РОЗВИТОК ІНСТИТУТУ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ |
Знання історичних етапів розвитку державної служби впливає на удосконалення сучасного державотворення. За часів Української Народної Республіки та визвольних змагань 1917-1921 років було закладено паростки вітчизняного державного управління та розпочато процес становлення інституту державної служби. У Постанові Ради Міністрів Української Держави «Про урочисту обітницю урядовників і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі», затвердженій у 1918 році гетьманом Павлом Скоропадським, визначено змістове спрямування діяльності державних службовців: «Урочисто обіцяю вірно служити Державі Українській, визнавати її державну владу, виконувати її закони і всіма силами охороняти її інтереси й добробут».Держави без державної служби неможливі, вони обумовлюють одна одну. Підтвердженням цьому слугують підготовлені до експонування документи часів Українсько-гетьманської держави, Директорії, радянської України (коли відбулося зрощення партійного та державного апарату) та періоду здобуття Україною незалежності. |