещенку М.Ю. - останньому Герою Радянського Союзу, що проживав у Кіровоградській області.

28 квітня 2019 року

26 квітня 2019 року

Працівнки Державного архіву Кіровоградьскої області вшунували пам`ять ліквідаторів Чорнобильської аварії.

26 квітня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та презентовано виставку архівних документів та матеріалів «26 квітня – день Чорнобильської трагедії». За допомогою архівних документів та матеріалів, які ввійшли в експозицію, було розкрито увесь масштаб трагедії, що спіткала українців після вибуху.

25 квітня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та розміщено в холі корпусу №1 інформаційний стенд «З історії кооперативного руху на території Кіровоградської області». Архівні документи розповідають про зародження та становлення кооперативного руху, як однієї із форм економічної самооборони громадянства, яка ґрунтувалася на багатовікових народних традиціях.

25 квітня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуто номенклатуру справ Великосеверинівської сільської ради (ОТГ) на 2019 рік та методичні рекомендації з розроблення інструкції з діловодства юридичних осіб приватного права (Укрдержархів, УНДІАСД); погоджено та схвалено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, положення про архів, положення про ЕК, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

23 квітня 2019 року

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні.
Докладніше

19 квітня 2019 року

Головний спеціаліст відділу археографії та використання документів Л.Пасічник провела тематичну зустріч «Документальні джерела ДАКО, що відтворюють звільнення Кіровоградщини від гітлерівських окупантів» зі слухачами «Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації».

19 квітня 2019 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися переліки архівних документів до добірки «Періодична преса краю кінця ХІХ – початку ХХ ст.», виставок «26 квітня – день Чорнобильської трагедії», «Війна зі сторінок спогадів», тексту радіопередачі «Пілот Орест Миколайович Боровков (до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) та тексту статті «Кооперація Кіровоградщини періоду 1941-1944 рр.».

18 квітня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко та провідний науковий співробітник архіву, к.філол.н. В. Білоус взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції «Микола Васильович Левитський (1859–1936) – державний і громадський діяч, Всеукраїнський артільний батько» з нагоди його 160-річчя від дня народження. Конференція проходила під гаслом - Героям Слава! Захід відбувся в Інституті Історії України НАН України (м. Київ).

18 квітня 2019 року

Головний спеціаліст відділу археографії та використання документів Л.Пасічник взяла участь у телепередачі «Радіомайдан» компанії «UA Кропивницький», присвяченій охороні пам’яток культури та архітектури на Кіровоградщині.

18 квітня 2019 року

Начальник відділу археографії та використання документів Т.Гончарова взяла участь у заході «Скарби біля порогу», до 90-річчя з дня народження історика, краєзнавця, шевченкознавця, громадського діяча В’ячеслава Шкоди (1929-2011), який було організовано обласним художнім музеєм. Захід відбувся в рамках проведення щорічних зустрічей пам’яті славетного краєзнавця.

16 квітня 2019 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Левитського Миколу Васильовича (1859-1936), організатора кооперативного руху, публіциста, громадського діяча, члена Української Центральної Ради.

15 квітня 2019 року

Рубрику «Кіровоградській області – 80» поповнено новими документами: додатком до рішення Аджамської районної ради від 24.06.1948 р. № 413 «План будівництва житлових будинків в колгоспах Аджамського району» та фотодокументами, що відображають відбудову сільського господарства в повоєнний період (1948, 1950 рр.).

11 квітня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області привітав Лілію Володимирівну Маренець, заступника директора-головного зберігача фондів із 30-річчям роботи в установі.

11 квітня 2019 року

У новоствореній рубриці «Бібліотека Володимира Базилевського» розміщено створену електронну версію журналу «Урок української», який і зараз є неоціненним джерелом знань про українське і Україну.Докладніше

11 квітня 2019 року

Державний архів Кіровоградської області продовжує роботу над створенням фонду особового походження Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимира Олександровича Базилевського та оформленням книжкової колекції «Бібліотека Володимира Базилевського», переданої нашим земляком – визначним поетом, письменником, літературним критиком і перекладачем до архіву. На сайті розміщено "Реєстр колекції видань "Бібліотека Володимира Базилевського".Докладніше

10 квітня 2019 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація книги «Преса Кіровоградщини 1874-1921 рр.». Відомості про автора: Роман Базака, кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач кафедри журналістики, видавничої справи та редагування Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка, у минулому – провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області. Докладніше

09 квітня 2019 року

відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області та архівних відділів міських рад у першому кварталі 2019 року.

