Вступне слово

Народився Євгеній Львович Тельнов 20 листопада 1961 року у місті Кіровоград (з 2016 року – Кропивницький). У 1979 році закінчив Кіровоградську середню загальноосвітню школу № 17. Після закінчення школи до травня 1982 року проходив службу у лавах Радянської Армії. Служив у 472-му конвойному полку внутрішніх військ МВС СРСР (військова частина № 7429, місто Київ). Під час служби був нагороджений нагрудним знаком «За отличие в службе» ІІ ступеня. Після закінчення Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування, працював на Кіровоградському заводі радіовиробів токарем, а з 1989 року – лаштувальником верстатів з ЧПК. З липня 1991 по лютий 1992 року працював інструктором зі спорту Кіровоградської радіотехнічної школи Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту (ДТСААФ). У подальшому займався підприємницькою діяльністю.

Взимку 2013-2014 років був активним учасником Революції гідності. З початком бойових дій на сході країни пішов добровольцем у батальйон спеціального призначення «Донбас». З 13 липня по 31 серпня 2014 року перебував у зоні АТО (Артемівськ, Попасна, Іловайськ).

15 лютого 2015 року поблизу села Широкине Волноваського району Донецької області, за 20 кілометрів на схід від Маріуполя, колона одного з підрозділів батальйону «Донбас» потрапила у ворожу засідку. Солдат Тельнов Є.Л. під вогнем противника кинувся рятувати своїх бойових побратимів і в цьому бою загинув. Похований у місті Кропивницький на Алеї Слави Рівнянського кладовища.

Указом Президента України від 27 березня 2017 року № 81/2017 за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдату Євгенію Львовичу Тельнову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України (25.03.2015).

21 серпня 2015 року у Кіровограді на фасаді будівлі Навчально-виховного об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17», де навчався Тельнов Є.Л. було відкрито меморіальну дошку.

19 лютого 2016 року розпорядженням Кіровоградського міського голови проспект Правди було перейменовано на вулицю Євгена Тельнова.

Один із маркованих конвертів серії під назвою «Героям Слава!», започаткованої Укрпоштою у грудні 2014 року, присвячений Є.Л. Тельнову.

Євген Тельнов справжній Герой, який показав неабияку мужність. Він не просто не розгубився під час виходу з-під Іловайська, а й підбив два танки і БМП. Загинув Євгеній Львович рятуючи своїх товаришів. Він, наш земляк, Герой України!

Світла пам’ять, вічна пам’ять...

Добірка документів та матеріалів

Матеріали з фондів Державного архіву Кіровоградської області