ВОГОНЬ АФГАНСЬКОЇ ВІЙНИ

15 лютого в Україні відзначається 32-а річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Тисячі вихідців з України пройшли крізь вогонь Афганської війни.

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року.

Неодноразово ризикуючи своїм життям, військові чесно виконували присягу та миротворчу місію, чим заслужили визнання та вдячність.

Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 000 українців – близько 25% від загального числа радянських військовослужбовців. Із них понад 3 тисячі загинули, десятки вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон.

Поранення отримали більше 8 000 українців (за іншими даними – більше 11 тисяч), з них 4 687 повернулися додому інвалідами.

Із 72 осіб, відзначених за роки "афганської" війни званням Герой Радянського Союзу, є 11 українців.

З нагоди 32-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Державний архів Кіровоградської області підготував тематичний інформаційний стенд "Учасники бойових дій в Афганістані".

Віхрестюк Олександр Анатолійович народився 20 травня 1961 року в с. Хащевате Гайворонського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «70 лет Вооруженных Сил СССР» та медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 1, арк. 6а

Дегтеренко Володимир Миколайович народився 29 квітня 1963 року в с. Троянка Знам’янського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «70 лет Вооруженных Сил СССР» та медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 1, арк. 24а

Конограй Володимир Андрійович народився 16 жовтня 1955 року в с. Захарівка Світловодського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медалями «70 лет Вооруженных Сил СССР», «За отличие в охране государственной границы», «Отличник погранвойск» та «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 1, арк. 46а

Гребень Олександр Євгенович народився 17 травня 1963 року в с. Грізне Компаніївського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «За боевые заслуги» та медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 2, арк. 6

Ніколенко Олександр Валентинович народився 01 жовтня 1967 року в м. Бобринець Бобринецького району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «70 лет Вооруженных Сил СССР» та медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 9, арк. 30б

Бабієць Сергій Анатолійович народився 24 квітня 1967 року в с. Протопопівка Олександрійського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «70 лет Вооруженных Сил СССР» та медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 6, арк. 2а

Бажатарник Володимир Анатолійович народився 24 жовтня 1962 року в с. Вільхове Ульяновського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медалями: «70 лет Вооруженных Сил СССР», «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 8, арк. 1б

Матко Василій Миколайович народився 27 серпня 1964 року в с. Розсохуватка Маловисківського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медалями: «70 лет Вооруженных Сил СССР», «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа», «За боевые заслуги», «За отвагу».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 12, арк. 44б

Бандерук Микола Миколайович народився 24 липня 1966 року в с. Катеринка Вільшанського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «70 лет Вооруженных Сил СССР» та медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 4, арк. 3а

Галушков Василій Олександрович народився 17 травня 1967 року в с. Свірневе Голованівського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «70 лет Вооруженных Сил СССР»; медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа», медаллю «За отвагу» та медаллю «За воинскую доблесть».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 4, арк. 9а

Александров Віктор Васильович народився 22 листопада 1962 року в сел. Добровеличківка Добровеличківського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «70 лет Вооруженных Сил СССР» та медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 5, арк. 1б

Онуфрієнко Олександр Васильович народився 04 лютого 1967 року в с. Терновка Новоархангельського району Кіровоградської області. За участь у бойових діях в Афганістані був нагороджений медаллю «70 лет Вооруженных Сил СССР» та медаллю «Воину-итернационалисту от благодарного афганского народа».

Ф. Р. – 7665, оп. 2, спр. 5, арк. 48б