Тел.: (0522) 37-31-10 E-mail: [email protected]
Оберіть зручний розмір шрифта:

Архівна юдаїка та Голокост у Центральноукраїнському регіоні



ВІЛЬШАНСЬКИЙ РАЙОН

БЛАГОВІЩЕНСЬКИЙ РАЙОН

ГАЙВОРОНСЬКИЙ РАЙОН

ГОЛОВАНІВСЬКИЙ РАЙОН

ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКИЙ РАЙОН

ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОН

НОВОАРХАНГЕЛЬСЬКИЙ РАЙОН

НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ РАЙОН

НОВОУКРАЇНСЬКИЙ РАЙОН

ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ РАЙОН

УСТИНІВСЬКИЙ РАЙОН

м. КРОПИВНИЦЬКИЙ

м. ОЛЕКСАНДРІЯ


Заходи з вшанування пам'яті жертв Голокосту

27 січня 2020 року

У головних новинах Кіровоградщини, на каналі CBNews вийшов сюжет про захід який проведенно у Державному архіві Кіровоградської області до Міжнародного дня пам`яті жертв та вивчення Голокосту.


27 січня 2020 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація інформаційно-просвітницького проекту «Архівна юдаїка та Голокост у Центральноукраїнському регіоні».

Докладніше... |посилання у ЗМІ|посилання у ЗМІ|

27 січня 2020 року

У розділі "Архівна юдаїка та Голокост у Центральноукраїнському регіоні" розміщено віртуальний фотоальбом "Забуттю не підлягає: часу не подолати нашого болю" (до Дня пам'яті жертв Голокосту).

22 травня 2019 року

Провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області Білоус В.Б взяв участь у 6-й Міжнародній конференції «Музеї та меморіали Голокосту у 21 сторіччі: виклики та можливості» (м. Рига, Латвія) з доповіддю «Погроми в Центральній Україні: Суспільний обов`язок увічнення імен та місць поховань жертв».
Докладніше

31 січня 2017 року

Колєчкін В.П., головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук взяв участь у обговоренні книги краєзнавця, історика В.Даценка «За те, що євреї…», що відбулося у відділі періодичних видань Обласної універсальної бібліотеки ім. Д.Чижевського.

27 січня 2017 року

Під час проведення презентації книги краєзнавця, історика В.Даценка «За те, що євреї…» у приміщенні Великої хоральної синагоги, працівники Державного архіву Кіровоградської області ознайомили громадськість м. Кропивницький з архівними документами та матеріалами виставки «Голокост на Кіровоградщині».
Докладніше

24 січня 2017 року

У розділі "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів і матеріалів "Голокост на території краю: історична правда".

30 вересня 2016 року

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Голокост на Кіровоградщині». Архівні документи ілюструють свідчення очевидців про Голокост на Кіровоградщині, висвітлюють історію життя єврейського населення в період окупації нашого краю гітлерівцями та показують масові злодіяння нацистських окупантів щодо євреїв у 1941-1942 рр. Докладніше

27 січня 2016 року

Відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів «Голокост: пекучий біль як попередження», присвячена Міжнародному дню пам‘яті жертв Голокосту. Докладніше

03 березня 2015 року

У читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Багатонаціональна палітра Кіровоградщини», яка презентує архівні документи, що ілюструють соціокультурний простір сучасної Кіровоградщини, сформований представниками різних етносів.

25 січня 2012 року

На сайті Державного архіву Кіровоградської області у розділі «Документальні виставки on-line» розміщено виставку «Злочин проти людства» (до міжнародного Дня жертв Голокосту).


Тематичні видання, статті, альбоми і фільми

  Надходження друкованих видань до довідково-інформаційного фонду

 
  Стаття П. Кизименка «Євреї в Єлисаветграді». ДАКО, ДІФ, газети «Молодий комунар» від 31.03.1990, № 13, стор. 5-7; від 07.04.1990, № 14, стор. 5; від 21.04.1990, № 16, стор. 9, інв. № 6152

 
  "Одна из тысяч подобных", за матеріалами архівних слідчих справ, які зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області. (Віктор Білоус)

 
  "Довідка для виховательки", за матеріалами слідчої справи № 4848-ФПД (Віктор Білоус)

 
  "На нас полюють німці і собаки", альбом дитячих малюнків на вірші Алли Айзеншарф - українською мовою (переклад Віктор Білоус)

 
  • Віртуальний фотоальбом "Забуттю не підлягає: часу не подолати нашого болю" (До дня пам'яті жертв Голокосту)

 
  • Оживленный фотоальбом "А нас искают немцы и собаки" на стихи Аллы Айзеншарф - на русском языке

 
  • «Голокост як фактор трансформації колективної пам’яті, що відбувся у рамках конференції VI наукова конференція із міжнародною участю «Кольори війни» (Друга світова війна 1939-1945 рр. в історії європейської цивілізації). Етер від 13.07.2020

 

(на початок сторінки)

2022