Солдати

Герой АТО Віктор Голий

Державний архів Кіровоградської області презентує добірку архівних документів і матеріалів, присвячену Герою України Голому Віктору Анатолійовичу, який віддав своє життя, захищаючи незалежність України на Сході нашої держави, приймаючи участь в антитерористичній операції на Донеччині. 28 вересня йому виповнилося б 40 років.

Віктор Голий походить з давнього козацького роду, народився на Знам’янщині 1981 року.

Віктор навчався в школі № 1 ім. Т. Г. Шевченка м. Знам'янка. У 2003 році закінчив Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка за кваліфікацією «Вчитель історії та географії», а у 2007 – Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної Академії державного управління при Президентові України за кваліфікацією «Магістр державного управління».

З 2010 року по 2013 рік працював методистом з питань туризму Знам’янського міського краєзнавчого музею. Був гармашем Чорноліської сотні Чорноліського куреня Буго-Гардівського округу українського козацтва.

Був ініціатором створення у 2010 році на базі музею міської громадської організації «Туристично-краєзнавчий клуб "Чорнолісся"».

Займався краєзнавчо-пошуковою роботою на теми: «Археологія рідного краю", «Заселення краю», «Козацький період історії краю» та ін.

19 червня 2014 року зарахований до складу 42 батальйону територіальної оборони.

28 серпня 2014 року Віктор разом зі своїми побратимами виїхав на бойове завдання – супроводжувати колону з продовольством до міста Дебальцеве. Під час виконання завдання колонна потрапила у засідку. Віктор разом із іншими військовослужбовцями прикривали відхід колони. В результаті бою колона відступила, але Віктор Голий загинув під мінометним обстрілом бойовиків.

Похований Віктор Голий на кладовищі села Плоске Знам’янського району.

Він був щирим патріотом України. Все своє життя мріючи служити своїй Батьківщині «… загинув за волю, за Україну"!