Заходи і події у сфері архівної справи та діловодства,
що відбулися протягом 2020 року

31 грудня 2020 року

До розділу «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» додано нові матеріали:

30 грудня 2020 року

29 грудня 2020

Відбулося підписання договору про співробітництво між FamilySearch International (США) та Державним архівом Кіровоградської області.

25 грудня 2020

В етері телеканалу Суспільне Кропивницький вийшов сюжет про реставрацію архівних документів у Державному архіві Кіровоградської області

24 грудня 2020

Дружний колектив Державного архіву Кіровоградської області відзначив своє професійне свято - день працівників архівних установ у рік 95-річчя архіву.

24 грудня 2020 року

У день професійного свята продовжуємо знайомство з архівними установами Кіровоградської області – презентуємо віртуальний фотоальбом 2 "Архівісти районів і міст Кіровоградщини". Вітаємо всіх колег з Днем працівників архівних установ!

24 грудня 2020 року

В ранкових новинах телеканалу ICTV вийшов сюжет присвяченний дню працівників архівних установ, у якому висвітлено діяльність Державного архіву Кіровоградської області


24 грудня 2020 року

У Державному архіві Кіровоградської області відбулося традиційне покладання квітів до пам'ятної дошки В'ячеславу Чорноволу на корпусі №2 архіву з нагоди чергової річниці від Дня народження видатного громадського і політичного діяча, Героя України

24 грудня 2020 року

24 грудня 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ, інструкції з діловодства, положення про архіви та експертні комісії установ ‒ джерел комплектування архіву та архівних відділів райдержадміністрацій і міських рад.

23 грудня 2020

Державний архів Кіровоградської області презентує новостворену рубрику "У буденній роботі", яка буде постійно висвітлювати діяльність архіву. Напередодні професійного свята архівістів пропонуємо переглянути віртуальний фотоальбом "Один день із життя архіву".

22 грудня 2020 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, на якому було схвалено План розвитку архівної справи в області на 2021 рік та План-звіт організаційної роботи архіву на 2021 рік, розглянуто питання стану забезпечення інформаційного наповнення і підтримку вебсайту архіву. За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення.

17 грудня 2020 року

До розділу «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

13 грудня 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документамии про Андрія Юрійовича Тобілевича,онука видатного українського драматурга І.К.Карпенка-Карого (Тобілевича), засновника державного заповідника-музею І.К.Карпенка-Карого “Хутір Надія”, заслуженого діяча культури України до 105-річчя від дня його народження.

07 грудня 2020 року

До розділу «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» додано архівні документи з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування:

07 грудня 2020 року

06 грудня 2020 року

05 грудня 2020 року

01 грудня 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Анатолія Михайловича Кривохижу, українського культурного діяча і педагога, засновника заслуженого ансамблю танцю України «Ятрань» і академічного театру народної музики, пісні і танцю «Зоряни», почесного громадянина міста з нагоди відзначення його 95-річчя.

27 листопада 2020 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

27 листопада 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко та провідний науковий співробітник відділу археографії, виставкової діяльності та роботи з користувачами читальних залів, к.і.н. В. Колєчкін взяли участь у тематичній телерадіопередачі «Радіодень» на каналі UA: Кропивницький, присвяченій архівним документам з історії голодоморів в Україні.

27 листопада 2020 року

У розділі «Документальні виставки online» розміщено виставку архівних документів і матеріалів «Голод 1921-1923 рр. на теренах Центральноукраїнського регіону» (до Дня пам'яті жертв голодоморів).

26 листопада 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено описи справ постійного зберігання на документи особового походження та книжкову колекцію Базилевського В.О. – українського письменника, поета, літературного критика, перекладача, лауреата Державної премії України імені Т.Г. Шевченка (1996 р.); схвалено перелік видань, що надійшли до Довідково-інформаційного фонду архіву. На засіданні також схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ, інструкції з діловодства, положення про архіви та експертні комісії установ ‒ джерел комплектування архіву та архівних відділів райдержадміністрацій і міських рад.

23 листопада 2020 року

Інтернет-видання "Рідний край" опубліковакувало інтерв'ю директора Державного архіву Кіровоградської області Олега Бабенка: "Державному архіву Кіровоградської області - 95".

Посилання у змі

23 листопада 2020 року

Інтернет-видання "З перших уст" опубліковакувало інтерв'ю директора Державного архіву Кіровоградської області Олега Бабенка: "До натхненної праці спонукають 95 років функціонування Державного архіву Кіровоградської області".

Посилання у змі

20 листопада 2020 року

В новинах телеканалу "Вітер" Центральноукраїнського бюро новин, вийшов сюжет: 95-річчя відсвяткував Державний архів Кіровоградської області.

20 листопада 2020 року

Державним архівом Кіровоградської області підготовлено та розміщено в холі корпусу №1 інформаційний стенд «Україна – територія гідності і свободи». Представлені архівні документи і матеріали, пов’язані з боротьбою за права, свободи, незалежність нашої держави, стосуються подій в історії України: Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013-2014 рр.).

19 листопада 2020 року

До розділу «Публікації у пресі» додано нові матеріали:

18 листопада 2020 року

Розділ «Публікації у пресі» поповнено статтею журналіста Володимира Поліщука «Вони зберігають і передають історію нащадкам» про 95-річну історію Державного архіву Кіровоградської області, опубліковану на інформаційному ресурсі газети «21-й канал». Детальніше

17 листопада 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко та провідний науковий співробітник відділу археографії, виставкової діяльності та роботи з користувачами читальних залів, к.і.н.
В. Колєчкін взяли участь у тематичній теле-радіопередачі «Радіодень» на каналі UA: Кропивницький, присвяченій 95-річчю від дня заснування Державного архіву Кіровоградської області.

17 листопада 2020 року

В день 95-ти річчя Державного архіву Кіровоградської області відбулась зустріч співробітників архіву з Юрієм Тютюшкіним, відомим краєзнавцем, членом Національної спілки краєзнавців України. Під час зустрічі Юрій Тютюшкін передав до фондів Держархіву області документи пов’язані з життям і діяльністю двічі Героїв Соціалістичної праці Гіталова О.В., Шліфера Л.Й. та заслуженого архітектора України В.Є. Кривенка.

