На головну сторінку

15 лютого 2022 року

34 рік поспіль ми згадуємо страшні та досить болючі події Афганської війни. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А ті, що повернулися живими, тримають в думках обличчя своїх загиблих побратимів.

На той час, воїни-інтернаціоналісти мужньо виконували свій обов’язок. Після початку війни в Україні у 2014 році саме воїни-афганці були тими, хто стали першими в рядах добровольців, та завдяки своєму досвіду врятували сотні життів побратимів.

Зараз, під час повномасштабного вторгнення ворога на наші землю воїни-інтернаціоналісти продовжують мужньо відстоювати інтереси своєї країни.

Державний архів Кіровоградської області пропонує вашій увазі підбірку архівних документів та матеріалів присвячених вшануванню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.


Фото покладання квітів до пам’ятника Воїнам-інтернаціоналістам всіх поколінь Кіровоградщини
(ДАКірО, ДІФ, газета «Народне слово», 18.02.2003, № 19, арк. 39, інв. № 6818)

Фото родичів з портретами загиблих воїнів-інтернаціоналістів
ДАКірО, ДІФ, газета «Народне слово», 18.02.2003, № 19, арк. 39, інв. № 6818

Стаття Олени Кобець «Вони мужньо і з честю виконували свій обов’язок»
ДАКірО, ДІФ, газета «Народне слово», 16.02.2008, № 19, арк. 34, інв. № 6941

Фото із газети «Заступник голови обласної ради Я. Бондар та голова облдержадміністрації В. Моцний вшановують пам'ять воїнів-інтернаціоналістів»
ДАКірО, ДІФ, газета «Кіровоградська правда», 19.02.2008, № 13, арк. 77, інв. № 6940

Кореспонденція газети «Війна забирає найдостойніших»
ДАКірО, ДІФ, газета «Народне слово», 16.02.2017, № 7, арк. 51, інв. № 7271

Кореспонденція газети «У ваших послугах немає потреби»
ДАКірО, ДІФ, газета «Народне слово», 16.02.2017, № 7, арк. 51, інв. № 7271