09 квітня 2019 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено інформаційний стенд до 100-річчя від дня заснування першого органу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Єлисаветграді.


Докладніше

05 квітня 2019 року

До 75-річча визволення Кіровоградської області від гітлерівських загарбників. Радіопередача «Говорять архівні документи» за участю провідного археографа ДАКО к.і.н. Колєчкіна В.П., присвячена визволенню районних центрів Кіровоградської області військами 2-го та 3- го Українських фронтів у березневих боях 1944 року. Ефір відбувся 29.03 та 5.04. 2019 року.


I Частина

II Частина

29 березня 2019 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація збірника архівних документів «Війною опалені долі». Збірник є підбіркою документів, що ілюструють події Другої світової війни на Кіровоградщині. Передусім йдеться про долі конкретних людей: їхня участь у бойових діях, перебування на окупованій території, спроби налагодження опору окупантам, важку працю у Німеччині, нелегке повернення до власних домівок через фільтраційні табори, вшанування пам’яті героїв та загиблих у Другій світовій війні.


Про подію у ЗМІ

Докладніше

28 березня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та презентовано виставку архівних документів та матеріалів «Прийшла жадана Перемога понад неволею і злом» до 75-річчя визволення Кіровоградщини від гітлерівських окупантів.

29 березня 2019 року

відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому розглянуто питання про стан діловодства в органах місцевого самоврядування Кіровоградської області, стан пожежної безпеки в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад. За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

28 березня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому розглянуті питання передавання документів з кадрових питань (особового складу) філії «Компаніївський райавтодор»; про підсумки комплексної перевірки стану архівної справи та діловодства у територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області; погоджено та схвалено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, положення про архів, положення про ЕК, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

27 березня 2019 року

З метою відзначення Міжнародного дня театру рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Кропивницького Марка Лукича, драматурга, актора, режисера, композитора, фундатора українського професійного театру


Докладніше

26 березня 2019 року

Відповідно до плану організаційної роботи Державного архіву Кіровоградської області на 2019 рік робочою групою у складі заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом, виконання запитів громадян та юридичних осіб архіву В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило проведено перевірку стану архівної справи та діловодства у Долинському районі.
Докладніше

22 березня 2019 року

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського відбулася регіональна історико-краєзнавча конференція «Кіровоградська область. 80 років в історії Центральної України». У конференції взяли участь викладачі, аспіранти, студенти Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, співробітники обласної наукової універсальної бібліотеки ім. Д.Чижевського, Державного архіву Кіровоградської області, обласних краєзнавчого та художнього музеїв, науковці та краєзнавці міста. На конференції обговорювалися актуальні питання історії нашого краю від давніх часів до сьогодення. У роботі взяв участь головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області кандидат історичних наук Колєчкін В.П. з доповіддю про особливості визволення районних центрів Кіровоградської області під час березневих операцій 2-го та 3-го Українських фронтів 1944.
Докладніше

22 березня 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась презентація книги «Выбор времени». Автор видання – провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області, кандидат філологічних наук Віктор Білоус. Роздуми автора, засновані на об'єктивних даних з архівної слідчої справи за звинуваченням Олени Скобліної, що зберігається у архіві, а також на історичних і біографічних матеріалах періоду початку ХХ ст.
Про подію у ЗМІ,

Докладніше..

21 березня 2019 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів „Прийшла жадана перемога понад ненавистю і злом” (до 75-річчя визволення Кіровоградської області від гітлерівських окупантів), добірка архівних документів, присвячена М.Л.Кропивницькому, яку буде розміщено в рубриці „Видатні особистості нашого краю” веб-сайту Держархіву області, матеріали презентацій збірника архівних документів „Війною обпалені долі” та книги В.Білоуса „Выбор времени: маленькая грустная история из далеких 1930-х”, тексти статей „І військовополонені, і зрадники” (доля радянських військовополонених після завершення радянсько-фінської війни) та „Визволення районних центрів Кіровоградщини у перебігу Умансько-Ботошанської операції у березні 1944 року”.