Детальніше

17 листопада 2020 року

До розділу «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» додано архівні документи з історії Державного архіву Кіровоградської області з нагоди відзначення 95-річчя від дня заснування установи:

17 листопада 2020 року

З нагоди відзначення 95-річчя від дня заснування Державного архіву Кіровоградської області презентовано виставку архівних документів та матеріалів «Архівний спадок минулого» та добірку видань Держархіву області. Представлені архівні документи та видання є історичним джерелом знань, які допомагають уявити минуле та заглянути в майбутнє.

Детальніше

12 листопада 2020 року

У заочно-дистанційному режимі відбулась VIІ науково-краєзнавча конференція «З минулого до майбуття», присвячена 95-річчю утворення Державного архіву Кіровоградської області та 95-річчю Національної спілки краєзнавців України.

|Програма конференції |Пресреліз|

11 листопада 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко та начальник відділу археографії, виставкової діяльності та роботи з користувачами читальних залів Т. Гончарова взяли участь у тематичній теле-радіопередачі «Радіодень» на каналі UA: Кропивницький.Тема розмови – «Державний архів Кіровоградської області на міжнародних конференціях» із циклу телепрограм, присвячених 95-річчю від дня заснування установи.

9 листопада 2020 року

У розділі «Документальні виставки online» розміщено добірку архівних документів і матеріалів «На стежинах до таїни Слова» з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

5 листопада 2020 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися: перелік архівних документів та матеріалів до онлайн добірки, присвяченої Дню української писемності та мови; тематико-експозиційний план виставки архівних документів та матеріалів до Дня пам’яті жертв голодоморів та макет програми VII науково-краєзнавчої конференції «З минулого до майбуття», присвяченої 95-річчю утворення Державного архіву Кіровоградської області та 95-річчю Національної спілки краєзнавців України.

3 листопада 2020 року

До розділу «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» додано нові матеріали:

2 листопада 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко та начальник відділу археографії, виставкової діяльності та роботи з користувачами читальних залів Т. Гончарова взяли участь у тематичній теле-радіопередачі «Радіодень» на каналі UA: Кропивницький. Тема розмови – «Науково-видавнича діяльність Державного архіву Кіровоградської області» із циклу телепрограм, присвячених 95-річчю від дня заснування установи.

30 жовтня 2020 року

На засіданні колегії Державного архіву Кіровоградської області підведено підсумки роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у січні-вересні 2020 року. Розглянуто питання про стан охорони праці в Державному архіві Кіровоградської області.

29 жовтня 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу комісії у січні-вересні 2020 року; визначено строки зберігання виборчої документації, що має культурну цінність та відображає виборчі процеси на місцях. На засіданні також схвалено описи справ постійного зберігання на відеодокументи; схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ, інструкції з діловодства, положення про архіви та експертні комісії установ ‒ джерел комплектування архіву та архівних відділів райдержадміністрацій і міських рад.

28 жовтня 2020 року

76-й рік поспіль ми відзначаємо День визволення України від нацистських окупантів. Ця подія навіки увійшла героїчною сторінкою в історію нашого багатостраждального, проте непереможного народу.

У розділі«Документальні виставки online» розміщено виставку архівних документів і матеріалів «Це теж був фронт», приурочена зазначеній даті.

23 жовтня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко взяв участь у зустрічі "Марко Кропивницький і українська національна еліта", що відбулася в рамках роботи літературно-мистецької вітальні Меморіального музею Марка Кропивницького.

Детальніше

16 жовтня 2020 року

Державний архів Кіровоградської області та обласна організація Національної спілки краєзнавців України у співпраці видали випуск ХІІІ видання, що продовжується, «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України» за матеріалами VI наукової конференції із міжнародною участю «Кольори війни» (Друга світова війна 1939-1945 рр. в історії європейської цивілізації), яка відбулася 22 червня 2020 року. Видання презентував автор і головний редактор, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації НСКУ Олег Бабенко.

15 жовтня 2020 року

До рубрики «Нові надходження до бібліотеки Державного архіву Кіровоградської області» внесено перелік книг, які надійшли до Довідково-інформаційного фонду архіву протягом вересня 2020 року.

13 жовтня 2020 року

12 жовтня 2020 року

У розділі «Документальні виставки online» розміщено добірку архівних документів і матеріалів «З історії боротьби за незалежність України. Війська УНР в Єлисаветграді» (до Дня українського козацтва та Дня захисника України).

Пропонуємо переглянути одну з найбільш насичених подіями сторінок історії часів Української революції на території нинішньої Кіровоградської області.

09 жовтня 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Софію Віталіївну Тобілевич (Дитківську) , українську акторку, перекладачку, фольклористку, мемуаристку, дружину Карпенка-Карого, племінницю Зиґмунта Сераковського (одного з лідерів польського повстання 1863-го року) з нагоди 160-річчя від дня її народження.

7 жовтня 2020 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися переліки архівних документів та матеріалів до: онлайн добірок архівних документів і матеріалів «З історії боротьби за незалежність України. Війська УНР в Єлисаветграді» та до 160-річчя від дня народження фольклористки Софії Тобілевич; тематико-експозиційний план онлайн виставки «Це теж був фронт», присвяченої 76-й річниці визволення України від нацистських загарбників та макет чергового випуску науково-краєзнавчого збірника «Між Бугом і Дніпром».

30 вересня 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими архівними документами і матеріалами про Костянтина Йосиповича Параконьєва, актора, режисера, Народного артиста України, Лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка.

