«Письменники Кіровоградщини»
(до Дня української писемності і мови)

Щедра земля Кіровоградщини стала батьківщиною багатьох талановитих особистостей, хто прославив своє ім’я, а також заявив про себе далеко за її межами. Серед цієї плеяди митців одне з чільних місць займають літератори. Вони своїми творчими здобутками збагачували сучасну літературу, відкриваючи нове в художньому баченні оточуючого світу, в умінні передавати свої думки та почуття. Їх творчість – це спадок наступним поколінням.

Приємного Вам перегляду!

Актовий запис про народження письменника та політичного діяча В.К.Винниченка у метричній книзі церкви на честь ікони Володимирської Божої Матері м.Єлисаветграда.
16 липня 1880 р.
ДАКО, Ф.349, оп.1, спр.25, арк.51 зв.
Звернення новоархангельського селянина Ф.Маланюка до директора Єлисаветградського земського реального училища про звільнення від оплати за навчання сина Є.Маланюка – майбутнього відомого поета.
27 квітня 1907 р.
ДАКО, Ф.60, оп.1, спр.224, арк.82, 82 зв.
Член Спілки письменників України М.К.Смоленчук відкриває зустріч жителів Кіровоградщини з лауреатами Шевченківської премії, письменниками І.Ле та Ю.Мокрієвим.
29 березня 1967 р.
ДАКО, колекція фотодокументів, П-3557
Член Спілки письменників України, поет В.В.Гончаренко.
ДАКО, газета “Народне слово”, 19.04.2012, інв.№7098
Збірка літературознавчих статей члена Національної спілки письменників України, заслуженого працівника народної освіти України Л.В.Куценка з дарчим надписом автора почесному архівісту України, працівникові Державного архіву області Н.Я.Куліш.
1995 р.
ДАКО, Кіровоград, Центрально-Українське видавництво, 1995 р.
Публікація заслуженного журналіста України Б.П.Куманського “Петро Сиволап, якого ми любимо”.
ДАКО, газета “Народне слово”, 30.12.1995, арк. 59, інв.№6532
Член Національної спілки письменників України, Член Національної спілки кінематографістів України, заслужений діяч мистецтв України О.Ю.Жовна.
Газета “Новая”, 08.10.2010, інв.№7011
Відповідальний секретар Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України (1985-1990), доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України В.Є.Панченко.
Газета “Літературна Україна”, 01.03.2010, №7066
Текст виступу працівника Держархіву області Ю.О.Якункіної у радіопередачі, присвяченій пам’яті поетеси О.Журливої “Смілянка, не скорена долею”.
10 червня 2011 р.
dariko.kr-admin.gov.ua
“Літературна Кіровоградщина”. Альманах Кіровоградської обласної організації конгресу літераторів України.
2011 р.
ДАКО, інв. №9896
Директор Держархіву області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки письменників України О.О.Бабенко презентує учнівській молоді електронний фотоальбом “Осяяні словом”, підготовлений до 30-річчя Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України.
18 грудня 2014 р.
dariko.kr-admin.gov.ua