"Державному архіву області - 90 років!"

Тетяна Гончарова,
начальник відділу археографії та використання документів
Державного архіву Кіровоградської області
Газета “Нова газета”, №46, 12 листопада 2015 року, стор. 11

(При передрукуванні та використанні матеріалу
посилання на Державний архів Кіровоградської області обов'язкове)

Державний архів Кіровоградської області створено 17 листопада 1925 року як Зінов’євське окружне архівне управління. Із 1980 року - Державний архів Кіровоградської області.

Нині головне архівосховище області є найбільшою скарбницею документів з історії Кіровоградщини. Фонд архіву складає майже 1,5 млн документів періоду з 1759 по 2014 роки.

Цікавими є документи фондів промислових підприємств - заводів Ельворті, Яскульського, Шкловського, Маловисківського і Сабліно-Знам’янського цукрових заводів, у яких відображений процес виникнення і розвиток ливарно-механічної, машинобудівної промисловості, промисловості з переробки сільськогосподарської продукції. Крім того, в архіві зберігаються метричні книги церков православного, римо-католицького, іудейського, протестантського віросповідання до 1920 року та відділів РАЦС радянського часу.

В архіві працює злагоджений колектив, серед членів якого - заслужений працівник культури України, двоє почесних краєзнавців України, почесний архівіст України та троє кандидатів наук.

У ювілейний 2015 рік Державний архів Кіровоградської області провів цілу низку заходів у рамках відзначення 90-річчя утворення. Зокрема, 8 жовтня нинішнього року відбулася Відкрита обласна науково-практична історико-краєзнавча конференція «Кіровоградщина: історія та сучасність», присвячена 90-річчю утворення установи та 90-річчю Національної спілки краєзнавців України. Матеріали конференції ввійшли до науково-краєзнавчого вісника «Між Бугом і Дніпром» (випуск IV).

У цьому році започатковано рубрики, присвячені 90-річчю архіву та видатним уродженцям нашого краю на офіційному веб-сайті Держархіву, які містять цікаві документи як з історії створення архіву, так і Кіровоградщини в цілому.

Навіть у цей нелегкий для України час, у період негативного впливу бурхливих подій у зоні АТО ми зберігаємо, охороняємо, комплектуємо, використовуємо та популяризуємо документи Національного архівного фонду України.


17.11.2015