29 вересня 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому прийнято рішення про включення до списку джерел комплектування архіву КЗ «Обласний ресурсний центр з питань допомоги учасникам антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам» та виключення зі списку Кіровоградської митниці Державної фіскальної служби України. На засіданні також схвалено описи справ постійного зберігання на книжкову колекцію «Бібліотека В. Базилевського», фото- та фонодокументи; схвалено та погоджено описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ ‒ джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

29 вересня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у презентації книг Ніни Бабанської «Золоті стежини Кіровоградщини» та «Крилаті скарби Кіровоградщини», яка відбулась у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

|Детальніше|

28 вересня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко та начальник відділу археографії, виставкової діяльності та роботи з користувачами читальних залів ДАКО Т.Гончарова взяли участь у І-х музейних читаннях, присвячених 180-й річниці від дня народження М. Кропивницького, 175-й річниці від дня народження І. Тобілевича та 50-й річниці Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Організатор заходу відділ обласного краєзнавчого музею – Меморіальний музей М. Л. Кропивницького. Зазначені читання започатковують проєкт "Марко Кропивницький і театральне мистецтво - Україні та українцям", співорганізаторами якого є також Державний архів Кіровоградської області, обласні організації національної спілки краєзнавців України та Українського товариства охорони пам`яток історії та культури.

|Детальніше| |Програма|

24-25 вересня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області взяв дистанційну участь у Міжнародній конференцї «Архівні дослідження, джерела дослідження - тенденції і виклики», яка відбулась в м. Тбілісі (Грузія). Тема виступу на конференції «Підсумки архівних студій комплексу документів про будівництво Кременчуцької ГЕС».

|Детальніше| Програма конференції |Презентація|

23 вересня 2020 року

До розділу «Тематичні видання, статті, альбоми і фільми» рубрики «Архівна юдаїка та Голокост у Центральноукраїнському регіоні» додано статтю
П. Кизименка «Євреї в Єлисаветграді».

23 вересня 2020 року

У розділі«Документальні виставки online» розміщено віртуальний інформаційно-просвітницький проєкт «КРОКУЮЧИ ДО ЮВІЛЕЮ. 50-ти річчя Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».

22 вересня 2020 року

З нагоди відзначення Дня партизанської слави розділ «Пам'ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939 – 1945 рр.» поповнено новими фотодокументами:

  • Фото.Похорони командира партизанського з'єднання ім. Ворошилова Іллі Діброви, який загинув на території Чехословаччини.
  • Фото.Біля могили комісара партизанського загону ім. Ворошилова Боєвця П.І., який загинув восени 1942 р.

18 вересня 2020 року

Вийшла тематична теле-радіопередача «Радіодень» на телеканалі «UA: Кропивницький», у якій взяли участь співробітники Державного архіву Кіровоградської області Андрій Кривуляк та Вадим Колєчкін. Тема розмови «Історія виборчого процесу на Кіровоградщині».

17 вересня 2020 року

В рамках Краєзнавчих студій в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація виставки однієї фотографії “Маруся Нікіфорова: міфи та реальність”. На заході було представлено фото з колекції В. Постолатія, на якому могло бути зображено Марусю Нікіфорову, легендарну анархістку часів Української революції 1917-1921. У заході взяв участь провідний науковий співробітник ДАКО, кандидат історичних наук Вадим Колєчкін.

17 вересня 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю». поповнено новими документами про Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого),українського письменника, драматурга, актора, одного з корифеїв українського побутового театру з нагоди 175-ї річниці від дня його народження.

16 вересня 2020 року

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбувся захід із вшанування пам’яті українського актора та режисера Костянтина Параконьєва, в якому взяв участь науковий співробітник відділу археографії, виставкової діяльності та роботи з користувачами читальних залів, к.і.н. В. Колєчкін, який ознайомив присутніх із документами фонду особового походження К. Параконьєва, що зберігається в Державному архіві Кіровоградської області.

Детальніше

11 вересня 2020 року

Директор Державного архіу кіровоградської області О.Бабенко дистанційно взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Ріки Степової України: екологічна історія».

Програма конференції

10 вересня 2020 року

До розділу «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» додано нові матеріали:

10 вересня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими описами фондів "Управління Комітету Державної безпеки при Раді Міністрів УРСР" по Кіровоградській області» ФП: 1, оп. (1,2); 2, оп. (1,2,3,4,5); 3, оп. (1,2,4,5); 4, оп. (1,2,3,4,5,6,8,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35); 5, оп. (1,2,3,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41)

09 вересня 2020 року

В новинах «UA: Кропивницький» вийшов сюжет про зберігання архівних документів у корпусі № 2 Державного архіву Кіровоградської області.

09 вересня 2020 року

Вийшла тематична теле-радіопередача «Радіодень». Тема розмови «Діяльність Державного архіву Кіровоградської області щодо використання архівної інформації» (до 95-річчя Державного архіву Кіровоградської області), у якій взяли участь директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко та начальник відділу археографії, виставкової діяльності та роботи з користувачами читальних залів Тетяна Гончарова.

8 вересня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими описами фондів "Управління Комітету Державної безпеки при Раді Міністрів УРСР" по Кіровоградській області» ФП: 12, оп. 1; 13, оп. 1; 14, оп. 1; 14, оп. 2; 28, оп. 1; 32, оп. 1; 35, оп. 1; 36, оп. 1; 37, оп. 1; 38, оп. 1; 39, оп. 1; 40, оп. 1; 42, оп. 1; 43, оп. 1; 45, оп. 1; 46, оп. 1; 47, оп. 1; 49, оп. 1; 50, оп. 1; 51, оп. 1; 52, оп. 1; 53, оп. 1; 54, оп. 1; 56, оп. 1; 59, оп. 1; 61, оп. (1, 3, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41); 62, оп. (1, 2, 3, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 38, 39, 40, 41, 42); 63, оп. (1, 2, 3, 11, 25, 26, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 46, 47); 65, оп. (1, 2, 3, 6, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48; 67, оп. (21, 37, 39, 40, 41, 42, 43, 44);

8 вересня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 5. спр. 101-200), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

3 вересня 2020 року

До рубрики «Нові надходження до бібліотеки» Державного архіву Кіровоградської області внесено перелік книг, які надійшли до Довідково-інформаційного фонду архіву протягом лютого-серпня 2020 року.

2 вересня 2020 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися переліки архівних документів та матеріалів до онлайн добірки, присвяченої 175-й річниці від дня народження І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) та віртуального інформаційно-просвітницького проєкту «Крокуючи до ювілею. 50-ти річчя Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» та макет чергового випуску науково-краєзнавчого збірника «Між Бугом і Дніпром».

2 вересня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 5. спр. 1-100), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

1 вересня 2020 року

У розділі«Документальні виставки online» розміщено виставку архівних документів і матеріалів «День знань на сторінках місцевої періодики». Вітаємо всіх учнів, вчителів, студентів і викладачів з новим навчальним роком!

