Тел.: (0522) 37-31-10 E-mail: [email protected]
Оберіть зручний розмір шрифта:

ПАМ'ЯТНІ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945 рр.


З часу закінчення Другої світової війни минуло майже сім десятиліть. Але ця масштабна трагедія назавжди залишиться болісною раною в історії нашої держави. Скалічені людські долі, зруйновані родинні гнізда, смерть, страх, ненависть були постійними супутниками тієї жорстокої війни, жертв якої - мільйони.

З метою вшанування світлої пам’яті загиблих співвітчизників та на честь тих, хто виніс увесь тягар війни на своїх плечах і вижив, ми відкриваємо рубрику „Пам’ятні та знаменні дати Другої світової війни 1939 – 1945 років”.

Представлені документи і матеріали з фондів Держархіву Кіровоградської області ілюструють процес запровадження нацистами „нового порядку” на теренах краю, висвітлюють окремі епізоди боротьби проти гітлерівців, у тому числі і учасниками підпільно – партизанського руху Опору, події повсякденного життя населення на окупованій території. Лаконічно, але яскраво відображають період воєнного лихоліття фотодокументи, у яких знайшли відбиток страшні злочини нацистів: масові страти населення, руйнація промислових об’єктів.

Сподіваємось, що представлені матеріали про трагічну сторінку історії нашої держави та нашого краю не залишать Вас байдужими, незалежно від віку, статі та політичних уподобань.


І. ВТОРГНЕННЯ ВІЙСЬК ГІТЛЕРІВСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ ТА ЇЇ СОЮЗНИКІВ

(на початок сторінки)

ІІ. ГОЛОКОСТ - ЗЛОЧИН ПРОТИ ЛЮДЯНОСТІ. КІРОВОГРАДСЬКИЙ ВИМІР

У часи Другої світової війни нацистське керівництво нацистської Німеччини проводило політику масового знищення єврейського населення Європи. Трагедія єврейського народу отримала назву Голокост. Протягом Великої Вітчизняної війни на території України було знищено близько 1,2 млн. осіб єврейської національності. На території нашої країни відомо 248 місць масового поховання жерв гітлерівського геноциду. На території Кіровоградщини від рук окупантів знищено за їхніми ж оцінками 9700 еврейських мешканців нашого краю. Документи Державного архіву Кіровоградської області засвідчують свідомий і цілеспрямований характер нищення евреїв гітлерівцями та їхніми посібниками.

Бобринецький район

Долинський район

Знам'янський район

Гайворонський район

Голованівський район

 • Витяг з акту про звірства німецьких окупантів та їх посібників та про нанесені матеріальні збитки Кіровоградській області під час війни 1941-1945 років по Голованівському району
  (б/д)
  ДАКірО, Ф.Р-6656, оп. 2, спр. 1, арк. 126, 161 зв.

  Златопільський район

  Новомиргородський район

  Новоукраїнський район

  Петрівський район

  Пісчанобродський район

  Тишківський район

 • (на початок сторінки)

  ІІІ. ПРОТИСТОЯННЯ В УМОВАХ ТЕРОРУ

  (на початок сторінки)

  IV. НА ФРОНТІ ТА В ТИЛУ

  (на початок сторінки)

  V. ЗВІЛЬНЕННЯ

  (на початок сторінки)

  VІ. ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ

  (на початок сторінки)

  2010-2022
  Flag Counter