Тел.: (0522) 37-31-10 E-mail: public@dakiro.kr-admin.gov.ua /
м. Кропивницький, вул. А. Корольова, 3, поштовий індекс 25030
Оберіть зручний розмір шрифта:

РОЗСЕКРЕЧЕННЯ АРХІВНИХ ДОКУМЕНТІВЗвітна інформація

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України від 05.07.2010 року № 1118 та наказу Держкомархіву України від 09.07.2010 року № 6/ДСК „Про перегляд грифів секретності МНІ та приведення їх у відповідність до вимог законодавства України” Держархівом області проводиться робота по уточненню грифів секретності документів архівних фондів.

До цієї роботи залучаються фахівці установ і організацій, документи яких зберігаються в Держархіві області.

За 2010 рік розсекречено 419 справ, у 2011 році скасовано гриф секретності 140 архівних справ, у 2012 році - 88 справ, у 2013 році - 44 справ.

У 2014 році робота з розсекречення архівних документів не планувалася.

Протягом 2015 року тривала робота Державного архіву Кіровоградської області з розсекречення документів, що знаходяться на державному зберіганні в Держархіві області. Режимно-секретним органом ДАКО здійснено низку передбачених чинними законодавчими актами у сфері охорони державної таємниці заходів, що дозволило у тісній співпраці із режимно-секретними органами відповідних установ і організацій зняти гриф обмеження доступу «Таємно» із 12 справ фондів різних фондоутворювачів, зокрема, Кіровоградського вищого льотного училища цивільної авіації (Кіровоградського льотно-штурманського училища цивільної авіації), виконавчого комітету Гайворонської районної Ради депутатів трудящих, Новопразького райвиконкому Кіровоградської області.

Крім того, Державний архів Кіровоградської області відповідно до положень ст.ст. 9, 13,14 Закону України «Про державну таємницю», Указу Президента України від 01 грудня 2009 року № 987 «Про Перелік посадових осіб, на яких покладається виконання функцій державного експерта з питань таємниць», п.п. 120, 127, 128 та 162 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939, Держархів області порушив клопотання перед державним експертом з питань таємниць, Головою Державної архівної служби України Барановою Т.І. про перегляд грифів секретності матеріальних носіїв секретної інформації, що були засекречені за часів колишнього СРСР і знаходяться на постійному зберіганні в Державному архіві Кіровоградської області. Переважну більшість зазначених документів становлять копії постанов та розпоряджень Ради народних комісарів СРСР та УРСР, ЦК КП(б)У, укази та постанови Президії Верховної Ради СРСР, постанови та розпорядження Ради Міністрів СРСР, постанови Ради Міністрів УРСР та ЦК КПУ, а також низка документів проектно-технічного спрямування за відповідні роки.

У 2016 році робота з розсекречення архівних документів не планувалася та по факту не проводилася.

(на початок сторінки)

2005-2016
Flag Counter