31 серпня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 901-969), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

28 серпня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 801-900), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

28 серпня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено добірку архівних документів і матеріалів «Вільні духом» до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

27 серпня 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому прийнято рішення про включення до списку джерел комплектування архіву управління молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та управління інвестиційної діяльності та туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації. На засіданні також схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ ‒ джерел комплектування Державного архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад; інструкції з діловодства, положення про архів, положення про експертні комісії установ – джерел комплектування Держархіву області.

27 серпня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 701-800), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

26 серпня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 601-700), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

21 серпня 2020 року

21 серпня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено виставку архівних документів «З вірою у майбутнє України» до 29-ї річниці незалежності України.

14 серпня 2020 року

До розділу «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» додано нові матеріали:

07 серпня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 501-600), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

06 серпня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко взяв участь у тематичній теле-радіопередачі «Радіодень» на каналі UA: Кропивницький. Тема розмови – «Що таке архів і як він працює» із циклу телепрограм, присвячених 95-річчю від дня заснування Державного архіву Кіровоградської області.

06 серпня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 401-500), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

05 серпня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у вечорі пам’яті з нагоди 85-річчя від дня народження письменника-земляка Віктора Погрібного, який організували і провели Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка, молодіжний літературний клуб «Ліра», обласна організація Національної спілки письменників України, літературне об’єднання «Парус» та обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького.

Детальніше..

05 серпня 2020 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися переліки архівних документів та матеріалів до: добірки, присвяченої життю та діяльності Погрібного Віктора Олексійовича, поета, публіциста, заслуженого журналіста України; виставки до 29-ї річниці з Дня проголошення незалежності України та інформаційного стенду до Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

04 серпня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 301-400), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

03 серпня 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Віктора Олексійовича Погрібного, поета, публіциста, журналіста з нагоди 85-ї річниці від дня його народження. .

03 серпня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 201-300), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

03 серпня 2020 року

У приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід, присвячений 85-річчю від дня народження Віктора Погрібного, за участю О.Чорноіваненко, голови Кіровоградської обласної ради, О.Бабенка, директора Державного архіву Кіровоградської області, представників обласного літературного об’єднання «Степ», яке Віктор Погрібний очолював майже п’ятдесят років..
Детальніше...

30 липня 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому прийнято рішення про включення до списку джерел комплектування архіву ДП «Агентство місцевих автомобільних доріг» та управління внутрішнього аудиту, фінансового контролю та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації. На засіданні також схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ ‒ джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

30 липня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 101-200), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

29 липня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими описамифондів Управління Комітету Державної безпеки при Раді Міністрів УРСР по Кіровоградській області» ФП: 1802, 1805, 1806, 1809, 1915, 1919, 1922, 1934, 1945, 1946, 1952, 1953, 1955, 1957, 1959, 1960, 1961, 1963, 1980, 1987, 2136, 2182, 2186, 2188, 2191, 2194, 2195, 2196, 2198, 2201, 2204, 2209, 2217, 2220, 2226, 2227, 2231, 2232, 2233, 2316, 2319, 2327, 2330, 2337, 2338, 2373, 2378, 2463, 2470, 2471, 2555, 2578, 2608, 2610, 2618, 2619, 2623, 2624, 2800, 2811, 2815, 2871, 2873, 2881, 2882, 2884, 2885, 2890, 2892, 2893, 2895, 2896, 2903, 2905, 2912, 2913, 2920, 2929, 2977, 3315, 3322, 3344, 3347, 3350, 3359, 3361, 3363, 3365, 3368, 3373, 3374, 3375, 3376, 3549, 3557, 3578, 3918, 3920, 3921, 3922, 3937, 4253, 4671, 4672, 4673, 4674, 4678, 4679, 4705, 4915, 4916, 4924, 4929, 4931, 4935, 4937, 5064, 5334, 5335, 5339, 5408, 5429, 5586, 5587, 5616, 5624, 5627, 5628, 5629, 5777, 5884, 5885, 5898.

29 липня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 4. спр. 1-100), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

28 липня 2020 року

В Музеї мистецтв відбувся непересічний захід - Урочиста академія «У світлі Володимирового Хрещення», приурочена 1032-й річниці хрещення Русі-України. Модератори заходу: директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко та єпископ Кропивницький і Голованівський Марк. На заході було вручено нагороди Православної Церкви України за вагомий внесок в розбудову української помісної церкви, які отримали Олег Бабенко і Віктор Білоус. ВІТАЄМО!

Детальніше...

28 липня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено добірку архівних документів і матеріалів «Православна Кіровоградщина» до Дня хрещення Русі – України.

23 липня 2020 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

21 липня 2020 року

на засіданні колегії Державного архіву Кіровоградської області підведено підсумки роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у І півріччі 2020 року. Розглянуто питання про стан виконавської дисципліни та пожежної безпеки в державних архівних установах області та архівних відділах міських рад; про стан роботи зі зверненнями громадян, стан дотримання чинного законодавства про державну службу та протидію корупції; стан роботи з перевіряння наявності документів; роботу читальних залів у Державному архіві Кіровоградської області.

20 липня 2020 року

До розділу «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» додано нові матеріали:

17 липня 2020 року

З нагоди відзначення Дня етнографа в Україні добірку «Рябков Павло Захарович» рубрики «Видатні особистості нашого краю» доповнено новими архівними документами:

  • Нотатки П.З. Рябкова з етнографії. ДАКО, Ф. 304, оп. 1, спр. 87, арк. 1-8
  • Нотатки П.З. Рябкова «Про гуцулів». 1910 р. ДАКО, Ф. 304, оп. 1, спр. 250, арк. 1-7.

16 липня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено виставку архівних документів і матеріалів «До 30-річчя Декларації про державний суверенітет України».

14 липня 2020 року

У рубриці «Архівна юдаїка та Голокост у Центральноукраїнському регіоні» розміщено статтю Віктора Білоуса «Одна из тысяч подобных» за матеріалами архівних слідчих справ, які зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області.

13 липня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у теле-радіопередачі «Радіодень» на UA: Кропивницький. Тема розмови - науковий колоквіум «Голокост як фактор трансформації колективної пам’яті, що відбувся у рамках конференції VI наукова конференція із міжнародною участю «Кольори війни» (Друга світова війна 1939-1945 рр. в історії європейської цивілізації).

