|
27 грудня 1979 р. введенням 100-тисячного обмеженого контингенту радянських військ розпочалася радянська інтервенція до Демократичної Республіки Афганістан. Керівництво СРСР виправдовувало введення радянських військ до Демократичної Республіки Афганістан різними соціально-політичними та геополітичними чинниками. Агресивні дії СРСР щодо цієї держави не підтримали навіть деякі соціалістичні країни. Дедалі негативніше ставлення до афганської війни формувалось і в радянському суспільстві через великі людські втрати та матеріальні збитки. Однак реальні дії щодо припинення агресії в Демократичній Республіці Афганістан СРСР розпочав лише після 15 травня 1988 р., а остаточне виведення радянських військ із країни завершилося 15 лютого 1989 р.
|
||||
|
Саме 15 лютого 1989 року було закінчено так звану неоголошену війну, яка тривала майже 10 років, і яку український народ засудив як несправедливу й жорстоку, її тінь торкнулась майже кожної української родини.
|
||||