15 березня 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулась тематична зустріч «Документальна база Державного архіву Кіровоградської області - національне надбання України» зі студентами Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ.

14 березня 2019 року

До Довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області надійшов науково-практичний журнал «Архіви України» за січень-лютий 2018 року № 1 (312), в якому опубліковано наукову статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенка та головного археографа відділу археографії та використання документів, к.і.н. В.Колєчкіна «Технологія фальсифікації карних справ учасників «контрреволюційної військово-повстанської націоналістичної організації» у 1937-1938 роках (за документами Державного архіву Кіровоградської області)»

12 березня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та розміщено в холі корпусу №1 інформаційний стенд до 80-річчя Карпатської України. Архівні документи розповідають про історичні передумови становлення Карпатської України та долю її героїв.

07 березня 2019 року

07 березня 2019 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку архівних документів та матеріалів «Ім’я Тараса крізь віки...» до 205-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.


Докладніше

05 березня 2019 року

До Довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області надійшов збірник статей, присвячений пам’яті дослідниці вітчизняних старожитностей Н.М. Бокій, із серії «Історичні науки», підготовлений Центральноукраїнським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка, в якому опубліковано наукову статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенка «Археологічні дослідження в чаші Кременчуцького водосховища»

01 березня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь в урочистостях до 100-річчя з дня заснування органів ДРАЦС України, що відбулися у Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.Л.Кропивницького.

28 лютого 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко у складі делегації співробітників архіву взяв участь у засіданні ради регіонального розвитку, під головуванням Президента України Петра Олексійовича Порошенка.


Докладніше

28 лютого 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ - джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

26 лютого 2019 року

Відбулося розширене засідання колегії Укрдержархіву за підсумками роботи архівних установ у 2018 році, в якому взяв участь директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко.


Докладніше

25 лютого 2019 року

Рубрику сайту Видатні особистості нашого краю поповнено новими документами про Березняка Євгена Степановича, учасника Другої світової війни, Героя України, Почесного академіка Академії педагогічних наук України.

20 лютого 2019 року

відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2018 році та пріоритетним завданням галузі на 2019 рік.
Докладніше

20 лютого 2019 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація добірки архівних документів та матеріалів «Навіки в наших серцях…», присвячена пам'яті Героїв Небесної Сотні, які загибли у лютневі дні 2014 року. .
Докладніше

19 лютого 2019 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів „Навіки в наших серцях”, присвяченої вшануванню Героїв Небесної Сотні, перелік документів до он-лайн виставки „Ім’я Тараса крізь віки…” (до 205-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка) та перелік архівних документів до добірки, присвяченої учаснику Другої світової війни, Герою України Є.С.Березняку, підготовленої для розміщення в рубриці „Видатні особистості нашого краю” веб-сайту Держархіву області.

15 лютого 2019 року

У літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького пройшли ХІІ обласні літературно-краєзнавчі читання, присвячені 80-річчю Кіровоградської області, в яких взяли участь О.Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації НСКУ та В. Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів, к.і.н.
Докладніше

15 лютого 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко та співробітники установи взяли участь в урочистому заході з нагоди 120-річчя з дня заснування Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.
Докладніше

15 лютого 2019 року

15 лютого 1989 року останній радянський солдат покинув Афганістан. Незалежна Україна щороку офіційно цього дня вшановує пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів і День виводу військ з Афганістану. Пропонуємо переглянути тематичну документальну виставку «Афганська війна – 30 років відлуння», підготовлену за архівними документами, які зберігаються в Державному архіві Кіровоградської області.
Докладніше

15 лютого 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у заходах з вшанування пам`яті учасників бойових дій на території інших держав.