09 липня 2020 року

У рубриці «Архівна юдаїка та Голокост у Центральноукраїнському регіоні» розміщено статтю Віктора Білоуса «Довідка для виховательки» за матеріалами слідчої справи № 4848-ФПД, яка зберігається у Державному архіві Кіровоградської області.

08 липня 2020 року

У липні виповнюється 140 років від дня народження видатного українського політика, письменника та художника, голови першого уряду Української Народної Республіки Володимира Кириловича Винниченка. Державний архів Кіровоградської області пропонує переглянути добірку архівних документів до цієї ювілейної дати, яку розміщено у рубриці «Видатні особистості нашого краю».

07 липня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко та член науково-методичної ради архіву, заступник головного редактора архівного збірника "Між бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України" В.Білоус взяли участь у презентації книги «Колекціонер Бабанський. Історія одного життя», що відбулася в галереї «Єлисаветград». У виданні використано документи Державного архіву Кіровоградської області з фонду особового походження "Бабанський Ігор Тихонович (01.07.1923р.-07.07.1992р.) - педагог, методист, краєзнавець, природознавець, еколог, теоретик та практик трудового навчання молоді".
Детальніше...

07 липня 2020 року

До розділу «Пам'ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939 – 1945 рр.» додано нові матеріали:

03 липня 2020 року

Цього року виповнюється 160 років від дня народження педагога, етнолога, фольклориста та археолога Володимира Миколайовича Ястребова. Державний архів Кіровоградської області підготував добірку архівних документів до ювілейної дати та розмістив її у рубриці «Видатні особистості нашого краю».

27 червня 2020 року

У новинах «UA: Кропивницький» вийшов сюжет про презентацію виставки документів "Створення Конституції України", що відкрилася у Державному архіві Кіровоградської області.

26 червня 2020 року

З нагоди 80-річчя від Дня народження Миколи Олексійовича Сухомлина Державний архів Кіровоградської області підготував добірку архівних документів і матеріалів про його державну та громадську діяльність, яку розміщено у рубриці «Видатні особистості нашого краю» веб-сайту архіву.

З води і роси, шановний Миколо Олексійовичу!

26 червня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено добірку архівних документів і матеріалів «До Дня Конституції України».

26 червня 2020 року

23 червня 2020 року

Директор Державного архіву Кіролвоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь у мітингу-реквіємі, присвяченому відкриттю пам’ятної дoшки закатoваним радянським військовополоненим під час окупації обласного центру гітлерівцями в роки Другої світової війни.
Детальніше...

23 червня 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено опис справ постійного зберігання Колекції матеріалів з історії Революції Гідності та проведення антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил); схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ ‒ джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

23 червня 2020 року

22 червня 2020 року

У дистанційному режимі відбулась VI наукова конференція із міжнародною участю «Кольори війни» (Друга світова війна 1939-1945 рр. в історії європейської цивілізації), організована Кіровоградською обласною державною адміністрацією, Державним архівом Кіровоградської області, Кіровоградською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, Центральноукраїнським національним технічним університетом, КУ «Кіровоградське обласне відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України». Оргкомітет конференції перейшов до наступного етапу роботи – упорядкування матеріалів за підсумками конференції, які будуть опубліковані в спеціальному випуску видання, що продовжується, «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України»

|Програма конференції|

|Прес реліз|

22 червня 2020 року

Вийшла тематична теле-радіопередача "Радіодень" присвячена VI науковій конференції із міжнародною участю "Кольори війни" (Друга світова війна 1939-1945 рр. в історії європейської цивілізації), у якій взяли участь директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко та провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області Вадим Колєчкін.

22 червня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено виставку "Шлях солдата" присвячену 79-річчю початку радянсько-німецької війни 1941-1945 рр.

19 червня 2020 року

Експедиція Державного архіву Кіровоградської області відвідала у с.Глеваха на Київщині нашого видатного земляка - лауреата Шевченківської премії ВОЛОДИМИРА БАЗИЛЕВСЬКОГО. Класик сучасної української літератури передав чергову партію книг різних авторів, а також документів з власного архіву для поповнення колекції друкованих видань "Бібліотеки-кабінету Володимира Базилевського" та свого Ф.П - особовог,по.одже, у Державному архіві Кіровоградської області.
Детальніше...

17 червня 2020 року

Рубрику «Наші консультації» поповнено відомостями про місцезнаходження документів, що використовуються при виконанні звернень та запитів фізичних і юридичних осіб.

16 червня 2020 року

До рубрики «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» додано нові матеріали:

9 червня 2020 року

До Міжнародного дня архівів у новинах «UA: Кропивницький» вийшов сюжет про роботу Державного архіву Кіровоградської області.

9 червня 2020 року

5 червня 2020 року

Державний архів Кіровоградської області у рамках участі в Міжнародному тижні архівів долучився до проєкту Міжнародної ради архівів «Розширення можливості проінформованості суспільства», розмістивши у блозі International Council on Archives свій інформаційно-просвітницький проєкт «Історія життя архіву, або доторкнись і дізнайся», створений з нагоди 95-ти річчя установи.

4 червня 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Марію Садовську-Барілотті (дівоче прізвище Тобілевич), співачку та драматичну артистку, з нагоди 165-ї річниці від дня її народження.

28 травня 2020 року

До Всеукраїнського дня краєзнавства у розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено добірку архівних документів і матеріалів «Згадаймо відомих дослідників історії рідного краю».

28 травня 2020 року

28 травня 2020 року

членами ЕПК розглянуто описи справ постійного строку зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій і міських рад.

28 травня 2020 року

27 травня 2020 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

25 травня 2020 року

З нагоди відзначення Дня філолога в Україні добірку «Куценко Леонід Васильович» рубрики «Видатні особистості нашого краю» доповнено новими архівними документами:

24 травня 2020 року

Щиро вітаємо д.і.н, професора Василя Михайловича ОРЛИКА - члена колегії Державного архіву Кіровоградської області, голову науково-експертної ради Архіву - нашого безкорисливого багаторічного друга і порадника, партнера і співавтора більшості наших дослідницьких і видавничих проектів з ювілеєм та присвоєнням йому звання Почесний краєзнавець України.

