Солдати

Виставка "Голод 1921-1923 рр. на теренах Центральноукраiнського регiону"

Голод в Україні 1921—1923 рр. викликав масову смертність українського населення у Пд. Губерніях УРСР 1921–1923 роках на тлі загибелі врожаю через ранні заморозки під час посіву озимини та посухи влітку 1922 року.

Незважаючи на початок голодування керівництво УРСР продовжило вивіз продовольства з республіки до російського Поволжя, яке почало голодувати на рік раніше. Лише коли ситуація стала критичною, керівництво УРСР визнало факт голодування українського населення і допустило міжнародні благодійні організації до справи допомоги голодуючим українцям.

Причини, наслідки та хід голоду на території сучасного міста Кропивницького (станом на 1921-1923 рр. мало назву Єлисаветград та належало до Миколаївської губернії, Єлисаветградського повіту), а також Кіровоградської області розповідають численні архівні документи, частина з яких представлена в виставці, що присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Представлені документи ілюструють динаміку потреб та смертності населення протягом 1921-1923 рр., а також рівень ефективності та методи роботи державних органів радянської влади у боротьбі з проблемою нестачі харчових продуктів.