14 лютого 2019 року

До Довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області надійшов збірник науково-практичних статей «Теорія і практика державного управління», підготовлений ДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації», в якому опубліковано наукові статті:

11 лютого 2019 року

На базі ДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації» розпочато триденний тематичний короткостроковий семінар для начальників загальних відділів, начальників (завідувачів) архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міськвиконкомів, об'єднаних територіальних громад «Шляхи взаємодії та співпраці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань архівної справи та діловодства»

07 лютого 2019 року

У рамках підготовки до семінару для представників об’єднаних територіальних громад з питань архівної справи і діловодства робоча група у складі директора Державного архіву області О. Бабенка, заступника директора – начальника відділу організації та координації архівної справи в області, служби управління персоналом, виконання запитів громадян та юридичних осіб архіву В.Коваль та головного спеціаліста О. Покотило ознайомилась з умовами зберігання архівних документів та організацією діловодства у Великосеверинівській, Катеринівській та Соколівській сільських об’єднаних територіальних громадах Кропивницького району Кіровоградської області.

04 лютого 2019 року

Рубрику «Кіровоградщині – 80» поповнено новими документами:

31 січня 2019 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу ЕПК архіву у 2018 році та затверджено план роботи комісії на поточний рік, погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ ‒ джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

29 січня 2019 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у заході з вшанування пам'яті Героїв Крут.

Докладніше

25 січня 2019 року

Головний археограф, кандидат історичних наук В.Колєчкін взяв участь у радіопередачі студії Скіфія-Центр «Голокост на території краю».

25 січня 2019 року

Рубрику «Пам’яті жертв Голокосту в краї (1941-1942 рр.)» поповнено новими документами:

22 січня 2019 року

З нагоди Дня Соборності України, який встановлено згідно Указу Президента України від 21.01.1999 року, в Державному архіві Кіровоградської області презентовано виставку архівних документів та матеріалів «Соборна Україна».

22 січня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко разом з працівниками архіву взяли участь в урочистих заходах з відзначення Дня Соборності України.

Докладніше

22 січня 2019 року

Рубрику «Кіровоградщині – 80» поповнено новими документами:

21 січня 2019 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів „Соборна Україна” (до 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР), перелік документів до добірки, присвяченої Ю.К.Глібку, учаснику Другої світової війни, Герою Радянського Союзу, яку буде розміщено в рубриці „Видатні особистості нашого краю” веб-сайту Держархіву області та перелік архівних документів до виставки „Афганська війна: 30 років відлуння”, присвяченої 30-річчю виведення військ з Афганістану.

17 січня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області , голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О. Бабенко взяв участь в урочистому відкритті виставки «Степова Еллада. Живописна ода рідному краю», присвяченої 80-річчю утворення Кіровоградської області, розгорнутій в обласному художньому музеї.

Докладніше

16 січня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко взяв участь у телерадіопрограмі "Радіомайдан" на каналі "Кіровоград", присвяченій 80-річчю утворення області.

11 січня 2019 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко з нагоди відзначення 80-річчя утворення Кіровоградської області ознайомив з виставкою архівних документів «Кіровоградщина: минуле й сьогодення» священослужителів Кропивницької єпархії Православної Церкви України.

10 січня 2019 року

З нагоди відзначення 80-річчя утворення Кіровоградської області у Державному архіві Кіровоградської області було підготовлено та презентовано виставку архівних документів «Кіровоградщина: минуле й сьогодення».

10 січня 2019 року

У рамках відзначення 80-річчя утворення Кіровоградської області у газеті «Народне слово» розміщено статтю директора Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенка «Нашій області - вісім десятиліть!».
Докладніше

09 січня 2019 року

У V розділ «Звільнення» рубрики «Пам'ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові документи.
Докладніше

08 січня 2019 року

Колектив Державного архіву взяв участь у заходах з нагоди 75-ої річниці визволення обласного центру від нацистських загарбників, що відбулися на території Меморіального комплексу “Фортечні вали”.

Докладніше...

08 січня 2019 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та розміщено в холі корпусу №1 інформаційний стенд до Дня визволення міста Кіровограда від нацистських загарбників у роки Другої світової війни