22 травня 2020 року

У розділі «Видатні особистості нашого краю» добірку «Кропивницький Марко Лукич» доповнено новими архівними документами з нагоди 180-річчя від дня народження одного із засновників українського професійного театру.

21 травня 2020 року

До 180-річчя від дня народження М.Л. Кропивницького , драматурга, актора, режисера, фундатора українського професійного театру оновленний тематичний інформаційний стенд, який розміщено у розділі «Документальні виставки on-linе».

15 травня 2020 року

З нагоди Дня науки в Україні на веб-сайті Державного архіву Кіровоградської області (розділ "Публікації на порталі") розміщено електронну версію першого випуску нового серійного видання: Студії з історії Центральної України. Випуск І: Державний архів Кіровоградської області у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях (2013–2019): Збірник статей та матеріалів. [Кол. авт.: Оксана Бабенко, Олег Бабенко, Роман Базака та ін.] / Упоряд.: Оксана Бабенко, Олег Бабенко, Тетяна Гончарова, Вадим Колєчкін, Василь Орлик / – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2020. – 374 с. ISBN: 978-966-130-166-4 (серія) ISBN: 978-966-130-167-1

Посилання для завантаження

13 травня 2020 року

Відбулася I Міжнародна наукова конференція «Археологія, інформаційна, бібліотечна та архівна справа: актуальні проблеми науки та освіти», організована й проведена кафедрою суспільних наук, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського Національного технічного університету в онлайн режимі. У конференції взяли участь шість співробітників архіву.Співорганізатори конференції є: кафедра загальної історії Університету в Білостоку (Білосток, Польща), Музей Кароля І (Браїла, Румунія), Кагульський державний університет ім. Б. П. Хашдеу (Молдова), Державний архів Кіровоградської області та Кіровоградська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Програма конференції

08 травня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено інформаційний стенд до 75-річчя від дня перемоги над нацизмом у Європі.

Докладніше...

08 травня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у тематичній теле-радіопередачі "Радіодень" на каналі UA: Кропивницький. Тема розмови - День пам'яті і примирення, переддень Дня перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні.

07 травня 2020 року

7 травня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 901-1004), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

07 травня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено інформаційний стенд до 180-річчя від дня народження М.Л. Кропивницького, драматурга, актора, режисера, фундатора українського професійного театру.

Докладніше...

6 травня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 801-900), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

5 травня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 701-800), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

4 травня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 601-700), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

30 Квітня 2020 року

членами ЕПК розглянуто описи справ постійного строку зберігання та з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, інструкції з діловодства, номенклатури справ установ – джерел комплектування архіву та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій і міських рад.

29 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 501-600), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

28 квітня 2020 року

Рубрику «До 95-річчя Державного архіву Кіровоградської області» доповнено документами

28 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 401-500), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

27 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 301-400), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

24 квітня 2020 року

До рубрики Кіровоградська область: сторінки історії у документах

24 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 201-300), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

23 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 101-200), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

22 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 3. спр. 2-100), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

21 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 901-1012), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

17 квітня 2020 року

16 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 801-900), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

15 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 701-800), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

14 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 601-700), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

13 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 501-600), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

10 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 401-500), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

9 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 301-400), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

07 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 201-300), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

03 квітня 2020 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

03 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 101-200), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

02 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 2. спр. 1-100), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

01 квітня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 1. спр. 901-1002), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

01 квітня 2020 року

Рубрику «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» поповнено архівними документами, які розміщено у розділі «Період українізації кінця 1920-х – початку 1930-х років на терені нинішньої Кіровоградщини».

30 березня 2020 року

Державний архів Кіровоградської області оглошує про проведення 22 червня 2020 року VI наукової конференції із міжнародною участю «Кольори війни» (Друга світова війна 1939-1945 рр. в історії європейської цивілізації)


|Інформаційне повідомлення|

30 березня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 1. спр. 801-900), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

27-28 березня 2020 року

у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара у дистанційному режимі відбулася ІІ Міжнародна наукова конференціїя «Освіта і наука у мінливому світі: проблеми та перспективи розвитку», у якій взяли участь співробітники Державного архіву Кіровоградської області. За результатами конференції опубліковано збірник матеріалів, у якому вміщено науковий доробок архівістів.

27 березня 2020 року

До Всесвітнього дня історика та Дня філолога в Україні до рубрики "Публікації на порталі" доданий збірник Філологічні та історико-архівні студії / В.Б. Білоус, В.В. Білоус, С.А. Семенюк, О.А. Бабенко, О.О. Бабенко; упорядник О.О. Бабенко. – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2019. – 312 с.

27 березня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 1. спр. 701-800), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

26 березня 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ ‒ джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

26 березня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 1. спр. 601-700), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

25 березня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини (Ф.П - 5907, оп. 1. спр. 501-600), вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

24 березня 2020 року

Рубрику «Електронний архів» доповнено оцифрованими фільтраційними справами на громадян Кіровоградщини, вивезених на примусові роботи до Німеччини та інших країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни (фонд «Управління служби національної безпеки України по Кіровоградській області»).

23 березня 2020 року

Державним архівом Кіровоградської області продовжується робота з наповнення рубрики «Електронний архів». Розділ «Описи справ» доповнено оцифрованими описами справ дорадянського періоду.

19 березня 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Костянтина Йосиповича Параконьєва, українського радянського актора і режисера театру, кіноактора, Народного артиста України, Лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка, з нагоди
100-ї річниці від дня його народження.

18 березня 2020 року

Побачив світ черговий випуск збірника «Історичний архів. Наукові студії», у якому опубліковано статтю «Єлисавет(град) під владою директорії УНР (листопад 1918 – лютий 1919 року)» (автор Олег Бабенко, директор Державного архіву Кіровоградської області) та статтю «Протоколи засідань Єлисавет(град)ської міської думи 1917–1918 рр. у системі джерел з історії української революції в місті» (автор Вадим Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів, кандидат історичних наук).

16 березня 2020 року

Опубліковано збірник "Зброярня: історія розвитку озброєння та військової техніки", у якому розміщенно матеріали О.Бабенко (у співавторстві з М.Медведем) "Мінування Кіровограда німецькими окупантами при відступі у січні 1944 року".

