• До роковин
    аварії на чаес
    Виставка архівних документів та матеріалів
  • про людей
    та їхні долі

До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи


Особлива категорія населення – переселенці

35 років тому аварія на ЧАЕС сколихнула увесь світ. Постраждали від аварії не лише її ліквідатори, а й люди, які жили поблизу станції, адже їм довелося лишати свої домівки, рятуючись від радіації.

Мешканці 30-ти кілометрової зони навколо ЧАЕС були переселені в інші регіони. Не всі могли адаптувалися до нової дійсності.

Забезпечення житлом населення, евакуйованого з районів, забруднених радіацією, стало найбільш масштабною та довгостроковою частиною загальної будівельної програми, розробленої у зв’язку з аварією на ЧАЕС. Для вирішення цієї проблеми використовували наявний житловий фонд у містах і селах України, будували нові населені пункти та вулиці в уже існуючих. Для жителів сіл 30-ти кілометрової зони споруджували окремі житлові будинки, вулиці, селища для розміщення людей із забруднених територій поза 30-ти кілометровою зоною.

У Кіровоградській області також намагалися вирішувати житлові проблеми чорнобильців. На той час на Кіровоградщині з'явилось три села компактного переселення із чорнобильської зони – Голубієвичі, Бутівське і Несваткове.

Пропонуємо переглянути виставку архівних документів та матеріалів "Особлива категорія населення – переселенці" підготовлену Державним архівом Кіровоградської області з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Нове життя


Турбота про переселенців

Урочиста подія

30 березня 1996 року

Заступник голови облдержадміністрації В.М. Смаглюк і голова Олександрійської райдержадміністрації М.А. Петрун перерізають стрічку в с. Бутівське для дітей-переселенців з Житомирської області.

Хліб-сіль

30 березня 1996 року

Заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Михайлович Смаглюк приймає хліб-сіль від учнів новозбудованої Бутівської загально-освітньої школи

Нагородження

30 березня 1996 року

Начальник будуправління "Житлобуд" М.О. Непийвода вручає директору нової Бутівської ЗОШ В.К. Дмитренку в подарунок фотоапарат і фотоальбом

Будівництво

07 липня 1993 року

Загальний вид будівництва тваринницького комплексу в селі Бутовському Олександрійського району


Архівні документи та матеріали

Всі ці документи зберігаються у фондах Державного архіву Кіровоградської області


Шануємо та Пам'ятаємо

Данина шани та вдячності загиблим героям-чорнобильцям

Покладання квітів
26/04/2000 р.

Покладання ківтів до пам'ятника загиблим Чорнобильцям, м. Знам'янка

Хвилина мовчання
26/04/2000 р.

Жителі м. Знам'янка хвилиною мовчання вшановують пам'ять загиблих чорнобильців.

Дякуємо за увагу!