13 березня 2020 року

Довідково-інформаційний фонд Державного архіву Кіровоградської області поповнився вельми цікавим і ґрунтовним виданням - результатом клопіткої роботи п. Юлії Прокоп з досліджень архівної юдаїки. Щиро вдячні п.Юлії за щедрий подарунок і активну громадську позицію - небайдужість до питань розвитку архівної справи! Щедрого Вам і надалі, шановна Юліє Віталіївно, ужинку на дослідницькій ниві й усіх життєвих гараздів!

12 березня 2020 року

У рамках угоди про співпрацю між Державним архівом Кіровоградської області та Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» архів з робочим візитом відвідали завідувач філіалу «Холодний Яр» НІКЗ «Чигирин» Богдан Легоняк та м.н.с. Віта Макарюк.

11 березня 2020 року

Довідково-інформаційний фонд Державного архіву Кіровоградської області поповнився бібліотекою друкованих та відеоматеріалів з питань Голокосту та Іудаїки, переданих Міжнародною школою вивчення Голокосту, Яд Вашем, Ізраїль директору архіву О.Бабенку за результатами його участі в семінарі для українських педагогів, музейників та архівістів.

11 березня 2020 року

Сьогодні у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області (вул. Чорновола, 1-Г) відбулося чергове засідання Обласної комісії з питань реабілітації жертв політичних репресій.

11 березня 2020 року

В етері телеканалу ICTV в сюжеті, присвяченому Л.Троцькому використано документи Державного архіву Кіровоградської області та частину інтерв'ю головного археографа Державного архіву Кіровоградської області Вадима Колєчкіна.

06 березня 2020 року

27 лютого 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко узяв участь у науково-практичній конференції «Зброярня: історія розвитку озброєння та військової техніки», яка відбулася у Національній академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

27 лютого 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому схвалено опис справ постійного зберігання на документи особового походження Шевченка С.І. – кандидата історичних наук, доцента Кіровоградського педагогічного державного університету імені В. Винниченка, краєзнавця, лауреата обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова; схвалено та погоджено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ ‒ джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

27 лютого 2020 року

Головний археограф відділу археографії та використання документів, кандидат історичних наук Вадим Колєчкін взяв участь у презентації книги Бориса Шевченка «Велика Виска та її околиці. Історія від найдавніших часів до сучасності». Захід відбувся в ОУНБ ім. Д. Чижевського. Джерельною базою видання є документи Державного архіву Кіровоградської області.

Докладніше...

27 лютого 2020 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

24 лютого 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко узяв участь у Семінарі для українських педагогів, музейників та архівістів, який відбувся в Міжнародній школі вивчення Голокосту, Яд Вашем, Ізраїль.

20 лютого 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-linе» розміщено виставку архівних документів «Герої не вмирають – просто йдуть з Майдану – в небо», присвячену вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

19 лютого 2020 року

Рубрику сайту «Видатні особистості нашого краю» поповнено новими документами про Мелетія Карповича Крижановського, педагога, засновника Єлисаветградської 4-класної чоловічої гімназії, з нагоди 170-ї річниці від дня його народження.

17 лютого 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко бере участь у семінарі для українських освітян, музейників та архівістів, що проводиться у Яд Вашем (Ізраїль). У меморіалі «Долина знищених громад» в Яд Вашем на одній із ділянок вшановано пам’ять знищених під час Голокосту євреїв, що мешкали на території Кіровоградщини.

17 лютого 2020 року

До довідково-інформаційного фонду Державного архіву Кіровоградської області надійшов 25-й випуск фахової збірки Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка "Наукові записки. Серія: Історичні науки", до якого увійшли статті:

15 лютого 2020 року

У літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького пройшли ХІІІ обласні літературно-краєзнавчі читання «Осяяні талантами», присвячені 180-річчю від дня народження М.Л. Кропивницького та 175-річчю від дня народження І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого), в яких взяли участь Л. Маренець, заступник директора – головний зберігач Державного архіву Кіровоградської області та В. Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів, к.і.н.

|Програма|

14 лютого 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О. Бабенко взяв участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України.

Докладніше...

14 лютого 2020 року

Державним архівом Кіровоградської області в холі корпусу № 1 підготовлено та розміщено інформаційний стенд до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Серед представлених копій архівних документів – списки та фото воїнів, уродженців Кіровоградщини, які проходили службу в ДР Афганістан, публікації місцевої преси, присвячені складній темі афганської війни та пам’яті загиблих краян.

12 лютого 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко в ефірі «Вечірньої студії UA: Українське радіо. Кропивницький» розповів про видання: «Історичний календар Кіровоградщини на 2020 рік. Люди. Події. Факти» Володимира Боська, сьому книгу науково-документальної серії "Реабілітовані історією. Кіровоградська область" та IV випуск альманаху «Інгульський Степ».


<

11 лютого 2020 року

Відбулася презентація сьомої книги науково-документальної серії "Реабілітовані історією.Кіровоградська область" матеріали якої висвітлюють трагічні події в історії українського селянства - розкуркулення. У заході взяли участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, заступник голови обласної державної адміністрації Тетяна Волинець та громадськість міста Кропивницького.

Докладніше...

10 лютого 2020 року

Відбулося засідання науково-методичної ради, на якому розглядалися текст доповіді «Роки боротьби» червоних партизанів 1917-1937 рр.», підготовленої до участі в ХІІІ щорічних літературно-краєзнавчих Куценківських читаннях, перелік архівних документів та матеріалів до інформаційного стенду, присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведенню військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, матеріали презентації сьомої книги багатотомного видання «Реабілітовані історією. Кіровоградська область» (підготовленої у співпраці з Комунальною установою «Кіровоградське обласне відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України»).

07 лютого 2020 року

Багаторічний друг та партнер Державного архіву Кіровоградської області Сергій Фазульянов передав до започаткованої раніше колекції документів нові архівні матеріали, серед яких оригінальні документи періоду Других визвольних змагань.

Докладніше...

06 лютого 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко провів презентацію «Історичного календаря Кіровоградщини на 2020 рік. Люди. Події. Факти» Володимира Боська. Захід відбувся в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

06 лютого 2020 року

Рубрику «Кіровоградська область: сторінки історії у документах» поповнено статтею Н.Мокряк «Учні Карлівської школи відновлюють німецький цвинтар» (відновлення членами краєзнавчого гуртка Карлівського НВО цвинтаря перших німців-колоністів).

06 лютого 2020 року

Відбулося засідання колегії Державного архіву Кіровоградської області, присвячене підведенню підсумків роботи державних архівних установ області, архівних відділів міських рад у 2019 році та пріоритетним завданням галузі на 2020 рік.

Докладніше...

05 лютого 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко провів зустріч з учнями комунального закладу «Карлівське навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» у корпусі № 2 архіву (вул. Чорновола, 1-г). Під час зустрічі учням проведено екскурсії по експозиціям кімнати-музею «Пам’яті репресованих радянською владою», меморіальної кімнати-музею Миколи Смоленчука та «Кабінету-бібліотеки Лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка Володимира Базилевського».

Докладніше...

31 січня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко на урочистостях з нагоди вручення Літературної премії імені Євгена Маланюка (в ОУНБ імені Д.Чижевського) висловив слова вдячності одному з цьогорічних її Лауреатів, класикові сучасної української літератури, Шевченківському Лауреату Володимиру Олександровичу Базилевському за безцінний подарунок - бібліотеку та особисті документи, що стали основою для створення "Кабінету-бібліотеки В.Базилевського" та фонду його особового походження у Державному архіві Кіровоградської області.

Докладніше...

30 січня 2020 року

Відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області, на якому заслухано звіт про роботу ЕПК архіву у 2019 році та затверджено план роботи комісії на поточний рік, погоджено та схвалено описи справ постійного строку зберігання, з кадрових питань (особового складу); акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ; номенклатури справ установ ‒ джерел комплектування архіву області та архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад.

29 січня 2020 року

Колектив Державного архіву Кіровоградської області узяв участь в урочистостях з вшанування пам’яті Героїв Крут

27 січня 2020 року

У головних новинах Кіровоградщини, на каналі CBNews вийшов сюжет про захід який проведенно у Державному архіві Кіровоградської області до Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту.


27 січня 2020 року

У межах відзначення 76-ї річниці визволення міста Кіровоград від нацистської окупації головний археограф Державного архіву Кіровоградської області, к.і.н. Колєчкін Вадим Петрович взяв участь у записі радіо-передачі Н.Сметанко присвяченій річниці визволення. Темою передачі стало протистояння кращих радянських і німецьких пілотів-винищувачів у січні 1944 р.


27 січня 2020 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація інформаційно-просвітницького проекту «Архівна юдаїка та Голокост у Центральноукраїнському регіоні».

Докладніше... |посилання у ЗМІ|посилання у ЗМІ|

27 січня 2020 року

У розділі "Архівна юдаїка та Голокост у Центральноукраїнському регіоні" розміщено віртуальний фотоальбом "Забуттю не підлягає: часу не подолати нашого болю" (до Дня пам'яті жертв Голокосту).

22 січня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О. Бабенко узяв участь у засіданні регіональної комісії з реабілітації при Кіровоградській обласній державній адміністрації, що відбулася у Корп. №2 архіву. Для членів комісії проведено тематичну екскурсію по кімнаті-музею «Пам’яті жертв комуністичного тоталітарного режиму».

22 січня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко разом з працівниками архіву взяли участь в урочистому мітингу з нагоди відзначення Дня Соборності України. Учасники урочистих заходів поклали квіти до пам’ятних знаків на площі Героїв Майдану, до пам’ятників Т.Шевченку, В.Винниченку та Б.Хмельницькому.

Архівні матеріали з фондів ДАКО: | Документ №1 | Документ №2 |

21 січня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко розповів у програмі "Радіодень" на каналі UA: Кропивницький про ХІІІ Літературно-краєзнавчі Куценківські читання, які відбудуться 15 лютого 2020 р. у Міському літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого.

Докладніше...

17 січня 2020 року

Головний археограф Державного архіву Кіровоградської області В.Колєчкін взяв участь у презентації книги Володимира Поліщука та Сергія Невесьолова «Коли реклама мала власні імена. Нариси з історії Єлисаветградської реклами». Джерельною базою видання є документи Державного архіву Кіровоградської області.

Докладніше...

16 січня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області О.Бабенко взяв участь у презентації книги «Роки боротьби 1917 – 1922 на Єлисаветчині. Рік 1918. У вирі революцій. Книга друга». Джерельною базою видання є документи Державного архіву Кіровоградської області.

Докладніше...

16 січня 2020 року

Державним архівом Кіровоградської області в холі корпусу № 1 підготовлено та розміщено інформаційний стенд, присвячений українським «кіборгам» – оборонцям Донецького аеропорту в 2013-2014 роках. 242 дні оборони стратегічного об’єкту вписані трагічними та водночас наповненими самопожертвою, героїзмом сторінками боротьби сучасної України за незалежність та територіальну цілісність. Серед тих, хто першими вступили на захист ДАПу від російських окупантів та понесли непоправні втрати серед особового складу, були військовослужбовці 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго, дислокованого в обласному центрі. Командирові полку, відповідно до Указу Президента України, 12 лютого 2015 року присвоєно високе звання Героя України.

10 січня 2020 року

Директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко взяв участь у засідання робочої групи зі створення меморіального комплексу на місці останнього бою отамана Холодного Яру Чорного Ворона, що відбулося у приміщенні Громадського офісу при облдержадміністрації.

Докладніше...

10 січня 2020 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області духовенству Кропивницької єпархії Православної Церкви України була презентована виставка архівних документів «Помісна церква в Українській Державі»
(до Першої річниці отримання Томосу про автокефалію).

08 січня 2020 року

З нагоди відзначення 76-ої річниці визволення міста Кропивницького від німецьких загарбників колектив Державного архіву Кіровоградської області взяв участь у покладанні квітів на Меморіальному комплексі «Фортечні вали».

Докладніше...

07 січня 2020 року

До рубрики «Пам`ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939-1945 рр.» додано нові матеріали:

06 січня 2020 року

У розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку архівних документів та матеріалів «Помісна церква в Українській Державі»
(до Першої річниці отримання Томосу про автокефалію).